Sari la conținut

Plimbare 16 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

cateva poze, venite mai tarziu, pt ca a doua zi dupa dambovicioara, dis de dimineata am plecat in alta plimbare mai lunga, de 2 zile si abia acum am timp sa postez.

disputa de pe acest topic, nu ma intereseaza.

post-694-1219138403_thumb.jpg

post-694-1219138416_thumb.jpg

post-694-1219138422_thumb.jpg

post-694-1219138426_thumb.jpg

post-694-1219138430_thumb.jpg

post-694-1219138438_thumb.jpg

post-694-1219138445_thumb.jpg

post-694-1219138454_thumb.jpg

post-694-1219138473_thumb.jpg

post-694-1219138484_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 352
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc mult tuturor.

Multumesc mult si celor care ma condamna.

Multumesc si celor care dau din "tastatura" pe aici fara rost, de dragul de a se afirma pe "net ' cu mersul lor impecabil dar in realitate varza si fara a fi in stare sa invete pe cineva ceva care sa-i foloseasca.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult tuturor.

Multumesc mult si celor care ma condamna.

Multumesc si celor care dau din "tastatura" pe aici fara rost, de dragul de a se afirma pe "net ' cu mersul lor impecabil dar in realitate varza si fara a fi in stare sa invete pe cineva ceva care sa-i foloseasca.

 

Ai prins ceva balene ?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi vin si eu la intilnire, tot la academie?La ce ora va intilniti? :)

 

la ora 19,00. Eu nu voi fi prezent, sunt pe la mare in concediu.

 

deci mai bine te apuci de pus la cale urmatorul traseu :blink:

 

in speranta ca ma luati si pe mine

 

 

Iata-l, asta este.

 

/index.php?showtopic=256138

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE URAT......................cred ca aveti chef de cearta si nu aveti cu cine!

 

1) Orice ai face, mereu exista persoane nemultumite!

2) Cine a vazut filmuletul de pe youtube pus de Florin trebuia sa evite ce sa intamplat!

3) Cine a vazut ca nu se poate merge in siguranta trebuia sa se rupa de grup!

4) Daca ai experienta si vrei sa te dai cel mai bine o iei inainte.

5) Daca l-ai vazut pe unul din grup ca merge haotic si deranjeaza oprestel si spune-i ca sa nu mai repete greseala!

Cand am fost la Paduchiosu cu voi era un tip cu un CB500 care m-a depasit prin dreapta desi eram pe prima banda, iar la benzinarie in Ploiesti i-am zis sa nu mai faca asta si a bagat la cap.

 

Una peste alta unde ma uit pe forumu` asta vad numai oameni tari in gura si cu chef de cearta, dar nici unul dintre voi nu a propus sa stea de vorba cu cei fara experienta, sa le zica ce si cum.

 

Cand eram la inceput ma duceam si ii trageam de maneca pe baietii cu ceva km in spate si ii rugam sa imi spuna cum sa merg, cum sa franez eficient, cum sa evit un obstacol.......... iar cand ieseam la plimbare ma duceam in semanatoarea si exersam franari, faceam jaloane ..... si mereu venea cu mine un tip care stia sa mearga si imi zicea unde am gresit.

 

CONCLUZIA: ORICE PROST STIE SA ACCELEREZE, MAI GREU ESTE SA TE OPRESTI!

 

Asfalt uscat, Radu!

 

Eu sunt baiatul cu CB-ul si multumesc pt sfat. l-am bagat la cap si inca invat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE URAT......................cred ca aveti chef de cearta si nu aveti cu cine!

 

1) Orice ai face, mereu exista persoane nemultumite!

2) Cine a vazut filmuletul de pe youtube pus de Florin trebuia sa evite ce sa intamplat!

3) Cine a vazut ca nu se poate merge in siguranta trebuia sa se rupa de grup!

4) Daca ai experienta si vrei sa te dai cel mai bine o iei inainte.

5) Daca l-ai vazut pe unul din grup ca merge haotic si deranjeaza oprestel si spune-i ca sa nu mai repete greseala!

Cand am fost la Paduchiosu cu voi era un tip cu un CB500 care m-a depasit prin dreapta desi eram pe prima banda, iar la benzinarie in Ploiesti i-am zis sa nu mai faca asta si a bagat la cap.

 

Una peste alta unde ma uit pe forumu` asta vad numai oameni tari in gura si cu chef de cearta, dar nici unul dintre voi nu a propus sa stea de vorba cu cei fara experienta, sa le zica ce si cum.

 

Cand eram la inceput ma duceam si ii trageam de maneca pe baietii cu ceva km in spate si ii rugam sa imi spuna cum sa merg, cum sa franez eficient, cum sa evit un obstacol.......... iar cand ieseam la plimbare ma duceam in semanatoarea si exersam franari, faceam jaloane ..... si mereu venea cu mine un tip care stia sa mearga si imi zicea unde am gresit.

 

CONCLUZIA: ORICE PROST STIE SA ACCELEREZE, MAI GREU ESTE SA TE OPRESTI!

 

Asfalt uscat, Radu!

 

Eu sunt baiatul cu CB-ul si multumesc pt sfat. l-am bagat la cap si inca invat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE URAT......................cred ca aveti chef de cearta si nu aveti cu cine!

 

1) Orice ai face, mereu exista persoane nemultumite!

2) Cine a vazut filmuletul de pe youtube pus de Florin trebuia sa evite ce sa intamplat!

3) Cine a vazut ca nu se poate merge in siguranta trebuia sa se rupa de grup!

4) Daca ai experienta si vrei sa te dai cel mai bine o iei inainte.

5) Daca l-ai vazut pe unul din grup ca merge haotic si deranjeaza oprestel si spune-i ca sa nu mai repete greseala!

Cand am fost la Paduchiosu cu voi era un tip cu un CB500 care m-a depasit prin dreapta desi eram pe prima banda, iar la benzinarie in Ploiesti i-am zis sa nu mai faca asta si a bagat la cap.

 

Una peste alta unde ma uit pe forumu` asta vad numai oameni tari in gura si cu chef de cearta, dar nici unul dintre voi nu a propus sa stea de vorba cu cei fara experienta, sa le zica ce si cum.

 

Cand eram la inceput ma duceam si ii trageam de maneca pe baietii cu ceva km in spate si ii rugam sa imi spuna cum sa merg, cum sa franez eficient, cum sa evit un obstacol.......... iar cand ieseam la plimbare ma duceam in semanatoarea si exersam franari, faceam jaloane ..... si mereu venea cu mine un tip care stia sa mearga si imi zicea unde am gresit.

 

CONCLUZIA: ORICE PROST STIE SA ACCELEREZE, MAI GREU ESTE SA TE OPRESTI!

 

Asfalt uscat, Radu!

 

Eu sunt baiatul cu CB-ul si multumesc pt sfat. l-am bagat la cap si inca invat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt baiatul cu CB-ul si multumesc pt sfat. l-am bagat la cap si inca invat

sa Blocat netul :P

 

Cum se mai simte Geserica?

am sunat si nu mi-a raspuns la tel ..... nu stiu, poate imi raspunde mai tarziu. Stiu ca azi trebuia sa se duca la doctor ca se simtea din ce in ce mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geserica e ok...a inceput chiar sa bea bere...e la a 2-a...sper sa nu faca urit :-))). A facut azi radiografii si nu are nimic la oase; doar muschii si tendoanele oleaca tavalite...da mai multe o sa va zica ea cind o ajunge la tastatura...Noapte buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geserica e ok...a inceput chiar sa bea bere...e la a 2-a...sper sa nu faca urit :-))). A facut azi radiografii si nu are nimic la oase; doar muschii si tendoanele oleaca tavalite...da mai multe o sa va zica ea cind o ajunge la tastatura...Noapte buna!

O fi inceput sa bea ca sa mai uite de durere, oricum ma bucur ca nu are ceva mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sanatatea vad ca a avut noroc si a scapat usor, da acu a inceput distractia cu asigurarile...

Succesuri mari, sa fie atenta ca unii sunt banditi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul de la Damboviciora, ati mers cam dezorganizat. V-am vazut atat la venire, cat si la plecare-am casa la 150 de metri inainte de bariera de la intrarea in Chei. In curbe unii dintre voi intrau destul de tare si ce e mai naspa e ca intrau pe contrasens. Oricum, mi-a placut "demosntratia de forta".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost cativa oameni care au facut semne specifice mersului in grup, printre care si eu. am semnalizat inclusiv cainii de pe marginea santului.

depasiri pe linie continua, nesemnalizate, dealtfel, forja pe autostrada, forja prin localitati... la luk oil-ul din campulung l-am intrebat pe mateih daca 100, 100 si ceva nu e prea repede pentru localitate si de ce se merge asa tare. m-a intrebat foarte senin "ti s-a parut tare?" da, mi s-a parut foarte tare 100 la ora in localitate, grup de 30 de motoare si pasager in spate. cu 100 in localitate ma dau singur si f rar si in nici un caz in sate de la tara, unde sare un caine, sunt carute, balegi, gropi, etc. eu cred ca, desi am fost un grup, acesta nu a fost mers in grup, ci a fost un mers stil "reising", intr-adevar, fiecare pe barba lui (la prima vedere), dar nu a fost deloc fiecare pe barba lui, fiind cati am fost. cred ca singuri putem merge cum vrem, dar intr-un grup nu cred ca ar trebui sa se mearga sportiv, ci mult mai calm, mult mai preventiv, mult mai precaut.

 

parca m-ai intrebat de mersul pe autostrada? care a fost la limita legala....nu uita, mai ales pe autostrada daca se merge prea incet devii un pericol pt ceilalti mai ales masini...in localitate parca s-a mers relativ linistit. partea proasta a fost pe serpentine, s-a mers prea incet si prea aproape...am iesit din grup si am plecat mai departe, tocmai ca sa nu incurc pe nimeni. m-am intors la locul accidentului dupa ce am vazut masina politiei si salvarea...si numai aparea nimeni.

asfalt uscat

 

Acu' o sa-mi iau injuraturi, da' pe mine ma umfla risu' ...

Paranteza:

Cu scuzele de rigoare catre Geserica, imi pare rau ca ai cazut, ma bucur ca esti ok, da-l draq de fier ca se repara sau se schimba. Cel mai important e sa inveti din cele 2 greseli majore pe care le-ai facut; prima ca ai mers la plimbare intr-un grup haotic, din care cel putin 3 sferturi(inclusiv tu) sinteti incepatori si nu stiti cum se merge nici solo, darmite in grup, a doua, ca nu ai stiut sa iei curba. Ai avut o bafta imensa ca n-ai patit-o mai rau. Sanatate, refacere rapida, si plimbari in grupuri mici :scratch: !

Inchei paranteza.

@Restu care inca sustineti ca ceea ce s-a intimplat n-a fost din cauza ca voi ati facut parada moto nu plimbare (probabil ati vazut prea multe filme americane de mina a-14-a cu grupuri de 50 de "bikeri" care o rup la figuri pe highway), puneti mina si invatati macar din ce s-au obosit sa scrie aici oameni mai experimentati ca voi (Survolaj, Judas, etc) si nu mai latrati degeaba ca n-ati avut viteza, ca ati avut, ca dracu', ca lacu'. Ati mers haotic intr-un grup imens, si ce s-a intimplat era de asteptat. Aia a fost problema, nu viteza. Pun pariu ca majoritatea erati mai mult cu ochii in oglinzi decit la trafic. Io unu' ma mir sincer ca a fost doar un singur accident. Sau continuati asa si numarati-va victimele. Alta varianta ar fi sa invatati sa mergeti pe moto, si atunci cind faceti plimbari in grup, incercati ca grupu' sa fie de 4-5 mobre, conduse de oameni care se cunosc si care merg in ritm asemanator. Pls bagati ineptii in continuare ca pica bine cafeaua :kali:) . Nah gata, hai nu va suparati si bafta in continuare, incercati plimbari in grupuri mici si o sa va distrati mai bine garantat :D .

 

ai mare dreptate, am spus de multe ori aici pe forum..s-a mers prea incet si prea aproape in grup pe serpentine, practic nu exista distanta pt frinare de urgenta, evitarea unuei masini sau obstacol..s-a mers lipit si asta este tipic pt incepatori...imi pare tare rau de accident, nu doresc nimanui o asemenea placere. bine ca s-a terminat fara oase rupte sau mai rau si mai ales ca persoana in cauza imi era f apropiata...

aveti grija de voi si poate o sa ne mai vedem la anu, daca mai vin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca m-ai intrebat de mersul pe autostrada? care a fost la limita legala....nu uita, mai ales pe autostrada daca se merge prea incet devii un pericol pt ceilalti mai ales masini...in localitate parca s-a mers relativ linistit. partea proasta a fost pe serpentine, s-a mers prea incet si prea aproape...am iesit din grup si am plecat mai departe, tocmai ca sa nu incurc pe nimeni. m-am intors la locul accidentului dupa ce am vazut masina politiei si salvarea...si numai aparea nimeni.

asfalt uscat

 

 

 

ai mare dreptate, am spus de multe ori aici pe forum..s-a mers prea incet si prea aproape in grup pe serpentine, practic nu exista distanta pt frinare de urgenta, evitarea unuei masini sau obstacol..s-a mers lipit si asta este tipic pt incepatori...imi pare tare rau de accident, nu doresc nimanui o asemenea placere. bine ca s-a terminat fara oase rupte sau mai rau si mai ales ca persoana in cauza imi era f apropiata...

aveti grija de voi si poate o sa ne mai vedem la anu, daca mai vin

 

 

Deja nu ma mai pot abtine...............FRATILOR SUNTETI CA NISTE TATE la poarta nu va mai opriti odata........toate astea trebuiau spuse inainte nu acum. Ce faceti voi acum.......... sunteti viteji de dupa roazboi !!!!! Nu vedeti ca deja sunteti penibili. Nu ati gasit "teroristii de la revolutie" si acum ati trecut la "cine a tras in noi de a cazut Geserica".

Cu scuzele de rigoare chiar daca va jignesc, va rog opriti-va si deschideti un topic pe discutia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fuck off, banditarule :unsure: Oricum, voi ati mers in Grecia, in ziua cu povestea neplacuta, cum au mers astia pe serpentine. Si dupa aia tot voi va plangeati ca unul punea frane nu stiu cum si va strangeati si va desfaceati ca un acordeon. Mie imi era bine acolo in spate :angry:

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu te enerva degeaba, mai bine la viitoarea iesire sa fie in asa fel organizata si gindita ca sa nu se intimple din nou acelasi lucru.

In orice caz, cred ca pt tine nu este f usor sa organizezi si sa tii intr-o oarecare disciplina lumea...in orice caz felicitari pt ce faci si multe bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu te enerva degeaba, mai bine la viitoarea iesire sa fie in asa fel organizata si gindita ca sa nu se intimple din nou acelasi lucru.

In orice caz, cred ca pt tine nu este f usor sa organizezi si sa tii intr-o oarecare disciplina lumea...in orice caz felicitari pt ce faci si multe bafta.

 

Multumesc mult !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...