Sari la conținut

S-a Intamplat


NND
 Share

Postări Recomandate

vinerea trecuta veneam dinspre 34 spre favoritpe banda a 2-a din 3 ,cand de pe ultima straduta dinainte de intersectia mare de la favorit tasneste unu cu un cazan negru cu farurile stinse...iese in larg pana pe banda mea direct,eu pun frana,culc motoru pe partea stanga si ma arunc de pe el...motoru se infige direct in masina...eu ma rostogolesc de circa 20 de ori...imi pierd putin constiinta,nu prea mai eram lucid,cel cu dacia nici macar nu coboara,ma ridic,nu imi mai simteam un picior de durere si eram plin de rani,avusesem geaca si blugi dar fara protectii...omu nici nu vroia sa cheme politia si nici salvarea,m-au ajutat niste baieti care au vazut tot...si care au fost si martori cand a venit politia...m-a luat salvarea,picioru stang in ghips probleme la menisc se pare,nu se stie inca,tre sa se desumfle intai,si multe plagi pe coate si spate + genunchi,de nici nu stiu cum sa dorm...cateva zile nu am putut calca pe el nici in gips,abia joia asta am fost la politie sa dau declaratia,politia a fosat super de treaba,s-au purtat super frumos cu mine...,joi acum mi-au dat si permisu si talonu si RCA-ul lu ala sa repar motoru`...si mi-au spus ca dupa ce ma fac mai bine sa vin sa semnez daca vreau despagubiri sau nu de la ala...am doua intrebari pt voi fratiorii mei motoristi...1)unde pot sa-mi repar motoru,oare la serviceul suzuki mi l-or face,imi recuperez toti banii,cum se face plata,direct asigurarea sau intai eu,aaaa...apropo daca stiti pe unde au astia constatarile asta avea rca la carpatica...2)sa-l las sa scape pe criminal...abia duminica m-a sunat crek i-a zis politia ca eram cam sifonat...cica cand ma fac mai bine sa-i dau un beep sa ne vedem sa vbim...in rest ce sa va spun anul asta crek s-a cam terminat pt mine cu motoru...ne vedem la anu...oricum aveti grije de voi si nu-i mai lasati pe astia sa isi bata joc de noi...pe strazi...imi cer scuze ca abia acum am postat dar am stat numa la pat de dureri...ii mai multumesc si baiatului cu un motor galben care a oprit si mi l-a ridicat pe al meu sa nu ami curga tot uleiu din el...motoru are toate carenele distruse ambele tobe...scaritele maneta de ambreiaj,pompa de la ambreiaj...cam atat am avzut eu...noapte buan in continuare,sper sa dorm si eu cat mai curand,de atunci nu am ami dormit...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima si nu-l ierta.Si io sunt cu mana in ghips acuma da' m-am inteles cu dobitocu.Daca nu vrea sa cotizeze, nimic mai simplu, proces penal.Daca ii aduci aminte de treaba asta sigur va coopera.

SA NU CUMVA SA SEMNEZI VREO TAMPENIE INAINTE SA-L ARZI.

Despre Suzu cred ca Baiazid te poate lamuri cel mai bine.

 

Sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P eu sunt mai nou pe aici(forumuri)dar cu toate astea sunt :) .ceva asemanator am patit si eu 1 an in urma dar am rezolvat tot cu un pic de ajutor din partea sefului de la daune,acesta fiind o cunostiinta veche.daca ai peste 45 zile de ingrijiri medicale(cu certificat medico legal) il poti da in judecata sau il poti ameninta cu asta,depinde de el cit e de dotat material.oricum arde-l..... :eek:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud, iti urez insanatosire fara sechele.Sorry dar cu RCA-ul ti-o cam iei in mana la o avarie serioasa, ai mult de luptat cu ei si nu iti acoperi dauna reala.Daca il bagi in service vii cu bani de acasa.In concluzie incearca sa scoti de pe pielea aluia diferenta.Ai sa vezi dupa ce ai primul deviz de reparatie la cateva mii de euro si iti zic nemernicii ca motorul tau valoreaza 15% din valoarea de nou(daca e mai vechi de 10 ani) din care vor incerca sa nu ia in seama TVA-ul, ca sa te tepuiasca si mai mult.Dupa care iti dau dauna totala 75% din 15%, adica praful de pe toba.Si pentru praful asta trebuie sa te iei de gat cu ei altfel nu vezi nimic.

 

 

Zona Favorit e cunoscuta ca fiind periculoasa, cu toate terasele alea pe acolo, drum larg si drept care te imbie sa-i dai gaz,dar uiti de decupajele alea in scuarul de pe mijloc unde de obicei intorc conservatii si ii cam doare in pix daca vine sau nu ceva. Cand am drum prin zona mai ales noaptea cand e drumul liber ma straduiesc sa nu ii dau in gura peste 60, pare putin dar te fereste de belele :)

 

 

 

 

P.S. Fratilor, nu mai incalecati monstri d-astia pana nu se usuca bine cerneala pe permis! :eek: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum s-a comportat trebuie sanctionat sever. Probabil ca in sinea lui te invinovateste pe tine de cretinatatea pe care a facut-o si se considera o victama nevinovata. Iar RCA-ul nu cred ca te va despagubi corespunzator. Teach him the hard way!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam de sfaturi,frati motoristi...mai am o intrebare cu reparatioa motorului pot sa astept sa ma fac inati bine sau trebe sa ma duc cat mai urgent sa o fac,adik am o limita de zile...

241159[/snapback]

 

In primul rand multa sanatate si insanatosire grabnica :) . In legatura cu asigurarea (daca nu ma insel) in termen de 30 de zile de la constatarea facuta de politie trebuie sa te prezinti la firma de asigurari. In rest da un telefon la 0269-222877 (CARPATICA ASIG S.A.) sa-ti spuna unde sa te duci in Bucuresti si eventual in ce interval de timp.

 

Inca o data sanatate :P si incearca sa-l determini pe nemernic sa-ti suporte daunele pentru stricaciuni, nu de alta dar cu RCA-ul nu prea iti acoperi daunele :eek: .

O idee buna este sa-l ameninti cu un proces penal daca nu vrea sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci la asigurari nu iti spun ce iei ca te enervezi. Cam 15%!!!!

 

La asigurari vorbesti cu aia sa semnezi foaia pentru REPARARE IN REGIE PROPRIE. Adica iti dau banii in mana (card, ....). Asa am facut eu.

 

Intri pe ebay.de si cauti piese. Cand le gasesti vorbesti cu theBD de pe forum si te rezolva el. E baiat serios.

 

Te duci la medicul de familie sa iti dea trimitere la IML. Acolo te examineaza .. si dupa ce ai dosarul de la IML te duci la avocat. Dupa ce se vede ala cu dosar penal ... discuta altfel la bani

 

 

Bafta multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...