Sari la conținut

Redbull Romaniacs 2008


Postări Recomandate

In principiu te pot ajuta eu - o sa vin cu pick-up-ul cu o singura motoreta si pot sa pun 2. Singura rezerva e ca se mai anuntase un prieten ca ar veni (caz in care se umple camioneta). Imi confirma joi si joi iti confirm si eu tie. Lasa un nr de tel. Eu am 0722 666 802 sau 0745 666 802

 

 

@ Rebelu - suntem mai multi in situatia asta. jmekeria e sa strangem sambata informatii, harti, coordonate de la cei care mai au habar si sa facem o sezatoare sambata seara sa facem un plan de bataie

 

unde e "sezatoarea" de sambata seara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ps o sa fim imbracati in portocaliu (evident)si ne recunoasteti dupa cutiile de bere din maini :)

 

tu trebuie doar sa stai in picioare :scratch:

 

unde e "sezatoarea" de sambata seara?

 

vedem acolo. Ia nr meu de pe forum si suna-ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vbit cu dan care a ramas cu ceilalti din clubul lui pe operatiuni de salvare..vor fi 5 masini de teren raspandite pe tot traseul si asta in fiecare zi..dupa prolog ne intalnim cu el si va arata punctele pe harta si cum se poate ajunge acolo sau eventual sa mergeti cu masinile de recuperare si apoi continuati urcarea cu motoarele..nt meu este 0745798927..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu la prolog. Incerc sa dau de voi poate ma lipesc pentru luni in zona Sebes, daca reusesc sa rezolv la slujba.

hai sa dam si noi o mana de ajutor care pe unde putem..eu o sa stau duminica chiar pe Cibin in zona podurilor..o sa fie mare spectacol acolo..mai ales daca va ploua .. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vbescu eu cu cei de la red bull sa iti dea doza dubla..iar daca mai bei si o cafeluta..ii rupi in 2 pe toti..sper din tot sufletul sa nu ii faca lui jumba motorul figuri(cum ii face de obicei)..oricum noi venim cu toate trusele la noi sa dam seara o mana de mecanic de ajutor..sper sa nu fie nevoie.. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh...

 

hai sa va explic. io nu aveam programat niciun romaniacs pt anul asta. nu ma simteam pregatit.

din motive mai mult nefericite, (Ilie s-a lovit destul de rau la mana) am acceptat sa particip la romaniacs impreuna cu jumba.

 

la c-lung, am facut echipa cu jumba. traseul fiind apropiat de un traseu de hobby de la romaniacs, dupa cum ne-a confirmat si Cristi Babes, a fost excelent pt mine si Jumba sa vedem in ce stadiu suntem. in prima zi 525-ul ne-a omorat.... a2a zi, am reusit sa terminam pe locul I cu un avans de 15 minute.

la proba speciala, jumba a facut spectacol. in final... am fost descalificati :scratch: ... asta e, am incalcat regulamentul iar organizatorii sunt foarte stricti. nu iarta nimic.

 

surprinzator... problema nu sta in noi. cred ca avem sanse sa terminam concursul. DAR!!! nu cu 525-ul pe care Jumba il are, este aproape imposibil!

 

nu stiu daca ma intelegeti, dar dupa ce mergi 80-100km pe un traseu de extrem sa ajungi sa tragi singur, adica jumba pe motor si eu sa trag de 525 ... este infernal!!! nu am obosit pe traseu... dar dupa ce am incercam sa urcam 525-ul la proba speciala... mi s-a taiat tot gazul.

 

asa ca l-am rugat sa imprumute de la cineva un 2t. a reusit sa gasesca unul la un prieten!!! in cazul asta, e mult mai usor sa-l tragem, sau voi incerca sa urc eu motorul. lucru imposibil in cazul 525-ului.

 

acum sper ca acel motor sa fie ok si sa nu avem probleme tehnice cu el.

 

putin noroc nu ne strica! poate chiar mai mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fim si din CLuj 2-3 oameni la prolog si Duminica incercam sa vedem proba cu podurile peste Cibin.

 

Poate ne vedem pe acolo.

 

Multa bafta participantilor romani. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-am intors de la conf de presa. L-am abordat direct pe Martin si i-am zis de problema noastra: cum facem sa ajungem mai aproape de punctele fierbinti. M-a lamurit bustean: cica sa mergem dupa harta de pe site si ne prindem - o sa vedem lume multa. Sau sa ne luam dupa reporterii pe moto

:)

si mi-a zis: dupa ce trec baietzii de la profi puteti sa va bagati si voi pe traseu - si a scos un mare zambet pana la urechi. Bine ca esti tu jmeker :unsure:

 

3 poze si lista cu participanti cu numerele de concurs ca sa stim pe cine ajutam si pe cine nu (daca ajungem in traseu) :scratch:

post-1160-1221046236_thumb.jpg

post-1160-1221046246_thumb.jpg

post-1160-1221046253_thumb.jpg

post-1160-1221046260_thumb.jpg

Lista_participanti_RBR_2008.zip

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe unde va cazati cei care vin inafara concursului?....ma gandesc ca e mai ok sa fim mai multi.... pensiune, hotel, cort?

suna-ma..noi ne cazam la o pensiune din sibiu unde cred ca mai sunt locuri..

pensiunea verox 0744/577756. 1mil cam dubla noapte

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce v-ati gandit sa va deplasati intre Spectator Points? Eu nu pot sa vin cu motorul (pana pe spate si zero frana fatza) asa ca probabil o sa incerc cu masina, pana la un moment dat.

 

Adriana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

belicoasa treaba cu ploaia...

bike underconstruction>>> schimbat juguri, furca, roti, amortizor spate, ghidon si comenzi, m-am dat un pic cu ea acum urmeaza setarile :-)

ne vedem la Sibiu la "cascat gura pe traseu"

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce v-ati gandit sa va deplasati intre Spectator Points? Eu nu pot sa vin cu motorul (pana pe spate si zero frana fatza) asa ca probabil o sa incerc cu masina, pana la un moment dat.

 

Adriana

duminica avem un loc ptr tine in masina..ne descurcam noi.. :unsure: mai ales ca avem pensiunile foarte apropiate

 

:scratch: ai idee mai sunt locuri? :)

incearca la pensiunea aia unde stam noi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre rasinari si curmatura stezii e cabana Mai

vis a vis de ea sint niste urcari de profi de rupt osu' vizibile din sosea

ala-i un hot pct

 

Oake

Dai ceva mai multe detalii pentru cei care nu sunt din zona?

merci :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica avem un loc ptr tine in masina..ne descurcam noi.. :scratch: mai ales ca avem pensiunile foarte apropiate

 

incearca la pensiunea aia unde stam noi..

 

La pensiunea voastra nu mai sunt locuri. Eu si Rul stam la pensiunea Marcu in Rasinari. Pentru cine mai e interesat, mai sunt ceva camere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce v-ati gandit sa va deplasati intre Spectator Points? Eu nu pot sa vin cu motorul (pana pe spate si zero frana fatza) asa ca probabil o sa incerc cu masina, pana la un moment dat.

 

In caz de ploaie sau lipsa de mijloace de deplasare, puteti apela la MS27JNR, un VW T4 visiniu. Venim si noi de la Mures sambata si suntem cazati la KIRA, aproape de centru. Stam numai sambata si duminica. Daca ploua va fi interesant..... :) pt noi dar rupere pt concurenti :laugh:

ne vedem acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica avem un loc ptr tine in masina..ne descurcam noi.. :) mai ales ca avem pensiunile foarte apropiate

 

 

incearca la pensiunea aia unde stam noi..

 

Super! Nu o sa ocup mult loc, promit :D

 

HAI LUCIAN! :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...