Sari la conținut

Accident Baneasa


Fox32
 Share

Postări Recomandate

Om de onoare?si daca merge la politie sa faca totul legal nu e de onoare?daca patzeste cumva si nu ii ajung 500 euro e de ONOARE??????

Daca politzia ii bate la usa si ii spune:"SEARA!!! domnu cutare,am auzit(de la niste oameni de treaba)ca v-atzi lovit motocicleta,avem si noi o victima pe trecerae de pietoni la care nu i-am gasit faptasul,si o masina gasita lovita in parcare care arata a lovituta de scuter,sau motocicleta,asa o lovitura ingusta ca si o roata de ceva,aratatzi-ne dovada de reparatie va rugam...."

HA????pai ca.....de fapt.....eu.......de fapt unu cu o masina.......

De ce invatzatzi omul PROSTII???????????

Sa plateasca asigurarile tot pana la cel mai mic detaliu(furca,rulmenti,poate janta,poate rulmentzi roata,poate ax roata,aripa,poate anvelopa cu galma,poate cadru arcuit,poate ceasuri de bord "sarite de la punct"de la impact)

Du-te da banii la om inapoi,cheama-l la politie si fa cumva sa obtii un deviz de service cu tot ce am enumerat eu acolo.Iatzi banii,daca sunt stricate numai jumatate din piese pune-le NOI,fa reparatia la un service autorizat,sa ai garantia lucrarii.i cu restul de bani Iatzi un set de gume noi,sau o casca noua,ETC ETC

....

 

100% :unsure:

 

Din pacate, acum e tardiv sa mai faca pasul inapoi!E musai sa mearga pe calea aleasa!Vede el la sfarsit cum iese...in plus, in minus sau cu garcea salutandu-l de pe presul din fata usii!

 

Dar pe viitor(speram sa nu mai fie cazul!! :) ), fa cum zice omul asta...ca zice foarte bine!Mai ales ca forumul asta sigur e citit si de potera....si nu se stie cum iti iau urma!

 

Bafta cu reparatiile! :) ...cat despre noroc, vad ca ai cu caru'....pastrez pentru altii urarea asta! :crack:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fu BEEP tu-le muma-n c BEEEP ur de idioti cretinoizi si dobitoci imbecili , baga BIIIP mi-aj in ei de scarbe de idioti cu daciile ca parca numai astia sunt stapanii strazilor si provoaca accidente.

 

Ca accidentul meu si multe alte accidente sunt provocate intr-o proportie enorma de soferi zmei in dacii... fratilor nu mai cadeti la mica intelegere mai, duceti-va la politie, chiar daca veti considera ca pierdeti vremea, in felul asta participati activ ( mic cu mic se face mare) la educarea conservarilor inconstienti care se complac in bashinile proprii in masinile care le dau sentimentul de invincibilitate.

 

FRATILOR, daca sunteti implicati in asemenea incidente, nu mai stati pe ganduri, apelati la politie sa faca toata tevadura, sa-i complicati viata idiotului din masina ca altadata sa fie extrem de atent cand mai circula si nu numai atat, sa si ii puneti in miscare pe politistii lenesi....

 

 

Uff... gata, mi-a trecut, m-am descarcat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai facut bai Pana , ai luat-o si tu pe urmele "bikerilor de Snagov" ?? Tu ghinionist , altii inconstienti si restul turbati , dupa cum zicea unu' pe forum .

Da-l dracu' de fier , se face , si fara probleme in situatia ta as putea spune , bine ca nu ai patit nimic .

Apropo , cum ai cazut la 60 la ora si nu ai nici macar o zgarietura pe echipament ? Ce echipament aveai ?

 

salut...Rares, da am avut ghinion...m-am rostoglit era si apa pe jos poate a amortizat nu mai stiu sigur ce-am facut, pai aveam manusi cu insertii de carbon si keprotec, geaca neagra piele (Road runner scrie pe ea) protectie la coate, umeri,spate si casca Mt razzor, toate luate de la paula's biker shop anul trecut. mai aveam rucsacul si o casca agata de el..in rest blugi si adidasi.

 

 

referitor la ce zic ceilalti...am zis sa rezolvam fara politie ca parea si omu cam disperat ca i se ia permisul eu nu am timp sa stau dupa asigurari, asa cumpar furca aia am un prieten mecanic o monteaza el ( sau eu ) si la asigurari nu cred ca obtineam mare lucru ( motorul meu valoreaza vreo 3000 euro cand e nou nout in showroom) al meu e din 2004 si are 26000 km.Sper sa nu mai am de-a face cu altfel de incidente dar cred ca daca doamne fereste se intampla iar o sa afac cu asigurarea sa vad ce iese si asa.

Editat de Fox32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fu BEEP tu-le muma-n c BEEEP ur de idioti cretinoizi si dobitoci imbecili , baga BIIIP mi-aj in ei de scarbe de idioti cu daciile ca parca numai astia sunt stapanii strazilor si provoaca accidente.

 

Ca accidentul meu si multe alte accidente sunt provocate intr-o proportie enorma de soferi zmei in dacii... fratilor nu mai cadeti la mica intelegere mai, duceti-va la politie, chiar daca veti considera ca pierdeti vremea, in felul asta participati activ ( mic cu mic se face mare) la educarea conservarilor inconstienti care se complac in bashinile proprii in masinile care le dau sentimentul de invincibilitate.

 

FRATILOR, daca sunteti implicati in asemenea incidente, nu mai stati pe ganduri, apelati la politie sa faca toata tevadura, sa-i complicati viata idiotului din masina ca altadata sa fie extrem de atent cand mai circula si nu numai atat, sa si ii puneti in miscare pe politistii lenesi....

 

 

Uff... gata, mi-a trecut, m-am descarcat...

 

ai dreptate... nu e vorba numai de bani aici. lectia aluia e ca motoristii sunt niste fomisti si ca scapa usor. data viitoare o sa omoare un om... ca nu se va dezvata sa treaca pe rosu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...Rares, da am avut ghinion...m-am rostoglit era si apa pe jos poate a amortizat nu mai stiu sigur ce-am facut, pai aveam manusi cu insertii de carbon si keprotec, geaca neagra piele (Road runner scrie pe ea) protectie la coate, umeri,spate si casca Mt razzor, toate luate de la paula's biker shop anul trecut. mai aveam rucsacul si o casca agata de el..in rest blugi si adidasi.

 

 

referitor la ce zic ceilalti...am zis sa rezolvam fara politie ca parea si omu cam disperat ca i se ia permisul eu nu am timp sa stau dupa asigurari, asa cumpar furca aia am un prieten mecanic o monteaza el ( sau eu ) si la asigurari nu cred ca obtineam mare lucru ( motorul meu valoreaza vreo 3000 euro cand e nou nout in showroom) al meu e din 2004 si are 26000 km.Sper sa nu mai am de-a face cu altfel de incidente dar cred ca daca doamne fereste se intampla iar o sa afac cu asigurarea sa vad ce iese si asa.

 

Maaa.. cand citesc ce scrii iar ma apuca nervii...

 

Voi chiar nu va dati seama la ce pericol va supuneti ? cum adica ai vazut ca omu e cam disperat ca si se ia permisul ? si ce daca nu ai timp sa stai dupa asigurari ? dar ce PIIII BIIP ZDA ma-sii eu am avut timp sa stau in spital o luna si alte doua la pat ? BAGAMIAJ sa-mi bag... pai TREBUIE sa i se ia permisul mai copile, fiindca exista doua riscuri : UNU el va actiona in continuare la fel de idiot si va pune in pericol alti oameni iar DOI tu sa fii la fel de indulgent pe viitor si cu situatii mai grave. si daca un alt conservar care a fost iertat prosteste de un motociclist da peste tine iarasi fiindca nu s-a invatat minte ?

 

invatati sa spargeti cercul vicios al lenei si jena de complicatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maaa.. cand citesc ce scrii iar ma apuca nervii...

....invatati sa spargeti cercul vicios al lenei si jena de complicatii...

 

E greu, tata!Merge si asa! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treia sa-i iei banii si sa meretzi la militzie sa spunetzi k-a schimbat banda peste tine fara sa se asigure

in felul asta inpacatzi si capra si varza. k nu se poate spune si lupul si capra. tu ai cam fost varza aici....din pacate. mai ales daca ai ceva prejudicii si la costum casti blugi etc, nush dak-o sa-tzi scotzi parleala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...Rares, da am avut ghinion...m-am rostoglit era si apa pe jos poate a amortizat nu mai stiu sigur ce-am facut, pai aveam manusi cu insertii de carbon si keprotec, geaca neagra piele (Road runner scrie pe ea) protectie la coate, umeri,spate si casca Mt razzor, toate luate de la paula's biker shop anul trecut. mai aveam rucsacul si o casca agata de el..in rest blugi si adidasi.

 

 

Aha . Lasa omule , bine ca esti intreg . Ai bulan cu caru' ! Sper sa te tina bulanul asta in continuare , si pe viitor daca Doamne fereste mai dai de situatii din astea , indiferent de ce simti tu fata de conservar , apeleaza la politie . E adevarat ca se complica treaba , dar poate asa o sa realizeze pana la urma ca exista si motociclistii in trafic , nu doar in filme , si ca si ei au aceleasi drepturi ca si restul participantilor la trafic . Eu unu' cred ca ii rupeam mufa , nu ma mai gandeam la politie , dar tu esti mai controlat :unsure: .

Bafta multa !

 

LE : N-ai implinit inca 18 ani ?

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fu BEEP tu-le muma-n c BEEEP ur de idioti cretinoizi si dobitoci imbecili , baga BIIIP mi-aj in ei de scarbe de idioti cu daciile ca parca numai astia sunt stapanii strazilor si provoaca accidente.

 

Ca accidentul meu si multe alte accidente sunt provocate intr-o proportie enorma de soferi zmei in dacii... fratilor nu mai cadeti la mica intelegere mai, duceti-va la politie, chiar daca veti considera ca pierdeti vremea, in felul asta participati activ ( mic cu mic se face mare) la educarea conservarilor inconstienti care se complac in bashinile proprii in masinile care le dau sentimentul de invincibilitate.

 

FRATILOR, daca sunteti implicati in asemenea incidente, nu mai stati pe ganduri, apelati la politie sa faca toata tevadura, sa-i complicati viata idiotului din masina ca altadata sa fie extrem de atent cand mai circula si nu numai atat, sa si ii puneti in miscare pe politistii lenesi....

 

 

Uff... gata, mi-a trecut, m-am descarcat...

 

Ai perfecta dreptate...Si sotiei mele i s-a intamplat ceva asemanator anul trecut. Un idiot cu un Matiz (de la o firma de catering) a plecat de pe loc dintr-o parcare numai ca in loc sa o ia inainte a luat-o inapoi ... si i-a lovit masina sotiei...initial a vrut sa ofere bani, era disperat...Sotia m-a sunat si m-a intrebat ce sa faca. I-am recomandat sa se duca "no matter what" la politie sa declare accidentul. Si, ce credeti? Respectivul, om insurat, 30 ani, un copil...NU AVEA PERMIS!!! Concluzie: caz penal, trimitere in judecata... Cei de la firma de catering au spus cica ar fi luat masina fara incuviintare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la firma de catering au spus cica ar fi luat masina fara incuviintare...

right... and pigs fly, don't they? :unsure:

Doar nu o să spună că a luat mașina cu acordul firmei.

Anyway cât despre accident, parerea mea este că trebuie mers la poliție.

Și eu am pățit la fel, dar mergeam cu mașina, am oprit in trafic ca se mergea din metru în metru, stăteam de vreo 5-10 secunde pe loc și deodată aud un scârțâit de roți puternic, dupa care m-am trezit cu capul pe spate, lovit de tetieră apoi de volan. Ce să mai zic dacă eram pe motor ?!!?!?

Unu cu taxi a intrat direct în mine, cică "Nu aveam viteză" dar cum dracu nu ai reușit să frânezi atunci?

A inceput și el, că te rog că imi ia permisul, că nu mai pot să lucrez, etc.

I-am pus "pentru nepăstrarea distanței regulamentare nu îți ia permisul, iei amendă si puncte."

Dar oare de ce îi era lui frică? Pentru că facea taxi illegal, mașina era galbenă, cu folie care nu era trecută in acte, nu avea licență de taximetrist, si lista continuă. Până și polițaiul s-a crucit cu câte l-a prins.

Concluzia ? cine vrea să-ți dea bani dacă e vinovat 90 % are ceva probleme de care poliția nu trebuie să știe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiindcă ploua.

 

Pe ud aluneci Âşi te raÂşchetezi mai puțin ca pe uscat.

 

da, cred ca asta a fost si in plus de asta nu cred ca in momentul impactului mai aveam 60 ca m-am dus cam 3 metri taras cu franele puse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baiete, minunat ai procedat!

 

lasa-i sa circule pe strada, te asigur ca pana la giurgiu a mai trecut pe 3 semafoare rosii.

 

parca ai fi fost in baculanta si el s-a sters de masina ta.. si l-ai iertat.

 

regandeste treaba daca erai cu 4 metri mai in fata.. si te lovea lateral.

 

 

nu vreau replay-uri si polemici.. doar mai gandeste-te o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdeah....alt exemplu identic :azi eram la Razoare oprit la semafor:era rosu, dar asta nu a impiedicat un dobitoc cu Cielo care a venit dinspre Academia Militara sa treaca pe langa mine si sa intre in intersectie CA SI CUM ERA VERDE!Norocul lui a fost ca din directia perpendiculara(Bd.Timisoara) unde semaforul era pe verde nu veneau masini!Cred ca nici nu i-a pasat de culoarea semaforului!Pe urma ma gandeam daca pe mine m-a vazut stand acolo oprit, sau am avut norocul ca nu m-a spulberat!Daca venea vreo masina sau mai rau, vreun motor dinspre Bd.Timisoara se lasa cu vopsea pe asfalt!Brrrr.....

 

Dupa ce s-a facut verde am taiat-o dupa el pe Drumul Taberei si l-am prins la semaforul de la fostul Ho Shi Min.I-am spus ca a trecut pe rosu cu doua semafoare in urma, unde nici macar nu a oprit sau macar sa fi incetinit cat de cat, sa se asigure!A zis ca nu a observat semaforul...S-a uitat cam ciudat la mine...cred ca era pe droguri sau beat!Oricum normal la cap nu era!Putin i-a pasat oricum de ce s-ar fi putut intampla!L-am lasat sa plece, pe urma ma gandeam sa nu i se puna pata pe mine sa-mi faca vreo figura in trafic!E jale!Pe zi ce ce trece, tot mai tare ma conving de asta!

 

Beliti ochisorii, ca nu e de gluma!Parol!

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist :moto: Ai ajuns la o intelegere cu el pentru 500 euro...ok..spune acum..daca respectivul va face la fel si poate urmatorul nu va avea asa noroc ca si tine, poate va muri, vei avea constiinta impacata? Uita-te pe acest forum, la acest capitol, cati au murit pentru asemenea chestii :trecere pe rosu, intoarcere pe continua etc etc, la ei te-ai gandit oare? Si ei nu mai sunt printre noi datorita acestor soferi, datorita unuia ca asta care a scapat cu 500 de euro ...

Ai fost avar, pacat, ai fost egoist, pacat....Din respect pentru cei ce sunt cat si pentru cei ce nu mai sunt...puteai proceda altfel...mare pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...Rares, da am avut ghinion...m-am rostoglit era si apa pe jos poate a amortizat nu mai stiu sigur ce-am facut, pai aveam manusi cu insertii de carbon si keprotec, geaca neagra piele (Road runner scrie pe ea) protectie la coate, umeri,spate si casca Mt razzor, toate luate de la paula's biker shop anul trecut. mai aveam rucsacul si o casca agata de el..in rest blugi si adidasi.

 

 

referitor la ce zic ceilalti...am zis sa rezolvam fara politie ca parea si omu cam disperat ca i se ia permisul eu nu am timp sa stau dupa asigurari, asa cumpar furca aia am un prieten mecanic o monteaza el ( sau eu ) si la asigurari nu cred ca obtineam mare lucru ( motorul meu valoreaza vreo 3000 euro cand e nou nout in showroom) al meu e din 2004 si are 26000 km.Sper sa nu mai am de-a face cu altfel de incidente dar cred ca daca doamne fereste se intampla iar o sa afac cu asigurarea sa vad ce iese si asa.

 

 

scuza-ma, dar esti inconstient !

desi nu cred ca o sa mai citesti asta, totusi iti scriu.

 

1. INTOTDEAUNA DAR INTOTDEAUNA SA TE DUCI LA politie sa iti scoti acte.

2. te-ai inteles cu omu' sa iti acopere pagubele? pai pe el il costa 500 de euro sa isi reinceapa cariera de sofer ! ! ! acum le povesteste prietenilor: l-am dat pe unu' cu motoru' jos... m-a costat 500 de euro ieftin... mai dau vreo 2 pe jos.

3. ce te faci cu camerele de supraveghere de acolo? au numarul tau, au numarul lui... stii ce se intimpla daca iti repari motorul fara autorizatie? poti ajunge la puscarie si, in mod sigur, amin2 fara permise. pentru foarte multa vreme.

DACA AVETI NEVOIE DE SFATURI PRIVIND ACCIDENTELE... 0744 99 22 27... SUNT TRECUT PRIN MULTE :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu cred ca va sta cineva de poponeata lor sa verifice camerele si altele

in

cel mai important lucru

 

NU MAI CADETI LA TROC CU EI!!!!!!!!!!!

 

SUNT DE VINA SA PLATEASCA

ASA CUM A SPUS CINEVA MAI DEVREME

MAINE MAI DA 2 - 3 PE JOS SI POATE II OMOARA

 

NU CRED DECAT CA REGRETA DUPA BANII IN REST NU REALIZEAZA CEEA CE A FACUT .MA REF LA SOFER

 

ACUM AI FACUT.O ASTA E PE VIITOR SA INVETI CEVA DIN ASTA CONTEAZA CEL MAI MULT

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da aveti dreptate, dare eram obosit, sictirit, ud pana sub piele si omu nu era vre-un cocalar gelat sau pusti de bani gata superficial si teribilist, era un om in toata firea la vreo 55 de ani, credeti-ma si-a invatat lectia.Imi trebuiau banii, mama tocmai fusese operata pentru cancer uterin (inca face chimioterapie) banii aia s-au dus catre doctori. Sper sa nu mai fie o alta data dar nu o sa mai procedez asa.Va inteleg frustrarea dar asa am crezut ca fac cel mai bine atunci pe moment, poate altii in locul meu atunci, ar fi faucut la fel...altfel vezi lucruile dupa ceva timp. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai inteles cu omul si ai luat banul,ok!Repara motorul si o sa vezi daca te-ai pacalit sau nu!Fi om de onoare si nu te lua dupa cei care te invata sa te duci la politie!

Alta data insa inainte de a vrea sa te intelegi cu vinovatul gandestete mai putin la bani si mai mult ca daca avea-i cu 15-20 km in plus nu scapa-i doar cu atat.........si banii contau mai putin!!

 

Adevarat grait-ai Adi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...