Sari la conținut

Cand O Gagica Trece Pe Rosu.....


tro5
 Share

Postări Recomandate

Un prieten se intorcea de la Brasov si aproape de casa in intersectia Bd-ul Timisoara cu str. Vasile Milea este luat in plin de o dacie care a trecut in viteza pe rosu.Motociclistul avea echipament complet asa ca a scapat doar cu ruptura de ligament la umarul drept, dureri la incheietura mainii, ameteli si dureri de cap>>>>>repaus 3 saptamani.

 

 

Va roag sa-mi spuneti ce trebuie sa faca pt a-si recupera paguba de la asigurare sau de la vinovata. Si eu si el suntem habarnisti in astfel de cazuri. Ce pasi sunt de urmat??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aiba mare grija cu umarul ala.Un prieten endurist a cazut si si-a dizlocat umarul si pacrac clavicula a sarit de la loc.Dupa 3 saptamani de repaus nu s-a lipit clavicula bine si trebuie sa-l opereze.Asa ca mare grija si recuperare rapida :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUM PANA MEA MAH???? Treci pe verde si te zboara un imbecil!!!!!

 

Corectie: vaca!!! :crack:

 

Din descriere se poate lasa cu dosar penal (culoarea rosie a semaforului, vatamare corporala din culpa, ingrijiri medicale) dar important este sa-si refaca umarul cum trebuie...

 

Din pacate, din cauza unei vaci, i-a stricat omului mai mult decat un week-end bun la Brasov... Sanatate multa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva imi spune ca pozele motorului sunt facute inainte de accident  :crack:

232565[/snapback]

 

 

Tocmai isi scosese motorul de la vopsit si era foarte mandru ca arata beton, chiar daca nu e sifonat prea rau (si ma bucur pentru asta) ganditi-va cum tre' sa se simta .... Nu-l mai ofticati si voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta-ma ca-ti spun eu ce tre sa faci. Pentru inceput vezi sa nu semnezi nici un fel de declaratie in care sa renunti la pretentii materiale sau civile sau morale sau... etc etc de orice natura pana nu iei banutii de la VACA. Sa pastrezi toate documentele de la spital ca o sa le ceara la IML cand o sa fci expertiza sa se stabileasca nr de zile de ingrijiri medicale. Ce sa mai suna-ma ca sunt multe de povestit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun desfiintarea semafoarelor, oricum au caracter pur orientativ pentru cei mai multi dintre soferi si nici o semnificatie pentru inca vreo cativa. :crack: era sa o patesc si eu asa, Motobrand saracu' chiar a luat-o etc. :crack: Singurul lucru pe care il putem face este sa belim ochii si sa mergem "de parca am fi invizibili"

Bafta si sanatate maxima! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar Bogdane,sa nu semnezi nici o foaie.Si eu am avut un accident oarecum asemanator si iti spun ca o vei scoate la capat greu de tot.Politistul de la sectie va trage de tine dupa vreo luna,sa-i dai declaratie ca nu ai pretentii materiale de la ea;sa nu-i dai!!! Si asa o sa alergi pe la asigurari.Pt asigurare iti vor cere un fel de factura proforma(nu e chiar o factura proforma),va fi o foaie pe care tu va trebui sa o aduci de la un service moto specializat,in care sa scrie valoarea totala a reparatiei motocicletei tale.Dupa ce vii cu foaia asta,cei de la asigurare pun mana pe un catalog moto si iti vor spune ca datorita faptului ca moto ta este de '92,mai valoreaza doar 15-20% din pretul uneia noi.Din astia 20%,ei decid cati $$$ iti vor da.Si vor fi putini bani,dar...

 

Asadar,incearca sa stai de vorba cu femeia si sa o convingi ca dc nu iti da niste bani(fa-ti si tu un calcul si zi-i o suma),o sa fie nasol pt ea,pt ca ai zile de ingrijiri multe si etc.Ca daca declari ca nu ai pretentii,ajungi cu ea(asta daca vrei si ai bani),in proces civil,in care tu vei fi parte vatamata...si asta se va lungi cam pe un an...Deci ia-i banu' si retrage-ti orice pretentie(in scris).Sau lasa lucrurile sa mearga de la sine si pune mana sa-ti repari moto din banii tai,luand in calcul ce ti-am zis cu foaia de la un service moto.Daca ai dificultati,da un telefon si zi-mi cine ancheteaza cazul,s-ar putea sa-l cunosc :crack:.

 

Insanatosire grabnica! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la cat este el de comunicativ si social nu a avut cine sa-l sfatuiasca si l-au imbarligat smecherii aia de garcei.

233037[/snapback]

 

 

Pe principiul ca tot patitu-i invatat, acum va sti sa nu mai semneze nimic. Pacat ca nu l-a sfatuit nimeni intr-adevar, e mai bine sa vezi pragul de jos ca ti-l arata cineva, decat sa dai cu capul de ala de sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!

Cele mai idioate si cele mai multe vaci cu covrigu` in mana sunt cele in masini "straine" care vorbesc tot timpul la telefon, isi lasa pritenele in mijlocul drumului, isi verifica lifting-ul in oglinda retrovizoare sau isi asaza mai bine vibratorul...

 

Ne intorceam (eu si ez) de la Zarnesti intr-o frumoasa zi de weekend (duminica), ce-i drept eram cu o masina "un pic" mare...dar nu asta conteaza...era aglomerat pe ici pe colo, dar la un moment dat dam de doua dacii (logan, parca sau nu...nush) mergeau ca melcii si blocau si drumul...

Ez nu putea depasi ca se asezasera strategic pe tot drumul si au inceput injuraturile.

Am stat ce am stat in spatele lor si cand am depasit si am vazut ca in fata era o "tanti" am inceput sa injuram....fata ei trada foarte clar faptul ca nu pricepea cu ce a gresit...asa ca am intrebat-o politicos daca s-a f* cu ala de i-a dat carnetu`...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.asa ca am intrebat-o politicos daca s-a f* cu ala de i-a dat carnetu`...

235171[/snapback]

 

Da' tu nu te intrebi cum si-a luat Logan? :crack:

Cand muncesti banii cu care iti cumperi masina sau motor, altfel mergi cu ele :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai aflat oarece amanunte despre Bogdan... cica politia a intocmit un proces verbal in care specifica doar ca a fost vorba de o coliziune cf. nu stiu ce art. din nu stiu ce lege. Nu zice in schimb nimic de vatamare corporala, nici cine a trecut pe rosu ba nici macar ca ar fi trecut cineva pe rosu. Mie mi s-a parut foarte ciudat mai ales ca nu a fost intrebat absolut nimic de pretentii sau nu, el a fost a doua zi la politie si a dat declaratia in care a spus ce s-a intamplat, nu stie ce a scris aia ca nu i-a aratat nimeni... L-au chemat pe urma iar si i-au dat inapoi actele si copia de la asigurare fara nici un alt comentariu.

Bogdan i-a intrebat (le-a cerut) numarul de telefon al aleia si politia n-a vrut sa i-l dea. De mentionat ar mai fi ca de la accident, n-a mai vazut-o pe aia de loc, nu s-au intalnit nici la politie, nici la spital nu a venit si nici macar un telefon nu i-a dat sa intrebe cum se simte! Foarte ciudat!

Zicea ca si-a scos intre timp certif. IML cu fractura de clavicula de gr. 2 cu 21 zile ingrijiri.

 

Ce parere aveti? Mie imi cam "miroase" a mushamalizare ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai adresa vacii nu e scrisa in procesu' verbal? Sa-i afle numaru' shi s-o sune shi s-o stranga de oo.... Ar fi fost buni shi un martor-doi, sa zica virgula ca vaca a trecut pe roshu....

Oricum poa' s-o dee in judecata- straniu ca n-a inceput urmarirea penala din oficiu, eu am avut 2 patzanii, odata am fost lovit (eram in mashina) tot de o vaka (a avut impresia ca octogonu' ala roshu in varf de batz e ashezatoare pt porumbei)- vaka s-a dat lovita la cap, s-a lasat cu cercetare penala shi in final ea a fost gasita vinovata de accident cu vatamare de persoana, in care pers vatamata era chiar ea :crack: :moron: :wink: shi a 2-a oara un cioroi mic a traversat o alee in fuga fara sa se asigure, eu l-am vazut (aveam 5 la ora :friends: ), am oprit dar el s-a latzit de arima mea fatza dreapta (mashina era deja oprita). Cioara mica n-a avut ni'ca, da' probleme cu cioara-mama :crack: . Vroia banu', da' Garcea i-a spus ca plodu' e de vina shi ca daca ma da in jud. n-are nici o shansa, asha ca s-a lasat.

Editat de mihaiachi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a zis ca are adresa vacii si c-o s-o "deranjeze" inainte sa faca plangere la judecatorie... interesant e faptul , dupa cum ziceam, ca nu i-a zis nimeni de nici o urmarire penala!

235889[/snapback]

O sa-i zica cand o sa vrea sa inchida dosarul .Chestia e ca nu am inteles prea bine a venit politia la spital sa-ti ia documentele si datele sau te-ai dus tu singur. Asta am uitat sa te intreb. Stai linistit ca oricum o fi tot depasesti 30 de zile de ingrijiri medicale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...