Sari la conținut

Redbull Romaniacs 2008


Postări Recomandate

SUPER POZE!!!!!!! FELICITARI!!!!!!!!!

mor de ciuda ca tre sa lucrez si ca nu ajung pe traseu sa-i vad pe baieti.

.....va trebuii sa ma multumesc cu dvd-ul de la sfarsit unde e toata cursa!

distractie faina si astept cu interes poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maine nu prea stiu pe unde e traseul, chiar vroiam sa ma interesez la office-ul lor din ramada daca nu imi pot copia pe un stick fisierul cu trakingul de GPS .. sa il putem pune pe google earth sa vedem pe unde se merge .. anu asta din punctul asta de vedere am fost cam dezamagit, daca nu aveai pile sa aflii pe unde merg astia a dracu sa fiu de puteai sa-i gasesti in mai multe locuri decat la start si finish :bounce:

 

Eu am vazut niste harti la baietii de la Salvamont, care stau imprastiati pe traseu in caz de ceva si sunt super misto .. dar din pacate le au doar ei.

ideea e ca trak-urile vor fi de vanzare dupa cursa,de asta nu sunt disponibile pe nicaieri..oricum hartile de la salvamont o sa pun laba pe ele dupa cursa..am eu o relatie.. :laugh: ..si apoi le dau pe bere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu la prolog si in prima zi de enduro. Poze ca lumea nu s-au putut face pentru ca era inghesuiala. Si oricum au pus uzunu si ovisopa poze super misto.

 

Parerea mea legata de concursul asta e ca devine foarte riscant pentru rideri. Nu discut de traseul de enduro - ala e hard si toti stiu ca vin la munca atunci cand aleg sa se inscrie. Daca te antrenezi bine si iti alegi bine categoria (nu-ti supraevaluezi talentul) poate sa fie ok.

Insa prologul mi se pare O PROSTIE. Enduro nu e despre urcat pereti de lemn de 2m sau pereti de busteni uzi de 2m. Pentru asta iti trebuie antrenament specific pe care majoritatea nu il au - si s-a vazut. Am vazut cazaturi foarte nasoale la prolog. Sunt curios daca va exista o statistica a oaselor rupte in acest concurs :bounce:

 

Orice rider cu minte in cap si care nu trage la primul loc trebuia sa nu faca prologul - daca luai startul si te opreai primeai 10 min penalizare. Si 10 minute inseamna nimic pentru urmatorii 700km de enduro in 4 zile. Cativa au facut asta si consider ca au fost cei mai inteligenti.

 

Eu personal nu o sa distrez niciodata tzaranii riscand sa-mi rup oasele sau motoreta. Sa o faca altii.

Ca om de marketing inteleg ca organizatorii vor show, dar se poate face show fara sa risti sanatatea riderilor in halul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca trak-urile vor fi de vanzare dupa cursa,de asta nu sunt disponibile pe nicaieri..oricum hartile de la salvamont o sa pun laba pe ele dupa cursa..am eu o relatie.. :P ..si apoi le dau pe bere..

mersi ca ai lamurit de ce sunt asa secrete trackurile alea :bounce:

 

... Insa prologul mi se pare O PROSTIE. Enduro nu e despre urcat pereti de lemn de 2m sau pereti de busteni uzi de 2m. Pentru asta iti trebuie antrenament specific pe care majoritatea nu il au - si s-a vazut. Am vazut cazaturi foarte nasoale la prolog. Sunt curios daca va exista o statistica a oaselor rupte in acest concurs

 

La prolog era ok daca nu ploua cu o seara inainte, in prima zi, la antrenamente nu au cazut asa multi si s-a facut spectacol misto.. din pacate a plouat si s-a schimbat situatia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu opinia ta despre prolog. sensless massacre......comercial si facut pt mase care oricum nu inteleg mare lucru din romaniacs, dar rid ca pica niste fraieri de pe motociclete.

 

post-33898-1221558903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu la prolog si in prima zi de enduro. Poze ca lumea nu s-au putut face pentru ca era inghesuiala. Si oricum au pus uzunu si ovisopa poze super misto.

 

 

inteleg ca nu vrei sa pui pozele dar macar pe-ale mele mi le trimiti ? Alea cu Matt &

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la prolog si la prima zi de enduro unde m-am bagat dupa ei la clasa hobby, deja in primu km au abandonat 2 echipe, intradevar traseul f frumos si tehnic DAR sunt unele pasaje, treceri unde am impresia ca cineva isi bate joc de ei :bounce:

mie mi se pare ca prologul este o capcana.... ala e trial

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu opinia ta despre prolog. sensless massacre......comercial si facut pt mase care oricum nu inteleg mare lucru din romaniacs, dar rid ca pica niste fraieri de pe motociclete.

 

post-33898-1221558903_thumb.jpg

 

Deci misto paralela facuta, numai ca as fi intors-o in oglinda :laugh:

 

 

Stiti careva pe ce loc sunt Seba si Vali?

mai infige si alte poze!

Locul 17 conform cu rezultatele oficiale.

 

Stulewa si Lucian - locul 21 :bounce:

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vali,seba,luci,stulewa,goto si ionel..hai baieti ca mai aveti doar o zi...trageti tare ca miercuri va asteapta 100 de virgine la cotton club(clubul unde se tine cheful romaniacs)..

 

a reusit cineva sa acceseze traking-ul ala de pe redbullromaniacs ca mie mi-a scris toata ziua ca e down din cauza accesarilor..??

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

dupa ce se incarca imaginea apasati cu butonul stang al mouse-ului pe poza si miscati in orice directie

 

 

urmeaza 100 de poze din ziua a doua .. acum ma muncesc sa pun la fiecare poza numele concurentului

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vali,seba,luci,stulewa,goto si ionel..hai baieti ca mai aveti doar o zi...trageti tare ca miercuri va asteapta 100 de virgine la cotton club(clubul unde se tine cheful romaniacs)..

 

a reusit cineva sa acceseze traking-ul ala de pe redbullromaniacs ca mie mi-a scris toata ziua ca e down din cauza accesarilor..??

 

"Failed to connect" de azidimineata incontinuu...

 

 

 

vali,seba,luci,stulewa,goto si ionel..hai baieti ca mai aveti doar o zi...trageti tare ca miercuri va asteapta 100 de virgine la cotton club(clubul unde se tine cheful romaniacs)..

 

a reusit cineva sa acceseze traking-ul ala de pe redbullromaniacs ca mie mi-a scris toata ziua ca e down din cauza accesarilor..??

 

Ionel nu mai concureaza (s-a lovit in prima zi). Goto baga in afara concursului, cu Seba si Vali... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti foarte proaste. Mani s-ar parea ca are probleme la motor, iar azi noapte s-au furat 5 (cinci!!) motoare de competitie din curtea hotelului PARC, dintre care unul era al unui rider de pe pozitia a doua, desi nu stiu la ce clasa. Lui i s-a dat un motor de imprumut de la KTM, insa celorlalti... :|

 

Revin mai tarziu cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atasez acum un fisier care il puteti deschide cu google earth, exact aceeasi chestie care am facuto cu traseul de azi dar pt traseul de maine. Daca nu aveti programul il puteti descarca de aici: http://earth.google.com/download-earth.html

 

Sper sa reusesc ceva cu el. Am incercat odata dar nu mergea. Vrem sa mergem maine si noi - aplesa si cr125kgl - sa vedem sfarsitul. am fost la prolog si in prima zi. poate ne-ati vazut. eram cu T4 de MS. Speram sa ajungem maine dimineata la start, poate aflam si acolo ceva locuri interesante. Daca ne vedeti faceti un semn sa mai povestim. Spectacol placut la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...