Sari la conținut

Accident Dr. Taberei/Favorit


bogdan.marinescu
 Share

Postări Recomandate

IAR off topic: de vreti sa va distrati dimineata, tipati la unu din fata, la stop HAIDI BAAAA - sa vedeti cum EXPLODEAZA si i-ati stricat ziua  :moron:  (conditia-i sa nu raspundeti si sa ramîneti foarte calmi, ca si cînd nu s-ar fi întîmplat nimic  :crack: )

 

va salut cu stînga  :crack:

233915[/snapback]

 

:wink:

am facut-o azi.

 

:friends: :friends:

 

de 2 ori la acelasi individ.

 

spume e putin spus.

 

ba aveam unu langa mine cu o honditza (masina), care, atunci cand am facut-o a doua oara a bufnit in ras, si a dat si el claxoane. mi-a facut si cu degetul: :lol: .

aluia caruia i-am facut-o era rosu cand l-am depasit.

probabil ca s-astepta si-a treia oara si probabil ca n-ar mai fi plecat de pe loc.

 

 

referitor la accidentul lui horia, dupa poze se vede ca nu el a intrat in masina, ci masina in el. n-are ce face politia in cazul asta, chiar sa vrea (dupa ultimele dezvoltari din romania, politia devine profesionista).

in intersectie intrii cand e libera (chiar daca ai verde si chiar daca horia a intrat pe rosu). in intersectie se aplica si "limita oricarui pericol" inaintea culorii semaforului si a vitezei legale, iar raportul medical spune totul. dizlocare de bazin, inseamna ca el a luat lovitura si n-a dat-o.

 

parerea unui cititor

 

cezar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da,dar metoda asta poate fi aplicata foarte usor si de cel cu jeep-ul. :crack:

 

Da asa este dar nu cred sa aibe el atatia prieteni cati utilizatori inregistrati sunt pe forum din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, martor mincinos nu se preteaza a fi, nu DCSAN20?

233402[/snapback]

 

Scuza-ma de unde stii ca nu am fost la fata locului in momentul accidentului? Poti dovedi contrariul? Atunci nu ma face martor mincinos ca te dau in Judecata pentru calomnie! Te-ai prins?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la accidentul lui horia, dupa poze se vede ca nu el a intrat in masina, ci masina in el. n-are ce face politia in cazul asta, chiar sa vrea (dupa ultimele dezvoltari din romania, politia devine profesionista).

in intersectie intrii cand e libera (chiar daca ai verde si chiar daca horia a intrat pe rosu). in intersectie se aplica si "limita oricarui pericol" inaintea culorii semaforului si a vitezei legale, iar raportul medical spune totul. dizlocare de bazin, inseamna ca el a luat lovitura si n-a dat-o.

 

parerea unui cititor

 

cezar

234744[/snapback]

 

draga tsunami, din poze vezi prost! el a intrat in conserva! asa ca nu-ti mai da cu presupusul aiurea... io aici zic ce au zis martorii si polititia... asta se vedea si pe masina, care era lovita clar pe partea dreapta...

 

zi-mi si mie te rog cum ai dedus tu ca ar fi invers? ca e furca rupta din juguri??? nu putea fi agatata si smulsa de masina dupa ce a intrat motorul in masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................

nu-ti mai da cu presupusul aiurea... io aici zic ce au zis martorii si polititia...

..............

 

vezi ca bati cîmpii în chestia cu politia

a fost politia la locul evenimentului?

oameni buni, nu mai bateti apa-n piua si nu mai vorbiti din "ce am auzit de la ..."

lasati saracul în pace, ca are destule pe cap

 

se mai stie starea fizica? cu moralul cum sta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asa este dar nu cred sa aibe el atatia prieteni cati utilizatori inregistrati sunt pe forum din Bucuresti.

234758[/snapback]

Nu lucrez in justitie dar nu stiu ce ma face sa cred ca acolo nu o sa se tina cont de numarul martorilor,ca nu-i vot,ci mai degraba de calitatea martorilor.Daca ar fi cum spui tu,inseamna ca poti si sa omori pe cineva si daca aduni o turma de martori n-ai nici o problema.Sau o violezi pe una si cu trupa de martori o scoti ca te-a si platit sa o satisfaci :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma de unde stii ca nu am fost la fata locului in momentul accidentului? Poti dovedi contrariul? Atunci nu ma face martor mincinos ca te dau in Judecata  pentru calomnie! Te-ai prins?!

234759[/snapback]

 

 

Korect, hai baga la plata de daune :crack:

 

NU acuma serios, mie, daca as fi in Capitala ca si voi, m-as alatura voua, dar ce ma intriga pe mine e partea in care se confrunta declaratiile partilor adversare (martorii jeep-ului cu cei ai lui Horia, intelegi ca am vrut sa zic? Exprimarea mea e greoaie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaaaiii!!!!!!

Nu se poate asa ceva! Am vazut dimineata la B1 TV despre accidentul asta si se pare ca il scot vinovat pe motociclist. Avea viteza mare, Domne (spuse politistul) si cretinul ala de prezentator zice: Mda, teribilismul pustilor de 17 ani care tureaza motorul si pleaca tare de la semafor. :friends: :lol: :lol: :lol: :lol: :) :blbl: :blbl: :) :D

Si politistul iar: Da, ar trebui ca motociclistii sa constientizeze ca motocicletele sunt puternice si accelereaza rapid (DOH!!!) si ca soferii nu sunt vinovati ca o motocicleta parcurge 100 de metri in 2-3 secunde (nota mea - adica o viteza de ~140-160 km/h), pentru ca ei se asigura, si cand pleaca, se trezesc cu mototciclistul in portiera.

 

M-am enervat :crack: :crack: :moron: :wink:

Atata prostie n-am mai vazut de mult. Pun capul pe linia de tren ca in Bucuresti sunt mai multe masini care "parcurg 100 de metri in 2-3 secunde" decat motoare (inclusiv comuniste).

:friends: Ignorantilor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem ceva sa nu se musamalizeze cazul sau sa il scoata pe baiatul ala vinovat. Cine spunea ca Horia e prieten cu Adelin Petrisor? Cine are cunostinte pe la TV? La ziare? Daca am ajuns ca sin intr-o situatie evidenta de culpa a soferului sa fie motociclistul acuzat, inseamna ca degeaba facem tot felul de campanii de promovare a imaginii motociclismului. Am putea la fel de bine sa ne apucam sa violam babe, la naiba, ca tot aia e in ochii lumii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU TREBUIE SA-I LASAM SA-SI BATA JOC DE NOI.

 

Eu o sa vorbesc cu cineva de la un ziar dar pentru asta ma nevoie de mai multe info.:Cine conducea mashina? Este o persoana publica sau cel putin importanta?

 

Sper sa facetzi shi voi la fel daca aveti cunostinte ziaristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU TREBUIE SA-I LASAM SA-SI BATA JOC DE NOI.

 

Eu o sa vorbesc cu cineva de la un ziar dar pentru asta ma nevoie de mai multe info.:Cine conducea mashina? Este o persoana publica sau cel putin importanta?

 

Sper sa facetzi shi voi la fel daca aveti cunostinte ziaristi.

235054[/snapback]

 

 

Eu am, dar acasa la mine, si nu cred ca ajuta prea mult :crack: . Am pus anuntul tocmai fiindca este posibil ca vreun forumist din Bucuresti sa aiba cunostinte

 

 

Bravo Placebo! :moron:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca trebuie luat in considerare si faptul ca horia este vinovat.

 

totusi nu prea inteleg daca el a intrat in conserva, de ce furca arata ca in poze si de ce are dizlocare de bazin? e curios cel putin pentru mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca trebuie luat in considerare si faptul ca horia este vinovat.

 

totusi nu prea inteleg daca el a intrat in conserva, de ce furca arata ca in poze si de ce are dizlocare de bazin? e curios cel putin pentru mine

235217[/snapback]

 

Poate vrei sa spui ca trebuie luat in considerare shi posibilitatea in care horia ar fi vinovat.

 

Pai totzi spunetzi ca el a plecat pe verde shi mashina pe roshu.

 

Tu shti altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate vrei sa spui ca trebuie luat in considerare shi posibilitatea in care horia ar fi vinovat.

 

Pai totzi spunetzi ca el a plecat pe verde shi mashina pe roshu.

 

Tu shti altceva?

235235[/snapback]

 

 

right e mai corect cum ai formulat tu.

 

nu stiu altceva decat ceea ce s-a postat aici. imi spun parerea vis-a-vis de postari si fotografii. oricum sunt sceptic la faptul ca el n-a avut nici o vina. vitezele in momentul impactului nu par a fi fost prea mari.

dar ceea ce e aici sunt numai speculatii. pe baza raportului politiei despre ce au gasit la fata locului, masuratorilor, se poate trage o concluzie.

 

eu zic ca ar trebui sa ne canalizam pe ce am putea invata din asta, cum ne-am putea feri sau evita accidente de felul asta, chiar si cand nu am fi de vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit si eu o concluzie:

POLITIA ROMANA = UN MARE BULL SHIT

LEGILE ROMANESTI = ACELASI BULL SHIT

Deci daca ai bani de spaga poti face orice peste lege. :friends:

 

:crack: :crack: :moron: :wink: :friends: pentru domnii spagari cu sapca pe cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce se mai stie despre horia? cum se simte? cum e cu accidentul? el isi aminteste ceva?

 

popescud, ne poti da ceva informatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sint io, Horia, cel despre e vorba aici. Va multumesc tuturor pentru grija, sint la spital pentru inca vreo luna si ceva, m-a cam scos din circuit conservaru', asta e, dati-va voi si pentru mine toamna asta, da' cu grija ca n-am nevoie de colegi de salon. Am auzit una tare de-a baiatului: "noroc ca eram cu masina asta mare, ca altfel m-ar fi omorit ăsta, domn'e!". N-am intrat io pe rosu, pt. ca io nu intru pe rosu! Am venit intre banda 1 si 2, cind mai aveam putin pina sa ma opresc s-a pus verde, asa ca am intrat putin "cu Âşut" in intersectie, dar nu tare. Cam asta e, va multumesc. Mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...