Sari la conținut

Cablu de ambreiaj pentru bandit 400


Postări Recomandate

Am si eu un bandit de 400 si mi s-a rupt azi (mierc 10 aug) cablul de ambreiaj. si ca sa nu fac vreo pozna am zis ca o tin in garaj pana il schimb. stie careva de unde pot comanda unul cat mai urgent? cam cat costa? eu sunt din Satu Mare... si saptamana viitoare, de prin 18 e intalnirea aia de motociclisti de la carei... si mie tocman acuma mi s-a dus motorul.... pls ajutati-ma!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care nu gasesti cablu special de ambreiaj, poti folosi unul de bicicleta, de frana; si in capatul liber fixezi un opritor (e un "bumb" metalic ce are un surubel mic in interior si se fixeaza pe cablu; nu stiu daca asta e numele consacrat). Solutia asta a aplicat-o un prieten la 125cc (tot ambreiaj) si eu la acceleratie, dar cred ca nu ar avea motive sa nu tina la tine.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de idee, da eu raman la achizitia unui cablu original daca e posibil. Bineinteles daca nu e prea scump. E mai sigur si mai durabil. Da ideea cu cel de bicicleta e buna provizoriu, cu toate ca e mult mai subtire decat cel original... merci pentru sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat cablu universal (are bumbi de diverse marimi in capat). Nu l-am folosit inca dar nu vad ce n-ar merge (e cam subtirel fata de cel original, ce-i drept). 9 iepuroi aprox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat cablu universal (are bumbi de diverse marimi in capat). Nu l-am folosit inca dar nu vad ce n-ar merge (e cam subtirel fata de cel original, ce-i drept). 9 iepuroi aprox.

221635[/snapback]

 

 

de unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu gasesti din ala original, nu pune de bicicleta decat asa ca ultima solutie(e prea subtire), cauta o sufa mai groasa, pe la 2 mm; din sufa din aia poti sa-ti faci un cablu la fel de bun ca cel original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

thank to all. mi-am rezolvat problema cu unul adus de la dezmembrari, ca nou nu s-a gasit pe stoc nici in germania si cel care a mers sa imi aduca a stat doar 2 zile si nu a putut face comanda. sper doar sa ma tina ceva vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...