Sari la conținut

Honda Vtz 250


Postări Recomandate

:) SUNT DISPERAT !

NU GASESC FILTRU DE AER SI DE ULEI PENTRU ACEST MODEL !

serie sasiu: MC15-1025249

 

unde sa ma duc sa caut, de unde sa iau asa ceva ??????????

 

multumesc anticipat tuturor celor care pot contribui la gasirea acestor consumabile indispensabile ! :unsure:

 

:) cam asa arata fieru asta pacatos

cateva sfaturi ar fi de mare ajutor, multumesc

post-13938-1216817272_thumb.jpg

post-13938-1216817281_thumb.jpg

post-13938-1216817290_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.granbymotors.co.uk/spares.php?l...&mdl=VTZ250

 

incearca varianta asta...altceva inca nu am gasit ... cautam...

 

Daca nu reusesti, vezi ca e in sectiuena curenta cautare filtru ulei dupa dimensiune (poti incerca) iar la filtru de aer sa ne arati cum e, poate gasim un "suplinitor"...

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.granbymotors.co.uk/spares.php?l...&mdl=VTZ250

 

incearca varianta asta...altceva inca nu am gasit ... cautam...

 

Daca nu reusesti, vezi ca e in sectiuena curenta cautare filtru ulei dupa dimensiune (poti incerca) iar la filtru de aer sa ne arati cum e, poate gasim un "suplinitor"...

multumesc, am trimis email catre ei si astept raspuns.

Danke !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, am trimis email catre ei si astept raspuns.

Danke !

nu le ai deloc sau care este problema ta?

fara filtru de aer poti merge lejer sute de km daca nu o scapi prin praf.

cel de ulei, daca nu gasesti si vrei sa mai mergi cu moto (ai zis ca este urgent, nu?) il poti spala bine cu benzina, lasat la uscat sau uscat fortat cu un feon si gata.

ce e asa mare problema? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le ai deloc sau care este problema ta?

fara filtru de aer poti merge lejer sute de km daca nu o scapi prin praf.

cel de ulei, daca nu gasesti si vrei sa mai mergi cu moto (ai zis ca este urgent, nu?) il poti spala bine cu benzina, lasat la uscat sau uscat fortat cu un feon si gata.

ce e asa mare problema? :disappointed:

:blbl: Colega, ......

eu nu prea le am, dar sa spal filtru vechi cu benzina si sa merg fara filptru de aer NU AS FACE NICIODATA SA CEVA, mai bine nu mai merg cu moto si ma cac in ea de viata decat sa imi bat joc de fiare !!!!

scuze, pt scris dar .............. eu asa ceva nu fac.

apropos ... filtru de ulei am gasit ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelele de Japonia sunt mereu cu chichitze :) insa amicul :disappointed: a gasit, conform cu http://shop.wemoto.com/index.dyn?oid=25027, urmatoarele:

 

Filtru ulei

HiFlo - cod HF111 (verifica cu cel vechi oricum)

hf111.jpg

Aprox 30-40 lei.

 

 

Filtru aer:

Air Filter: Sorry, not available

 

Mai poti incerca sa gasesti filtru aer original, da un e-mail la piese@mymoto.ro si vezi poate gaseste in microfise dupa seria de sasiu :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: Colega, ......

eu nu prea le am, dar sa spal filtru vechi cu benzina si sa merg fara filptru de aer NU AS FACE NICIODATA SA CEVA, mai bine nu mai merg cu moto si ma cac in ea de viata decat sa imi bat joc de fiare !!!!

scuze, pt scris dar .............. eu asa ceva nu fac.

apropos ... filtru de ulei am gasit ! :blbl:

ok

fa ce vrei atunci si nu mai cere sfaturi altora daca iti place sa-ti dai aere aiurea

auzi, o mica sugestie, poti scrie corect?

in plus, asta nu e topic de vanzari/cumparari

muta-ti topicul acolo

asta e un topic de service

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vulturele, ai inceput prin a fi DISPERAT, apoi dupa ce iti da omul un sfat de bun simt, pentru un om DISPERAT, te faci deodata cocos cu fiarele tale cu tot. Daca ai avea habar de manualul de stiintele naturii de clasa a IV-a ai intelege cum cartonul se spala cu benzina... si refolosi.

Daca tot pretuiesti atat fiarele, mai bine pune un ban deoparte si cumparati un model actual, nu te apuca de resuscitat de la scrap-yard. Vezi ca te costa consumabilele mai mult decat iei in targ pe toata motocicleta. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le ai deloc sau care este problema ta?

fara filtru de aer poti merge lejer sute de km daca nu o scapi prin praf.

cel de ulei, daca nu gasesti si vrei sa mai mergi cu moto (ai zis ca este urgent, nu?) il poti spala bine cu benzina, lasat la uscat sau uscat fortat cu un feon si gata.

ce e asa mare problema? :blbl:

 

tu in schimb, se vede ca le ai. :disappointed: nu mai da sfaturi proaste si la altii.pastreaza-le pt, tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelele de Japonia sunt mereu cu chichitze :) insa amicul ;) a gasit, conform cu http://shop.wemoto.com/index.dyn?oid=25027, urmatoarele:

 

Filtru ulei

HiFlo - cod HF111 (verifica cu cel vechi oricum)

hf111.jpg

Aprox 30-40 lei.

 

 

Filtru aer:

 

 

Mai poti incerca sa gasesti filtru aer original, da un e-mail la piese@mymoto.ro si vezi poate gaseste in microfise dupa seria de sasiu :)

Multumesc Thomas, uleiul si filtrul le-am schimbat, se pare ca o sa gasesc si filtrul de aer, dar mai dureaza.

:D

 

Iar pentru ceilalti sfatuitori "de bine" ii rog ceva: SA INCERCE CA VE VIITOR CAND VAD CEVA PE NET, SAU IN ZIARE, SAU IN VISELE LOR DULCI, SAU IN FARFURIE, CARE PRINTR-O COMBINATIE DE LITERE ALE ALFABETULUI LATIN SA REZULTE "Vulturul argintiu" SA FACA BINE SA NU MAI CITEASCA, DEOARECE E POSIBIL SA INTERVINA ANOMALIILE PSIHICE CARE NU LE VOR FACE BINE, SI E PACAT PENTRU TRATAMENTUL ZILNIC PE CARE IL MAI SAR CATEODATA.

(sunt curios ...... aceasta metoda de a spala filtrele se practica des intre "meseriasi" ???? :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule combinatie-a-alfabetului-latin, va rog sa imi spuneti ce se poate intimpla unui filtru daca este spalat cu benzina? se strica, nu-i asa? atunci aflati ca e gresit, hartia de la filtrele de ulei are aceleasi proprietati cu cea de la cele de benzina, difera doar finetea lor (diametrul gaurilor, sa intelegeti si dvs.) postez acestea deoarece am vazut ca sunteti disperat si daca tot nu aveati filtre, v-ati gandit sa deschideti o mica taraba, la care sa vindeti....filtre?!! hai gata, ca incepe sa imi fie frica, sa nu vina vulturl argintiu sa ma rapeasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Thomas, uleiul si filtrul le-am schimbat, se pare ca o sa gasesc si filtrul de aer, dar mai dureaza.

:D

 

Iar pentru ceilalti sfatuitori "de bine" ii rog ceva: SA INCERCE CA VE VIITOR CAND VAD CEVA PE NET, SAU IN ZIARE, SAU IN VISELE LOR DULCI, SAU IN FARFURIE, CARE PRINTR-O COMBINATIE DE LITERE ALE ALFABETULUI LATIN SA REZULTE "Vulturul argintiu" SA FACA BINE SA NU MAI CITEASCA, DEOARECE E POSIBIL SA INTERVINA ANOMALIILE PSIHICE CARE NU LE VOR FACE BINE, SI E PACAT PENTRU TRATAMENTUL ZILNIC PE CARE IL MAI SAR CATEODATA.

(sunt curios ...... aceasta metoda de a spala filtrele se practica des intre "meseriasi" ???? :) )

auzi, ma, io ti-as recomanda, pe viitor, sa-ti cumperi un filtru de prostie pe care sa-l pui dupa tine, inainte de forum, nu de alta, dar cam emiti noxe. ;)

sa-ti rescriu semnatura ta????

 

"aduc orice motocicleta din Italia in maxim 1 SAPTAMANA

cele mai mici preturi la cosumabile (inclusiv oglinzi)

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

/index.php?...ic=227509"

 

cum poola mea le aduci si le vinzi? :)

cerand sfaturi disperate pe forum? :)

......si daca aduci orice motocicleta din italia in maxim o saptamana, adu-mi-o si pe aia a lu' var-miu, giovanni, sa vad daca ai sange-n poola :)

 

tu in schimb, se vede ca le ai. :) nu mai da sfaturi proaste si la altii.pastreaza-le pt, tine

tie iti recomand punga reutilizata si spalata de la copanele de pui "coco-rico". :)

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(sunt curios ...... aceasta metoda de a spala filtrele se practica des intre "meseriasi" ???? :D )

DA bai GHITZA, se practica, si unii mai destepti si-au facut si firma si au numit-o K&N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA bai GHITZA, se practica, si unii mai destepti si-au facut si firma si au numit-o K&N.

 

 

Guitza, te-astept diseara la portita,

Sa-ti schimb fiiiiltrul la mobritza...

Guitza, tu esti acela care

Habar n-aaaare de motoare...

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place ca unii au ajuns atat de analfabeti incat limba romana clasica a devenit de ne inteles.

Intrebarea 'nu le ai deloc ?' se referea la filtre si este cat se poate de legitima avand in vedere ca daca autorul topicul 'le-ar mai fi avut' ( 'pe ele - le' adica filtrele) , ar fi putut sa le spele.

 

TUUU DIIII AIR-PORT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...