Sari la conținut

Aprilia Rsv 4


smok3
 Share

Postări Recomandate

sunt buni italienii pe design, dar nu prea ma omor dupa coada aia ciopartita.... ducati si agusta sunt alta treaba..... :laugh:

 

Codita aia ciopartita cred ca are legatura cu centralizarea maselor (am spus o prostie cred:) ), adica se incearca eliberarea coditei de kg in plus....

 

Desi lungimea sau marimea ei nu e neaparat direct proportionala cu greutatea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare, ma bag si eu.

Motocicleta asta impreuna cu noul R1( cu calajul la 90°) au spart gheata motoarelor in 4 cilindri linie si V2. Io unul is satul de L4 si v2 - le-am vazut in toate sensurile si sa cam ajuns la limita lor(greu de controlat la reacceleratie la iesire din viraj datorita cuplului 'neuniform'). Pe mine motocicleta asta ma ispiteste rau de tot mai ales ca are controlul tractiunii - pe mine ma fac sa rad toti astea cu 200 de cai pe care ii depasesti cu masina pe timp de ploaie.

Is curios cum o sa reactioneze ceilalti constructori asa ca nu ma grabesc; au sa fie replici serioase si o sa am de unde alege.

Nu am sa insist cu inovatiile tehnice(oricum nu am decut situri franceze iar aici engleza e mai vorbita ca romana )

insa pretul informativ e de 16 400 E (versiunea R disponibila in sept) si 19 800E(version Factory dispo avril) - revista franceza 'L'integral', dec08-jan09.

Iara despre dizain nu are rost sa vorbim - ma face sa zimbesc - sunt motociclete sportive studiate in suflerii si trebuie sa faca impresie de modern si atat - frumusetea e evitata - trebuie sa socheze iar pe circuit astea nu mai conteaza.

Impatimitii de circuit si pasionatii - pt care e facuta motocicleta - au carenaje fara faruri.

Tin sa zic ca am un vechi gsxr dar din totdeauna mi-au placut motoarele in V... sau in stea .. ceziceti de o moto Wankel ? ca Norton F1

Bravo Aprilia si bravo Yamaha! insfarsit apar motociclete originale nu acelas motor imbunatatit de 10 de ani incoace(Gsxr 1000 si 1300 inclus)

Editat de pinionunebun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Superba motocicleta,nota 15.

Cum am zis si celor disperati cu Ducati Panigale : nu V2,nu 4L.V4 is the future. :rock:

Test comparativ RSV-4 vs. R1 2012 : http://www.motorcycl...ideo-91179.html

E foarte bine ca si Aprilia a devenit un jucator de luat in seama pe segmentul miarelor.Si e bine ca nu a incercat sa fure de la japonezi,ci au stilul lor propriu,atat mecanic cat si estetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...