Sari la conținut

Vibreaza Oglinzile......


Postări Recomandate

M-am obisnuit.

 

Nu stiu cum iti vibreaza tie, ale mele insa tremura de starnesc vartejuri de praf pe unde trec... :kiss: Serios acum, in toata acea "tremureala" de fapt se formeaza o imagine pe care daca te obisnuiesti sa o citesti uiti de problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de motocicleta si de oglinzi, si de unde sunt prinse. Ale mele sunt prinse de ghidon si am una de-un fel si alta de-un fel. Cea din stanga vibreaza mai putin, aproape insesizabil, cea din din dreapta mai mult, e si mai proasta decat prima. Te obisnuiesti oricum ar fi. Mai ajuta si intorsul capului cand nu esti sigur de ce vezi.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai vazut pe forum critici legat de virbratii dupa 4000 de ture, chiar si eu am problema asta, observ ca e o chestie generala. jale mare pt nakeduri care au oglinzile prinse de ghidon :D

nu i-a dus capu si pe inginerii aia sa faca un motor care sa intre in rezonanta la o turatie la care sa nu ajungi niciodata -> 15.000 rpm

de fiecare data cand incepe sa virbeze imi vin in cap o gramada de chestii: filtru de aer vechi, mizerie in carburatoare, valve nesincronizate, galerii care rasufla, ulei varza, lantz jegos-nestrans, bujii murdare, suruburi care se autodefileteaza, pana spate.. samd

urmatoarea mototrotineta va fi una care sa aiba auto-interogare in timp real! sa zica pe bord cu font rosu de 20 bold.. "schimba filtru baaa"!! teh next genereisan bmw k1200 :kiss:

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Dupa 4000 de ture incep oglizile sa vibreze si este cam trist ca in loc sa vad imagine clara vad numai....de fapt nici nu stiu ce mai vad.

Ati patit si voi, cum ati rezolvat problema?

Multam

 

 

Tre' sa vezi doar daca vine ceva sau nu, nu e obligatoriu sa ii vezi numarul sau fata :kiss:

Editat de IraSciBil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot naked am !!!! FZ 6N

stiu :D n-auzi cum se rezolva problema? te obisnuiesti cu vibratiile :kiss:

 

eu mi-am pus capete de ghidon mai grele.. ajuta la atenuarea vibratiilor in ghidon

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa vezi doar daca vine ceva sau nu, nu e obligatoriu sa ii vezi numarul sau fata :D

 

Nu, cred ca nu ai inteles intrebarea. Eu am intrebat cum remediezi problema sau daca se poate remedia. Nu daca banuiesc eu ca este un far de bicicleta sau unul de motor sau pur si simplu unu cu lanterna pe drum.

Ca daca vezi un far de bicicleta te bagi in gaz si intri ca ai timp, dar daca vad un far de motor stau cuminte si il las sa treaca ...ca daca Doamne fereste vine unu ca tine :) :kiss: cu gazu' la maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am picat cu transalpul si mi-am spart o oglinda. Mi-a adus un prieten de la Louis alte oglinzi, dar nu avea prinderea buna pt amortizoarele de pe TA (filet de 8 parca, pe invers). Asa ca am scos amortizoarele si le-am pus direct. Rezultatul : cand merg mai tare, si in afara mai tot timpul, nu reusesc sa vad mare lucru in oglinzi. Ziua te mai prinzi la ce distanta e ala din spate, dar noaptea e dezastru. Vad numai triunghiulete si cerculete...

O sa imi comand si eu amortizoare de la Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...