Sari la conținut

Filtre KN


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Am gasit pe Louis.de filtre K&N pt mobra mea.

 

76 euro parca. Problema e urmatoarea: 76 pe toate 4? sau 76 x 4 ca am 4 carburi?

234980[/snapback]

 

mobra ta are 1 singur filtru mare si lat pt toate 4 carburile :crack:..

 

deci concluzie 1x76E .. sa iti iei si solutie de spalat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci se scoate camera filtrului vechi DE TOT.

 

Raman doar carbelitoarele goale

 

LOUIS LINK

 

Practic se monteaza pe INTAKE-ul fiecarui carburator un filtru independent ca cel din poza.

 

Dar fiindca costa cam 75 euro nu cred totusi ca e doar unul. Doar nu o sa dau 4x75 euro.

post-22-1125569817.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci se scoate camera filtrului vechi DE TOT.

 

Raman doar carbelitoarele goale

 

Practic se monteaza pe INTAKE-ul fiecarui carburator un filtru independent ca cel din poza.

 

Dar fiindca costa cam 75 euro nu cred totusi ca e doar unul. Doar nu o sa dau 4x75 euro.

235080[/snapback]

 

Cred ca ai inteles gresit...nu inlocuiesti airbox-ul cu 4 filtre ci doar filtrul din interiorul airbox-ului cu unul K&N :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Der Filter muĂ erst gereinigt werden, wenn sich eine 2-3 mm starke Schmutzschicht auf dem Filtermaterial gebildet hat. Eine Reinigung ist daher nur alle 80.000 km im Strassenbetrieb nĂśtig!

:wink: :lol: :) :crack: :friends:

 

Ce dreq nu ai inteles bre otomane???Scrie clar, negru pe alb, ca Der Filter muà erst gereinigt werden, ,si ca die meist ein Kompromiss zwischen Platzverhältnis und Effektivität, , ca sa nu mai vorbim ca Der Motor reagiert spontaner beim Gasgeben und setzt die schnellere Fßllung der Zylinder in bessere :lol:

Deci, e clar vor sa te jumuleasca de bani sa iei un set de 4, cu care poti face garantat 4.000.000. de km daca martoaga duce atat :lol:

:lol: :friends: :crack:

 

 

 

 

 

P.S. cred ca pretul e pentru tot kitul, altfel nu vad cum ar da cineva vreo 300 de gauroi pt un abtipild frumos cu k&n pe carena :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai inteles gresit...nu inlocuiesti airbox-ul cu 4 filtre ci doar filtrul din interiorul airbox-ului cu unul K&N  :crack:

235118[/snapback]

 

a inteles perfect omul.. vrea sa faca o lucrare supersport.. pretul de 80E e pet filtrul singular.. alea mici sun vo 10E buc.. si NU SE SPALA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid, uite aici, poate te ajuta: http://www.filtre-sport.tk/

Au pentru moto filtru conic la 35 lei (nu stiu cat sunt de bune, dar ceva nemtesc oricum).

Bafta!  :crack:

235141[/snapback]

 

 

Tnx.

 

Am gasit si eu dar vreau K&N. Sunt dementiale. Cum am dynojet .. un filtru dintr-asta mai imi trebuie pt level 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tnx.

 

Am gasit si eu dar vreau K&N. Sunt dementiale. Cum am dynojet .. un filtru dintr-asta mai imi trebuie pt level 3.

235144[/snapback]

 

Pai si le mai vrei si ieftine? btw vezi BMC.. e tot race..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea conice pentru un singur carburator nu sunt K&N sunt niste filtre din sarma care se cheama Power LuftFilter. Sunt perfecte ca pe timp de ploaie sa intre stropi de apa prin ele care apoi sa ajunga in carburator. E adevarat, asigura un flow de aer mai mare dar personal cred ca sunt niste porcarii.

K&N e un singur filtru pentru mobra ta si se pune in locul filtrului de aer normal. E indicat sa cumperi si solutia de curatat.

Vorbeste cu Hadess ca iti aduce el de la Louis :crack:

 

Intrebare: Dynojet pentru Baiazid sunt de fapt niste seturi de jiglere. Cum le "setezi" pentru "stage 3"?

Eu stiam ca "stage 3" inseamna jiglere cu deschidere mai mare + filtru K&N + evacuare sport... sau ma insel?

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cstelia - (kit-ul dynojet se poate instala pt anumite tipuri de moto cu diferite setari (#jicloare principale, pozitie ac slider,restrictoare aer in functie de filtre si evacuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri

 

PS: e pe stage 3. Am amestec super bogat. De aceea vreau si filtrul KN.

 

O sa il iau .. 75 euro .. asta e :)

 

Pol Distribution este importatorul Motul in RO vinde si filtre K&N vorbeste cu ei.

Unde sunt, ca sa vorbesc cu ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...