Sari la conținut

Kit De Coborare


Postări Recomandate

Va spun io, userul Bogdan_awo nu se pricepe la service deloc, numai de Âştouri e bun. ;)

 

m-am prins :D .vb serios, uitandu-ma pe unele forumuri de afara , oamenii intreaba si le raspunde civilizat. aici mistouri de santieristi. cam astia formeaza majoritatea forumului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

m-am prins :P .vb serios, uitandu-ma pe unele forumuri de afara , oamenii intreaba si le raspunde civilizat. aici mistouri de santieristi. cam astia formeaza majoritatea forumului

 

:eek: :lol: Cu parere de rau sunt de acord. NU mai poate omul sa ceara un sfat ca e sar retardatii sa il ia la misto. Si acest lucru se intampla in aproape fiecare topic. Mereu este unu care nu are nici o treaba decat sa faca misto. Aici poate este si vina adminilor ca nu i-au masuri sa stearga offtopicurile (inclusiv acesta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun...4 raspunsuri utile in toata treaba.

Ma inteligentilor, ESTE o problema sa montezi un lowering kit.Nu de alta dar daca e pus prost, adio ciclistica. Acum, evident, nu toti suntem zei intr-ale mecanicii/gramaticii/caterincii...asa ca voi.

Luati o pauza ce naiba...mi-e acru de cocalari ca voi.

Bateti din gura, dar cand e vorba de un ajutor real nu faceti nimic pentru ca nu sunteti in stare.

 

Scuze de off topic dar trebuie sa mananc o lamaie intreaga sa anulez senzatia data de "inteligentii" de pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun...4 raspunsuri utile in toata treaba.

Ma inteligentilor, ESTE o problema sa montezi un lowering kit.Nu de alta dar daca e pus prost, adio ciclistica. Acum, evident, nu toti suntem zei intr-ale mecanicii/gramaticii/caterincii...asa ca voi.

Luati o pauza ce naiba...mi-e acru de cocalari ca voi.

Bateti din gura, dar cand e vorba de un ajutor real nu faceti nimic pentru ca nu sunteti in stare.

 

Scuze de off topic dar trebuie sa mananc o lamaie intreaga sa anulez senzatia data de "inteligentii" de pe aici.

 

Bine punctat, bravo. Daca prostia durea astia scriau numai la www.spitaluldeprosti.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

€ 72.95 cam atat costa - si poti sa faci treaba la tine in fata blocului. Odata ce s-a coborat de spate - mai dai jos si din furca. Pune prietena pe motor si spune-i sa dea o tura si apoi mai reglezi daca nu-i convine ceva. Simple as that.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

€ 72.95 cam atat costa - si poti sa faci treaba la tine in fata blocului. Odata ce s-a coborat de spate - mai dai jos si din furca. Pune prietena pe motor si spune-i sa dea o tura si apoi mai reglezi daca nu-i convine ceva. Simple as that.

 

 

Vreau si eu sa cumpar un kit de coborare.

Editat de Klahan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un suzuki gsr600 si nu prea ajung jos decat...pe o parte. kit-urile sunt universale pt mai multe tipuri de moto. duminica o sa primesc unul , cam 100 euro. am vb cu un tip de la motoriders si o sa vad cum tb reglat motorul in noua configuratie si cat de jos coboara. nu vreau sa pierd garantia "macelarind" aiurea motorul. putem vb saptamana viitoare dupa ce il montez

 

 

 

si... pt baietii mistocari... mai bine picioare scurte decat minte ingusta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :kiss: Cu parere de rau sunt de acord. NU mai poate omul sa ceara un sfat ca e sar retardatii sa il ia la misto. Si acest lucru se intampla in aproape fiecare topic. Mereu este unu care nu are nici o treaba decat sa faca misto. Aici poate este si vina adminilor ca nu i-au masuri sa stearga offtopicurile (inclusiv acesta).

auzi, b-a, domnu-le "i-au", tu sti-i c-e inseamn-a retardat sa il folosest-i, asa, pentru c-a e inc-a un termen trendi pentru tine? :D

 

eu am un suzuki gsr600 si nu prea ajung jos decat...pe o parte. kit-urile sunt universale pt mai multe tipuri de moto. duminica o sa primesc unul , cam 100 euro. am vb cu un tip de la motoriders si o sa vad cum tb reglat motorul in noua configuratie si cat de jos coboara. nu vreau sa pierd garantia "macelarind" aiurea motorul. putem vb saptamana viitoare dupa ce il montez

 

 

 

si... pt baietii mistocari... mai bine picioare scurte decat minte ingusta

ok!

de acord cu tine!

de ce mergi pe ceva care nu ti se potriveste? :lol:

 

Bun...4 raspunsuri utile in toata treaba.

Ma inteligentilor, ESTE o problema sa montezi un lowering kit.Nu de alta dar daca e pus prost, adio ciclistica. Acum, evident, nu toti suntem zei intr-ale mecanicii/gramaticii/caterincii...asa ca voi.

Luati o pauza ce naiba...mi-e acru de cocalari ca voi.

Bateti din gura, dar cand e vorba de un ajutor real nu faceti nimic pentru ca nu sunteti in stare.

 

Scuze de off topic dar trebuie sa mananc o lamaie intreaga sa anulez senzatia data de "inteligentii" de pe aici.

pai, e o problema pentru un idiot ca tine, nu? :drums:

 

p.s.: hooooo, nu sari ca joiana, idiot inseamna om cu idei, ok?

ia consulta ceva dictionare :D

 

Bine punctat, bravo. Daca prostia durea astia scriau numai la www.spitaluldeprosti.ro

noooooooooo, nici pe departe......... daca prostia durea, tu si restul ati fi urlat non stop, intelegi unde anume bat? :drums:

 

Vreau si eu sa cumpar un kit de coborare.

iti vand eu un pont.......si nu te costa mai mult decat o bere rece........te duci in piata si cumperi un flex :drums:

 

cel mai bun kit de coborare este un pocketbike :drums:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

€ 72.95 cam atat costa - si poti sa faci treaba la tine in fata blocului. Odata ce s-a coborat de spate - mai dai jos si din furca. Pune prietena pe motor si spune-i sa dea o tura si apoi mai reglezi daca nu-i convine ceva. Simple as that.

 

multam mult man dar daca e sa ma gandesc eu la asta, as prefera un meserias sa faca treaba cum trebuie fiindca nu cred ca e ok sa iti asumi riscul ptr o viata, numai ca sa salvezi niste bani.

oricum inca odata multumesc ptr ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un suzuki gsr600 si nu prea ajung jos decat...pe o parte. kit-urile sunt universale pt mai multe tipuri de moto. duminica o sa primesc unul , cam 100 euro. am vb cu un tip de la motoriders si o sa vad cum tb reglat motorul in noua configuratie si cat de jos coboara. nu vreau sa pierd garantia "macelarind" aiurea motorul. putem vb saptamana viitoare dupa ce il montez

 

 

 

si... pt baietii mistocari... mai bine picioare scurte decat minte ingusta

.....si inca ceva, sunt foarte, foarte curios, cum se ajunge jos numai pe o parte? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir ca ajungi numai pe-o parte, de obicei voi ajungeti jos numai pe spate...dar, ce stiu eu, poate kitul acela de coborare sa va ajute mai mult. de fapt ce e kitul asta, un fel de centura de castitate pusa invers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir ca ajungi numai pe-o parte, de obicei voi ajungeti jos numai pe spate...dar, ce stiu eu, poate kitul acela de coborare sa va ajute mai mult. de fapt ce e kitul asta, un fel de centura de castitate pusa invers?

 

 

 

prima data iti raspund serios , citeste topicul "bestia de oras" . m-ar fi surprins sa gasesc un tip care sa se priceapa la mecanica... marii motoristi... numai dupa ureche. nu stiu cat de inalt esti dar gaseste un ktm sau bmw sa nu mai ajungi sa o tii

daca esti pe teren accidentat ( bucurestiul) sau sa nu poti sa ramai juma-juma pe o bordura... sa vezi ca nu e amuzant deloc. si sunt si multi barbati in aceeasi situatie, chiar buni rideri.

apoi "voi" ala ... cred ca tipele de pe motoare mai degraba v-ar baga "sub" ca temperament. poate o sa va intre in cap ca astea putine care ne urcam pe motor nu suntem ca muierile care va fac voua supica si va spala izmenele . si ca pilotajul nu inseamna ca devenim niste barbate lesbiene. nu aveam nevoie de motor ca sa castrez unul ca tine, era suficienta profesia pe care o practic .

daca nu ai nimic de spus , mai bine taci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima data iti raspund serios , citeste topicul "bestia de oras" . m-ar fi surprins sa gasesc un tip care sa se priceapa la mecanica... marii motoristi... numai dupa ureche. nu stiu cat de inalt esti dar gaseste un ktm sau bmw sa nu mai ajungi sa o tii

daca esti pe teren accidentat ( bucurestiul) sau sa nu poti sa ramai juma-juma pe o bordura... sa vezi ca nu e amuzant deloc. si sunt si multi barbati in aceeasi situatie, chiar buni rideri.

apoi "voi" ala ... cred ca tipele de pe motoare mai degraba v-ar baga "sub" ca temperament. poate o sa va intre in cap ca astea putine care ne urcam pe motor nu suntem ca muierile care va fac voua supica si va spala izmenele . si ca pilotajul nu inseamna ca devenim niste barbate lesbiene. nu aveam nevoie de motor ca sa castrez unul ca tine, era suficienta profesia pe care o practic .

daca nu ai nimic de spus , mai bine taci !

ce profesie practici?

in plus, mie nu mi-ai raspuns :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce profesie practici?

in plus, mie nu mi-ai raspuns :D

 

 

1. mecanic de animale, nu te-ai prins?

2.ce sa-ti raspunda? :P e paralela din toate punctele de vedere, te asigur.(motocicleta lasata numai pe o parte :D :P :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o gluma, initial. pt ca nu ajung cu o talpa macar , daca e denivelare, sau groapa, sau bordura etc tn sa fiu extrem de atenta cat inclin motorul pt ca daca ma sprijin complet nu pot sa o mai sustin, are 210 kg si o las pe o parte. spune-i cadere controlata sau cum vrei. asta da o senzatie de nesiguranta in traficul de oras cand nu prea ai de ales unde opresti. e de fapt un complex de factori , sa sus, lata, motor greu. sigur ca noi, cei mici ne descurcam si asa dar daca am putea sa ne facem viata mai usoara de ce nu?

 

intamplator ma pricep la partea tehnica. cat priveste profesia nu intru in detalii desi, cu siguranta m-ai si vazut. bizar dar adevarat sunt si inginer si medic... asadar , atentie cu remarcile.

 

personal imi permit sa folosesc mistoul si limbajul bolovanos cu cei pe care ii cunosc nu sa jignesc straini. figurantii de pe net si de pe strazi nu merita decat ignorare. nu le fac eu educatie sau sa le ridic nivelul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o gluma, initial. pt ca nu ajung cu o talpa macar , daca e denivelare, sau groapa, sau bordura etc tn sa fiu extrem de atenta cat inclin motorul pt ca daca ma sprijin complet nu pot sa o mai sustin, are 210 kg si o las pe o parte. spune-i cadere controlata sau cum vrei. asta da o senzatie de nesiguranta in traficul de oras cand nu prea ai de ales unde opresti. e de fapt un complex de factori , sa sus, lata, motor greu. sigur ca noi, cei mici ne descurcam si asa dar daca am putea sa ne facem viata mai usoara de ce nu?

 

intamplator ma pricep la partea tehnica. cat priveste profesia nu intru in detalii desi, cu siguranta m-ai si vazut. bizar dar adevarat sunt si inginer si medic... asadar , atentie cu remarcile.

 

personal imi permit sa folosesc mistoul si limbajul bolovanos cu cei pe care ii cunosc nu sa jignesc straini. figurantii de pe net si de pe strazi nu merita decat ignorare. nu le fac eu educatie sau sa le ridic nivelul...

nu am inteles, cu cine anume ai vorbit?

cu mine sau cu mixi?

inginer si medic, interesant. :P

adica, daca ai vb cu mine, nu-mi aduc aminte sa te fi si vazut :D

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir ca ajungi numai pe-o parte, de obicei voi ajungeti jos numai pe spate...dar, ce stiu eu, poate kitul acela de coborare sa va ajute mai mult. de fapt ce e kitul asta, un fel de centura de castitate pusa invers?

 

aaa sa-ti explic cel putin la enduro se schimba cea ce in engleza se spune dog-bones - adica kak-at.urile alea de sub amortizor ....si alea deoarece au prinderea amortizorului mai jos cu 5cm ... de exemplu .... rezulta o scadere a inaltimii seii cu fix 5 cm

 

 

bah gugal it si nu mai faceti misto .... chiar nu sunt intrebari stupide si nu toata lumea se baga sa umble la articulatiile de sub amortizor, eu unul ma bag dar doar la un prieten care are si unde sa o priponeasca cand dau jos bascula - aka stander sau alte romanisme si cum spunea cineva ii spone lowering kit in limba lu' "sheicspir" ala si exista ci de inaltare, ce e asa gre si ce dreq va certati atata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplator ma pricep la partea tehnica. cat priveste profesia nu intru in detalii desi, cu siguranta m-ai si vazut. bizar dar adevarat sunt si inginer si medic... asadar , atentie cu remarcile.

 

si ne mai miram de ce mor oamenii pe capete prin spitale, le iau ''inginerii'' astia la bomfaier

on topic: tu de ce vrei sa ajungi jos cand toata lumea vrea sa ajunga cat mai sus? :D

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...