Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spuneti si voi pe ce gume mergeti ...........ar cam trebui sa le schimb pe ale mele si nu sunt decis:michelin power cup,supercorsa sc ,conti race attack ?altceva ?

parca as incerca un power cup de la michelin desi nu sunt fan si nu am mers niciodata pe michelin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un sfat de la mine,eu ma dau de 6 ani pe DUNLOP D 211,iti recomand,sunt foarte bune pe strada si pe pista,dar nu stiu tu cum mergi pe strada dar eu ii dau in gura si sunt multumit de DULOP D 211.eu cat mai traiesc si ma dau pe vitezana nu o sa imi iau alte marci,decat DULOP.TE SALUT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti si voi pe ce gume mergeti ...........ar cam trebui sa le schimb pe ale mele si nu sunt decis:michelin power cup,supercorsa sc ,conti race attack ?altceva ?

parca as incerca un power cup de la michelin desi nu sunt fan si nu am mers niciodata pe michelin

Supercorsa sc si conti le-am incercat eu si am fost foarte multumit.dar peste ele mi s-a parut metzler raceteck.michelin-ul de care spui nu l-am incercat,deci feedback zero:)de un sezon ma dau pe dunlop d211 si d212 si...parere personala...nu-mi plac atat de mult.de ce?sunt gume care nu te anunta inainte sa piarda aderenta.adica,pe slickuri cand mergeam nu aveam problema asta.nici pe gume mai "stradale" sa zic(toate gamele,de la gume touring,la gume sport si pana la hypersport).sincer sunt fan metlzer,dar ma voi duce si acest an pe d211 datorita obligativitatii in rosbk;)

My 2 cents;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti si voi pe ce gume mergeti ...........ar cam trebui sa le schimb pe ale mele si nu sunt decis:michelin power cup,supercorsa sc ,conti race attack ?altceva ?

parca as incerca un power cup de la michelin desi nu sunt fan si nu am mers niciodata pe michelin

Eu am incercat pana acum d212 fata si spate. Fatza e fenomenala,dar la capitolul spate mi-a placut mult mai mult Bridgestone R10. Fantastic cauciuc, din pacate nu prea il folosesc multi incat sa il prind second... (daca are cineva unul ii dau la schimb d212 meu de pe spate-200/55 medium in stare foarte buna)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti si voi pe ce gume mergeti ...........ar cam trebui sa le schimb pe ale mele si nu sunt decis:michelin power cup,supercorsa sc ,conti race attack ?altceva ?

parca as incerca un power cup de la michelin desi nu sunt fan si nu am mers niciodata pe michelin

din propria experienta pot sa-ti recomand D211 sau Supercorsa.ambele mi-au lasat o impresie mai mult decat buna. daca gasesti, iarasi sunt bune Dragon Supercorsa. sunt gume vechi, dar am incremenit cand am vazut cat de misto s-au comportat.

 

am auzit ca si D212 sunt bune, pt ca e mai nou(fata de D211). apoi ai mai avea Michelin Power Pure sau Power One. *sper sa nu gresesc. dar nu stiu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

am auzit ca si D212 sunt bune, pt ca e mai nou(fata de D211). apoi ai mai avea Michelin Power Pure sau Power One. *sper sa nu gresesc. dar nu stiu nimic.

 

power one cred (asta e din categoria Supercorsa D211/D212 R10 etc)

 

opona-michelin-power-one-190-55-zr-17-75

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am dat cu Power One (cumparate de noi). Mi-au placut cum s-au comportat la un mers decent, insa D211/D212 sunt peste ele. La Dunlop imi place si faptul ca are spatele pe 55.

Multi lauda R10-le, cred ca-s gume bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti si voi pe ce gume mergeti ...........ar cam trebui sa le schimb pe ale mele si nu sunt decis:michelin power cup,supercorsa sc ,conti race attack ?altceva ?

parca as incerca un power cup de la michelin desi nu sunt fan si nu am mers niciodata pe michelin

 

Daca te-ai saturat de Dunlop, doar Bridgestone R10 (cele mai cele) sau S20 (exceptionale si la rece si la cald) sau Supercorsele care au fost si raman niste anvelope de exceptie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Fatal Fury:

 

Metzeler Sportec M5 sau M3 ai incercat?

eu am fost multumit de ele....

 

sau pt pista, din gama Racetec??



un sfat de la mine,eu ma dau de 6 ani pe DUNLOP D 211,iti recomand,sunt foarte bune pe strada si pe pista,dar nu stiu tu cum mergi pe strada dar eu ii dau in gura si sunt multumit de DULOP D 211.eu cat mai traiesc si ma dau pe vitezana nu o sa imi iau alte marci,decat DULOP.TE SALUT

 

si eu sunt fan Dunlop....

dar pe patru roti... Dunlop SP01 vara si SP WinterSport iarna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca putin si ne putem da pe Meses. :D

Nah..ma duc repede sa scot motoru',cu lanturi and shit...pana atunci ma antrenez pe Gutin ca e mai neted asfaltul:)))

 

Nah..ma duc repede sa scot motoru',cu lanturi and shit...pana atunci ma antrenez pe Gutin ca e mai neted asfaltul:)))

 

Scuze de post dublu dar ma depaseste tehnologia...vroiam sa pun o poza cu impecabilul,curatul,deszapezitul Gutin-ring:D

post-35274-0-67176300-1391186259_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat,dar cine crezi ca are habar cum sa o intorc? :)))))

 

Ti-am zis sa-ti iei un Galaxy S4, un telefon ca tot omu'... Da' tu nimic, Batman, Batman. :blbl:

Uite ce poza frumoasa am pus eu, direct de pe Meses. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ti-am zis sa-ti iei un Galaxy S4, un telefon ca tot omu'... Da' tu nimic, Batman, Batman. :blbl:

Uite ce poza frumoasa am pus eu, direct de pe Meses. :D

Mah,io nu pot vorbi ca tine cu televizorul la ureche:))

 

merge si asa dar ..mai asculta si de @stau de 6

Nimic nu ascult,ca vorbeste numai prostii:))))) ia pune si tu o poza sa te vad:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata copii, am rezolvat si cu ambreiajul antihopping. am gasit unu si astept sa-mi vina ......ambreiajul. :D

de acum, desi nu-mi trebuie neaparat, cred ca voi trece pe frana radiala. dar am frani destul de bune pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...