Sari la conținut

Dupa 4000 De Ture Virbeaza Ca Dracu


knox
 Share

Postări Recomandate

gsx600f din 2001 -> daca ascult motorul atent in mers, aud un tac tac tac. bate ceva... :D

mobra merge finutz daca schimb la 4000 de ture .. dupa 4 mii vibreaza ghidonul si rezervorul inferfnal si nu mai trage ca odinioara

ce sa-i fac ce sa-i fac ?

e posibil sa-i fi sarit un tachete de la motor? (mentionez ca am avut o tranta destul de urata cu ea.. si de atunci au inceput simptomele) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gsx600f din 2001 -> daca ascult motorul atent in mers, aud un tac tac tac. bate ceva... :D

mobra merge finutz daca schimb la 4000 de ture .. dupa 4 mii vibreaza ghidonul si rezervorul inferfnal si nu mai trage ca odinioara

ce sa-i fac ce sa-i fac ?

e posibil sa-i fi sarit un tachete de la motor? (mentionez ca am avut o tranta destul de urata cu ea.. si de atunci au inceput simptomele) ;)

Pe partea stinga ai avut trinta?Ai spart capacul la alternator?Daca da ,atunci cred ca ai strimbat volanta,,sau alternatorul sau mai rau capul vibrokenului!

Tacheti nu au cum sa sara!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gsx600f din 2001 -> daca ascult motorul atent in mers, aud un tac tac tac. bate ceva... :D

mobra merge finutz daca schimb la 4000 de ture .. dupa 4 mii vibreaza ghidonul si rezervorul inferfnal si nu mai trage ca odinioara

ce sa-i fac ce sa-i fac ?

e posibil sa-i fi sarit un tachete de la motor? (mentionez ca am avut o tranta destul de urata cu ea.. si de atunci au inceput simptomele) ;)

 

 

Ma-ndoiesc ca de la tranta nu merge... ar trebui sa sune mai bine motorul cu fiecare tranta...

 

btw, ce sunt aia tacheti? ca eu nu am acasa si vreau sa imi cumpar. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe partea stinga ai avut trinta?Ai spart capacul la alternator?Daca da ,atunci cred ca ai strimbat volanta,,sau alternatorul sau mai rau capul vibrokenului!

Tacheti nu au cum sa sara!

nu am avut pe stanga ci pe dreapta.. a avut ghidon indoit, manere, carene... dar cadrul si motorul nu au avut nici o zgarietura

am avut in tinerete o dacie si cand mi-a sarit un tachete... tot cam la fel se auzea taca-taca-ul, :D ma gandeam ca si la moto o fi la fel ca tot pe carburatie e...

atunci de la ce masa poate fi taca-taca-ul ala? :lol:

 

btw, ce sunt aia tacheti? ca eu nu am acasa si vreau sa imi cumpar. :P)

http://dexonline.ro/search.php?cuv=tachet

 

bdw: ce e ala vibroken :eek: glumeam

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir sa ai tacheti...pastile sigur ai...posibil de acolo. Daca e pe carburatie, fa o sincronizare...curata filtru de aer...si vezi apoi cum merge.

miercuri sunt programat sa un service sa-i fac carburatia .. sa vedem ce zice si mecanicu ala

 

 

daca ai pastile, e posibil sa ai taca taca de la pastile... ai ascultat la relanti sau cand e motorul neincalzit??Se aude la fel?

daca mergi cu a 2-a si turezi mai tare zgomotul se intensifică??

taca-taca-ul ala se intensifica in fc de cat de turat e motorul (la cald). in orice viteza ar fi, pana in 4000 de ture motorul merge lin. dupa 4000 vibreaza foarte urat.

asa ca prin oras ajung la 80 la ora in a 5-a ca sa merg lin (sa tot schimbi la 4000) :lol:

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit la fel ca tine...dar era de la carburatie, erau desincronizate rau de tot. Acum nu stiu daca aceeasi chestie e si la tine. Bataia aia e ascutita sau mai groasa? Daca e ascutita - poate sa fie de la vreo supapa ( pastila este muci ), poate sa fie si de la o galerie care este putin slabita...ca am avut eu asa ceva si am strans suruburile bine si nu s-a mai auzit neam.

Poate sa fie si de la ulei - i-ai pus mai vascos?...etc...o gramada de chestii se pot intampla acolo...oricum sa revii cu detalii dupa ce o faci.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-au tocit cauciucurile alea de care se prinde motorul pe cadru si de aia vibreaza asa, sau s-au deteriorat in urma impactului ( imi scapa denumirea lor acum)sau sa fie vreo galerie slaba cum a precizat si cineva mai sus..bafta la reparatii!

 

 

P.s. mi-am adus aminte...bucse parca se numesc.

Editat de Fox32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...