Sari la conținut

Kawasaki Vs Suzuki Vs Honda


pony18554
 Share

Postări Recomandate

vine iarna si ne apucam de umplut serverul

iarna cat e vreme urata mai bine intretinem un pic motoarele . . . aaaaa scuze de fapt am uitat ca la kawa/suzuki/honda lichidul de frana, uleiul de furca s.a.m.d nu trebuie schimbate, ca de sunt japoneze si nu trebuie decat sa le bagi benzina. iertati-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda si suzuki potrivite pentru incepatori. asta nu o sa inteleg. hyosung ce are? ducati ce are? yamaha ce are? bmw ce are?

 

de parca firma producatoare stabileste nivelul motorului. un motor de incepatori e un motor, fie el honda, suzuki sau orice alta marca din lume. nu vad de unde selectia asta. nu va luati kawasaki, nu sunt pentru incepatori. nici macar ala de 250... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bune sfaturi ti-au dat baietii astia. Mai intai apuca-te de condus masini (deci ia-ti B-ul) si dupa baga-te la motoare, eu asa am facut, anu asta am inceput sa ma dau pe motor dupa 7 ani de condus zi de zi in traficul din ro. Personal daca nu as fi experienta asta in trafic nus daca apucam o saptamana doua de mers cu motoru fara vreun accident. Bine asta e in cazul meu acuma tu poate esti mai mizdos si te tine din prima. Oricum ar fi daca it iiei totusi de 600 nu te baga pe ss-uri, am mai vazut incepatori pe d-astea si nu e bine deloc. Si apropo suzi forever :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda si suzuki potrivite pentru incepatori. asta nu o sa inteleg. hyosung ce are? ducati ce are? yamaha ce are? bmw ce are?

 

de parca firma producatoare stabileste nivelul motorului. un motor de incepatori e un motor, fie el honda, suzuki sau orice alta marca din lume. nu vad de unde selectia asta. nu va luati kawasaki, nu sunt pentru incepatori. nici macar ala de 250... :blink:

 

Nu au nimic. In afara de faptul ca sunt mai grele decat Honda sau Suzuki. Si nu stiu daca trag la fel de liniar ca cele 2 marci mentionate la inceput. Eu personal nu am auzit pe nimeni care sa recomande unui incepator, care vrea neaparat SS, DUCATI...... Comme on, e o bestie! :rusinica: BMW-ul are traditie de touring, numai ce a inceput sa isi deschida orizonturile spre SS-uri. Hyosung? Stiu ca au o traditie de peste 20 de ani in motoare... dar sunt ale dracului de grele! In fine. La urma urmei fiecare isi va lua ce ii incanta ochiul si pe ce se simte cel mai bine, corect? Habar nu am daca ajuta pe cineva sfaturile astea. :D Totul tine de pilot!! Daca e cu capul pe umeri poate sa isi ia si Busa! :blink: Am exagerat putin.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nici o zi de mers cu masina pentru ca nu am B. Da la ce iti trebuie sa ai experienta pe masina ca sa mergi pe moto!!

 

Asa am crezut si eu iar acum regret ca nu am vrut sa imi iau B-ul :rusinica: Iti va fi ,nu greu, ci FOARTE greu. Eu conduc de 3 luni (aproape zi de zi) si tot nu m-am obisnuit cu traficul :D , inca imi este frica, inca merg foarte incet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au nimic. In afara de faptul ca sunt mai grele decat Honda sau Suzuki. Si nu stiu daca trag la fel de liniar ca cele 2 marci mentionate la inceput. Eu personal nu am auzit pe nimeni care sa recomande unui incepator, care vrea neaparat SS, DUCATI...... Comme on, e o bestie! :rusinica: BMW-ul are traditie de touring, numai ce a inceput sa isi deschida orizonturile spre SS-uri. Hyosung? Stiu ca au o traditie de peste 20 de ani in motoare... dar sunt ale dracului de grele! In fine. La urma urmei fiecare isi va lua ce ii incanta ochiul si pe ce se simte cel mai bine, corect? Habar nu am daca ajuta pe cineva sfaturile astea. :D Totul tine de pilot!! Daca e cu capul pe umeri poate sa isi ia si Busa! :blink: Am exagerat putin.

 

Asfalt uscat!

 

Ducati 620 Sport: 180kg, 60CP, turatii relativ mici, full carenata, arata superb, daca as incepe azi din nou pe ea cred ca as face-o.

 

BMW F650GS: 170kg, 50CP, nu e SS, insa e un motor bun la toate pe care inveti multe.

 

Kawasaki GPZ 500S: 175kg, 60CP, carenata, motor doi in linie la fel foarte calm pentru un incepator, bun si de oras si de touring pe distante scurte.

 

 

"Ducati e o bestie"... tipic motociclism.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va mai chinuiti sa-i raspundeti!Pe alt topic cauta un cel mai sport moto la 250cc.Sincer cred ca isi cauta femeia furata de vreunu cu motoru...deci care sunteti mah vinovatu?dati-i femeia inapoi omului!Nu de alta dar a posibl ca Penis..pardon Denis sa-si fi gasit fratele si chiar nu avem nevoie de 2 ca denis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va mai chinuiti sa-i raspundeti!Pe alt topic cauta un cel mai sport moto la 250cc.Sincer cred ca isi cauta femeia furata de vreunu cu motoru...deci care sunteti mah vinovatu?dati-i femeia inapoi omului!Nu de alta dar a posibl ca Penis..pardon Denis sa-si fi gasit fratele si chiar nu avem nevoie de 2 ca denis!

 

Pe altul isi ia mai nou MV Agusta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe altul isi ia mai nou MV Agusta.

Din pacate tin sa va anunt ca acest cont este folosit de 5 oameni! De acum inainte am de gand sa vorbesc eu cu ceilalti ca atunci cand postam sa spunem si numele nostru real! Pe mine ma cheama Andrei, cel cu topicul de 125cc si 250cc e Mihai, iar cel cu mv agusta e Marius! Mai sunt 2 care pana acum nu au pastat ci folasesc contu doar ca sa citesca! (Din cate stiu eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate tin sa va anunt ca acest cont este folosit de 5 oameni! De acum inainte am de gand sa vorbesc eu cu ceilalti ca atunci cand postam sa spunem si numele nostru real! Pe mine ma cheama Andrei, cel cu topicul de 125cc si 250cc e Mihai, iar cel cu mv agusta e Marius! Mai sunt 2 care pana acum nu au pastat ci folasesc contu doar ca sa citesca! (Din cate stiu eu)

 

De cati oameni e nevoie pentru crearea unui cont pe motociclism?

 

R:5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu,andrei l-am creat doar ca l-am dat in folosinta la mai multi prieteni!

de ce prietenii nu si-au facut fiecare cate un cont???? Jesus ...!!!!! sa nu imi zici ca sunteti si politisti ca sa mor de nu imi dau delete la user ... sau, marog, rog un Admin sa faca asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca ar fi fost prea multe cunturi! Da mai bine spune-mi cum se da delete la un cont!

Contul nu se poate sterge, cel mult se poate dezactiva (adica posturile raman oricum).

 

Oricum nu inteleg de ce nu schimbi pur si simplu parola, si gata, nu mai intra nimeni.

Poate pentru ca ai tras o mica minciunica la partea cu cei 5 useri? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contul nu se poate sterge, cel mult se poate dezactiva (adica posturile raman oricum).

 

Oricum nu inteleg de ce nu schimbi pur si simplu parola, si gata, nu mai intra nimeni.

Poate pentru ca ai tras o mica minciunica la partea cu cei 5 useri? ;)

Nu mint, dar cum se schimba parola?

 

 

patetic :blbl:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati 620 Sport: 180kg, 60CP, turatii relativ mici, full carenata, arata superb, daca as incepe azi din nou pe ea cred ca as face-o.

 

BMW F650GS: 170kg, 50CP, nu e SS, insa e un motor bun la toate pe care inveti multe.

 

Kawasaki GPZ 500S: 175kg, 60CP, carenata, motor doi in linie la fel foarte calm pentru un incepator, bun si de oras si de touring pe distante scurte.

 

 

"Ducati e o bestie"... tipic motociclism.ro

 

Adevarat ;) Dar daca ar fi sa trec in revista toate modelele..... as avea nevoie de cel putin 30 de pagini..... simple, fara descrieri amanuntite. Ce am spus eu era doar un punct de vedere care are la baza cateva informatii care sunt vehiculate in presa de specialitate. Punct. Iar faca cu tipic motociclism.ro..... frate chiar nu o inteleg ;) Poate a-i amabilitatea sa imi explici si mie :blbl: Oricum daca e sa o spunem si pe aia buna orice SS poate devenii o bestie. Si asta e tot "tipic motociclism.ro"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca ar fi sa trec in revista toate modelele..... as avea nevoie de cel putin 30 de pagini..... [...] Ce am spus eu era doar un punct de vedere care are la baza cateva informatii care sunt vehiculate in presa de specialitate. [...] Si asta e tot "tipic motociclism.ro"?

110%

 

daca ar fi sa treci in revista modelele pe care le-ai detinut, de cate pagini ai avea nevoie?

 

daca vrei sa fii "atipic motociclism.ro" vorbeste putin si din experienta, nu vorbe mari culese de pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

110%

 

daca ar fi sa treci in revista modelele pe care le-ai detinut, de cate pagini ai avea nevoie?

 

daca vrei sa fii "atipic motociclism.ro" vorbeste putin si din experienta, nu vorbe mari culese de pe net.

 

Voi vorbi si din experienta.... dar putin mai incolo. Cand voi mai cumula :( Pana atunci te las pe tine. Am observat ca esti printre cei care au foarte multa :( Insa daca tot ce scriu astia in reivistele de specialitate sunt prostii.... iar tu stii cel mai bine ce si cum.... de ce nu iti lansezi propria revista. De partea de publicitate se poate ocupa firma mea.

Mai am o intrebare: E vreo problema daca un incepator combina sfaturile din reviste cu experienta ta? Ii dauneaza grav sanatatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreo problema daca un incepator combina sfaturile din reviste cu experienta ta? Ii dauneaza grav sanatatii?

Nu imi amintesc sa fi zis ca e bine sau rau ci doar tipic motociclism.ro. :(

 

Experienta cu cat ai mai multa cu atat intelegi cat de mult mai ai de invatat, de aceea nu ma mandresc cu ce stiu.

Propuneri de business nu am nevoie, sunt destul de ocupat deja merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi amintesc sa fi zis ca e bine sau rau ci doar tipic motociclism.ro. :lol:

 

Experienta cu cat ai mai multa cu atat intelegi cat de mult mai ai de invatat, de aceea nu ma mandresc cu ce stiu.

 

Propuneri de business nu am nevoie, sunt destul de ocupat deja merci.

 

 

Aici ai dreptate. In momentul de fata sfaturile mele sunt axate mai mult pe ceea ce am citit. E singura sursa a mea de informare. Insa de ieri m-am apucat de cules experienta :(

Cu cat stii mai mult cu atat realizezi ca nu stii nimic..... nu mai stiu cine a zis-o dar e adevarata :(!

Parerea mea e ca ar mai fi loc pe piata de o revista! Hai sa facem una bilunara pentru Timisoara! Un fel de buletin informativ al motociclistilor.... ;) De lucru am si eu de nu ma vad, dar pentru un hobby ca asta mi-as face timp :lol:

Editat de Eusebio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...