Sari la conținut

Plecare Spre Intrunire Brasov


Kata San
 Share

Postări Recomandate

Sambata dimineata am "decolat" spre intrunirea de la Brasov. Traseu: Cheia, pentru "canyon carving" . Mers sportiv dar civilizat, nu speriem babe prin sate.

Plecare ora 7.00 AM de la Arc ... stiu ca e devreme, dar parada este la 12.00 si vreau sa fiu in ea, plus macar o ora de "acomodare" la Prejmer inainte.

Deocamdata eu cu 954 si un tovaras cu Transalp '08.

Facem gasca?!?!? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut

Varianta B : plecare de vineri seara.Ceva de genul ora 6.00-7.00 .Asa o sa fac eu.Probabil c-o sa mai vina vreo 2-3 motoare,cu mine.Cel putin unul,tot chopper.Lista ramane deschisa,pentru doritori.Daca vrea careva si n-are motor (sau e momentan indisponibil),locul de pasager de pe motoru' meu ,e liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vremea se anunta ok...eu cu prietena mergem.

 

Traseul nostru va fi : Bucuresti - Targoviste - Aninoasa - Glodeni - Pucheni - Sinaia - Poiana Tapului - Busteni - Predeal - Brasov - Intrunirea de la Brasov.

 

Care doreste sa ni se alature spre Brasov e bine venit.

 

Nu ne grabim - mergem sa admiram si privelistea. Mai este o optiune prin Bran. Ne vom hotari joi sau vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata am "decolat" spre intrunirea de la Brasov. Traseu: Cheia, pentru "canyon carving" . Mers sportiv dar civilizat, nu speriem babe prin sate.

Plecare ora 7.00 AM de la Arc ... stiu ca e devreme, dar parada este la 12.00 si vreau sa fiu in ea, plus macar o ora de "acomodare" la Prejmer inainte.

Deocamdata eu cu 954 si un tovaras cu Transalp '08.

Facem gasca?!?!? :moto:

Yeah! Sa vedem cum se comporta fata mea pe Cheia :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu cu voi , dar voi mergeti tare ... pe curbe nu e problema ca va ajung din urma ... dar pe linie dreapta e problema

 

daca e sa vin cu voi , o sa mai vina inca un prieten de`al meu cu 954 ( alexutzzz ) care o sa stea dupa mine

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu cu voi , dar voi mergeti tare ... pe curbe nu e problema ca va ajung din urma ... dar pe linie dreapta e problema

 

daca e sa vin cu voi , o sa mai vina inca un prieten de`al meu cu 954 ( alexutzzz ) care o sa stea dupa mine

 

O sa mai plecam cativa pe Cheia sambata dimineata . Nu stiu inca ora insa nu le vom da cox . Mergem frumos la plimbare . Tinem legatura daca e si facem grup .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da chiar la sapte, bre?!

 

da! Tre' sa plece dimineata, ca la 7:20 vrea sa fie in Brasov. :moto:

 

Ma duc sa-mi vad fetele (undeva intre sinaia si targoviste) ma gandeam ca ajung mai repede cu voi prin Cheia-Brasov.

 

Incep sa cred ca vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu cu voi , dar voi mergeti tare ... pe curbe nu e problema ca va ajung din urma ... dar pe linie dreapta e problema

 

daca e sa vin cu voi , o sa mai vina inca un prieten de`al meu cu 954 ( alexutzzz ) care o sa stea dupa mine

 

De unde stii ca mergem tare? Daca e sa mergem impreuna, adoptam un ritm comun, asa mi se pare normal. :moto: Cum am zis, mai e un amic cu Transalpul. Eu am zis mers sportiv in sensul de a nu o "freca pe duda", nu de a ridica tribunele in picioare "forja style". Iar pe Cheia cred ca place tuturor sa o alerge un pic. Oricum, nu trebuie sa fie pentru unii o placere si pentru altii un chin. Asadar, un ritm convenabil pt toata lumea... parca asa se mergea in grup, right?

Alexutzzz sa mearga in fata sa curete soseaua de cuie, suruburi, etc... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motosh2
De unde stii ca mergem tare? Daca e sa mergem impreuna, adoptam un ritm comun, asa mi se pare normal. :moto: Cum am zis, mai e un amic cu Transalpul. Eu am zis mers sportiv in sensul de a nu o "freca pe duda", nu de a ridica tribunele in picioare "forja style". Iar pe Cheia cred ca place tuturor sa o alerge un pic. Oricum, nu trebuie sa fie pentru unii o placere si pentru altii un chin. Asadar, un ritm convenabil pt toata lumea... parca asa se mergea in grup, right?

Alexutzzz sa mearga in fata sa curete soseaua de cuie, suruburi, etc... :ok:

 

 

fratilor se pleaca sigur? am inteles ca o fie adunarea undeva langa brasov la dracu in carti...fara casute , numai cu cortu

cine o sa vina daca e asa...anul asta adunarile au fost un dezastru...

 

si vis-a-vis de stilul de mers... nu mai bine merge fiecare cum il tine duda? :D si cine o ia in fata se mai opreste la o tigare etc etc :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si vis-a-vis de stilul de mers... nu mai bine merge fiecare cum il tine duda? :D si cine o ia in fata se mai opreste la o tigare etc etc :ok:)

 

Exact! :moto: eu o iau razna daca nu fumez cam la o ora....sau sa zicem 80-100 Km. Cand mi-am propus ora 7.00 am calculat inclusiv aceste pauze. Repet, vreau sa prind parada, este PRIMA pe anul acesta (exceptand marsul AMR, dar ala nu a fost parada). Iar pana ajungi pe Cheia, daca mergi cat de cat regulamentar pierzi o gramada de timp si mori de plictiseala.

gasca se strange incet-incet, mai sunt amatori si pe topicul de CBR900RR.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

Eu vin de la Cluj, nu imi ziceti si mie pe unde sa tine intrunirea, si daca are rost sa vin , vor fii ceva speeduri ? :D

Adica vrei sa spui ca 954 e cazan sau drujba??? :moto: Nu-i tot speed??? :ok: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce ce vor sa plece de vineri dupa-masa, noi ne vedem la Arc la 18:00, plecarea spre Brasov pe Cheia la 18:30. Suntem in grup pana acum : Fireblade, Shadow, DR 350, Rf 400, etc , deci toate tipurile de motoare. Se va merge in grup. Cine crede ca poate respecta mersul in grup fara acte de barbatie (pentru ca suntem majoritatea fete ;) ), se poate alatura grupului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce ce vor sa plece de vineri dupa-masa, noi ne vedem la Arc la 18:00, plecarea spre Brasov pe Cheia la 18:30. Suntem in grup pana acum : Fireblade, Shadow, DR 350, Rf 400, etc , deci toate tipurile de motoare. Se va merge in grup. Cine crede ca poate respecta mersul in grup fara acte de barbatie (pentru ca suntem majoritatea fete ;) ), se poate alatura grupului :D

Suntem si noi, cativa care plecam la aceeasi ora. Poate mergem impreuna mai ales ca avem acelasi drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem si noi, cativa care plecam la aceeasi ora. Poate mergem impreuna mai ales ca avem acelasi drum.

Ne vedem la Arc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti scule la voi, poate i se strica mobra vreunui coleg de drum. ;)

 

nu-i bai ca din 14 mobre fac ei una buna... :D

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...