Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

okai daca eram eu regulamentar (ne baut, carnet bla bla) clar soferita era vinovata, insa situatie e putin altfel, am spus si mai sus, pai daca persoana care conducea moto nu avea carnet, teoretic ea nu se alfa acolo, pt ca nu existi din punct de vedere legal in trafic, ceea ce inseamna ca cocoana chiar daca nu s-a asigurat(plecam de la premisa ca nu a facut-o) e clar nevinovata, pt ca individul nu avea ce sa caute acolo! de asta spun ca nu mi se pare corect, daca era cineva cu carnet chiar si beat atunci da nenica, avea vina in totalitate, iarasi imoral avand in vedere ca nu prea te poti asigura in locul ala, dar facem abstractie si spunem ca ar fii fost clar vinovata, insa asa...nu mi se pare corect!

 

Nu avea ce cauta acolo...etc...prostii spuse in fata legii din Romania. Ala nu va iesit vinovat de accident ci de conducere fara carnet, casca pe cap si posibil alcool. ATAT! Femeia va trage ponoasele accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai de ce ti se pare?Pentru simplu fapt, ca conducatorul motocicletei nu avea permis si era baut.

Dar hai sa presupunem ca acel conducator erai TU, ai permis si nu esti baut.Dintr-o strada secundara iese o doamna in fata ta(care ai drum cu prioritate) si te imprastie pe jos.Ce zici?Ia lamureste-ma si pe mine, cine e vinovat din punct de vedere legislativ.

 

Iti spun eu de ce cois! Pt ca avea 120 sau 140 km/h si la viteza asta nu ai cum sa te asiguri intr un loc in care vizibilitatea e de 50 M. TE OPRESTI (CUM COMENTATI TOTI) VEZI CA NU VINE NICI DRACU, SI DAI SA PLECI, APOI ITI APARE UN RETARDAT DIN DREAPTA, CARE VINE CU NU STIU CATE SUTE DE METRII PE SECUNDA, SI INTRA IN TINE! CUM DRACU SA FIE VINOVATA AIA? MURTIIIIIIII CIORILOOOOOOOORRRRRR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea ce cauta acolo...etc...prostii spuse in fata legii din Romania. Ala nu va iesit vinovat de accident ci de conducere fara carnet, casca pe cap si posibil alcool. ATAT! Femeia va trage ponoasele accidentului.

 

Numai tampenii ai spus in ultimele 3-4 posturi pe topicul asta! Nu ai fost acolo, nu mai comenta si nu mai da verdicte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Terente

Nu poti decreta ca sunt vinovati amandoi cand de fapt e evident ca doar conducatorul motocicletei era vinovat. Prin simplu fapt ca NU avea ce cauta acolo, sub nici o forma. Faptul ca era acolo intr-un moment in care nu avea voie, adica inainte de obtinerea permisului de conducere il incrimineaza. Ca avea si alcoolemie in sange, pasager, lipsa casca, astea deja sunt detalii. Lipsa permisului este cea care nu ii dadea voie sa se afle in acel moment acolo.

Sunt de acord ca putea fi oricare alt motociclist in acel moment acolo, cu permis in regula, cu totul ok, insa.... nu a fost! Vorbind despre cazul de fata... tipa are cel mult vina de a fi iesit prea mult in intersectie. Desi o vad cat se poate de legala, in fapt, fiind incadrata perfect in litera legii, care zice ca TREBUIE sa iesim PANA LA LIMITA VIZIBILITATII ... astfel incat SA VEDEM .... daca vine sau nu vine ceva de pe drumul pe care urmeaza sa intram. Deci .... raman la parerea (foarte obiectiv si corect justificata, zic eu) ca soferita nu e de vina...

Legea va decide ... nu stim inca daca va decide corect, dar stim sigur ca va decide. Rolurile noastre de judecator aici sunt hilare... dar interesante! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea ce cauta acolo...etc...prostii spuse in fata legii din Romania. Ala nu va iesit vinovat de accident ci de conducere fara carnet, casca pe cap si posibil alcool. ATAT! Femeia va trage ponoasele accidentului.

 

 

ca legile sunt de ..... asa e, insa nu e normal si ar trebui sa facem ceva, daca o sa mergem mereu pe burta.....o sa fie mereu aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente
Nu avea ce cauta acolo...etc...prostii spuse in fata legii din Romania. Ala nu va iesit vinovat de accident ci de conducere fara carnet, casca pe cap si posibil alcool. ATAT! Femeia va trage ponoasele accidentului.

 

Judecand logic, este total adevarat!Cum am spus anterior, vina se imparte la ambii conducatori.

Din punct de vedere legislativ, cel cu motocicleta merge pe un drum cu prioritate.Nu are permis si bla bla bla....asta mai putin conteaza, ca nu el este de vina pentru producerea accidentului, ci conducatoarea automobilului!Asta trebuie sa intelegeti!

 

Chiar acum vreo doua zile ma certam pe un topic pe aici cu o "soferita" care sa lauda ca a scapat fara sa-i ia permisul, pentru ca depasea pe linia continua, spunand ca a depasit numai dupa ce s-a asigurat si si-a asumat toata raspunderea.Deci mai trageti si alte concluzii logice, nu numai fortati de imprejurari sau din motive de colegialitate.

Eu am iesit din discutie ca oricum nu rezolvam nimic vorbind aiurea.

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun eu de ce cois! Pt ca avea 120 sau 140 km/h si la viteza asta nu ai cum sa te asiguri intr un loc in care vizibilitatea e de 50 M. TE OPRESTI (CUM COMENTATI TOTI) VEZI CA NU VINE NICI DRACU, SI DAI SA PLECI, APOI ITI APARE UN RETARDAT DIN DREAPTA, CARE VINE CU NU STIU CATE SUTE DE METRII PE SECUNDA, SI INTRA IN TINE! CUM DRACU SA FIE VINOVATA AIA? MURTIIIIIIII CIORILOOOOOOOORRRRRR

 

 

Numai tampenii ai spus in ultimele 3-4 posturi pe topicul asta! Nu ai fost acolo, nu mai comenta si nu mai da verdicte.

 

 

@Terente

Nu poti decreta ca sunt vinovati amandoi cand de fapt e evident ca doar conducatorul motocicletei era vinovat. Prin simplu fapt ca NU avea ce cauta acolo, sub nici o forma. Faptul ca era acolo intr-un moment in care nu avea voie, adica inainte de obtinerea permisului de conducere il incrimineaza. Ca avea si alcoolemie in sange, pasager, lipsa casca, astea deja sunt detalii. Lipsa permisului este cea care nu ii dadea voie sa se afle in acel moment acolo.

Sunt de acord ca putea fi oricare alt motociclist in acel moment acolo, cu permis in regula, cu totul ok, insa.... nu a fost! Vorbind despre cazul de fata... tipa are cel mult vina de a fi iesit prea mult in intersectie. Desi o vad cat se poate de legala, in fapt, fiind incadrata perfect in litera legii, care zice ca TREBUIE sa iesim PANA LA LIMITA VIZIBILITATII ... astfel incat SA VEDEM .... daca vine sau nu vine ceva de pe drumul pe care urmeaza sa intram. Deci .... raman la parerea (foarte obiectiv si corect justificata, zic eu) ca soferita nu e de vina...

Legea va decide ... nu stim inca daca va decide corect, dar stim sigur ca va decide. Rolurile noastre de judecator aici sunt hilare... dar interesante! :grinbandit:

 

Traim in Romania! Se pare ca nu ati avut deloc de-a face cu accidente de felul asta...am prieteni care au patit asa ceva si stiu din experienta lor, ca doar nu am stat cu ei la politie degeaba ( nu erau motoare, 2 masini tamponandu-se cu sofer care mergea regulamentar de 16 ani ). Sa fim cu picioarele pe pamant. Chiar vreau sa stiu si eu verdictul, chiar si dupa 2 ani...sa vedem atunci care a avut dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nici o legatura cu ce se scrie aici dar poate va faceti o idee despre legea politiei romane

 

 

eram cu masina, parcam lateral cu spatele si o ambulanta a taiat linia dubla continua pe contrasens (fara girofare - nu era in 'misiune') si intra in mine. politia da verdict : "Cand dai cu spatele te uiti si in sus sa nu cada pasarea cerului pe tine, ca esti vinovat." exact astea au fost cuvintele politistului.

 

Cu riscul de a suna crud, nu poate sa imi fie mila de oamenii care si-o cauta cu lumanarea; si in viata nu e ca la loz in plic - sa mai incerci o data !

 

Astept cu nerabdare ziua in care voi fi in masina mergand regulamentar si un motociclist imi va lua oglinda stracurandu-se prin trafic si tot el imi va arata mue. O sa ne vedeti la stiri. Accidente se mai intampla. Iti ceri scuze daca esti de vina. Dar pentru ca suntem mai putini si vazuti de lume ca mai "altfel" asta nu ne da dreptul sa abuzam de "statut".

 

ai uitat sa mentionezi...erai cu masina mea...:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti sunt o apa si un pamant, Proprietarul ca a incredintat moto unui sinucigas, asa zisul motociclist care s-a crezut pe pista neavand obiceiul pe care noi,cei mai umblati un pic il avem ,de a sta mai la lumina inainte de intersectiile mari si mici.De viteza nu mai pomenesc.Pasagerul de pe motor ca a dorit sa joace la ruleta ruseasca,urcandu-se cu un diliu pe motor.Cat despre soferita ce sa spun ,ce a facut ea ,fac si eu zilnic cu o mica diferenta,inaintez pe mort cate un cm ,ascult daca tipa vre-o unul,mai scot botul 2-3 cm pana ma pot asigura cum trebuie.O parte din vina o au si idiotii care parcheaza pe colturile intersectiilor sau f aproape de int.Sa te asiguri coborand din masina eu n-am auzit inca.Probabil ca soferita a iesit dintr-o bucata o juma de metru sau un m suficient cat sa-i faca ingeri pe cei doi.Asa ca aviz amatorilor ; pastrati macar distanta unei usi deschise fata de partea dreapta,sa mai puteti evita ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Cat despre legile din Romania, stiu ca nu sunt asa cum ar trebui, si ca vinovati sunt aia care parcheaza la coltul intersectiei, dar in curand se vor adopta legi si pentru ei si totul va decurge normal si firesc.

 

 

Adica?Stii ceva ce noi nu stim INCA?Detaliaza te rog...pare interesant! :grinbandit:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti sunt o apa si un pamant, Proprietarul ca a incredintat moto unui sinucigas, asa zisul motociclist care s-a crezut pe pista neavand obiceiul pe care noi,cei mai umblati un pic il avem ,de a sta mai la lumina inainte de intersectiile mari si mici.De viteza nu mai pomenesc.Pasagerul de pe motor ca a dorit sa joace la ruleta ruseasca,urcandu-se cu un diliu pe motor.Cat despre soferita ce sa spun ,ce a facut ea ,fac si eu zilnic cu o mica diferenta,inaintez pe mort cate un cm ,ascult daca tipa vre-o unul,mai scot botul 2-3 cm pana ma pot asigura cum trebuie.O parte din vina o au si idiotii care parcheaza pe colturile intersectiilor sau f aproape de int.Sa te asiguri coborand din masina eu n-am auzit inca.Probabil ca soferita a iesit dintr-o bucata o juma de metru sau un m suficient cat sa-i faca ingeri pe cei doi.Asa ca aviz amatorilor ; pastrati macar distanta unei usi deschise fata de partea dreapta,sa mai puteti evita ceva.

 

daca iesea asa masina era lovita doar in aripa fata , ea sa asigurat pe o bucata de 30 50 de m si a trecut , ori ce trecea pe acolo cu o viteza cel putin 80 putea sa vada timp ori unu ori altu si accidentul nu mai avea loc

 

gandeste-te ca esti intr-o intersectie de genu , te uiti in stanga nu vezi decat 50 de m , e ok nu vine , treci putin , tre sa te uiti si in dreapta nu? intre timp vine kamikaze . ii mai vezi ochii in geam si poc. nu poti sa treci cu peste suta in intersectiile de pe stradutele din spatele blocului. daca era un motorist cu permis nu se intampla pt ca acel motorist are si niste cunostinte de trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@categoria. Adica, tu bagi in aceiasi oala motoristii vechi, cu inconstientii aia doi care rulau printre stradute, putin ametiti (inca nu e confirmat), fara echipament, fara casca, fara permis, cu motor de imprumut, fara numere de inmatriculare, si cu maaaaaare viteza?

Ai o viziune foarte ciudata asupra motociclismului.

 

M-am referit mai mult la incepatori. Reciteste!

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era un motorist cu permis nu se intampla pt ca acel motorist are si niste cunostinte de trafic

 

..si stie si ca la plecarea de pe loc cauciucurile sunt reci, sau ca o motocicleta sport franeaza mai bine cu fata decat cu spatele (ala a franat doar cu spatele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris eu ceva despre motociclistii vechi pe undeva? Reciteste!

 

da u ai vazut incepator care merge blana pe stradute prin intersectii? daca o ard blana o ard pe bulevarde mai mari , unde si acolo se intampla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca multi dintre voi uitati ce ati invatat la scoala de soferi.

 

Legea spune clar, cand intanlesti semnul "cedeaza trecerea", reduci viteza si te asiguri ca din toate sensurile nu trec alte autovehicule.In cazul in care sunt, indiferent de sensul de mers, OPRESTI.

In cazul in care te apropii de o intersectie si ai semnul "cedeaza", dar nu ai vizibilitate incat sa te asiguri sau vizibilitatea este 0, OPRESTI, adica faci STOP si te asiguri temeinic.Asta iti spune ORICE instructor cand faci scoala!

In cazul de fata, nu s-a respectat aceasta regula, sau asa cred eu ca s-a intamplat.

 

Terminati cu comentariile incerte si cu presupunerile!In acest nefericit eveniment, vina se imparte ambilor conducatori, unul merge fara permis si baut, altul nu se asigura cand iese intr-o strada principala, cu toata ca, logic acel conducator fara permis nu avea ce cauta pe strazi, asta e clar.Dar asta nu inseamna ca soferita nu are nici o vina.Daca conducatorul motocicletei avea permis, erati de cealalta parte a baricadei, asa cum va sta in fire.

 

Este doar opinia mea si mi-o asum!

 

 

 

scuza-ma la "cedeaza trecerea" nu tb sa opresti ci la semnul stop de asigurare... la acela tb sa te opresti fara sa depasesti indicatorul. incearca sa recitesti regulamentul. ambele semne au aceeasi putere, in sensul ca intre ele decide prioritatea de dreapta dar... difera eaxct modul incare te asiguri....

 

 

conducerea fara permis este infractiune si se sanctioneaza penal, ca si incredintarea vehic unei persoane fara permis

 

sanctiune penala si pentru vehicul neinmatriculat....

 

pentru depasirea vitezei cu peste 50 km/h suspendarea permisului 60 zile si amenda contraventionala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente
scuza-ma la "cedeaza trecerea" nu tb sa opresti ci la semnul stop de asigurare... la acela tb sa te opresti fara sa depasesti indicatorul. incearca sa recitesti regulamentul. ambele semne au aceeasi putere, in sensul ca intre ele decide prioritatea de dreapta dar... difera eaxct modul incare te asiguri....

conducerea fara permis este infractiune si se sanctioneaza penal, ca si incredintarea vehic unei persoane fara permis

 

sanctiune penala si pentru vehicul neinmatriculat....

 

pentru depasirea vitezei cu peste 50 km/h suspendarea permisului 60 zile si amenda contraventionala...

 

 

Doamna/domnisoara, te afli pe o strada unde ai semnul "cedeaza".Vizibilitatea este foarte proasta sau nula.Ce faci?Opresti sau nu la semnul "cedeaza"? Raspunde cu da sau nu.

Prioritate de dreapta zici tu?Si daca vin autovehicule si din stanga si din dreapta, tu cui acorzi prioritate cand ai semnul "cedeaza"?

 

Cat despre restul, sunt total de acord.Raspunde la intrebari te rog, si pe urma vedem cine reciteste regulamentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamna/domnisoara, te afli pe o strada unde ai semnul "cedeaza".Vizibilitatea este foarte proasta sau nula.Ce faci?Opresti sau nu la semnul "cedeaza"? Raspunde cu da sau nu.

Prioritate de dreapta zici tu?Si daca vin autovehicule si din stanga si din dreapta, tu cui acorzi prioritate cand ai semnul "cedeaza"?

 

Cat despre restul, sunt total de acord.Raspunde la intrebari te rog, si pe urma vedem cine reciteste regulamentul.

in acest caz semnul este pus PROST. In mod normal, in intersectile cu vizibilitate redusa se pune STOP. Daca ai cedeaza ..nu esti obligat sa te opresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma la "cedeaza trecerea" nu tb sa opresti ci la semnul stop de asigurare... la acela tb sa te opresti fara sa depasesti indicatorul. incearca sa recitesti regulamentul. ambele semne au aceeasi putere, in sensul ca intre ele decide prioritatea de dreapta dar... difera eaxct modul incare te asiguri....

 

 

conducerea fara permis este infractiune si se sanctioneaza penal, ca si incredintarea vehic unei persoane fara permis

 

sanctiune penala si pentru vehicul neinmatriculat....

 

pentru depasirea vitezei cu peste 50 km/h suspendarea permisului 60 zile si amenda contraventionala...

Sper sa nu fi condus tu ,auto implicat in accident?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamna/domnisoara, te afli pe o strada unde ai semnul "cedeaza".Vizibilitatea este foarte proasta sau nula.Ce faci?Opresti sau nu la semnul "cedeaza"? Raspunde cu da sau nu.

Prioritate de dreapta zici tu?Si daca vin autovehicule si din stanga si din dreapta, tu cui acorzi prioritate cand ai semnul "cedeaza"?

 

Cat despre restul, sunt total de acord.Raspunde la intrebari te rog, si pe urma vedem cine reciteste regulamentul.

Irelevant din ce directie a venit (din stanga, daca interpretez eo corec' poxele).. DAR!!

 

Fata s-o fi uitat, a vazut ca nu vine nimeni, si a intrat in intersectie.. Acu', daca ar fi inceput deja manevra, si vedea ca vine motorizdu' catre ea, cine ce trebuia sa faca?? Sa dea fata inapoi, ca sa-i acorde prioritate motoristului?? Sau acesta trebuia sa opreasca/incetineasca, pentru a-i permite sa-si continue manevra?? Nenea, cu tot respectul, cat iti ia sa franezi de la 50-60km/h?? Eu zic ca ai timp sa franezi in 50 m.. chiar si socotind timpul de reactie necesar.. Daca vizibilitatea era de 50 de m, e arhisuficient cat sa eviti acest accident. Sau, dumneata cum ai fi procedat in locul fetii, pentru o asigurare temeinica?? Opresti, bun. Si?? O sa stai acolo pana pleaca masinile parcate de-amboulea la coltz de intersectie?? Sau dumneata STIAI ca urmeaza sa vina un motociclist??

 

Toate bune,

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o iei din nou pe aratura...cre' ca mai poti fi salvat doar cu electrosocuri...sa-ti iasa chestia asta din cap.

 

dif. dintre "b(a)eatu" asta si un incepator e f semnificativa..... daca intre tine cand erai incepator si el nu era dif...., atunci e grav

 

o mare parte din vina (si-ar trei sanctionati intr-un fel sau altul) o au si cei ce parcheaza la mai putin de 25 de m de coltul intersectiei....masinile sunt parcate pana pe colt, de fiecare data cand ies cu conserva in situatii de genu' ma straduiesc sa ma pot asigura, dar e f greu. cum poti evita un bomberman d'asta si totusi sa poti traversa intersectia? pui pasageru' sa iasa sa te ghideze?

 

greu.....

 

Si baiatul asta poate ca merge de la 10 ani pe motor(cum se lauda toti cei care abia si-au luat permisul) si probabil ca se credea destul de experimentat daca s-a urcat pe bomba aia. Din punctul asta de vedere poate fi considerat un incepator care inca n-a apucat sa-si ia permisul... Nu asa va laudati toti? ...Ca mergeti pe motor inca din frageda pruncie si e normal ca la 18 ani si permis in buzunar sa va urcati direct pe 1000cc si de la 150cp in sus?!

Asta este exemplul tipic de inconstienta la incepatori.

Ii dai zor cu coltul intersectiei, cu parcarea regulamentara de parca n-ai sti in ce oras ne invartim... Daca motociclistul(in general) merge si el preventiv, cu ochii cat cepele la stradutele laterale, ar apuca in mod sigur sa vada conserva care iese si chiar daca are prioritate, ar fi pregatit oricand sa franeze, sa evite un accident. Dar daca motociclistul merge ca bezmeticul cu 150km/h pe un drum presarat cu stradute laterale doar pentru simplul motiv ca are prioritate...

 

Tu ai o boala sa te contrezi cu mine si nu ratezi nicio ocazie de a ma jigni. Tine-o tot asa! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cita vorbaraie pentru o chestie (ne)clara...

cu viteza... constituie depasirea cu 50 km/h contraventie daca nu este infractiune. ATENTIE AICI ! ! ! pentru ca in urma acestei contraventii s-a intimplat accidentul devine infractiune. dar, ce rost are? (daca) nu avea carnet, era beat si TZIGAN...

citzi dintre voi stiu sa deosebeasca un rrom de un caldarar? dar, ce conteaza atita vreme cit toti sunt TZIGANI. din pct meu de vdr asta este deja o infractiune.

pacat de soferitza... nu pentru ca o sa ii aiba pe constiinta ci pentru ca o sa fie tirita in tribunale si alte alea degeaba, pe de alta parte poate o sa ajunga tziganii la ea mai inainte si ii curma chinurile aia cu sabia, ca in Craiova...

nu mi-e mila si nici nu imi pare rau de propietaru' mobrei... eu as cumpara vreo citeva mii de gixxere si le-as da tziganilor daca as sti ca ar avea acelasi final.

@toti: frate, ai permis inseamna ca stii cum sa conduci, esti inconstient si pe stradutze unde de fapt ar trebui sa ai 30, nu 50, mergi cu 50 si te ia masina in bot, du-te dracu' ca iti meriti soarta. am si "b" si merg cu masina pe strada la mine cu 30 de la un cap la altul ~500 m, trec prin intersectie cu 20 si picioru' pe frina. cind merg cu motoru' merg cu 20 nu cu 30 de rid vecinii de mine, da' uite ca am ajuns la 34 si o sa ajung si la 64 fara rupturi... bafta maxima! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irelevant din ce directie a venit (din stanga, daca interpretez eo corec' poxele).. DAR!!

 

Fata s-o fi uitat, a vazut ca nu vine nimeni, si a intrat in intersectie.. Acu', daca ar fi inceput deja manevra, si vedea ca vine motorizdu' catre ea, cine ce trebuia sa faca?? Sa dea fata inapoi, ca sa-i acorde prioritate motoristului?? Sau acesta trebuia sa opreasca/incetineasca, pentru a-i permite sa-si continue manevra?? Nenea, cu tot respectul, cat iti ia sa franezi de la 50-60km/h?? Eu zic ca ai timp sa franezi in 50 m.. chiar si socotind timpul de reactie necesar.. Daca vizibilitatea era de 50 de m, e arhisuficient cat sa eviti acest accident. Sau, dumneata cum ai fi procedat in locul fetii, pentru o asigurare temeinica?? Opresti, bun. Si?? O sa stai acolo pana pleaca masinile parcate de-amboulea la coltz de intersectie?? Sau dumneata STIAI ca urmeaza sa vina un motociclist??

 

Toate bune,

John

:grinbandit: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu frate ..bad posting. Asta e mare aberatie cu TOTI ne-am urcat pe motor fara permis. Cois, daca te-ai urcat pe motor fara permis esti la fel ca CIOARA in cauza scuza-ma ca iti spun asta!

Da ce, tu n-ai facut nici poligon nici n-ai dat proba practica? Ti-ai luat carnet la Pitesti si dupa aia ai invatat sa mergi pe motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...