Sari la conținut

Accident Oradea


DonHacker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E sifonata rau motocicleta, sper ca a scapat cu viata motociclistu'.

Ceva vesti?

227423[/snapback]

Motociclistu` cik ar avea ceva la picior...

cand o sa aflu mai multe o sa va spun...

....ar fi avut 100 km/h intr-o roata ... si a intrat in cielo`u ala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la fata locului dupa consumarea accidentului. Din cite am inteles si dupa cum arata scena boul ala cu masina a iesit din parcare fara sa se asigure.

Tipu' cu Fireblade-ul merge super bine, imi pare tare rau pt ce s-a intimplat :rusinica: . Acum e in spital, sper sa nu fie grav, sa-si revina rapid, si sa-si faca motoru' pe cheltuiala vinovatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand faci accident mergand cu 100 km/h in oras pe o roata nu stiu cine e mai vinovat. vad ca in ultimul timp e din ce in ce mai generalizata impresia tinerilor motociclisti ca strada le apartine. masinile sa faca bine sa tina capul la cutie sa ne facem noi de cap. ei bine, nu e ca-n filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand faci accident mergand cu 100 km/h in oras pe o roata nu stiu cine e mai vinovat. vad ca in ultimul timp e din ce in ce mai generalizata impresia tinerilor motociclisti ca strada le apartine. masinile sa faca bine sa tina capul la cutie sa ne facem noi de cap. ei bine, nu e ca-n filme.

227569[/snapback]

tipul e f.bun ... am mai zis ... ce facea el ... facea putzina lume ...

dar ata ete ... de data asta a avut ghinion ... bine ca nu trebuie sa scriem RIP ... :unsure:

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din filmuletul ala nu se intelege nimic... in fine, nu asta e important.

 

Cat de bun ai fi, la viteza si condus imprudent (ca mersul pe o roata in oras la asta se catalogheaza) ti-o cam cauti cu lumanarea.

 

Sanatate si mai mult cap pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@donhacker am si eu o intrebare: ce inseamna pt tine "mergea bine" ?

sau ca " ce facea el nu fac multi" ?

Stiu ca un accident e dureros din multe pct de vedere, inclusiv financiar, sunt alaturi de el, sper sa se refaca repede, sa-si rezolve motorul, DAR:

 

- faptul ca nu fac multi ce facea el nu inseamna obligatoriu ca el e ala mai bun. Poate aia multi au capul pe umeri si nu sunt asa inconstienti.

Accidentul e regretabil, dar am o intrebare: cat credea el ca poate sa mearga in stilul descris de voi, la 100 pe o roata prin oras,fara evenimente? sa zica mersi ca nu a omorat pe nimeni... si noaptea, doamne cata inconstienta....

 

Si ca un sfat pt motoristul implicat, data viitoare cand vede pe unu' ca merge prin oras cu 50-60, hai 70-80 sa se uite cu respect, nu ranjind si spunand ca el ar fi mers cu cel putin 100 pe o roata pe acolo..

Insanatosire grabnica si sper sa fi inteles din asta ceva, ca altfel poate mai ia pe cineva cu el in viitoarele escapade acrobatice.... :unsure: :rusinica:

Editat de skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- faptul ca nu fac multi ce facea el nu inseamna obligatoriu ca el e ala mai bun. Poate aia multi au capul pe umeri si nu sunt asa inconstienti.

Accidentul e regretabil, dar am o intrebare: cat credea el ca poate sa mearga in stilul descris de voi, la 100 pe o roata prin oras,fara evenimente? sa zica mersi ca nu a omorat pe nimeni... si noaptea, doamne cata inconstienta....

 

Si ca un sfat pt motoristul implicat, data viitoare cand vede pe unu' ca merge prin oras cu 50-60, hai 70-80 sa se uite cu respect, nu ranjind si spunand ca el ar fi mers cu cel putin 100 pe o roata pe acolo..

Insanatosire grabnica si sper sa fi inteles din asta ceva, ca altfel poate mai ia pe cineva cu el in viitoarele escapade acrobatice....

:rusinica: :unsure:

bina ca nu o patit ceva mai rau, stilul ala de mers mai ales in trafic de multe ori duce la RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul e f.bun ... am mai zis ... ce facea el ... facea putzina lume ...

:unsure:

227574[/snapback]

 

nu il stiu pe motociclist, m-am bazat pe ceea ce spun cei care stiu....

Oricum, nu sunt de acord cu stilul lui de condus. :bounce:

 

Insanatosire grabnica si reparatie rapida la moto...As fi curios sa aflu concluziile politiei privind vina..... :rusinica:

Editat de skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu il stiu pe motociclist, m-am bazat pe ceea ce spun cei care stiu....

Oricum, nu sunt de acord cu stilul lui de condus. :bounce:

 

  Insanatosire grabnica si reparatie rapida la moto...As fi curios sa aflu concluziile politiei privind vina..... :bounce:

227864[/snapback]

 

Reparatie RAPIDA..... :unsure: poate casare RAPIDA :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am zis eu de selectie naturala se pare ca am avut dreptate...

 

suntem liberi sa facem ce vrem dar trebuie sa suportam consecintele faptelor noastre...

 

sper sa se insanatoseasca grabnic si consider ca a avut noroc ca a izbit doar un cielo ... in felul asta sper sa se invete minte si sa nu mai faca prostii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati odata, nu-l cunoasteti pe om, nu stiti ce s-a intimplat, nu are sens sa comentati aiurea. La cum i-a sarit masina in fata nu putea evita nici la 10 km/h. In alta ordine de idei, rog adminii/moderatorii sa inchida topicul, fiindca nu e etic sa se birfeasca un om care nu a deschis acest topic, nu a dat permisiunea sa fie deschis, si nici macar nu viziteaza forumul. Deja e penibil sa fie judecat de niste oameni care nu-l cunosc si cu care nu are nici un fel de tangenta.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cu totul altceva sa judeci faptele...

Sau crezi ca (exemplu exagerat, ideea ramane) cei care sunt condamnati in tribunale sunt de acord cu faptul ca sunt judecati? crezi ca ii intreaba cineva :" Nu va suparati, daca nu aveti ce face urmatorii 2-3 ani, am vrea sa va judecam pt omor, asta bineinteles daca sunteti de acord...." ???

 

Faptele lui de vitejie pot avea influente nefaste asupra altora, inclusiv a imagini moto in romania. Eu ( conservar din 1997) , daca as fi vazut pe unu' ca vine >100 km/h pe o roata spre mine, ce zici tu ca as fi gandit despre motociclisti ? iti spun eu: inconstienta. Si , din pacate, i-as fi bagat pe toti in aceeasi oala. Acum, dupa ce am facut primii 3000 km pe moto (putin, dar asta e, in 3 luni e destul...) as vedea altfel lucrurile....

 

iar in ceea ce priveste acordul lui, nu imi amintesc sa fii cerut acordul cuiva sa riste viata altora pe strazi cu acrobatii de-astea. Daca e asa inconstient, crezi ca-i pasa ce scriem noi pe aici ?

Imi pare rau pt situatia in care a ajuns ( sanatate+motorul varza) dar nicidecum nu-l respect pt ceea ce a facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ai vazut tu pe o roata si cu 100 km/h?

Ai stat acolo cu radaru'? Ai vorbit cu politia? Ma repet, comentariile astea cu "imaginea" si "riscatu' vietii" sint patetice. Comenteaza asupra evenimentelor la care ai asistat, sau despre care ai informatii clare. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu il stiu pe motociclist, m-am bazat pe ceea ce spun cei care stiu....

Oricum, nu sunt de acord cu stilul lui de condus. :unsure:

 

  Insanatosire grabnica si reparatie rapida la moto...As fi curios sa aflu concluziile politiei privind vina..... :rusinica:

227864[/snapback]

 

Am afirmat cu cateva posturi in urma ca tot ceea ce am scris se refera la faptele descrise de cei prezenti( cei care au descris accid+stilul de condus). Intradevar nu cunosc omul, tocmai de aceea am spus ca ma refer la fapte, si anume cele descrise in topic de cei de acolo.

E f corect ca nimeni nu imi da dreptul sa ma arunc cu acuzatii. Daca a fost nepotrivit, imi cer scuze. Subliniez inca o data: ma refer la faptele descrise.

 

Daca ai fost acolo, chiar era imposibil de evitat daca avea 50km/h, ochii in paishpe' si toate restul specifice unui motociclist? si daca nu putea evita, consecintele erau ...departe de astea.. Daca tot vrei sa-i faci un bine, baga-i mintile in cap !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Titus 7511 Aug 19 2005, 04:30 PM Post #17

 

 

Newbie

 

 

Group: Members

Posts: 1

Joined: 19-August 05

Member No.: 4.824

 

 

 

Auziti bai gunoaielor daca l-am zgariat l-am revopsit ce p.... mea va f.... pe voi flamanzilor.

Auzi bai jegosule din Zalau tu care intri prin parapeti ca un bolovan, vorbesti. v-ati uitat la mine ca la felu 10 bai zdreanta. Da un tel. gunoiule.

 

Curiozitatea m-a impins sa caut si pe alte forumuri, banuiam ca voi gasi alte detalii..

Pe langa Cielo care era Opel, ceea ce scrie mai sus spune multe si despre caracterul "pilotului". Mesajul ii apartine si este intr-un topic in care isi vindea moto.Se adreseaza potentialilor cumparatori, daca nu v-ati prins din limbaj. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand faci accident mergand cu 100 km/h in oras pe o roata nu stiu cine e mai vinovat. vad ca in ultimul timp e din ce in ce mai generalizata impresia tinerilor motociclisti ca strada le apartine. masinile sa faca bine sa tina capul la cutie sa ne facem noi de cap. ei bine, nu e ca-n filme.

 

 

corect sefu',

 

tipul e f.bun ... am mai zis ... ce facea el ... facea putzina lume ...

dar ata ete ... de data asta a avut ghinion ... bine ca nu trebuie sa scriem RIP

 

don hacker...daca era asa bun nu era asa sifonata mobra aia...si pentru idioti ca asta s-au inventat circuitele...stiu eu unul prin tunari....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce postez aici e parerea mea (`si eu sunt victima a unui bou care nu s-a asigurat`)

 

1. moto a gresit cu viteza si prin faptul ca s-a dat pe o roata (in aceste conditii ca sa franezi cu fata trebuie sa franezi cu spatele ca sa readuci motorul pe 2 roti si dupa aceea frana fata -> se pierde din timpul acordat evitarii unui eveniment)

 

2. auto a gresit CAPITAL ca nu s-a asigurat. Nu stiu situatia locala dar exista posibilitatea destul de mare ca motociclistul sa fi condus regulamentar si tot sa aibe acelasi accident din cauza ca nu putea fi evitat.

 

Bafta multa la recuperare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ai vazut tu pe o roata si cu 100 km/h?

Ai stat acolo cu radaru'? Ai vorbit cu politia? Ma repet, comentariile astea cu "imaginea" si "riscatu' vietii" sint patetice. Comenteaza asupra evenimentelor la care ai asistat, sau despre care ai informatii clare. Punct.

228349[/snapback]

 

offtopic: Cuvantul potrivit este "jalnice" nu patetice.

Ontopic: De multe ori mersul cu o viteza potrivita prin oras te poate salva de o gramada de greseli comise de altii: ia incearca tu, fa un experiment o saptamana: mergi cu 50km/h prin oras, respecta semnele, regulile de circulatie si o sa vezi ca numarul situatiilor limita in care esti pus tinde spre zero.

 

Cu franele pe care le are un Fireblade si cu refelxele unui pilot bun putea sa opreasca in 5m de la 50 la ora... dar probabil ca fiind pe o roata vedea cerul, nu strada, asa ca nu avea cum sa isi dea seama de pericol...

 

:rusinica: Ry. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...