Sari la conținut

Iuliu Maniu / Piata Veteranilor - 23 Sept


warlock
 Share

Postări Recomandate

Iuliu Maniu, la trecerea de pietoni de la piata Veteranilor, exact unde e gura de metrou, sensul spre cora.

Pe la ora 10:30. Ce am apucat sa vad din masina, facut poza in "fuga" cu telefonul.

post-34332-1222162515_thumb.jpg

post-34332-1222162500_thumb.jpg

 

Wtf, in Militari s-a pus lumea pe accidente?! wtf!

Inteleg ca e aglomeratie, dar nesimtirea nu are nici o scuza, indiferent de cauza acc.

 

Nu-mi place cand vad asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Trecerile de pietoni in Militari sunt loterii. De ambele parti (pietoni, conducatori).

Portiunea aia de pe Iuliu Maniu e foarte periculoasa si nu numai in preajma trecerilor de pietoni ci la fiecare intrerupere a spatiului verde ce delimiteaza sensurile de mers. Dupa ce au pus garduri ca sa nu se mai traverseze haotic, au plantat niste boscheti pe mijloc care obstructioneaza total vizibilitatea cand vrei sa schimbi sensul de mers sau sa traversezi bulevardul... :grinbandit: Eu stau in zona si de foarte multe ori m-am pomenit cu cate un bot de masina de dupa boschet sau cu cate unul care sa imi taie cale fiindca nu a binevoit sa opreasca macar dupa ce a bagat botul sa se asigure mai bine.

 

Asa ca aveti girja in zona si atentie la ce poate aparea de dupa boschetii din square-ul de pe mijloc... inclusiv la pietonii care de multe ori se arunca pe trecere cu elan de dupa astfel de square-uri. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul a fost asa: de pe Timonierului ( care da in Iuliu Maniu) a iesit un mos cu o dacie ....mosulica nu s-a uitat in stanga (sau nu s-a uitat prea mult) si a dat sa intre pe bulevard...motociclistul probabil n a mai putut frana sau era prea aproape si a intrat in portiera spate ...moto nu cred ca avea viteza mare....a venit o ambulanta ,pe motociclist il durea inima sau ceva de genul ca statea intins pe targa cu mana la piept...si cam asta a fost...ATENTIE MARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul a fost asa: de pe Timonierului ( care da in Iuliu Maniu) a iesit un mos cu o dacie ....mosulica nu s-a uitat in stanga (sau nu s-a uitat prea mult) si a dat sa intre pe bulevard...motociclistul probabil n a mai putut frana sau era prea aproape si a intrat in portiera spate ...moto nu cred ca avea viteza mare....a venit o ambulanta ,pe motociclist il durea inima sau ceva de genul ca statea intins pe targa cu mana la piept...si cam asta a fost...ATENTIE MARE!

 

putea sa-l doara mana....oricum insanatosire grabnica bikerului...si atentie mare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul a fost asa: de pe Timonierului ( care da in Iuliu Maniu) a iesit un mos cu o dacie ....mosulica nu s-a uitat in stanga (sau nu s-a uitat prea mult) si a dat sa intre pe bulevard...motociclistul probabil n a mai putut frana sau era prea aproape si a intrat in portiera spate ...moto nu cred ca avea viteza mare....a venit o ambulanta ,pe motociclist il durea inima sau ceva de genul ca statea intins pe targa cu mana la piept...si cam asta a fost...ATENTIE MARE!

 

 

E corect ce-ai zis mai sus. Eu sunt victima accidentului. Veneam dinspre Apusului, iar la Timonierului cu Iuliu Maniu, mi-a iesit brusc nenea asta in varsta, care printre altele, are categoriile A, B, C, D si E, fara sa se asigure. Ma uitam la figura lui, jur ca n-a-ntors capul nici macar o clipa catre stanga. Mai mult de-atat, dupa ce-a iesit de pe Timonierului, unde-avea cedeaza, a si oprit pe Iuliu Maniu, sa acorde prioritate pietnonilor. Numai ca nu erau pietoni pe trecere, semaforul fiind verde pentru autovehicule. N-aveam viteza, maxim 60, am apucat sa franez foarte putin, pana la 50, si l-am luat in plin. Nu l-am putut evita. Eram pe banda din mijloc... N-am patit nimic, cel putin asa zic aparatul radiologic si ecograful. Omului i-au suspendat permisul, cum de altfel era normal. Iar eu trebuie sa-mi repar motoru'...

 

S-aveti succese si sa va feriti de necazuri, daca se poate!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE bine, ca esti BINE si FOARTE bine ca jegu nu mai are permis. Un idiot mai putin pe strazi. Cat de spre moto...sper sa ti-o faci pe asigurarea lui!

Asfalt Uscat!

 

Daca n-are CASCO si isi repara moto pe RCA-ul aluia, o sa aiba mult de alergat si nervi cat cuprinde...Deh! :goodposting:

 

Bine ca esti ok tu.Sezonul e oricum la final...pana la primavara ai timp sa iti repari moto.

Bafta oricum! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-are CASCO si isi repara moto pe RCA-ul aluia, o sa aiba mult de alergat si nervi cat cuprinde...Deh! :goodposting:

 

Bine ca esti ok tu.Sezonul e oricum la final...pana la primavara ai timp sa iti repari moto.

Bafta oricum! :agree:

 

 

Multumesc de griji si de urari! Sanatate va doresc si voua si sa n-aveti vreodata incidente! Cat despre RCA, luand in considerare ca e Omniasig, sper sa n-am necazuri cu ea. Daca voi avea, le voi pasa responsabilului accidentului, fiindca sincer n-am de gand sa platesc un leu din buzunar. Nici mare lucru nu-i de reparat la motor: de inlocuit carenele fata si spate, lateral stanga, crash paduri, oglinzile si semnalele fata si spate. Si ce-or mai descoperi mecanicii in service. Nu cred ca depaseste 2000 de EUR tot.

 

Inc-o data multumesc de griji si de-ncurajari! Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-are CASCO si isi repara moto pe RCA-ul aluia, o sa aiba mult de alergat si nervi cat cuprinde...Deh! :goodposting:

 

Bine ca esti ok tu.Sezonul e oricum la final...pana la primavara ai timp sa iti repari moto.

Bafta oricum! :agree:

 

 

Multumesc de griji si de urari! Sanatate va doresc si voua si sa n-aveti vreodata incidente! Cat despre RCA, luand in considerare ca e Omniasig, sper sa n-am necazuri cu ea. Daca voi avea, le voi pasa responsabilului accidentului, fiindca sincer n-am de gand sa platesc un leu din buzunar. Nici mare lucru nu-i de reparat la motor: de inlocuit carenele fata si spate, lateral stanga, crash paduri, oglinzile si semnalele fata si spate. Si ce-or mai descoperi mecanicii in service. Nu cred ca depaseste 2000 de EUR tot.

 

Inc-o data multumesc de griji si de-ncurajari! Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-are CASCO si isi repara moto pe RCA-ul aluia, o sa aiba mult de alergat si nervi cat cuprinde...Deh! :goodposting:

 

Bine ca esti ok tu.Sezonul e oricum la final...pana la primavara ai timp sa iti repari moto.

Bafta oricum! :kiss:

 

 

Multumesc de griji si de urari! Sanatate va doresc si voua si sa n-aveti vreodata incidente! Cat despre RCA, luand in considerare ca e Omniasig, sper sa n-am necazuri cu ea. Daca voi avea, le voi pasa responsabilului accidentului, fiindca sincer n-am de gand sa platesc un leu din buzunar. Nici mare lucru nu-i de reparat la motor: de inlocuit carenele fata si spate, lateral stanga, crash paduri, oglinzile si semnalele fata si spate. Si ce-or mai descoperi mecanicii in service. Nu cred ca depaseste 2000 de EUR tot.

 

Inc-o data multumesc de griji si de-ncurajari! Bafta multa!

 

 

 

Daca n-are CASCO si isi repara moto pe RCA-ul aluia, o sa aiba mult de alergat si nervi cat cuprinde...Deh! :agree:

 

Bine ca esti ok tu.Sezonul e oricum la final...pana la primavara ai timp sa iti repari moto.

Bafta oricum! :)

 

 

Multumesc de griji si de urari! Sanatate va doresc si voua si sa n-aveti vreodata incidente! Cat despre RCA, luand in considerare ca e Omniasig, sper sa n-am necazuri cu ea. Daca voi avea, le voi pasa responsabilului accidentului, fiindca sincer n-am de gand sa platesc un leu din buzunar. Nici mare lucru nu-i de reparat la motor: de inlocuit carenele fata si spate, lateral stanga, crash paduri, oglinzile si semnalele fata si spate. Si ce-or mai descoperi mecanicii in service. Nu cred ca depaseste 2000 de EUR tot.

 

Inc-o data multumesc de griji si de-ncurajari! Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie!Daca mergi pe RCA-ul lui, trebuie platit avansul pentru piese(aprox.50% din deviz) la service, bani pe care ti-i recuperezi mai apoi de la Omniasig.Vezi cum il lamuresti pe idiot sa decarteze avansul...altfel, daca nu vrea, tu trebuie sa dai banii aia! :agree:

 

Numa' bine! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E corect ce-ai zis mai sus. Eu sunt victima accidentului. Veneam dinspre Apusului, iar la Timonierului cu Iuliu Maniu, mi-a iesit brusc nenea asta in varsta, care printre altele, are categoriile A, B, C, D si E, fara sa se asigure. Ma uitam la figura lui, jur ca n-a-ntors capul nici macar o clipa catre stanga. Mai mult de-atat, dupa ce-a iesit de pe Timonierului, unde-avea cedeaza, a si oprit pe Iuliu Maniu, sa acorde prioritate pietnonilor. Numai ca nu erau pietoni pe trecere, semaforul fiind verde pentru autovehicule. N-aveam viteza, maxim 60, am apucat sa franez foarte putin, pana la 50, si l-am luat in plin. Nu l-am putut evita. Eram pe banda din mijloc... N-am patit nimic, cel putin asa zic aparatul radiologic si ecograful. Omului i-au suspendat permisul, cum de altfel era normal. Iar eu trebuie sa-mi repar motoru'...

 

S-aveti succese si sa va feriti de necazuri, daca se poate!

 

Bafta!

 

"Ma uitam la figura lui, jur ca n-a-ntors capul nici macar o clipa catre stanga."

Daca poti jura, inseamna ca ai vazut bine lucrul asta. ...Puteai deja sa franezi pana la 30, 20 sau chiar 5km/h daca el continua sa nu se uite spre tine. ...Si la 5km/h daca tot nu se uita si iesea asa cum a iesit in intersectie, puteai frana in siguranta.

 

Vina este oricum a lui... Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ma uitam la figura lui, jur ca n-a-ntors capul nici macar o clipa catre stanga."

Daca poti jura, inseamna ca ai vazut bine lucrul asta. ...Puteai deja sa franezi pana la 30, 20 sau chiar 5km/h daca el continua sa nu se uite spre tine. ...Si la 5km/h daca tot nu se uita si iesea asa cum a iesit in intersectie, puteai frana in siguranta.

 

Vina este oricum a lui... Multa sanatate!

Categoria A are dreptate ! Cand l-ai vazut cu spatele trebuia sa incepi sa franezi. Ai ramas cu ochii pironitzi in ceafa lui !

Amice ori ai avut mai mult decat spui, ori esti idiot ! E bine ca esti inca viu dar in alte circumstante s-ar putea sa faci mai mult rau tu, decat batranul conservar. E bine ca statzi amandoi pe margine un timp ! Insanatosire grabnica ! Poate iti mai creste si niste minte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Categoria A are dreptate ! Cand l-ai vazut cu spatele trebuia sa incepi sa franezi. Ai ramas cu ochii pironitzi in ceafa lui !

Amice ori ai avut mai mult decat spui, ori esti idiot ! E bine ca esti inca viu dar in alte circumstante s-ar putea sa faci mai mult rau tu, decat batranul conservar. E bine ca statzi amandoi pe margine un timp ! Insanatosire grabnica ! Poate iti mai creste si niste minte !

 

Ntz. Pe partea dreapta erau parcate masini, si-asta nu mi-a permis sa-l vad iesind de pe strada. Mi-a aparut brusc, repet. Aveam maxim 6-7 metri pana-n el din momentu-n care-a iesit. Am apucat sa fanez putin, n-am bruscat frana... Si nu n-aveam mai mult decat am zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Amice ori ai avut mai mult decat spui, ori esti idiot ! E bine ca esti inca viu dar in alte circumstante s-ar putea sa faci mai mult rau tu, decat batranul conservar. E bine ca statzi amandoi pe margine un timp ! Insanatosire grabnica ! Poate iti mai creste si niste minte !

 

Era imposibil sa se mentina tonul civilizat al discutiei...pana in pagina a treia...

 

Bafta!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit. M-am facut ca nu vad caracterizarea si urarea distinsului "alnaibii". Sunt obisnuit cu priceputii care le stiu pe toate... Sa trecem peste...

Cateodata, foarte rar, sunt de acord cu distinsul categoria A care are cateva marote.

Prima ca un incepator n-are voie pe mai mult de 500 cc.

A doua este ca atunci cand te apropii de o intersectie trebuie sa te comporti ca si cum ai fii invizibil.

Este exagerat dar sa nu te asiguri pe strazile laterale absolut deloc si sa-l mai si vezi pe ala cu spatele la tine...parca ai fi jucat deliberat rolul victimei.

Ce concluzie ai tras ? Ce te-a impiedicat sa-l vezi, sa franezi ? Pozitia pe motocicleta ? Mergi preponderent urban ? Ia-ti una pe care sa stai drept, cu alt camp vizual ! Eu fac naveta la Bucuresti cu a mea dar in oras era mult mai buna fosta mea naked care m-a scos din bucluc de mai multe ori decat era asta sa ma bage. Peste doua saptamani va aparea un alt conservar. Esti pregatit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Peste doua saptamani va aparea un alt conservar. Esti pregatit ?

 

alnaibii, nu mai fi asa de al naibii!

 

BTW, urmatorul conservar apare la urmatorul drum pe moto, indiferent cand va fi acesta!

 

Ochiii'n 14! :goodposting:

 

LE:categoroantza @ are dreptate....intotdeauna!Don't fuck with him! :agree:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata, foarte rar, sunt de acord cu distinsul categoria A care are cateva marote.

 

Distinsul categoria A?de unde pana unde poolifrici ala e distins?Cred ca va "distingeti" amandoi la poponeata..... :goodposting:

 

Sa stii ca din cauza unor lache ca voi ce a-ti aparut pe forumul asta ca ciupercile dupa ploaie..toti anu asta..de prin iunie..iulie asa si va dati cu presupusu si improscati cu noroi pe orice topic si pe oricine,userii mai vechi si-au luat talpasita de aici.Sincer ma bate un gand si pe mine sa o las dracului de forum sa nu ma mai agit atata.

 

Si on topic:

 

bafta la reparatii...Daca ai probleme la recuperarea banilor iti recomand sa apelezi la un avocat , chiar si doar pentru cateva scrisori de amenintare ( stiu ei cel mai bine cum sa le formuleze ) pentru cei de la asigurari si chiar pentru mos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distinsul categoria A?de unde pana unde poolifrici ala e distins?Cred ca va "distingeti" amandoi la poponeata..... :goodposting:

 

Sa stii ca din cauza unor lache ca voi ce a-ti aparut pe forumul asta ca ciupercile dupa ploaie..toti anu asta..de prin iunie..iulie asa si va dati cu presupusu si improscati cu noroi pe orice topic si pe oricine,userii mai vechi si-au luat talpasita de aici.Sincer ma bate un gand si pe mine sa o las dracului de forum sa nu ma mai agit atata.

 

Si on topic:

 

bafta la reparatii...Daca ai probleme la recuperarea banilor iti recomand sa apelezi la un avocat , chiar si doar pentru cateva scrisori de amenintare ( stiu ei cel mai bine cum sa le formuleze ) pentru cei de la asigurari si chiar pentru mos.

 

Dupa felul in care ai scris "a-ti aparut" si modul in care te exprimi, facandu-ma "poolifrici" si spunand ca ne "distingem la poponeata", nu mi-e deloc greu sa inteleg de ce mintea ta nu-ti permite sa pricepi cum "au aparut niste lache ca ciupercile dupa ploaie" facandu-i pe userii mai vechi sa-si ia talpasita de pe Forum.

Raspunsul este unul foarte simplu: Atunci cand cei ca tine deveneau vechi pe Forum, cei ca mine se invecheau in ale motociclismului.

Acum, cand unii ca mine, ca domnul Kassu, domnul R3Kin sau chiar "distinsul" domn Alnaibii (cu care, iti spun sigur ca nu ma iubesc atat de mult incat sa ne facem ceva la poponeata), au destule pareri si idei pe care sa le expuna pe acest Forum, pareri si idei pe care cei ca tine nu le-au avut sau carora intelectul nu le-a permis sa le exprime in scris vreodata, te miri si te minunezi.

...Si sa stii ca domnul Alnaibii a fost ironic atunci cand m-a facut "distins", dar nu ti-ai dat seama.

Din pacate ti-ai luat permisul cam prea tarziu ca sa mai apuci sa mergi si pe comunista si ca unul ce n-a mers decat pe japoneza din prima clipa, consider ca n-ar trebui sa ai post-uri atat de incisive la adresa unora sau a altora.

 

Eu imi prezint scuzele mele, pentru ca te-am deranjat prin ceea ce am scris.

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...