Sari la conținut

Ca To Ziceam Ca Sunt Zmeu


T Rex
 Share

Postări Recomandate

nu as vrea sa incep cu ''clasicul nu m-a vazut'',dar, aseara, cred ca era fro 9, 9 juma, fusesem la Ursu si am tras o tura pan la Branesti, la intoarcere, pe sos Pantelimon(vis a vis de ex Ambianta) este o trecere de pietoni, pe care se afla o tanti, opresc frumos si stau sa treaca cucoana, din spate venea un taxi, care venea si venea si s-a infipt in mine, rezultat, eu am facut pe batman, mobra a zburat 20 de m, eu am cazut lat si mi-am futut un genunchi, 2 coaste si o masea, mobra, smotocita, el cu militia pe cap, eu acasa cu un mare gips

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos. Ca tot veni vorba, am patit IDENTIC acelasi lucru, saptamana trecuta. Numai ca impactul a fost la 5/h, nici nu am avut pe cine sa bat, omu era mai speriat decat prietena mea, cu bun simt, alea alea. Am zis sa fac o fapta buna, aveam doar ochiul de pisica din coada rupt si numarul sifonat si l-am lasat sa plece. Acu am probleme cu amortizorul spate si ma asteapta un 200E aruncati. Nu stiu daca de la impact sau nu, cert este ca am o problema acolo. Facerea de bine, futere de mama!

 

Reparatie totala frate si tie si mobrei!

 

merci frate, oricum este absolut ciudat, boul a zis ca nu m-a vazut, si eu sunt conservar(de 17 ani) si nici nu am scuter, cum sa nu ma vezi gogule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol, dar maseaua,nu inteleg?Nu aveai casca integrala? :lol:

 

lazer bullet, facuta muci, ca am amerizat pe bordura cu troaca, ma cam doare si gatu'

plm, nu mai conteaza, cred ca ma las pagubas de mobre, imi ajunge

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lazer bullet, facuta muci, ca am amerizat pe bordura cu troaca, ma cam doare si gatu'

plm, nu mai conteaza, cred ca ma las pagubas de mobre, imi ajunge

 

lasa ca iti trece si apoi te urci iar in sa

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lazer bullet, facuta muci, ca am amerizat pe bordura cu troaca, ma cam doare si gatu'

plm, nu mai conteaza, cred ca ma las pagubas de mobre, imi ajunge

 

Ia legatura cu AMRul, cauta un avocat bun, mediatizeaza cazul, este tentativa de omor.Sa apara in media, poate asa vor beli astia ochii...

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca iti trag un glont in cap tot accident e...

omule,e diferenta,oricum inteleg ,si eu acum astept sa ma cheme la Parchet pt declaratie,am avut accident cu un taxi din vina lui,la fel cica nu m-a vaz.dar ce sa ii fac sa ma duc cu el in tribunal sa ma judec??multumesc lui Dzeu ca am scapat teafar iar mobra se repara.deci nu sunt in afara situatie nici eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci frate, oricum este absolut ciudat, boul a zis ca nu m-a vazut, si eu sunt conservar(de 17 ani) si nici nu am scuter, cum sa nu ma vezi gogule?

 

Insanatosire cat mai grabnica si incearca sa vezi ce-i cu soferul ala, nu m-ar mira sa o fi facut chiar intentionat... sunt multi ciudati pe strazi.

 

Am patit si eu odata aceeasi chestie - m-a lovit un taxi din spate cand STATEAM la stop de cel putin 20 de secunde, taximetristul sustinea ca "nu m-a vazut". DOAR CA ERAM CU MASINAAAA!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acelasi lucru am patit si eu si cel mai dureros e ca iubesc motociclismul si un an nu mai am voie sa ma ating de mobra din cauza dublei fracture pe coloana care am dobandito dupa ce bou sa infipt in mine asta acum 4 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acelasi lucru am patit si eu si cel mai dureros e ca iubesc motociclismul si un an nu mai am voie sa ma ating de mobra din cauza dublei fracture pe coloana care am dobandito dupa ce bou sa infipt in mine asta acum 4 zile

lasa over ,macar ca asta sa fie ultima belea,si peste un an cand revii sa nu mai ai parte de nici un incident :D :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident :kiss:

din pacate asa e , se considera accident . legea asa e facuta . in cazul nostru este o mare nedreptate ca un bou care sta la volan , te vede si in loc sa iti acorde prioritate se baga aiurea spunind ca tu poti sa opresti , ca iti este frica sa te lovesti de tabla ce il inconjoara . ar trb introdusa in legislatia auto tentativa de omor precum si autorul moral

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu as vrea sa incep cu ''clasicul nu m-a vazut'',dar, aseara, cred ca era fro 9, 9 juma, fusesem la Ursu si am tras o tura pan la Branesti, la intoarcere, pe sos Pantelimon(vis a vis de ex Ambianta) este o trecere de pietoni, pe care se afla o tanti, opresc frumos si stau sa treaca cucoana, din spate venea un taxi, care venea si venea si s-a infipt in mine, rezultat, eu am facut pe batman, mobra a zburat 20 de m, eu am cazut lat si mi-am futut un genunchi, 2 coaste si o masea, mobra, smotocita, el cu militia pe cap, eu acasa cu un mare gips

 

batman batman ... radem glumim da si batman mai are zile proaste

 

sa te refaci si ia-i lu ala si banu pe masea DA-L IN SPANAC, SA PLATEASCA!!!! ca mai ai si fieru' de indreptat

gips pe unde ... futut genunchiu rau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol, dar maseaua,nu inteleg?Nu aveai casca integrala? :kiss:

 

Maseaua poti s-o spargi intr-un clantanit sanatos in momentul impactului dintre bostan si zona dura. De exemplu Borris si-a busit doua masele atunci la Budapesta, casca integrala. Pur si simplu "clantz"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i casca pe care ai avut-o :D? http://www.lazerhelmets.com/detail_2.asp?c...3&langue=EN foarte aerodinamica!

nu coaje, a mea avea ochelari de soare..... :kiss: :D :)

l.e. nu ma cheama Andrei(dar ms de urari), acu am venit de la arc. in continuare nu ma simt bine, am dureri de cap si parca sunt rascolit cu wola

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci frate, oricum este absolut ciudat, boul a zis ca nu m-a vazut, si eu sunt conservar(de 17 ani) si nici nu am scuter, cum sa nu ma vezi gogule?

 

nu te-a vazut pe naiba.

Am ajuns la concluzia ca unii o fac intentionat!

Acum 3 saptamani ne indreptam catre bikers si urma sa facem la dreapta de pe banda 1 cand un tampit cu masina, de pe banda 2 se gandeste si el sa faca dreapta.In timp ce facea dreapta cu o mana [in slow motion] incat sa ii ruleze rotile ca la teveu se uita in telefon.Imi pare rau ca n-am avut cum sa filmez.Exact ca in filmele cu prosti.Era sa intre in noi, pe pilot chiar l-a atins la picior cu farul dar deh, ce sa-i faci?

ma intreb ce facea daca venea unul cu masina in viteza de pe banda 1:D nu-i lua fata?!

Editat de exxxtreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

T rex,

ti-a facut? :kiss:

 

Sanatate maxima, ca stiu cum este. Vezi ca asiguratorii sunt nesimtiti rau, insista mult pe langa ei si daca taraganeaza, ameninta-i cu CSA

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te-a vazut pe naiba.

Am ajuns la concluzia ca unii o fac intentionat!

Acum 3 saptamani ne indreptam catre bikers si urma sa facem la dreapta de pe banda 1 cand un tampit cu masina, de pe banda 2 se gandeste si el sa faca dreapta.In timp ce facea dreapta cu o mana [in slow motion] incat sa ii ruleze rotile ca la teveu se uita in telefon.Imi pare rau ca n-am avut cum sa filmez.Exact ca in filmele cu prosti.Era sa intre in noi, pe pilot chiar l-a atins la picior cu farul dar deh, ce sa-i faci?

ma intreb ce facea daca venea unul cu masina in viteza de pe banda 1:D nu-i lua fata?!

stai linistita, exista in trafic oameni care sunt mult mai preocupati de orice altceva decat atentia asupra traficului, din pacate :kiss:

vorbesti de biker's aka ursu?de vatra luminoasa?si mie mi s-a intamplat asa acolo, da eram pe bicla si am avut instinctu sa o sui pe trotuar :)

 

Calaretule, fa-te bine si sa ne auzim pe maine, asa in ghips cum esti, la un karaoke sa ne canti patania :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...