Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu iti da voie pe circuit sa te dai daca nu ai permis si echipament full.... :grinbandit: :blink:

 

 

de unde pielea mea le scoateti si pe astea ?

 

bai tristule vezi ca pe circuit ai nevoie decat de echipament full si sa completezi un formular ... si nu iti trebuie permis

 

ce ma enerveaza cacatii care isi dau cu parerea fara sa stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde pielea mea le scoateti si pe astea ?

 

bai tristule vezi ca pe circuit ai nevoie decat de echipament full si sa completezi un formular ... si nu iti trebuie permis

 

ce ma enerveaza cacatii care isi dau cu parerea fara sa stie

 

 

sa iti zic acum ceva de dulce?...nu iti zic ca nu sunt taran ca tine...

 

sa auzim numai de bine

 

:blink: :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce sunt ma,alpinisti? motociclist este cel care merge pe motocicleta

probabil ca da ... motociclist e cel care are dreptul sa conduca o motocicleta ... restul sunt doar apa de ploaie sau piloti profi (de 16 .. 17 ani care conduc prin motoGP la clasele inferioare)

asa e..un sticker amarat o facea mai atenta.. :grinbandit:

habar nu ai ce inseamna un sticker pe o masina ... inseamna ca persoana respectiva are cunostinte (sau este chiar ea) printre motociclisti ... eu ma refer in cunostinta de cauza la acest aspect ... de cand mi-am luat mobra prietena mea e xtraordinar de atenta la motociclisti ... si cu toate astea sambata noaptea pe la 8:00, pe langa Rosetti, pe stradute, era sa o comita grav de tot ... pur si simplu nu a vazut un motociclist care venea corect si era sa il darame ... noroc ca baiatu a fost super pe felie si a franat bine de tot ... mare noroc ... ideea e ca oricui i se poate intampla ... de aceea e bien sa ne pazim noi insine ... eu unu franez olecuta pot sa am si VERDE la semafor si tot reduc viteza ... mi se RUPE de prioritatea pe care o am .... merg incet ca e mai bien sa vin acasa intreg decat pe parti cusute cu ata chirurgicala ... cu ocazia asta imi cer scuze motociclistului pe care era sa il doboram eu si prietena sambata seara ... era tare nervos ... ne-a injurat el acolo .. dar ... pana mea ... AVEA DREPTATE OMU ...

numai bine si sper ca pseudomotociclistii dealari sau nedealari sa se face bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce nu l-a vazut prietena ta pe motociclist?

er auna din fazele alea in care vrei sa ajungi undeva ... si acel undeva se afla pe niste stradute obosite cu multe sensuri unice etc ... si toata lumea iti tipa in cap ... stanga .. ba nu ... dreapta ... ba nu ... inainte ... si tu te pierzi si o arzi aiurea fara sa te mai uiti cum trebuie (ca de uitat s-a uitat) si tai calea unuia ... urata faza ... am si urlat la ea toata seara ... asta e ... bine dreaq ca a fost OK si nu s-a intamplat nimic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

er auna din fazele alea in care vrei sa ajungi undeva ... si acel undeva se afla pe niste stradute obosite cu multe sensuri unice etc ... si toata lumea iti tipa in cap ... stanga .. ba nu ... dreapta ... ba nu ... inainte ... si tu te pierzi si o arzi aiurea fara sa te mai uiti cum trebuie (ca de uitat s-a uitat) si tai calea unuia ... urata faza ... am si urlat la ea toata seara ... asta e ... bine dreaq ca a fost OK si nu s-a intamplat nimic ...

 

Asta nu e o scuza. Esti in trafic, obligatoriu trebuie sa ai atentie distributiva. Altfel nu ai ce cauta la volan, ghidon, samd ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e o scuza. Esti in trafic, obligatoriu trebuie sa ai atentie distributiva. Altfel nu ai ce cauta la volan, ghidon, samd ...

heheeh .. ce usor e sa vb ... daca eram roboti da ... aveai dreptate ... dar nu suntem .... si asta nu e anul 2357 unde suprematia robotilor a inceput ... se intampla ... pana mea ... daca era beata ... daca ar fi fost vreo incepatoare (are 80 000 km facuti in aproape 3 ani ca agent de vanzari in Bucuresti, fara nici macar un accident notabil .. si toata lumea stie ce inseamna sa o arzi zi de zi in tarficul din Bucuresti contra cronometru) spuneam si eu .... s-a intamplat ... a fost o conjunctura ... intradevar nu este o scuza ... dar mai lasa-ma nene cu atentia distibutiva .... nu esti robot (nici Pedrosa nu e ... hahahha) sa mergi snur .... ce dreaq ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate, se poate intampla oricui; evident e de preferat sa nu se intample dar 100% perfect nu poate nimeni sa conduca

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza care a provocat totul este incredintzarea motocicletei spre a o conduce unei persoane FARA PERMIS ceea ce este INFRACTIUNE :blink: :) ....da cand te roaga prietenu cel mai bun care inainte ti-a dat si 2-3 beri eventual si zice ca iti si face plinul daca-l lasi :grinbandit:

....am patzit si eu faza cu astfel de "prieteni" superintelijentzi care zic ca ei nu pica si-i atent, prostii d-astea; dar am ramas pe pozitii, unii poate se supara un pic da le-a trece, daca nu, atunci nu merita sa mai fiti prieteni cu ei, punct.

 

Pe aceasta cale fac apel tuturor posesorilor de motociclete sa nu lase pe nimeni pe drumurile publice cu motorul lor pe nimeni pana nu le arata carnetu; in primul rand pt ca E LA FEL DE GRAV CA SI CUM AI MERGE CU MOTORU DUPA CE AI BAUT 6 BERI SAU AI LOVI GRAV PE CINEVA PE TRECEREA PT PIETONI!!!!!!!!! adica e infractiune fratilor, nu va jucati cu asa ceva....replicatile "amicilor" astora cum le replic eu: "NU FAC PUSCARIE PT NIMENI !"

Cei care se vor supara pe voi sunt niste complexati invidiosi, care se vreau a fi profitori NU prieteni. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde pielea mea le scoateti si pe astea ?

 

bai tristule vezi ca pe circuit ai nevoie decat de echipament full si sa completezi un formular ... si nu iti trebuie permis

 

ce ma enerveaza cacatii care isi dau cu parerea fara sa stie

 

esti cam obraznic pt varsta ta :grinbandit:

 

on topic: ca o idee sa va dati seama de viteza motocicletei in momentul impactului va zic vreo 2 avarii: jugul superior rupt pe din doua, unul dintre telescoape rupt pe din doua...cred ca aceste 2 avarii spun multe despre impact, personal e prima oara in viata mea cand vad asa ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati deviat cam mult de la subiect in ultimele 5-6 pagini!!!!

 

 

On topic:cam intr-o ora iese si baiatu' din operatie,cand o sa aflu mai multe o sa va zic!!!!!

 

pss:nu va mai certati atat pt nimic!!bafta :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate omu cu circuitul, nu e nevoie de permis, incercati sa nu mai vorbiti in necunostinta de cauza ca e jenant si penibil

 

ok scuze atunci pentru cele spuse, si iti multumesc pentru info, am gresit eu, asa auzisem ca iti trebuie sa arati si permisul, parca asa iti mai vine sa vorbesti cu omul... :grinbandit: , nu ca altii de zici ca sunt m.u.i.e.r.i pe ciclu... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca rezista sau nu, l-au bagat in belea pe conservar (care o mai fi si biker pe deasupra) o sa aiba de tras... partea lui de vina nu o sa-i o ierte nimeni

daca au baut sunt vinovati .... chiar daca intra cu masina de nebuna in ei (lege)

 

 

Suntem o gramada care am fost accidentati pe drumurile cu prioritate. Pacat ca o patim gratis, fara sa fim vinovati. Se pare ca si atunci cand avem prioritate trebuie sa consideram ca nu avem! E mai bine asa..

asa e ... trebuie sa fim fericiti ca suntem in viata si intregi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata de la volan are permis de 2 ani , 40 mii km , condus in fiecare zi de atunci , si prin tara , fara alt incident . este prietena cu mai multi motociclisti , cunoaste fenomenul a terminat scoala A trebuia sa dea examen , are mii de km pasagera

zice ca sa asigurat , dar cata avut vizibilitate 30 - 50 de m , cand a intrat in intersectie a venit racheta poc.. din cauza unor cacao-ti inconstienti urmeaza

- proces vre-o 2 ani de zile , plus ca o perioada tre sa plece din buc pt ca ciorile se razbuna , si politia nu face nimik , de fapt asta a fost propunerea sefului de la politie , pleaca pana se linistesc apele ca ii cunosc pe astia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata de la volan are permis de 2 ani , 40 mii km , condus in fiecare zi de atunci , si prin tara , fara alt incident . este prietena cu mai multi motociclisti , cunoaste fenomenul a terminat scoala A trebuia sa dea examen , are mii de km pasagera

zice ca sa asigurat , dar cata avut vizibilitate 30 - 50 de m , cand a intrat in intersectie a venit racheta poc.. din cauza unor cacao-ti inconstienti urmeaza

- proces vre-o 2 ani de zile , plus ca o perioada tre sa plece din buc pt ca ciorile se razbuna , si politia nu face nimik , de fapt asta a fost propunerea sefului de la politie , pleaca pana se linistesc apele ca ii cunosc pe astia...

 

 

 

cum frate?nevinovata si politistul sa ii spuna sa plece din oras?frateeeeeeeeeeeee in ce tara "minunata" traim.vai de mama lor de politisti:((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum frate?nevinovata si politistul sa ii spuna sa plece din oras?frateeeeeeeeeeeee in ce tara "minunata" traim.vai de mama lor de politisti:((

 

dupa legea e vinovata , ca avea cedeaza , nu conteaza daca aia erau camicaze , fara permise casti si bauti(neconfirmat)

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 90% sigur ca femeia nu va pati nimic. Se va face o expertiza tehnica, facuta de un expert judiciar autorizat pe probleme rutiere, si se va demonstra ca la viteaza care o avea motocicleta, soferitei ii era IMPOSIBIL sa se asigure.

Expertiza asta plus celelalte circumstante ale celor de pe motocicleta (lipsa de permis,motociclistul beat) o vor scoate basma curata ! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...