Sari la conținut

Un An Fara Traian Si Ela..........


lul
 Share

Postări Recomandate

Un an 13.09.2007 ....13.09.2008...... Pentru foarte multi membrii ai acestui forum poate timpul a trecut repede, dar pentru noi parintii lui Traian si ai Elei cred ca putem spune ca am atins infinitul. Multa, multa durere fara copiii nostri, alinare cand v-am simtit alaturi de noi si multa deznadejde legata de incompetenta organelor care trebuie sa faca dreptate pentru plecarea mult prea devreme si complet nevinovati a copiilor nostri.

Sunt mama Elei, poate cea mai "tare" dintre cei patru, dar simt ca trebuie sa ma adun si sa ma ridic din marea durere de fiecare data cand datoria imi cere sa fac totul pentru copilasii nostri.

Va asteptam pe data de 13 septembrie 2008, la Cimitirul Adormirea Maicii Domnului din Calea Giulesti cu plecare din strada Agnita nr.18 in jurul orei 12.00, pentru a le mai transmite un ropot de motoare la un an de la plecarea lor de langa noi.

Va asteptam sa veniti in numar cat mai mare si fiti convinsi ca prezenta voastra ne va bucura.

 

Va vom tine la curent cu eventuale modificari

Puteti sa sunati la tel. 021.220.08.07 -Diaconeasa si 0788.234.083 Mia Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf, mie mi se pare ca a trecut repede acest an, parca a fost alaltaieri.

 

O sa incerc sa vin si eu daca ma incadrez in timp , mai ales ca in data de 13 trebuie sa ajung in Bucuresti pana la Baneasa.

 

Si poate, cand aveti ceva timp si putere, sa ne mai tineti la curent cu ancheta , si ce se mai petrece cu vinovatul / vinovatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la inmormantare dar din pacate nu voi ajunge la si anul asta. Maine plec din tara. Mai am inca poza lor ce am avut-o pe motocicleta. Imi pare rau si Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.

Va rog totusi sa ne comunicati in ce stadiu mai este dosarul soferului, daca aveti idee. Sunteti toti de acord ca vrem sa stim ce pateste cineva ce are puterea sa ne omoare.

 

Sper ca familia sa se simta macar putin alinata de prezenta cator mai multi motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: Buna, sunt de curand pe forum, inca nu am permis, anul trecut la momentul accidentului am aflat de el de la colega mea motociclista si m-am ingrozit cand am vazut imaginile la stiri chiar si fiind cenzurate.

Nu am avut, din pacate, niciodata ocazia sa ii cunosc, cu toate acestea simt o durere mare in suflet si imi vine sa plang de fiecare data cand aud despre groaznicul accident.

Nu doresc nimanui durerea pa care o simt parintii acestor copii...sunt sincer socata, nimeni nu merita o astfel de moarte, cu atat mai putin niste copii!

 

Dumnezeu sa ii aiba in grija si mult curaj si putere familiilor sa faca dreptate! sau macar la un moment dat sa isi poata gasi linistea sufleteasca, trimiterea acelui om dupa gratii, desi poate ar merita mai mult nu cred ca poate face prea mult pentru ei in acest moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: Buna, sunt de curand pe forum, inca nu am permis, anul trecut la momentul accidentului am aflat de el de la colega mea motociclista si m-am ingrozit cand am vazut imaginile la stiri chiar si fiind cenzurate.

Nu am avut, din pacate, niciodata ocazia sa ii cunosc, cu toate acestea simt o durere mare in suflet si imi vine sa plang de fiecare data cand aud despre groaznicul accident.

Nu doresc nimanui durerea pa care o simt acesti parinti...sunt sincer socata, nimeni nu merita o astfel de moarte, cu atat mai putin niste copii!

 

Dumnezeu sa ii aiba in grija si mult curaj si putere familiilor sa faca dreptate! sau macar la un moment dat sa isi poata gasi linistea sufleteasca, trimiterea acelui om dupa gratii, desi poate ar merita mai mult nu cred ca poate face prea mult pentru ei in acest moment.

 

scuze pentru mesajul dublu, daca se poate sterge unul din ele/...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane valabil pentru sambata 13.09.2008 ora 11:00 la arc?

 

anul trecut ne-am strans ceva ........ putem si anul acesta?

 

Deci cei care doresc sa vina la parastasul Elei si al lui Traian, dar nu stiu sa ajunga pe str. Agnita, sunt asteptati maine la ora 11.00 la Arc. La ora 11.30 maxim se pleaca. Daca aveti intrebari/nelamuriri ma puteti contacta la nr de tel: 0721.667.667-Silvia

 

/index.php?showtopic=136150

Editat de cactuskid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.realitatea.net/emisiuni/fabrica_23952_45302.html

La mine nu s-a descarcat, dar asta e emisiunea la care a fost prezentata comemorarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...