Sari la conținut

Benzina In Filtrul De Aer


alex27
 Share

Postări Recomandate

Nu am mai mers cu moto (F650) de vreo saptamana. Ieri am cand m-am dus sa o iau sa plec pana undeva. am observat pe bascula spate ca era ceva umed, la miros parea sa fie benzina si parea sa fi picurat din cutia unde e filtrul de aer.

 

Exita vreun motiv pentru care sa ajunga benzina in filtrul de aer sau am vazut prost? Si daca da, ce posibibilitai de rezolvare sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, este posibil sa nu-ti mai inchida cum trebuie cuiul pontou de la carburator (cel care inchide si deschide accesul benzinei si care este actionat de plutitor) sau s-a intamplat sa ramana blocat deschis. In acest caz, benzina curge din rezervor in carb in continuu si acesta da pe dinafara, depinzand de cum este inclinata motocicleta, in fata sau in spate, ori in filtrul de aer, ori in motor.

Solutia este sa verifici daca intr-adevar cuiul este uzat sau daca doar s-a intamplat sa ramana blocat.

 

Si daca ai avut inchis robinetul de benzina de la rezervor in timpul asta.... nu mai stiu, posibil si ala sa fie defect si sa nu mai inchida. Ai uitat sa specifici. Sau poate f650-ul nu are robinet deloc, habar n-am.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Airboxul colecteaza in mod normal cate un pic de benzina, ulei si apa din condens. Probabil ca tu nu mai ai dopul la furtunul de drenaj si iti curge direct pe bascula ce se aduna in airbox, sau poate ca l-ai pierdut chiar acum si tot ce s-a adunat in timp s-a scurs deodata. Lichidul are de regula o culoare inchisa, spre negru, este un pic unsuros si miroase a benzina si ulei. Eu zic ca nu este o problema daca nu curge in exces. Pune un dop la furtunul de drenaj si goleste-l din cand in cand.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Airboxul colecteaza in mod normal cate un pic de benzina, ulei si apa din condens. Probabil ca tu nu mai ai dopul la furtunul de drenaj si iti curge direct pe bascula ce se aduna in airbox, sau poate ca l-ai pierdut chiar acum si tot ce s-a adunat in timp s-a scurs deodata. Lichidul are de regula o culoare inchisa, spre negru, este un pic unsuros si miroase a benzina si ulei. Eu zic ca nu este o problema daca nu curge in exces. Pune un dop la furtunul de drenaj si goleste-l din cand in cand.

nu inteleg care e rostul acelui dop daca furtunul ala e de drenaj. la fel am gasit si la cx-ul meu, chiar nu inteleg de ce are dop :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
nu inteleg care e rostul acelui dop daca furtunul ala e de drenaj. la fel am gasit si la cx-ul meu, chiar nu inteleg de ce are dop :cheers:

 

Ca sa drenezi lichidul intr-un vas nu in mediul inconjurator bai inginerule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ca sa drenezi lichidul intr-un vas nu in mediul inconjurator bai inginerule.

cum adica, ba, piticule :)

care-i vasul? ;)

 

DRENĂ, drenez, vb. I. Tranz. 1. A colecta Âşi a evacua apa de infiltrație de pe un teren, un loc etc. cu ajutorul drenurilor (1). ♦ (Despre o apă curgătoare) A colecta apele provenite din ploi de pe suprafața unui teren, dintr-o rețea hidrografică etc. 2. A face să se scurgă secrețiile dintr-o plagă cu ajutorul drenului (2). – Din fr. drainer.

 

DREN, drenuri, s.n. 1. Conductă sau canal care colectează Âşi evacuează apă de pe un teren apos, coboară nivelul unei pânze de apă din sol etc. ♦ Strat de piatră spartă sau de pietriÂş aÂşezat în spatele unui zid de sprijin sau deasupra unei bolți de pod sau de tunel, care colectează apa de infiltrație. 2. Tub sau meÂşă de bumbac care înlesneÂşte scurgerea secrețiilor dintr-o plagă. [Var.: (2) drĂŠnă s.f.] – Din fr. drain.

 

:cheers:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiindca furtunul se afla in comunicatie cu partea post filtru aer este necesar acel dop. Daca dopul lipseste prin furtun se aspira aer nefiltrat chiar daca intr-o cantitate mai mica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiindca furtunul se afla in comunicatie cu partea post filtru aer este necesar acel dop. Daca dopul lipseste prin furtun se aspira aer nefiltrat chiar daca intr-o cantitate mai mica

cx-ul are o cutie, inainte de cutia filtrului, in care intra furtunul de la recircularea gazelor din carterul motorului. acea cutie are in partea de jos un stut si in acest stut un furtun, orientat in jos, iar in capatul acestui furtun este un dop. daca scot acel 2, una la mana, uleiul condensat in aceasta cutie se va putea scurge afara iar a doua la mana nu vad de unde ar putea trage aer nefiltrat, deoarece, aceasta cutie comunica cu cea a filtrului de aer printr-un furtun care intra in zona de aer nefiltrat. asadar, cu ce gresesc daca scot acel dop si las filtrul de aer sa nu se imbacseasca inutil cu ulei? :blink:

 

hai ca te-ai prins.

:)

ce "m-am prins" eu din acele definitii luate din dex este ca "a drena" inseamna, deopotriva, a colecta si a evacua :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
cum adica, ba, piticule :)

care-i vasul? :blink:

 

DRENĂ, drenez, vb. I. Tranz. 1. A colecta Âşi a evacua apa de infiltrație de pe un teren, un loc etc. cu ajutorul drenurilor (1). ♦ (Despre o apă curgătoare) A colecta apele provenite din ploi de pe suprafața unui teren, dintr-o rețea hidrografică etc. 2. A face să se scurgă secrețiile dintr-o plagă cu ajutorul drenului (2). – Din fr. drainer.

 

DREN, drenuri, s.n. 1. Conductă sau canal care colectează Âşi evacuează apă de pe un teren apos, coboară nivelul unei pânze de apă din sol etc. ♦ Strat de piatră spartă sau de pietriÂş aÂşezat în spatele unui zid de sprijin sau deasupra unei bolți de pod sau de tunel, care colectează apa de infiltrație. 2. Tub sau meÂşă de bumbac care înlesneÂşte scurgerea secrețiilor dintr-o plagă. [Var.: (2) drĂŠnă s.f.] – Din fr. drain.

 

:)

 

 

Excuse-moi monsieur l'ingenieur! Je m'excuse parce que je ne sais pas que signifie "drainer". De parca n-ar fi acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excuse-moi monsieur l'ingenieur! Je m'excuse parce que je ne sais pas que signifie "drainer". De parca n-ar fi acelasi lucru.

pai, io vaz ca nu prea ii

:blink:

auzi, tu esti frustrat ca nu ai terminat o facultate, sau ce? :)

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, scopul drenului este de a evacua un lichid prin orice mijloace, nu este neaparat obligatoriu a si retine lichidiul respectiv intr-un vas sau incinta inchisa. Deci inainte de toata...drenul elibereaza o anumita zona, teren, spatiu inchis de un anumit fluid. Nu de a stoca respectivul fluid, lichid intr-un vas :)

 

Si lucrez la Directia Apelor Buzau-Ialomita. Deci cred ca asta este scopul unui dren :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Din cate stiu, scopul drenului este de a evacua un lichid prin orice mijloace, nu este neaparat obligatoriu a si retine lichidiul respectiv intr-un vas sau incinta inchisa. Deci inainte de toata...drenul elibereaza o anumita zona, teren, spatiu inchis de un anumit fluid. Nu de a stoca respectivul fluid, lichid intr-un vas :)

 

Si lucrez la Directia Apelor Buzau-Ialomita. Deci cred ca asta este scopul unui dren :laugh:

 

Intocmai dar dansul este inginer electronist, nu prea stie el cum e cu drenaju'.

 

 

care-i vasul? :)

 

Uitasem, vasul poate fi cel in care schimbi uleiul la motor. In tarile civilizate schimbul de astfel de substante se face in vase nu pe pamant sau in sant.

 

 

pai, io vaz ca nu prea ii

:laugh:

auzi, tu esti frustrat ca nu ai terminat o facultate, sau ce? :blink:

 

In general nu-i inghit pe astia care se dau destepti pt ca au o diploma in buzunar dar ei sunt angajati la stat, adica niste ratati.

 

PS: pt cei care nu stiu, eu si cu @bogdanawo ne batem dar doar in idei.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intocmai dar dansul este inginer electronist, nu prea stie el cum e cu drenaju'.

 

 

 

 

Uitasem, vasul poate fi cel in care schimbi uleiul la motor. In tarile civilizate schimbul de astfel de substante se face in vase nu pe pamant sau in sant.

 

 

 

 

In general nu-i inghit pe astia care se dau destepti pt ca au o diploma in buzunar dar ei sunt angajati la stat, adica niste ratati.

 

PS: pt cei care nu stiu, eu si cu @bogdanawo ne batem dar doar in idei.

pai nu inteleg de ce un om care este angajat la stat trebuie sa fie, neaparat, un ratat. dar, logica ta cred ca te depaseste si pe tine.

stii pilda mea cu punga de cocorico? :laugh: daca nu, caut-o si urmeaz-o! :blink:

apropos, nu sunt angajat la stat, dar stiu ca ai calcat multi in picioare spunand chestia asta. tu crezi ca daca ai o amarata de taraba pe care mai vinzi unul, doua gipiesuri esti deasupra tuturor? sincer, mi-as dori sa fii foarte sus, pentru ca atunci cand pici sa-ti pocneti rau capul, poate asa iti vei reveni la realitate. dar, cum pe tine nimic nu te sperie, e posibil sa-ti faci doar un cucui mare si urat si cam atat.

tu nu ai inteles mai nimic din chestia cu drenajul, dar, conform stilului tau propriu si personal, spui o tampenie, apoi esti detectat, apoi o intorci asa, usor, crezand ca nu a observat nimeni, apoi pici in ridicol si, in final, zici ca si tu ai spus exact acelasi lucru cu cel care te-a contrazis. a, sa nu uit, mai ai si vreo 2-3 faze intermediare in care incepi sa jignesti, eventual sa injuri pe cei care au dreptate.

hehe, mestere, deja esti previzibil :laugh: , de fapt, esti mai intai jalnic, patetic, penibil si apoi previzibil :)

oare este nevoie sa-ti aduc aminte de motocicleta cu pompa de apa actionata de cutie? :lool:

PS: pe de alta parte, si ideile se termina la un moment dat :)

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
pai nu inteleg de ce un om care este angajat la stat trebuie sa fie, neaparat, un ratat. dar, logica ta cred ca te depaseste si pe tine.

stii pilda mea cu punga de cocorico? :laugh: daca nu, caut-o si urmeaz-o! :blink:

 

Daca bugetarii ar avea vreun gram de inteligenta probabil ca ar fi si tara mai acatarii.

 

 

apropos, nu sunt angajat la stat, dar stiu ca ai calcat multi in picioare spunand chestia asta. tu crezi ca daca ai o amarata de taraba pe care mai vinzi unul, doua gipiesuri esti deasupra tuturor? sincer, mi-as dori sa fii foarte sus, pentru ca atunci cand pici sa-ti pocneti rau capul, poate asa iti vei reveni la realitate. dar, cum pe tine nimic nu te sperie, e posibil sa-ti faci doar un cucui mare si urat si cam atat.

 

Nu am zis ca esti angajat la stat dar nu m-ar mira sa fii. Cat priveste pe cei care i-am calcat in picioare nu dau doi bani pe ei si nu pt ca am o afacere cu gps-uri ci pt ca se afla de regula in functii de conducere si din cauza lor se alege praful de orice, ai crede ca in facultatile lor au invatat ceva dar vad ca nu fac altceva decat sa distruga. Cei care au invatat ceva ori au afacerile lor (prospere) ori au emigrat in locuri unde pot face ceva.

 

 

tu nu ai inteles mai nimic din chestia cu drenajul, dar, conform stilului tau propriu si personal, spui o tampenie, apoi esti detectat, apoi o intorci asa, usor, crezand ca nu a observat nimeni, apoi pici in ridicol si, in final, zici ca si tu ai spus exact acelasi lucru cu cel care te-a contrazis. a, sa nu uit, mai ai si vreo 2-3 faze intermediare in care incepi sa jignesti, eventual sa injuri pe cei care au dreptate.

hehe, mestere, deja esti previzibil :laugh: , de fapt, esti mai intai jalnic, patetic, penibil si apoi previzibil :)

oare este nevoie sa-ti aduc aminte de motocicleta cu pompa de apa actionata de cutie? :lool:

PS: pe de alta parte, si ideile se termina la un moment dat :)

 

Bla, bla, bla...aceleasi poezii. Nu uita ca tu m-ai jignit primul si nu te-ai obosit nici pana in ziua de azi sa-ti ceri scuze.

 

PS: In afara de tine n-am jignit pe nimeni.

 

np, unde se termina ideile incep idioti! care e problema gigele cu oamenii care lucreaza a stat ?:wave: esti gelos ? :lol:

 

Te simti vizat?

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/b]

 

 

Te simti vizat?

unde te-am jignit eu primul, ma?

da-mi citat.

auzi, ba, ia zi-mi si mie, conform celor spuse de tine, ca toti cei care lucreaza la stat sunt niste ratati & parintii tai sigur au lucrat la stat => parintii tai sunt niste ratati?

e un simplu silogism

pe de alta parte, daca e sa continuam cu gandirea logica, ma repet, conform spuselor tale, parintii tai sunt niste ratati pentru ca au lucrat la stat, tu, oare, nu esti tot un ratat?

cu alte cuvinte, daca tinem cont de faptul ca tu nu lucrezi la stat dar esti un ratat, inseamna ca tu esti un ratat care nu lucreaza la stat, nu?

q.e.d. :)

asa ca io as zice sa-ti mai revizuiesti tampeniile din cap caci, fara sa vrei, dai in cine nu trebuie.

nu am de ce sa imi cer scuze fata de tine, ok?

 

[/b]

 

 

Te simti vizat?

auzi, ba?

tu la porcariile alea pe care le vinzi, dai factura, garantie, etc.?

ca sa vad io cum de te pisi tu pe toti ratatii care lucreaza la stat.

ai angajti?

ii dai vanzatoarei toti banii pe cartea de munca?

sa iti trimit un pic un control pe cap?

ce zici? :blink:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
unde te-am jignit eu primul, ma?

da-mi citat.

auzi, ba, ia zi-mi si mie, conform celor spuse de tine, ca toti cei care lucreaza la stat sunt niste ratati & parintii tai sigur au lucrat la stat => parintii tai sunt niste ratati?

e un simplu silogism

pe de alta parte, daca e sa continuam cu gandirea logica, ma repet, conform spuselor tale, parintii tai sunt niste ratati pentru ca au lucrat la stat, tu, oare, nu esti tot un ratat?

cu alte cuvinte, daca tinem cont de faptul ca tu nu lucrezi la stat dar esti un ratat, inseamna ca tu esti un ratat care nu lucreaza la stat, nu?

q.e.d. :)

asa ca io as zice sa-ti mai revizuiesti tampeniile din cap caci, fara sa vrei, dai in cine nu trebuie.

nu am de ce sa imi cer scuze fata de tine, ok?

 

 

auzi, ba?

tu la porcariile alea pe care le vinzi, dai factura, garantie, etc.?

ca sa vad io cum de te pisi tu pe toti ratatii care lucreaza la stat.

ai angajti?

ii dai vanzatoarei toti banii pe cartea de munca?

sa iti trimit un pic un control pe cap?

ce zici? :lool:

 

Ce-mi place cand ti se-ncinge tarata. Parintii mei au lucrat la stat dar au fost simpli muncitori. Ei la fel ca celelalte milioane de muncitori si-au castigat traiul cinstit, tata mecanic auto, mama bobinatoare de motoare electrice.

Daca te-ai fi ostenit sa-mi citesti postul cu atentie ai fi vazut ca nu dau doi bani pe cei care sunt in functii de conducere, functii care sunt pe baza de DIPLOMA oferita de absolvirea unei facultati.

 

Porcariile pe care le vand eu au si factura si garantie (doi ani nu ca altii care dau un an si o voi extinde la 3 ani) iar vanzatorul sunt eu si nu sunt obligat sa-mi acord salariu :blink: :) :laugh: :laugh:

Ce tare!

 

PS: Mai ai contul ala pe sentimente.ro?

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place cand ti se-ncinge tarata. Parintii mei au lucrat la stat dar au fost simpli muncitori. Ei la fel ca celelalte milioane de muncitori si-au castigat traiul cinstit, tata mecanic, mama bobinatoare de motoare electrice.

Daca te-ai fi ostenit sa-mi citesti postul cu atentie ai fi vazut ca nu dau doi bani pe cei care sunt in functii de conducere, functii care sunt pe baza de DIPLOMA oferita de absolvirea unei facultati.

 

Porcariile pe care le vand eu au si factura si garantie (doi ani nu ca altii care dau un an si o voi extinde la 3 ani) iar vanzatorul sunt eu si nu sunt obligat sa-mi acord salariu :) :laugh: :laugh: :lool:

Ce tare!

 

PS: Mai ai contul ala pe sentimente.ro?

da, dar nu prea l-am mai vizitat, de fapt, nu l-am mai vizitat de ceva vreme. insa pe cel de pe noi2.ro il folosesc intens. cel putin doua pe saptamana pun botul la vrajelile mele :)

si uite asa mai trec femei in palmares. la tine merge jucarica?

ba, io ti-am zis ca esti previzibil. prima data ai zis ca nu dai doi bani pe cei care lucreaza la stat. apoi te-ai certat un pic, ai schimbat usor de tot tactica, apoi, acum spui ca tu ai zis, de fapt altceva, ba nene, ce ti-am spus eu mai sus?

nu ti-am descris mecanismul inainte de a-l pune tu in practica si de data asta?

sa stii si tu, pentru cultura ta de cap sec, nu toti cei care au o diploma ocupa posturi de conducere. ca daca era asa, aveam io grija sa-mi fii sclav pupincurist acum, ok?

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
da, dar nu prea l-am mai vizitat, de fapt, nu l-am mai vizitat de ceva vreme. insa pe cel de pe noi2.ro il folosesc intens. cel putin doua pe saptamana pun botul la vrajelile mele :)

si uite asa mai trec femei in palmares. la tine merge jucarica?

ba, io ti-am zis ca esti previzibil. prima data ai zis ca nu dai doi bani pe cei care lucreaza la stat. apoi te-ai certat un pic, ai schimbat usor de tot tactica, apoi, acum spui ca tu ai zis, de fapt altceva, ba nene, ce ti-am spus eu mai sus?

nu ti-am descris mecanismul inainte de a-l pune tu in practica si de data asta?

sa stii si tu, pentru cultura ta de cap sec, nu toti cei care au o diploma ocupa posturi de conducere. ca daca era asa, aveam io grija sa-mi fii sclav pupincurist acum, ok?

:blink:

 

Discutia a fost de la bun inceput despre cei cu diplome ori un portar sau un strungar nu au urmat o facultate ca sa ajunga pe aceste posturi. Asa ca nu mai incerca sa-mi sucesti vorbele ca devii penibil (si previzbil, ba chiar plictisitor).

 

Referitor la jucaria mea afla ca m-am casatorit acum o luna.

 

Nu cred ca poti fi director la Hidroconstructia Sucursala Siret sa zicem fara a avea o facultate. Ma indoiesc ca unul care a "bantuit" raurile patriei si stie cu ce se mananca meseria asta dar nu are "studii" va putea vreodata sa ocupe o astfel de functie. Analog in toate domeniile.

 

Pana la urma te-ai lamurit de ce are furtunul ala dop?

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia a fost de la bun inceput despre cei cu diplome ori un portar sau un strungar nu au urmat o facultate ca sa ajunga pe aceste posturi. Asa ca nu mai incerca sa-mi sucesti vorbele ca devii penibil (si previzbil, ba chiar plictisitor).

 

Referitor la jucaria mea afla ca m-am casatorit acum o luna.

 

Nu cred ca poti fi director la Hidroconstructia Sucursala Siret sa zicem fara a avea o facultate. Ma indoiesc ca unul care a "bantuit" raurile patriei si stie cu ce se mananca meseria asta dar nu are "studii" va putea vreodata sa ocupe o astfel de functie. Analog in toate domeniile.

 

Pana la urma te-ai lamurit de ce are furtunul ala dop?

nu, nu m-am lamurit ca pana la motocicleta am mai bine de 1500 de km.

pai, sa-ti urez casa de piatra atunci, sa-i dai neveste-tii un gps sa stii pe unde umbla. :lol: referitor la jucaria ta, papa jucarie :laugh: rip

ca de obicei, vorbesti aiurea..... :laugh: sa mor io, daca erai femeie, erai perfecta :lool:

hmmmm, deci asta era frustrarea ta, pana la urma, tu esti frustrat de faptul ca nu ai o facultate si, prin urmare, nu poti ocupa un post de conducere. de aceea ti-ai deschis micul magazin de porcarii, adica o firma fara angajati, cu vrajeli prin contabilitate, deduceri ilegale de tva si etc.

aha! am inteles, deci acum poti avea si tu o functie! :)

ti-as mai zice cateva, dar am un avion de prins, asa ca, te-am pupat dulce! :)

:blink:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
nu, nu m-am lamurit ca pana la motocicleta am mai bine de 1500 de km.

pai, sa-ti urez casa de piatra atunci, sa-i dai neveste-tii un gps sa stii pe unde umbla. :lol: referitor la jucaria ta, papa jucarie :laugh: rip

ca de obicei, vorbesti aiurea..... :laugh: sa mor io, daca erai femeie, erai perfecta :lool:

 

Multumesc pt urare! Referitor la gps-uri, ele sunt receptoare nu emitatoare asa ca mai fa odata facultatea aia de electronica.

 

hmmmm, deci asta era frustrarea ta, pana la urma, tu esti frustrat de faptul ca nu ai o facultate si, prin urmare, nu poti ocupa un post de conducere.

 

Frustrarea mea este legata de faptul ca niste dobitoci fluturand o diploma nenorocesc tara asta. Daca as avea nevoie de facultate m-as putea inscrie fara probleme, am destul creier.

 

de aceea ti-ai deschis micul magazin de porcarii, adica o firma fara angajati, cu vrajeli prin contabilitate, deduceri ilegale de tva si etc.

aha! am inteles, deci acum poti avea si tu o functie! :)

 

Deducerile ilegale de TVA sunt de domeniul trecutului. Afacerea mea este micuta nu e vreo "multinationala" ca sa aiba nevoie de angajati

 

ti-as mai zice cateva, dar am un avion de prins, asa ca, te-am pupat dulce! :)

:blink:

 

De-abia astept.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa, bai, lazarov, ca stii tu la ce m-am referit cu privire la gipiesul neveste-tii.

frustrarea ta este nejustificata. nu diploma strica tara.

dar, ma rog, tu esti un emo mic si distrus si nu ai cum sa intelegi cum stau lucrurile. :laugh:

pai nu e vorba de creier aici, ca de inscris la o facultate se inscrie oricine. problema e sa o mai si termini. si nu stiu daca capul tau care este doar ca sa nu-ti ploua in gat te poate ajuta. :blink:

daca stau mai bine si ma gandesc, conditia necesara pentru a te inscrie la o facultate este sa ai o diploma de bacalaureat. ca sa ai o diploma de bacalaureat, trebuie sa termini liceul si apoi sa promovezi examenul de bacalaureat. :laugh:

asa ca, imi retrag ceea ce am spus mai sus si iti spun prieteneste ca nu te poti inscrie la o facultate. :)

:)

 

ia uite aici, ciocordel , ce idiotenii vomiti din tine. :lool:

/index.php?...t&p=1278629

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
daca stau mai bine si ma gandesc, conditia necesara pentru a te inscrie la o facultate este sa ai o diploma de bacalaureat. ca sa ai o diploma de bacalaureat, trebuie sa termini liceul si apoi sa promovezi examenul de bacalaureat. :)

asa ca, imi retrag ceea ce am spus mai sus si iti spun prieteneste ca nu te poti inscrie la o facultate. :blink:

:)

 

Pai exact la asta ma refeream, diploma de bac o am si daca ma pregatesc un an in mod sigur iau si examenul.

 

ia uite aici, ciocordel , ce idiotenii vomiti din tine. :laugh:

/index.php?...t&p=1278629

 

Vezi ca ti-am raspuns si acolo. Apropo am rugat un prieten ce repara motoare sa ma cheme cand deschide un motor sa fac niste poze sa vezi si tu cum e actionata o pompa de apa. De fapt o sa-mi schimb ambreiajul la VX-ul meu si cred ca o sa-i fac si o revizie generala la motor asa ca s-ar putea sa-l dau jos si-ti mai arat si atunci.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...