Sari la conținut

Iulian Anghel, Abator, Lovit


paul_dragos
 Share

Postări Recomandate

Pai cu mopedul daca era, proptea picioarele in pamant si se ducea numai minimobra in nenea cu Clio.

Da' nu-i si mai bine cu bicicleta, ca la o adica scapi si mobra aia de 70 de kile peste picior, din neatentie, si ajungi cu el in ghips? Sau si mai bine pe jos. Sau nu, ca mai aluneci pe gheata, ceva. Cred ca cel mai safe e pe canapea, la TV. Da' daca vine cutremuru'? Hm... stiu! Buncar! Sau stai, ti se mai termina rezerva de conserve si mori de foame. Imi bag pwla, e grele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uite ca eu ma resimt in urma accidentelor pe care le-am avut. Chiar nu m-au intarit deloc, ci m-au subrezit. Ar trebui sa ma angajeze astia de la "Meteo" sa le spun cum va fi vremea... Am o fractura mai veche care ma ajuta in cazul asta. :laugh:

Asta cu "ce nu te omoara, te intareste" este la fel ca aia cu "ai calcat in c.a.c.at, ai noroc". Eu zic ca daca "ai calcat in c.a.c.a.t. esti prost" si mi s-a intamplat si mie. :cheers:

...Asa ca nu le mai spune lucruri de genul asta copiilor, ca astia ajung sa se autoaccidenteze doar ca sa devina mai tari. :rolleyes:

 

 

 

 

 

Pai cu mopedul daca era, proptea picioarele in pamant si se ducea numai minimobra in nenea cu Clio.

Asa... Cica ar fi pus frana, dar n-a reusit sa se opreasca... Inertie, una, alta, chestii, trestii. As fi fost curios sa aflu si eu cam cum arata urma lui de franare.

Hai ma, nu ma bagati in seama. Vreau sa fac si eu posturi multe.

Si n-ar fi rau... 3-4 ani pe bicicleta(ca stiu multi care au mers la scoala moto fara se se urce de mai mult de doua ori pe bicicleta).

Acum, luati foc! :lol:

nu luam foc ,asteptam sa pui tu,, picioarele in pamant "la 30-40 km/h.o fi bine?sa ne anunti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intii de toate sper sa intre totusi pe aici si cel lovit in cauza:)

apoi, eu nu mi-as da baba mea pe o conserva de plastic neam:) poate pe un k1200s.... mai stii?:rolleyes:

de ori cite ori am cadea sau ar intra altii in noi, tot o facem:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un incepator varza si un inconstient. a dat fzr-ul de pamant, si-a luat mai mare. majoritatea dintre voi nu intelegeti ce inseamna sa fii atent la detalii. cand ai prioritate... arunca dracului un ochi si de unde ar trebui sa o primesti, n-o lua ca si cand ar fi garantata!

 

 

prietene nu sunt incepator ca sa raspund, si mergeam chiar purdent numai ca acolo sunt masini parcate si idiotul asta a venit cu f mare viteza in intersectie, fiind incepator stau si ma intreb daca chiar stia ca urmeaza o intersectie si eu eram deja intrat cand a aparut, circulam cu viteza mica de 30-35km/h max si am accelerat ca sa ies dar a avut atat de mare viteza ca m-a nimerit exact pe botul masinii lui, si aveam faza lunga pusa...

 

e vorba de Iuliano , nr inmatriculare b-89-hhk, din cate am inteles are probleme mari la ambii genunchi si sold, asa spun baietii care-au ajuns acolo dupa accident. de asemenea, aceiasi baieti spun ca motocicleta este destul de avariata, un K8 galben. ori copilul asta e urmarit de ghinion (si cu fzr-ul tin minte c-a avut un accident serios) ori zona aia chiar e blestemata... :rolleyes:

 

da se pare ca am un ghinion teribil si data trecuta tot asa mi s-a intamplat..., aceleasi vorbe nu te-am vazut....:cheers:

 

Nu inteleg cu a putut ca incepator fiind cu semnele in parbriz sa intre cu asa mare viteza in intersectie si sa nu ma vada fiind o motocicleta galbena cu faza lunga pusa si geaca si casca alb + rosu tot ca sa se vada ...

 

e incredibil cat de inconstienti sunt unii, daca era un om pe trecerea de pietoni il spulbera pana sa ajunga la mine...nici nu ma gandesc ca puteam sa vin si eu mai in viteza cu toate ca e stransa e cam in ac de par curba acolo ce s-ar fi putut intampla..

 

Acum sunt cat de cat bine ma dor toate...si am genunchiul drept in atele si in ghips de la calcai pana sus la pulpa, mi-au tras lichid ca se umflasa si urmeaza peste 6 zile sa merg sa vad cum sta treaba cu ligamentele s-ar putea si fie incrucisate

Editat de iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

prietene nu sunt incepator ca sa raspund, si mergeam chiar purdent numai ca acolo sunt masini parcate si idiotul asta a venit cu f mare viteza in intersectie, fiind incepator stau si ma intreb daca chiar stia ca urmeaza o intersectie si eu eram deja intrat cand a aparut, circulam cu viteza mica de 30-35km/h max si am accelerat ca sa ies dar a avut atat de mare viteza ca m-a nimerit exact pe botul masinii lui, si aveam faza lunga pusa...

 

 

 

da se pare ca am un ghinion teribil si data trecuta tot asa mi s-a intamplat..., aceleasi vorbe nu te-am vazut....:rolleyes:

 

Nu inteleg cu a putut ca incepator fiind cu semnele in parbriz sa intre cu asa mare viteza in intersectie si sa nu ma vada fiind o motocicleta galbena cu faza lunga pusa si geaca si casca alb + rosu tot ca sa se vada ...

 

e incredibil cat de inconstienti sunt unii, daca era un om pe trecerea de pietoni il spulbera pana sa ajunga la mine...nici nu ma gandesc ca puteam sa vin si eu mai in viteza cu toate ca e stransa e cam in ac de par curba acolo ce s-ar fi putut intampla..

 

Acum sunt cat de cat bine ma dor toate...si am genunchiul drept in atele si in ghips de la calcai pana sus la pulpa, mi-au tras lichid ca se umflasa si urmeaza peste 6 zile sa merg sa vad cum sta treaba cu ligamentele s-ar putea si fie incrucisate

trebuia sa franezi cu,, picioarele in pamant" si nu aveai probleme.e clar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aiurea suna, Iulian Anghel, abator. . .

 

Sanatate lui Iulian!!!

 

Poate urmatoarea e Hayabusa. . .Ca intzeleg ca la el merge schema asta: A cazut ca e una mai mica? Inseamna ca e proasta! Luam una mai mare si mai scumpa, ca e mai buna ca aia mai mica. .

 

 

ms pt urare stiu ca asta e stilul tau si nu ma supar ca zici asta dar sa sti ca nu e asa, am luat suzuki gsx-r 600 nou pt ca mi-am dorit mult o motocicleta noua, si am avut 2 fzruri... nu e vb de putere ca era foarte manevrabila si controlobila dar cand vine ca avionu zi-mi si mie Ak-Raptor ce mai poti face si esti in fata masinii lui? sa o culc nu era deloc o varianta buna ca trecea cu masina peste mine....e pur si simplu ghinion, nu zic ca sunt profesionist dar o simteam destul de bine si chiar era o motocicleta care ierta greselile...

 

Nasol moment, insanatosire grabnica . . . asta e viata cand e sa se intample se intampla oricat de precaut ai fi.

 

 

ms frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era cu un motor pe masura cunostintelor lui si auzeam ca n-a mai cazut... Si nu l-a facut nimeni idiot, dar putina morala nu strica.

ia dute si da o proba la rubrica meteo....poate esti de ajutor acolo...daca treci de andrei...psihologul

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica baiatului..

 

Expertii de pe forum stiu tot, inclusiv si cum am avut eu accident..

 

Daca ii pui pe motor pe strada habar n-au de niciuna !

 

 

asa este IceCube...multi se arata viteji dupa tastatura dar in Bucuresti e jungla ...sa ne pazeasca Dumnezeu si nu doresc nimanui sa traiasca clipele acestea

 

Multumesc celor care au ganduri bune si mesaje de incurajare, apreciez ....

 

Multumesc lui Paul si celui care mi-a luat motorul cu duba ...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai nevoie de un doctor bun pentru problema genunchiului iti recomand sa mergi la Andrei Nica la spitalul Colentina, sectia ortopedie, e zilnic de la 8 dimineata acolo, pana pe la ora 12. Andrei Nica este: medic primar ortopedie-traumatologie / vice-presedintele agentiei nationale de transplant., http://www.cancan.ro/2007-11-01/Fotbalisti...e-tendoane.html , este un om f de treaba si profesionalist, pe mine una m-a scapat de un mare necaz cu genunchiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine sa ne hazardam in afirmatii si comentarii aiurea avand in vedere ca nu stim cu siguranta ce s-a intamplat.

Confirm gradul de periculozitate a intersectiei cu pricina (face parte din traseul meu zilnic).

Cand nu merg semafoarele e nasol acolo.

 

 

Iuliano, santate maxima iti urez si recuperare usoara.

 

 

PS: intamplarea a facut sa-l cunosc cand s-a intamplat accidentul acela de pe Luica (zona CET), si nu mi-a lasat impresia unui "rider inconstient". 

 

 

Ms Kosh, dupa mult efort si truda daca era imi luam motor si gata...nu cred ca un inconstient isi cumpar costum one piece si ghete si tot echipamentul din inconstienta si numai zic ... cate si mai cate masuri de prudenta...

 

ghinion mare...

:rolleyes:

 

Acum am aflat si eu, dar as dori sa aflu informatii cum se mai simte...ii pot recomanda un doctor bun ortoped in caz de nevoie.

imi pare rau sa aud ca a patit-o iar...am impartit aceeasi pasiune pentru FZR...off...multa sanatate ii doresc si daca are nevoie de ceva, orice, puteti spune

 

salutare ravenitza sunt bine acum ...sunt cu atele la picior + ghips

 

:laugh: Ce motor are pustiulica... Mda... K8 la cati ani??? :lol:

 

 

amice k8 la 22 de ani, asa si...

 

sti macar cate sacrificii am facut, cat timp stateai si spargeai samanta cu baietii la bloc pustulica asta muncea de la 16 ani ca sa isi cumpere motoare si a avut destule si a facut multe pt K8 asta...ziua munca si noaptea taximetrie somn pe unde apuca....cum suna asta i-a zi???

 

si ca am imprumut la banca si ca am preferat sa stau toata iarna pe strazi la munca si sa nu imi fac concediul ca un om normal, suna bine sa stai de Revelion pe strada cand toata lumea e cu iubita sau nevasta?!

 

vorbiti dea p...ea asa aiurea pustulica asta e mai matur decat multi altii la 22 de ani si mai calit prin focurile vietii nu ma dau banii afara din casa ca sa stii si tu si nu e o fita K8-ul sa fi iubit!

 

bani multi+varsta frageda=inconstient

de unde...

inconstient+K8=accident

...Ora s-a terminat!

Acum iau pauza. :cheers:

 

 

prostia ta este irecuperabila, cum zicea cineva de boli te mai vindeci dar de prostie mori...have fun!

 

are k8... asa si ??

viteza la care a fost impactu o prindea si cu un moped poate ar trebui sa bagati la cap ca are k8-600 si merge cu 50

 

toate cyber- chiftelele astea stiu mersu... nu aveti o ciorba `n burta si troncaniti toata ziua ca babele... la munca daca vreti si voi k8.

 

a ma scuzati 600 nu e de incepator recomand 3-4 ani la tastatura dupa ca vre-o 5 ani pe 49 si marele pas cb 500 undeva pe la 35 de ani cand sunteti copti. copti de atata prostie.

 

sanatate omului si sper ca avea casco daca nu, o sa fie ceva probleme, rca-ul nu o sa il despagubeasca atata timp cat retardu` ala ara baut.

 

 

multumesc frumos pt reply, am casco !

 

Daca era cu un motor pe masura cunostintelor lui si auzeam ca n-a mai cazut... Si nu l-a facut nimeni idiot, dar putina morala nu strica.

 

 

pai este foarte pe masura mea sa sti...si pt cunostiinta ta am A,B,Csi E si eu cred ca sunt la un nivel la care pot merge decent ...cu un k8 prea intelepciunea dumneavoastra..... oi fi si un Rossi..jesus ce oameni , te plictisesti tare acasa asa e..? ti-au inchis canalul pt adulti?

 

ia dute si da o proba la rubrica meteo....poate esti de ajutor acolo...daca treci de andrei...psihologul

insanatosire grabnica

 

 

ms frumos soso, tu ti-ai revenit complet dupa accidentul acela?

 

Daca ai nevoie de un doctor bun pentru problema genunchiului iti recomand sa mergi la Andrei Nica la spitalul Colentina, sectia ortopedie, e zilnic de la 8 dimineata acolo, pana pe la ora 12. Andrei Nica este: medic primar ortopedie-traumatologie / vice-presedintele agentiei nationale de transplant., http://www.cancan.ro/2007-11-01/Fotbalisti...e-tendoane.html , este un om f de treaba si profesionalist, pe mine una m-a scapat de un mare necaz cu genunchiul.

am notat o sa ii fac o vizita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica Iuliane

iar pentru distrusii cu comentarii aiurea: mai abtinetiva oameni buni, ca nu sunteti aici sa ne tineti morala gratuita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cate belele ai avut si cum ai scapat, du-te si aprinde o lumanare la biserica.... :rolleyes: Cineva acolo, sus, te iubeste, zau asa.

 

Am fost la manastirea Caraiman acum cateva saptamani si poate sa confirme iubita mea, " acular" ca am aprins lumanare pt mine la vii si la morti si alte 2 lumanari pt toti motociclistii morti si pt cei vii :cheers:

 

Dumnezeu sa ne pazeasca ca e jale...!

 

acum ma pun in pat ca am atelele astea la picor si ma dor muschii toti o sa mai intru maine seara si o sa pun toata ancheta aici pe forum publica, sunt tare curios cum vor evolua treburile....multumesc pentru gandurile bune, si cei care vor sa comenteze aiurea sa se gandeasca ca pot poti acelasi lucru si ca nu e frumos sa vorbesti in necunostiinta de cauza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu "asculta" tot ceea ce se scrie .....lasa lumea sa vb ! gura lumii nici pamantul nu o inchide, stii si tu....

si eu sunt din berceni.....si iti doresc insanatosire grabnica succes cu recuperarea banilor....si bv tie...pt cine esti si ceaa ce faci...

Editat de lady_crazy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capul sus si recuperare usoara.

Lasa-i sa vorbeasca ce vor.

Nu te lasa "judecat" de nimeni.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Degeaba va ofticati motociclistilor cu toate categoriile pe permis, pentru care motorul nu este altceva decat o fita. Faptul ca dau motoarele cu voi de pamant se numeste selectie naturala. Astfel se separa pilotii de soferi. Cunosc eu genul vostru, care daca ploua sau sunt afara sub 30 de grade isi urca poponetele in masina. Mie mi-ar fi si rusine pe forumul unde conservarii sunt atat de blamati si urati de toata lumea sa ma laud cu categoriile B, C, D, E tc.

...Motociclisti de weekend pe circuit, care trec pe verde cu 300km/h prin intresectii pentru ca au... verde.

...Motociclisti care cand sunt pe motor injura conservarii ca nu le acorda prioritate sau nu le fac loc, iar cand sunt in conserva, injura motociclistii ca merg tare, ca fac zgomot sau ca depasesc coloana... Si le inchid unghiurile.

"AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"

b

c

d

e tc.

:cheers: :laugh: :lol:

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Degeaba va ofticati motociclistilor cu toate categoriile pe permis, pentru care motorul nu este altceva decat o fita. Faptul ca dau motoarele cu voi de pamant se numeste selectie naturala. Astfel se separa pilotii de soferi. Cunosc eu genul vostru, care daca ploua sau sunt afara sub 30 de grade isi urca poponetele in masina. Mie mi-ar fi si rusine pe forumul unde conservarii sunt atat de blamati si urati de toata lumea sa ma laud cu categoriile B, C, D, E tc.

...Motociclisti de weekend pe circuit, care trec pe verde cu 300km/h prin intresectii pentru ca au... verde.

...Motociclisti care cand sunt pe motor injura conservarii ca nu le acorda prioritate sau nu le fac loc, iar cand sunt in conserva, injura motociclistii ca merg tare, ca fac zgomot sau ca depasesc coloana... Si le inchid unghiurile.

"AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"

b

c

d

e tc.

:cheers: :laugh: :lol:

 

 

Macar de ai merge si tu in conditiile meteo pe care am mers eu, du-te si impusca-te, sfatul meu..

 

Ma cunosti de undeva mai omule ca sa stii ce fel de motociclist sunt ? Ai mers la drum cu mine ca sa vezi cum conduc ?

Am impresia ca esti facut la misto..

 

Si inca ceva mai domnisorule, dovedesti incaodata cat de impertinent esti in afirmatiile tale.. iuliano tocmai ti-a spus cum a dobandit acest k8 ( cu toate ca nu meriti nicio explicatie, esti dintr-o speta prea joasa) .

Daca esti asa motociclist vechi, inseamna ca ai si o varsta (ti-as fii zis "dumnevoastra" dar nu meriti) veziti de copii, lasa forumul..

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand celor care tot comenteaza inteligent la un accident, sa o pateasca si ei, pentru ca apoi sa nu mai dea cu presupusul si sa ne arate cat de buni sunt ei.

putea sa aiba si 10 ani, si 100, putea sa fie pe bicicleta sau pe busa. a avut zile ca l-a pocnit in rezervor si nu in picior. motorul era la o distanta de cca 6 m de masina unde s-a oprit si de cca 13 m de unde a fost pocnit.

in loc sa incercati sa ajutati, dati cu mucii-n fasole....

Pai nu ti-e clar ca tipi ca mine stiu ce a fost acolo inainte de a se posta pe forum, pentru ca pur si simplu vedem pe globul de cristal chestiile astea.

Apropos si eu am picat azi (neprovocat decat de noroiul de jumatate de centimetru de la santiere), dar am avut norocul ca basculanta de langa mine a trecut pe langa cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ti-e clar ca tipi ca mine stiu ce a fost acolo inainte de a se posta pe forum, pentru ca pur si simplu vedem pe globul de cristal chestiile astea.

Apropos si eu am picat azi (neprovocat decat de noroiul de jumatate de centimetru de la santiere), dar am avut norocul ca basculanta de langa mine a trecut pe langa cap...

 

Un inconstient esti pmoldovan ! I-ati un scuter de 50 daca vrei sa fii in siguranta ! :rolleyes:

 

Evident glumesc, la anul ne vedem iar la greci calare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar de ai merge si tu in conditiile meteo pe care am mers eu, du-te si impusca-te, sfatul meu..

 

Ma cunosti de undeva mai omule ca sa stii ce fel de motociclist sunt ? Ai mers la drum cu mine ca sa vezi cum conduc ?

Am impresia ca esti facut la misto..

 

Si inca ceva mai domnisorule, dovedesti incaodata cat de impertinent esti in afirmatiile tale.. iuliano tocmai ti-a spus cum a dobandit acest k8 ( cu toate ca nu meriti nicio explicatie, esti dintr-o speta prea joasa) .

Daca esti asa motociclist vechi, inseamna ca ai si o varsta (ti-as fii zis "dumnevoastra" dar nu meriti) veziti de copii, lasa forumul..

Daca te-ai gandi putin si-ai face o oarecare socoteala, ti-ai da seama ca n-am chiar asa "o varsta...".

...Si tot respectul pentru felul in care si-a achizitionat el motorul, dar parerea mea este ce si-a luat un motor prea puternic si tocmai din cazua asta circumstantele accidentului devin incerte.

Trebuie sa-l credem pe cuvant si pe el, cum a trebuit sa te credem si pe tine si cum a trebuit sa-l credem si pe Soso(pana am vazut intregul filmulet al accidentului). :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Degeaba va ofticati motociclistilor cu toate categoriile pe permis, pentru care motorul nu este altceva decat o fita. Faptul ca dau motoarele cu voi de pamant se numeste selectie naturala. Astfel se separa pilotii de soferi. Cunosc eu genul vostru, care daca ploua sau sunt afara sub 30 de grade isi urca poponetele in masina. Mie mi-ar fi si rusine pe forumul unde conservarii sunt atat de blamati si urati de toata lumea sa ma laud cu categoriile B, C, D, E tc.

...Motociclisti de weekend pe circuit, care trec pe verde cu 300km/h prin intresectii pentru ca au... verde.

...Motociclisti care cand sunt pe motor injura conservarii ca nu le acorda prioritate sau nu le fac loc, iar cand sunt in conserva, injura motociclistii ca merg tare, ca fac zgomot sau ca depasesc coloana... Si le inchid unghiurile.

"AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"

b

c

d

e tc.

:cheers: :laugh: :lol:

 

ia dute tu si plimba carutu' cu butelii prin ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...