Sari la conținut

Sinteza Dnepr


bubaq
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma intereseaza si pe mine unele sfaturi despre motocicleta DNEPR in comparatie cu SIMSON.

Va multumesc si va doresc un Craciun Fericit alaturi de cei dragi !

 

nu se pot compara moto respective niciodata,diferenta este ca de la cer la pamint...nai cum sa le compari indiferent daca vrei..nai ce compara practic...e ca si cum ai vrea sa compari un JEEP cu un LASTUN.. ceva de genul e comparatia..

 

uitasem sa adaug mai sus.. ca jeepul e 4x4..

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se pot compara moto respective niciodata,diferenta este ca de la cer la pamint...nai cum sa le compari indiferent daca vrei..nai ce compara practic...e ca si cum ai vrea sa compari un JEEP cu un LASTUN.. ceva de genul e comparatia..

 

uitasem sa adaug mai sus.. ca jeepul e 4x4..

Multumesc frumos,doream unele date referitoare la fiabilitate si unele aprecieri pentru comportamentul acestora in timpul exploatarii.Va doresc craciun fericit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos,doream unele date referitoare la fiabilitate si unele aprecieri pentru comportamentul acestora in timpul exploatarii.Va doresc craciun fericit !

ce exploatare poti face la un simson?ia incerca sal exploatezi si vezi ce iese?ai avut simson si probabil te-ai plimbat ceva cu el..ia calareste o nipra pusa la punt, nu gunoaie facute aiurea pe bani putini..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Fa-ti o lista cu ce te intereseaza la fiecare marca de motocicleta, suna-ma si vorbim la obiect. Prima motocicleta a fost Simson, ultima este Dnepr. Cred ca pot sa te lamuresc cit de cit. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si pe mine unele sfaturi despre motocicleta DNEPR in comparatie cu SIMSON.

Va multumesc si va doresc un Craciun Fericit alaturi de cei dragi !

 

 

si totusi... daca fortzam comparatia care ar fi "mai superior". Cand eram mic si ma interesam de motoare nu auzisem de Nipru. Simsonul era singurul motor comunist in 4 timpi. Atunci visam la unul! Asadar si acum mi-ar placea sa am un simson. Chiar m-ar interesa o parere in aceasta directie! Dnepr am, dar pe Simson nu am mers niciodata!

Editat de ss_mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape cum ai merge intr-un piston cu Niprul :bounce:

Simson e o masina frumoasa, clasica, cine detine si intretine sigur s-a legat sufleteste de model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind proaspat NIPRIST,mai intreb pe aici-colo sfaturi.trec direct la subiect.am cadru dneprului facut pt bancheta 2 persoane.clar ca nu imi place si vreau sa ii pun o sea solo din cauciuc.am saua,dar imi mai trebuiesc piesele ( elementele de caroserie) care vin sudate pe cadru.nu le stiu denumirea concreta.piesa in forma de "T" si cea de sub sa.poza jos. are cineva date jos de pe cadru? sau sunt alte solutii? :scratch: multumesc de sfaturi, si doresc tuturor de pe forum si nu numai an nou fericit :cheers:

post-15325-0-44756700-1325308456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind proaspat NIPRIST,mai intreb pe aici-colo sfaturi.trec direct la subiect.am cadru dneprului facut pt bancheta 2 persoane.clar ca nu imi place si vreau sa ii pun o sea solo din cauciuc.am saua,dar imi mai trebuiesc piesele ( elementele de caroserie) care vin sudate pe cadru.nu le stiu denumirea concreta.piesa in forma de "T" si cea de sub sa.poza jos. are cineva date jos de pe cadru? sau sunt alte solutii? :scratch: multumesc de sfaturi, si doresc tuturor de pe forum si nu numai an nou fericit :cheers:

Salut , nu cred ca vei gasi ceva original asa ca poti sa faci tu acel sistem . Aceiasi problema am avut-o si eu asta vara la MTul meu si am facut acel suport al sei pe care vine tamponul ei dintr-o placa de tabla de 3 mm cu ajutorul unui flex , ciocan si o menghina iar suportul bucsei din fata l-am facut prin modificarea celui original sudindui o bucsa dintr-o teava la dimensiunea bucsei de cauciuc care vine prinsa saua in fata iar bucsa de cauciuc si tampoanele le-am luat de la Dani . Din pacate nus acasa sa-ti dau citeva foto sa vezi cum a iesit dar cind voi ajunge acasa am sa caut sa-ti trimit aici sa vezi cum a iesit . Sor la treaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde as putea gasi undeva piesa?

 

Salut , nu cred ca vei gasi ceva original asa ca poti sa faci tu acel sistem . Aceiasi problema am avut-o si eu asta vara la MTul meu si am facut acel suport al sei pe care vine tamponul ei dintr-o placa de tabla de 3 mm cu ajutorul unui flex , ciocan si o menghina iar suportul bucsei din fata l-am facut prin modificarea celui original sudindui o bucsa dintr-o teava la dimensiunea bucsei de cauciuc care vine prinsa saua in fata iar bucsa de cauciuc si tampoanele le-am luat de la Dani . Din pacate nus acasa sa-ti dau citeva foto sa vezi cum a iesit dar cind voi ajunge acasa am sa caut sa-ti trimit aici sa vezi cum a iesit . Sor la treaba .

ai ajuns acasa ? :crack: sa vedem cateva poze cu lucrarea.ca am mai dat cateva telefoane si mesaje si nu am gasit. nici "dany"nu are momentan.si el le taie de pe alte cadre.ce sa fac na,ca dara, ca sa ma io, nu am cand acolo ,cand aici ca sa ma io pe mine ,la o adica ,deci.... ma intelegi?si am zis ca fac si eu home made.sa vedem cu a iesit al tau.mersi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde as putea gasi undeva piesa?

 

 

ai ajuns acasa ? :crack: sa vedem cateva poze cu lucrarea.ca am mai dat cateva telefoane si mesaje si nu am gasit. nici "dany"nu are momentan.si el le taie de pe alte cadre.ce sa fac na,ca dara, ca sa ma io, nu am cand acolo ,cand aici ca sa ma io pe mine ,la o adica ,deci.... ma intelegi?si am zis ca fac si eu home made.sa vedem cu a iesit al tau.mersi :cheers:

 

astept si eu ceva telefoane de la niste omuleti de la Remat din ucraina,cum apare ceva ce stiu ei ca ma intereseaza fug si tai cu flexul...sint citeva nipre dar nus cu 2 scaune si degeaba merg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept si eu ceva telefoane de la niste omuleti de la Remat din ucraina,cum apare ceva ce stiu ei ca ma intereseaza fug si tai cu flexul...sint citeva nipre dar nus cu 2 scaune si degeaba merg...

 

 

saracile nipre... ce suferinta pe ele...nu te doare inima cand bagi bisturiul in ele?

doctorii... asa sunt, fara mila,cand salveaza alte vieti.

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracile nipre... ce suferinta pe ele...nu te doare inima cand bagi bisturiul in ele?

doctorii... asa sunt, fara mila,cand salveaza alte vieti.

:moto:

 

asta e..orcum ajung topite ca restul de fiare..eu scot ce am nevoie deobicei de pe multe din ele..sint si moto bunicele dar..sti cum e..nu poti salva tot din pacate..

sa nu mai zic cite feluri de moto pling acolo...pacat ca nu am putut face foto...sa vezi cum stai iju-rile si astepta la rind..dar deobicei se scot de pe ele multe inainte sa ajunga mai departe..mai sint si bazaristi care vind piese uzate de pe moto si majoritatea se aporvizoineaza din remat..ca am vazut moto in stare super care au ajuns acolo si ai ce recupera daca dai zilnic pe acolo..eu ajung ocazional din pacate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...