Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Mito in general este SUPER TARE! Eu unu mi-as lua un Mito decat un RS, dar pozita pe mito nu este una chiar foarte buna :laugh: am mers pe unul si mi a placut in general :moto: dar poziti pe ea....

Si cbr-ul este o motocicleta care merita. Primul motor pe car ema mers prin oras a fost un br shi mi s-a parut foarte stabil si foarte"legat". In privinta performantelor, si cbr-ul poate fi alergat shi nu la 10000 de ture pt ca voi uitati un amanunt important: conteaza shi cuplul care este mult mai mare la motoarele in 4t!

Deasemenea, apropo de rs: io am ars un rs cu nsr-ul meu din 93 inainte sa-i fac motorul care era varza!!! Adika era asa uzat incat bagai surubelnita intre piston shi cilindru!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai imi pare rau dar tre sa te contrazic in ceea ce priveste performanta lui MITO. Nu stiu daca ati citit articolul din moto univers, dar acolo MITO era cel mai scump parca model din test si cu acceleratia cat la CBR, care este un motor in 4 timpi. Si tinuta de drum e nasoala la MITO, consumul de asemenea... Plus ca mi se pare ca e cel mai scump model din test....de ce credeti ca nu a avut succes... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai imi pare rau dar tre sa te contrazic in ceea ce priveste performanta lui MITO. Nu stiu daca ati citit articolul din moto univers, dar acolo MITO era cel mai scump parca model din test si cu acceleratia cat la CBR, care este un motor in 4 timpi. Si tinuta de drum e nasoala la MITO, consumul de asemenea... Plus ca mi se pare ca e cel mai scump model din test....de ce credeti ca nu a avut succes... :laugh:

A avut dar nu la noi..eu personal am mers ff mult pe mito din 2005 (preten din copilarie are mito asta ) si in afara de pozitia ff sportiva (adica scaritele sunt puse destul de aiurea si ti se pun carcei) este un motor foarte misto cu un design extraordinar (e identic cu ducati 996/998 pana la ultimul detaliu mai putin puterea :( ) iar pe curbe sta mai bine si ca cbr si ca rs si ca derbi gpr...am mers pe toate mai putin pe derbi de 125 doar pe modelul nou de 50 si sincer nu prea ma impresionat derbi ,la cbr ma enerveaza dimensiunile lui (roti,cadru etc nu motorul) si as vrea sa merg si pe sachs xtc racing...e in 4t dar arata foarte bine si cica ar fi si foarte performant motorul...din pacate la noi nu sunt,acum un an am stat pe unu in germania..dar doar am stat :moto:

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai imi pare rau dar tre sa te contrazic in ceea ce priveste performanta lui MITO. Nu stiu daca ati citit articolul din moto univers, dar acolo MITO era cel mai scump parca model din test si cu acceleratia cat la CBR, care este un motor in 4 timpi. Si tinuta de drum e nasoala la MITO, consumul de asemenea... Plus ca mi se pare ca e cel mai scump model din test....de ce credeti ca nu a avut succes... :laugh:

Nu am vazut articolul, dar tind sa cred ca era vorba de un mito limitat! Nu are cum sa fuga la fel ca cbr-ul pt ca nelimitat are 34CP pe langa 12 ai cbr-ului!

Cred ca nu a avut succes pt. ca romanu e incuiat si prefera sa fie ca o oaie: sa se ia dupa altii! Plus ca nu a avut o publicitate bine pusa la punct(bannere, reclame)

Editat de D_Y_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut articolul, dar tind sa cred ca era vorba de un mito limitat! Nu are cum sa fuga la fel ca cbr-ul pt ca nelimitat are 34CP pe langa 12 ai cbr-ului!

Cred ca nu a avut succes pt. ca romanu e incuiat si prefera sa fie ca o oaie: sa se ia dupa altii! Plus ca nu a avut o publicitate bine pusa la punct(bannere, reclame)

 

Da. era vorba de un mito limitat. Si asa limitat cum era fugea cat cbr-ul, la demaraj era printre ultimele.

Eu tind sa cred ca nu a avut succes pt ca 1 la mana, vorba ta, romanu e incuiat la minte si isi ia aprilia, ca doar e cea mai tare domn'le, 2 la mana e mai scump decat aprilia, era cel mai scump din test, 3 la mana romanii cu capu pe umeri isi iau un motor in 4 timpi japan, nu italian (mai ales la clasa mica 50-125-250)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare aiurea testul ala,eu am mers pe toate si chiar destui km si nu prea mi sa parut cum zic ei acolo...doar pe derbi de 125 n`am mers....mito era pana acum vreun an cu 1mie si ceva de euro mai scump ca rs125..dar sa schimbat smecheria,mito e 5500 iar rs 5200...deci cine are 5200 cred ca ma gaseste si 300 ptr un mito...doar ca UM nu mai importa mito...asa ca sus cu rs`u =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. era vorba de un mito limitat. Si asa limitat cum era fugea cat cbr-ul, la demaraj era printre ultimele.

Eu tind sa cred ca nu a avut succes pt ca 1 la mana, vorba ta, romanu e incuiat la minte si isi ia aprilia, ca doar e cea mai tare domn'le, 2 la mana e mai scump decat aprilia, era cel mai scump din test, 3 la mana romanii cu capu pe umeri isi iau un motor in 4 timpi japan, nu italian (mai ales la clasa mica 50-125-250)

Dar nlimitat cred ca nu avea cum sa fie printre ultimele! In rest, sunt in mare parte de acord( chestia cu 4 t e relativa!) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am votat cu Aprilia RS de doua ori si mi-a dat eroare, deci am ales urmatoarea favorita care este Honda CBR. Daca aveam probleme si cu votul asta alegeam Cagiva. Sportiva e sportiva - ia ochiu'. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am votat cu xt'u (fiecare se lauda cu ce are..) mi se pare cel mai bun pt bucuresti, e si in 4t ,deci consum mai redus :yikes: + ca nu suna ca un tantar in 2 timpi (dar e un strop mai lenesa) :yikes:

O intalnire cu 125-urile cred ca ar fi indicata, cand o da caldura :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu toate ca am votat Yamaha xt,as prefera CBR-ul lui CobraArt dupa ce il repara si ii pune gume noi (Orbit sau Stimorol,sugarfree binenteles ) :yikes: :eek: :eek:

Scuze CobraArt am glumit decat ! :yikes:

Nu vreau gume sugarfree ca nu am aderenta buna :eek:

Cu prima ocazie te las sa dai o tura cu ea (pow,ray,stege au fost multumiti de cum merge) per total nu este chiar atat de naspa cum credeti :moto:

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau gume sugarfree ca nu am aderenta buna :yikes:

Cu prima ocazie te las sa dai o tura cu ea (pow,ray,stege au fost multumiti de cum merge) per total nu este chiar atat de naspa cum credeti :yikes:

:yikes:

Scuze ,nu am vrut sa te jignesc....faceam si eu o gluma !Cum as arata eu de 110 kg pe CBR-ul tau ?

E a ta ,tii la ea si respect asta ! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai depasit sarcina maxima a ei :D :baldy:

Dumnezeule,Cobra,asa mica e ? Seamana cu MOBR..Scuze iar era sa fac o gluma nesarata... :baldy:

Dar o poza pe ea pot face ? Promit sa stau in picioare,nu pe scarite! :baldy:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule,Cobra,asa mica e ? Seamana cu MOBR..Scuze iar era sa fac o gluma nesarata... :D

Dar o poza pe ea pot face ? Promit sa stau in picioare,nu pe scarite! :baldy:

:cheers:

 

 

Ia bre' mana ca iei vopseaua..... :baldy:

Editat de egobrain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...