Sari la conținut

Astazi, Un Prieten, Super Spectaculos


bavareze
 Share

Postări Recomandate

omu super artist la volan, isi ia acum o saptamana permisul de A, isi cumpara din germania un suzuki RF foarte bun, foarte rapid, si incepe sa se dea.

 

azi de dimineata pe valea cascadelor se confrunta cu urmatoare situatie: pe banda 1 un tir prindea din urma un alt tir care mergea cam incet pe banda 2. ce isi zice el, hai sa o calc sa trec printre ele, inainte ca tirul de pe banda 1 sa il ajunga pe cel de pe banda 2. gaz! trece de primul tir, trece pe langa al doilea, si deodata vede de ce incetinise tirul de pe banda 2: din fata venea tramvaiul, care vira stanga. ultima lui sansa de scapare: sare de pe motocicleta, se tavaleste bine (blugi, tricou) si motocicleta se duce sub tramvai. 4ooo E paguba, 150km au tinut.

 

alt prieten prin deva s-a infipt cu un fzr 600 poc intr-un mercedes. aud si de mielu ca a facut praf scuterul, eu am piciorul cusut.... ce o fi in perioada asta? numai cascadorii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pei ai zis ca omu e artist la volan,pei se stie asa de bine si intra in depasire printre 2 tir-uri  :)

239662[/snapback]

 

normal e ok sa faci manevra. daca intre tiruri e lugimea masinii + cativa cm in momentul trecerii e totul ok. problema cu tramvaiul. normal tramvaiul in mers are prioritate DAR nu si cand vireaza la stanga. deci daca murea fraieru ala cu tramvaiu avea parte de vina.

 

si am uitat sa povestesc alta faza, era sa mor de ras: se opreste unu cu un autobuz GALANT sa faca loc unui papuc sa faca stanga prin fata lui. depasind autobuzul prin dreapta, un puradel de 13-14 ani pe un scuter, cu o puradea tot la fel, mica, in spate. trece papucul si ii vand cum se infig CA IN FILME in aripa papucului si apoi se lipesc ca in desenele animate de cascaraveta aia de fibra a papucului si apoi se rostogolesc pe jos. scuterul rupt, aia juliti, papucul putin atins si el. discutie intre cei doi ocupanti ai scuterului:

 

- haidi fah, du-te incet acasa, lasa-ma pe mine

- pey cum bey, ma doare picioru ha

- fah pleaca in p!zd@ ma-tii mai repede fah, ca si pe mine ma doare toate...

 

hahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu super artist la volan

ce o fi in perioada asta?  numai cascadorii  :drink:

239655[/snapback]

 

super artist? ce e? pictor? poet? :eek:

Nu perioada e de vina :)

 

Nu sunteti normali.

239659[/snapback]

 

da, se cheama prostie curata asta :P

 

normal e ok sa faci manevra.  daca intre tiruri e lugimea masinii + cativa cm in momentul trecerii e totul ok. 

239664[/snapback]

 

 

esti tare :ok:

Nu e OK :lol: , se cheama ca daca mai sunt cativa centimetri in plus fata de lungimea masinii ii tai fata.

Sau defineste mai bine "cativa centimetri" :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce dati atentie acestor posturi ..

239695[/snapback]

 

Poate vede cineva cu mai putina experienta si crede ca asa e bine. Cum ar fi sa fii incepator in toate alea, sa vrei R1 si sa citesti asa post in care nimeni nu da peste nas nimanui? Ai crede ca e ca in filme.Si te-ai apuca de prostii. Si am citi despre tine la "Accidente".

Bafta!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- haidi fah, du-te incet acasa, lasa-ma pe mine

- pey cum bey, ma doare picioru ha

- fah pleaca in p!zd@ ma-tii mai repede fah, ca si pe mine ma doare toate...

239664[/snapback]

:) :eek: :P

In alta ordine de idei, nu e deloc o idee inspirata sa accelerezi cand te apropii de o intersectie si nu ai vizibilitate :drink: Si nu conteaza daca te strecori sau nu, e regula generala. Altfel patesti ca prietenul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai iar imi sariti toti in cap? am povestit fazele astea ca sa ne mai distram, nu ca sa ne certam iar.

239783[/snapback]

Nu-ti sarim in cap, dar marea majoritate a celor de aici nu gasesc amuzanta o situatie care putea sa se termine extrem de urat din motive de inconstienta. Tu e clar ca esti putin ... altfel :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, dar nu s-a intamplat nimic.  daca e o sa iei numai la modul asta, nu mai razi de nimic, ca oricand e posibil sa se intample ceva rau.  daca patea ala ceva rau, atunci nu mai era de ras! dar asa...

239792[/snapback]

 

Bavareze, daca ai observat, dar nu cred, in general suntem de parere ca paza buna trece primejdia rea, si astfel de bravuri fie ele amuzante nu sunt agreate, pt k asa cum spunea cineva mai sus, pot sa lea dea pustilor fantezii umede din "torque" sau "biker boys".

 

 

 

e trist ca se, te, ne expunem in situatii limita!!!

 

Ulciorul nu merge de prea multe ori la apa.

 

Si nu are nimeni nimic cu tine, doar cu posturile tale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul are carenele zgariate, schimbatorul rupt shi semnalele, ceasurile din bord sparte ( l-am vazut) deci paguba e subtire shi oricum nu a costat decat 3000 Eu.

Vina este a motociclistului incepator intrucat acolo tranvaiul are prioritate cand face stanga.

239797[/snapback]

 

cum, el mi-a zis ca 4000. era 2700 pe net si cu acte vama transport 4000. unde l-ai vazut? sau il cunosti pe catalin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bavareze, daca ai observat, dar nu cred, in general suntem de parere ca paza buna trece primejdia rea, si astfel de bravuri fie ele amuzante nu sunt agreate, pt k asa cum spunea cineva mai sus, pot sa lea dea pustilor fantezii umede din "torque" sau "biker boys".

e trist ca se, te, ne expunem in situatii limita!!!

 

Ulciorul nu merge de prea multe ori la apa.

 

Si nu are nimeni nimic cu tine, doar cu posturile tale  :)

239803[/snapback]

 

pai chiar ma, si voi cand vedeti un film din ala, montaj super misto, numai cu cazaturi si accidente, la care toti rad de mor, voi ce faceti? stati seriosi si va ziceati in gand ca 'uite dom'ne ce putea sa pateasca ala'... am un film NUMAI cu accidente, dismounts ii zice, si e si pus pe muzica super vesela, adica e clar ca e facut ca sa razi, si probabil ca multi au ras cand l-au vazut. voi cred ca ati plange de mila lor...

 

gata ma. pana aici. nu mai povestesc nici un accident, sa moara mama. in loc sa facem haz de necaz si sa fie pace si distractie voi o luati mereu pesimist, parca ati fi mama.

 

de acum voi posta numai intrebari de genu "ce ulei sa pun in noua mea motocicleta" sau "unde imi gasesc placute de frana"...

 

ca vad ca n-are nici un rost altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare om, mare valoare BAVAREZE asta si amicii lui  :eek: . Uite unu' caruia i se pare amuzant sa se dea cu curu' de pamant.  :)

239805[/snapback]

 

da ce are ma? te spargi? te faci cioburi? cand erai mic si cadeai cu bicicleta ce faceai? nu o ridicai si mergeai mai departe, oarecum amuzat de intamplare? oricum, vezi ce am scris mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite de ex asta a fost un post funny!! + k dak nu mai scrii noi cu cine mai putem fii seriosi.

 

Referitor la montajul acelui filmuletz cu accidente puse p muzica hazlie....... eu unul nu ma uit la nici un accident cu motor.....nu suport!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nu ti-ai inmormantat nici un cunoscut sau prieten care a murit din cauza inconstientei. Poate atunci ti-i vei pretui mai mult pe cei ramasi in viata si te vei gandi de 2 ori inainte sa le lauzi "vitejiile" de genul asta. Sau sa poti glumi cu asta.

 

Dupa cum au zis si altii, "Ulciorul nu merge de multe ori la apa" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce are ma? te spargi? te faci cioburi? cand erai mic si cadeai cu bicicleta ce faceai?  nu o ridicai si mergeai mai departe, oarecum amuzat de intamplare?  oricum, vezi ce am scris mai sus...

239809[/snapback]

 

:)

Eu unul stau si ma intreb daca in mintea ta e ceva (nu as vrea sa te jignesc spunandu-ti eu ce); te uiti la prea multe filme.

Legat de acest forum in "Accidente" ti se prezinta ceea ce s-a intamplat intr-un mod in care orice persoana normala sa priceapa cum poate preveni o situatie similara, si nu ca sa te amuzi tu.

Compari motocicleta cu bicicleta ?!!! NU ESTI NORMAL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate vede cineva cu mai putina experienta si crede ca asa e bine. Cum ar fi sa fii incepator in toate alea, sa vrei R1 si sa citesti asa post in care nimeni nu da peste nas nimanui? Ai crede ca e ca in filme.Si te-ai apuca de prostii. Si am citi despre tine la "Accidente".

Bafta!

:)

239696[/snapback]

 

Cum as fi eu, spre exemplu....incepator in toata puterea cuvantului...da` tot pe choppere ma opresc....prostia conduce la viteza=>VITEZA UCIDE....prefer sa merg lejer cu un 80 - MAXIM 100 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...