Sari la conținut

Motociclist Accidentat Mortal Arad


RougeDart
 Share

Postări Recomandate

Miarul nu e "mortal"...e doar o motocicleta cu personalitate,cere viteza si nu prea ii place sub 70-80 (a mea cel putin). Asta nu inseamna ca merg prea des peste cei 80 kmh "necesari" prin oras. In doua luni nu avea cum sa-si formeze mana...a inceput sa prinda curaj,i-a dat...si asta a fost :banana: In general daca te dai "cu bun simt" si ai si un dram de noroc ai sanse sa scapi muult timp de ghinioane,ghinioane ce pot aparea chiar si pe un KTM... :blbl: Bine ca nu mi-am luat endurista :cheers:

 

Rip...

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e imensa urma aia la 350kg cat are motorul ala ... Jesus... Nu se vede casca intr-o poza pusa pe bordura in reportaj? Asa mi s-a parut parca -- sunt prea obosit la ora asta sa stau sa ma uit din nou, de unde tot sangele ala?? Legata sau nelegata, de sarit (daca i-a sarit) s-a intamplat dupa impact, CAT DE TARE venea incat sa dea odata cu capul de asfalt, sa-i sara casca din lovitura si sa dea din nou??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea in jur de 160 din cite am inteles de la un bun prieten de a lui din Arad ... si mergea pe o roata :banana:

azi a fost inmormintarea la ora 15 si baietii l-au condus pe ultimul drum cu zgomot mare de tobe ...

R.I.P :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e imensa urma aia la 350kg cat are motorul ala ... Jesus... Nu se vede casca intr-o poza pusa pe bordura in reportaj? Asa mi s-a parut parca -- sunt prea obosit la ora asta sa stau sa ma uit din nou, de unde tot sangele ala?? Legata sau nelegata, de sarit (daca i-a sarit) s-a intamplat dupa impact, CAT DE TARE venea incat sa dea odata cu capul de asfalt, sa-i sara casca din lovitura si sa dea din nou??

Casca chiar azi am dus-o sa o puna pe sicriu la inmormantare. Era sparta in fata si lateral.La cap nu avusese lovituri grave ,care sa-i puna viata in pericol.Daca era poate lovit numai la cap supravietua.Casca era legata in momentul impactului. Capul a fost aparat.Casca si-a facut datoria, in mare. Dumnezeu sa-l primeasca!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca chiar azi am dus-o sa o puna pe sicriu la inmormantare. Era sparta in fata si lateral.La cap nu avusese lovituri grave ,care sa-i puna viata in pericol.Daca era poate lovit numai la cap supravietua.Casca era legata in momentul impactului. Capul a fost aparat.Casca si-a facut datoria, in mare. Dumnezeu sa-l primeasca!

 

casca a fost sparta dar nu a avut nimic la cap??? casca nu trebuie sa fie neaparat sparta ca sa iasa sangele din creier pe urechi...

de necrezut... crede cineva asa ceva?

sangele de unde era?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este o casca buna asa trebuie sa arate(praf) daca si-a facut datoria.Sngele ala poate fi si de la o hemoragie interna.De la organe strivite inauntrul tau,de la coaste rupte care au perforat organe in interior,etc.Daca avea casca legata inseamna ca e greu de explicat totusi cum s-a lovit asa rau.Raman 2 variante,viteza sau nepriceperea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e imensa urma aia la 350kg cat are motorul ala ... Jesus... Nu se vede casca intr-o poza pusa pe bordura in reportaj? Asa mi s-a parut parca -- sunt prea obosit la ora asta sa stau sa ma uit din nou, de unde tot sangele ala?? Legata sau nelegata, de sarit (daca i-a sarit) s-a intamplat dupa impact, CAT DE TARE venea incat sa dea odata cu capul de asfalt, sa-i sara casca din lovitura si sa dea din nou??

 

Yamaha R1, 350kg? 350kg are (aproximativ) un VN de 2000, R1 are vreo 175 fara lichide. Si nu e motor de incepator. Si se pare ca poti sa ai si 34 de ani, sa-ti iei SS si sa o mierlesti pe barba ta, nu e 100% adevarat cliseul '18 ani, SS, incepator = accident'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte!

 

mersu asta pe o roata.. nu pot sa intelg trec in fiecare seara baetzei care tot fac broscute si inceraca sa o dea din gaz pe o roata.. parca au innebunit cu toti;

 

acum fara suparare se vede dupa cum stau pe mobra ca n-au nici un talent si pot sa jur ca cel mai inclinat a stat mobra aia seara pe cric.

 

frate nici nu stiti sa faceti o frana pe viraj si gata SA MERGEM PO ROATA !!!!

 

aa.. si inca o chestie aia care au reusit sa o dea sus cand ii dau drumu o lasa sa cada din pod.. dee si janta aia.. tine frate lasa ca mergeti voi la mare cu 300 si nu stiti de unde voblaje.

 

oricum ma agit degeaba probabil baietii pentru care e mesaju sunt in warm-up acum....

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este o casca buna asa trebuie sa arate(praf) daca si-a facut datoria.Sngele ala poate fi si de la o hemoragie interna.De la organe strivite inauntrul tau,de la coaste rupte care au perforat organe in interior,etc.Daca avea casca legata inseamna ca e greu de explicat totusi cum s-a lovit asa rau.Raman 2 variante,viteza sau nepriceperea.

asa este...era mort, s-a spus la autopsie cand ajunsese sa fie strivit de Cielo de pe contrasens...si-a rupt in cazatura gatul si coloana...apoi a fost facut praf pe dinauntru sub masina...cand au venit paramedicii nu i-au mai gasit nicio vena sa bage perfuzii in el. Plaman perforati de coaste plin de sange,ficat zdrobit,splina praf...din el venea sangele pe nas si pe gura,la cap nu avusese nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CASCA SE LEAGA IMEDIAT DUPA CE A FOST PUSA PE CAP.

DACA PUI CASCA, MAI FACI CEVA, DUPA CARE O LEGI, S-AR PUTEA SA UITI...

 

In adevar grait-ai!

 

asa este...era mort, s-a spus la autopsie cand ajunsese sa fie strivit de Cielo de pe contrasens...si-a rupt in cazatura gatul si coloana...apoi a fost facut praf pe dinauntru sub masina...cand au venit paramedicii nu i-au mai gasit nicio vena sa bage perfuzii in el. Plaman perforati de coaste plin de sange,ficat zdrobit,splina praf...din el venea sangele pe nas si pe gura,la cap nu avusese nimic.

omule, sunt fan-ul tau! niciodata nu ai scris altfel decat la obiect! multumesc ca ne atragi atentia tuturor asupra urmarilor pe care le poate avea un astfel de accident. cataline.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...