Sari la conținut

Stropi De Vopsea


Adventix
 Share

Postări Recomandate

Am lasat motocicleta mai mult timp la un service cam langa vopsitorie si acum cand am luat-o am vazut ca rezervorul e plin de picaturi mici de vopsea alba si ii da un aspect de prafuit permanent. Cum pot scoate aceste mici picaturi fara sa deteriorez vopseaua de sub? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente
Am lasat motocicleta mai mult timp la un service cam langa vopsitorie si acum cand am luat-o am vazut ca rezervorul e plin de picaturi mici de vopsea alba si ii da un aspect de prafuit permanent. Cum pot scoate aceste mici picaturi fara sa deteriorez vopseaua de sub? :)

 

 

Sau mai simplu, le ceri celor cu service-ul sa-ti rezolve problema. :) Ai cerut pictura pe mobra?Nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai simplu, le ceri celor cu service-ul sa-ti rezolve problema. :) Ai cerut pictura pe mobra?Nu.

 

nu e vina lor ca eu mi-am parcat la 5 m de usa incaperii motocicleta. Chiar nu mi-am imaginat ca ar putea sa ajunga stopi asa micuti pana acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La magazinele ce prepara la comanda vopsele auto se gaseste de cuparat un diluant special cu care se sterg gazele de vopsea atunci cand se retusaza local. Vopseaua noua se sterge imediat fara sa efecteze cu nimic vopseaua veche. Se vinde varsata, la cantar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema asta o am si eu cu stropii, ies cu diluant, polish tot felu de chesti, te chinui mult, freci o gramada, dar la plasticul de bord ce se poate face, ca nu se ia asa usor, tot mai ramane, unde e vopsea luciu iesa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...