Sari la conținut

Arta Cu Aerograful Si


vladvalah
 Share

Postări Recomandate

aerograf art ...absolut orice model va vine in minte ...executie profesionala .etc...ba mai mult reparam oricefel de carene ...de la toate tipurile de motoare ...contact la tel 0766 783922 sau 0720636028 sau la vladvalah blutt@hotmail.com

post-6623-1126676911_thumb.jpg

post-6623-1126676945_thumb.jpg

post-6623-1126676989_thumb.jpg

post-6623-1126677042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cam la ce pret ajunge pt. un rezervor?

243185[/snapback]

pai intre 70-100 euri .cu tot tacamul...spritz kit...pictura + lac...deci depinde de complexitatea modelului....( sa nu fie gaurit)...bafta si uite si o poza cu un rezervor recent pictat dar inainte de a fi lacuit bafta

post-6623-1126782203_thumb.jpg

post-6623-1126782221_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arta cu aerograful, executata de artisti cu studii,si reparatii carene de orice fel la ploiesti .... contact  Elena  0766746080

                            vlad    0766783922

                            sorin 0720 636028  sau mailati la vladvalahblutt@hotmail.com

243506[/snapback]

Hai ca m-ai spart la faza asta .Da' artistii fara studii {superioare si in domeniu banuiesc] ce au ,nu lea crescut inca mana dreapta ? .Vreo cativa ani petrecuti prin x facultate te umplu de talent ?.Ma indoiesc .De cand a devenit arta o stiinta exacta ?.Daca ar fi vorba de academia de airbrush din Berlin {chiar exista} as mai intelege .Si mai am o nelamurire .Daca ai studii in arta te scot banii afara din casa ?pt ca mie numa' nu imi ies socotelile cum reusesti tu sa faci un speed full carenat la 150 euro cu materiale cu tot cand doar un litru de lack face 3 milioane si ca sa iasa super nu iti ajunge un litru plus restul ?.Aaaaaaa .....nu folosesti materiale de calitate ?.Cum ? Nu stie fraieru' ?Pai si peste doua luni cand se duce dracului toata lucrarea ce faci ?......................Ai un loc sigur unde nu te gaseste ?Ei ..asa da..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

koffa,fara suparare,bineinteles ca talentul e pe locul 1 dar "ceva" studii in domeniu eu spun ca ajuta

cat despre preturi si eu zic ca sunt mici

sa nu se inteleaga ca nu imi convine sa vad ca incep si la noi sa se vada preturi de bun simt dar materialele de calitate fiind atat de scumpe,cum se ajunge la pretul final atat de mic?

cand am vazut 100 eur pt un rezervor am zis super!

dar cand am vazut 150 pt carenata,deja bate la ochi grav

 

oricum,ce-a postat omu' arata beton;daca o fi si calitate in curand o sa fie foarte ocupat

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu deja sunt pus pe facut calcule .Daca intradevar lucreaza bine omu' m-am scos .Iau lucrari la pretul meu ,i le trimit lui sa le faca si ii platesc dublu fata de cat cere el iar eu stau bine mersi la bere cu golanii si ma frec in el lucru. E prea frumos ca sa fie adevarat .Saptamana trecuta am refuzat un cap tractor {TIR] la 3000 euro pt ca nu imi mai ajunge timpul si sunt deja ingropat in lucru. Daca stiam de el uite cum scoteam vreo 2000 fara sa fac nimic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-ai spart la faza asta .Da' artistii fara studii {superioare si in domeniu banuiesc] ce au ,nu lea crescut inca mana dreapta ? .Vreo cativa ani petrecuti prin x facultate te umplu de talent ?.Ma indoiesc .De cand a devenit arta o stiinta exacta ?.Daca ar fi vorba de academia de airbrush din Berlin {chiar exista} as mai intelege .Si mai am o nelamurire .Daca ai studii in arta te scot banii afara din casa ?pt ca mie numa' nu imi ies socotelile cum reusesti tu sa faci un speed full carenat la 150 euro cu materiale cu tot cand doar un litru de lack face 3 milioane si ca sa iasa super nu iti ajunge un litru plus restul ?.Aaaaaaa .....nu folosesti materiale de calitate ?.Cum ? Nu stie fraieru' ?Pai si peste doua luni cand se duce dracului toata lucrarea ce faci ?......................Ai un loc sigur unde nu te gaseste ?Ei ..asa da..........

244093[/snapback]

bai baiatule ...iti arat si iti dovedesc ca se poate la banii astia ....mai ales ca o sa-ti trimit poze si daca nu crezi poti sa vi sa vezi...iar clientul vine personal la mine acasa cand stabilim ce doreste ....iar tu nu mai fi tare-n gura ca presupun ca te ocupi cu acelasi lucru numai ca nu iti prea iese...una la mana pt.. ca nu stiu de unde iei tu (sau cine te fraiereste cu 3 mil. lacul) cand un lac nemtesc foarte bun nu sare mai mult de un milion..si lacuiesti destul...iar in privinta suprafetei la full carenata nu inseamna balci pictat pana la ultimul centimetru patrat...iar cu pretul.... mie imi convine ca o full carenata cu un model complex noi o terminam in max. o saptamana si ai garantia ca lucrarea nu o sa pateasca nimic atata timp cat nu pici cu motorul...asa ca nu mai aduce injurii la adresa noastra pt. ca am mai ajuns si noi astia din provincie la academia din berlin. si stim se face acolo.....asa ca bafta si mai lasa din preturile alea mai in jos ca si noi folosim vopsea nemtesca (ba chiar metalizata) si nu e chiar asa de scumpa ....bafta

 

 

 

 

 

:cheers:

post-6623-1126814076_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

koffa,fara suparare,bineinteles ca talentul e pe locul 1 dar "ceva" studii in domeniu eu spun ca ajuta

cat despre preturi si eu zic ca sunt mici

sa nu se inteleaga ca nu imi convine sa vad ca incep si la noi sa se vada preturi de bun simt dar materialele de calitate fiind atat de scumpe,cum se ajunge la pretul final atat de mic?

cand am vazut 100 eur pt un rezervor am zis super!

dar cand am vazut 150 pt carenata,deja bate la ochi grav

 

oricum,ce-a postat omu' arata beton;daca o fi si calitate in curand o sa fie foarte ocupat

bafta

244132[/snapback]

AAAAAAAAAAAA! nu va convine pretul?....SE REZOLVA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu deja sunt pus pe facut calcule .Daca intradevar lucreaza bine omu' m-am scos .Iau lucrari la pretul meu ,i le trimit lui sa le faca si ii platesc dublu fata de cat cere el iar eu stau bine mersi la bere cu golanii si ma frec in el lucru. E prea frumos ca sa fie adevarat .Saptamana trecuta am refuzat un cap tractor {TIR] la 3000 euro pt ca nu imi mai ajunge timpul si sunt deja ingropat in lucru. Daca stiam de el uite cum scoteam vreo 2000 fara sa fac nimic.....

244140[/snapback]

frate adu tu comenzile tale aici si o sa ne fie bine la amandoi....bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

koffa,fara suparare,bineinteles ca talentul e pe locul 1 dar "ceva" studii in domeniu eu spun ca ajuta

cat despre preturi si eu zic ca sunt mici

sa nu se inteleaga ca nu imi convine sa vad ca incep si la noi sa se vada preturi de bun simt dar materialele de calitate fiind atat de scumpe,cum se ajunge la pretul final atat de mic?

cand am vazut 100 eur pt un rezervor am zis super!

dar cand am vazut 150 pt carenata,deja bate la ochi grav

 

oricum,ce-a postat omu' arata beton;daca o fi si calitate in curand o sa fie foarte ocupat

bafta

244132[/snapback]

si ai de grija ca in privinta calitatii ai sa vezi tu ... iar daca nu ...vino de vede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... in privinta pretului el poate oscila in functie de complexitatea modelului, deci ...final socotela din targ nu e aceeasi cu cea de acasa " adica unde vine clientul si isi exprima exact doleanta,eu inteleg perfect ce doreste si plecand de la 150 o carenata se poate ajunge la 500.....depinde de cerinte...eu am postat un pret optim si am si specificat :DEPINDE DE COMPLEXITATEA MODELULUI...ca voi prcticati alte prturi ...va priveste ...DAR NU IMI STRICATI RECLAMA !...DIN PURA CIUDA. va rog ..fiti mai chibzuti si mai domoli..si nu mai aruncati pareri gratuite ,doar ca sa umpleti pagina ,sau ca sa apareti zilnic ca niste vizitatori fideli.daca aveti ceva interesant de spus .cum ar fi: vopsele bune dar mai ieftine , si ma rog etc ca deja ma-ti cam jignit si nici macar nu ne cunoastem....hai noroc .. :cheers:

Editat de vladvalah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai 100-150 de euro nu era un vopsit simplu, fara aerografie, la o carenata?

De exemplu, pe RS-ul ala care e la vanzare (ai pus si poza aici), cat a costat? (sau e motorul personal ? vad ca tot rs ai)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai 100-150 de euro nu era un vopsit simplu, fara aerografie, la o carenata?

De exemplu, pe RS-ul ala care e la vanzare (ai pus si poza aici), cat a costat? (sau e motorul personal ? vad ca tot rs ai)

244231[/snapback]

bai omule nu pricep ce nu PRICEPI! daca te intereseza ceva aerografie de la noi,contacteaza-ne si vei vedea si care este pretul...si care este marfa....ca aici nu ne intelegem deloc :baldy: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai 100-150 de euro nu era un vopsit simplu, fara aerografie, la o carenata?

De exemplu, pe RS-ul ala care e la vanzare (ai pus si poza aici), cat a costat? (sau e motorul personal ? vad ca tot rs ai)

244231[/snapback]

deci la o reprezentanta iti ia la o masina cam 1000- euri..noi nu suntem reprezentanta VW sau alta marca ..deci vezi tu cam ce pret faci la un motor si vino aici :cheers: :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...  in  privinta  pretului  el poate  oscila in  functie  de complexitatea  modelului,  deci  ...final  socotela  din  targ  nu  e aceeasi  cu  cea  de  acasa  "  adica  unde  vine  clientul  si  isi exprima  exact doleanta,eu  inteleg perfect  ce  doreste  si  plecand  de  la 150  o  carenata se  poate  ajunge la 500.....depinde  de  cerinte...eu  am postat  un  pret  optim  si  am  si  specificat :DEPINDE DE COMPLEXITATEA MODELULUI...ca  voi  prcticati  alte  prturi ...va  priveste ...DAR  NU  IMI STRICATI  RECLAMA !...DIN PURA  CIUDA.  va  rog ..fiti mai chibzuti  si  mai  domoli..si  nu  mai  aruncati pareri  gratuite ,doar  ca  sa  umpleti  pagina ,sau  ca sa apareti  zilnic  ca niste vizitatori  fideli.daca  aveti ceva  interesant  de  spus .cum ar  fi:  vopsele bune dar mai ieftine ,  si ma  rog  etc  ca  deja ma-ti  cam  jignit  si  nici  macar  nu ne cunoastem....hai  noroc .. :cheers:

244227[/snapback]

Fa bine si nu te simti jignit .Am fost primul care a sarit cu informatiile care le cautai despre vopsele si preturi .Wabit are si el tangente cu aerografia ,la fel Judas ca sa nu mai vorbesc de Moogoo care e profesor si mai sunt cativa carora le cer scuze ca nu imi vin in minte acum dar problema e ca ai aruncat "bomba" cu 150 o carenata si mi sa ridicat tensiunea ,pai nu are logica chestia asta .Dai impresia ca ai picat din cer in toata povestea cu airbrushingul .Puteai cel putin sa vezi ce sa mai discutat inainte legat de asta ,sa iti faci o idee sau sa intrebi pe careva dintre noi. Din tot ce ai spus se vede ca esti nou in domeniu {ca afacere} si sunt tot mai convins ca nu ai facut inca nici o lucrare pe bani ,altfel tiai fi dat seama la final cand tragi linie si socotesti ca lucrezi in mare pierdere .Vrem sa iti stricam reclama ?..din ciuda ?...Ia mai gandestete .Nu cumva tu faci potentialii clienti sa creada ca de fapt sa pictezi un motor e o bagatela ?.Ca e la indemana oricui si costa acolo doi trei lei ?.Daca intradevar ai talent si iti merge mana chiar tu nu pui nici un pret pe chestia asta ?.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa bine si nu te simti jignit .Am fost primul care a sarit cu informatiile care le cautai despre vopsele si preturi .Wabit are si el tangente cu aerografia ,la fel Judas ca sa nu mai vorbesc de Moogoo care e profesor si mai sunt cativa carora le cer scuze ca nu imi vin in minte acum dar problema e ca ai aruncat "bomba" cu 150 o carenata si mi sa ridicat tensiunea ,pai nu are logica chestia asta .Dai impresia ca ai picat din cer in toata povestea cu airbrushingul .Puteai cel putin sa vezi ce sa mai discutat inainte legat de asta ,sa iti faci o idee sau sa intrebi pe careva dintre noi. Din tot ce ai spus se vede ca esti nou in domeniu {ca afacere} si sunt tot mai convins ca nu ai facut inca nici o lucrare pe bani ,altfel tiai fi dat seama la final cand tragi linie si socotesti ca lucrezi in mare pierdere .Vrem sa iti stricam reclama ?..din ciuda ?...Ia mai gandestete .Nu cumva tu faci potentialii clienti sa creada ca de fapt sa pictezi un motor e o bagatela ?.Ca e la indemana oricui si costa acolo doi trei lei ?.Daca intradevar ai talent si iti merge mana chiar tu nu pui nici un pret pe chestia asta ?.

244262[/snapback]

ba da omule ..pun pret pe munca noastra ...dar comenzile au fost din ploiesti numai....si am avut alte preturi dar au scazut pt. ca aici au strambat din nas rau de tot ...si am fost nevoit sa ajung aici ...dar mai bine intram pa masenger si dicutam private ca deja s-a intains gluma rau de tot asa ca daca vrei: vladvalahaus@yahoo.com sau vladvalahblutt@hotmail.com...hai ce te astept bafta :cheers:

Editat de vladvalah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

244270[/snapback]

TREBUIE SA MERGI LA EL SI SA-TI PICTEZI CEVA .CUVINTELE SUNT DE PRISOS SI NU VOI REUSI SA CONVING PE NIMENI CA OMUL E UN ADEVARAT ARTIST. DECI CONVINGE-TE SINGUR SI AI SA-MI DAI DREPTATE. DECI CARE NU CREDETI NU VORBITI PINA NU VEDETI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

eu consider ca fiecare are dreptul sa practice ce pret ii convine...

@koffa: daca tu mi-ai lua 5-600Euro sa imi pictezi motorishca si el mi-ar lua 150-200Euro pentru aceeasi treaba m-as duce la... No offense dar asta se numeste concurenta...

@vladvalah: daca faci treaba buna ma ai si pe mine de client sa stii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu consider ca fiecare are dreptul sa practice ce pret ii convine...

@koffa: daca tu mi-ai lua 5-600Euro sa imi pictezi motorishca si el mi-ar lua 150-200Euro pentru aceeasi treaba m-as duce la... No offense dar asta se numeste concurenta...

@vladvalah: daca faci treaba buna ma ai si pe mine de client sa stii...

244360[/snapback]

multam fain ..in sfarsit ma sustine cineva ........dar cat mai repede ca baietii astia ma forteaza sa castig mai mult....inca odata multam fain si profitati de oferta cat e calda :baldy: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...