Sari la conținut

Accident Crangasi


zeze
 Share

Postări Recomandate

lipsa vizibilitatii ar putea fi un factor destul de important. aboredez curba aia cu 100-110 .. nu e asa dificila. dar cand intervin problemele de vizibilitate si te trezesti cu vreo masina oprita sau coloana in fata... se schimba datele problemei.

 

la mine a fost nasol cu petele de apa. avea impresia ca joaca spatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R6 e de vanzare acum ? Uite asa mai isi repara troaca, cate un posesor de permis cu R6,care poate a avut accident din vina conservarilor. De pasagera imi pare rau,dar nu mult ca daca avea minte nu se urca la el in spate stiind ca n-are permis...

Sau si asta la fel ca Moga a vrut sa "traga pe una"...si fata fiind noua piesa nu stia ca n-are permis...

 

 

 

Prostia circula si daca merge aiurea, se imprastie si moare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R6 e de vanzare acum ? Uite asa mai isi repara troaca, cate un posesor de permis cu R6,care poate a avut accident din vina conservarilor. De pasagera imi pare rau,dar nu mult ca daca avea minte nu se urca la el in spate stiind ca n-are permis...

Sau si asta la fel ca Moga a vrut sa "traga pe una"...si fata fiind noua piesa nu stia ca n-are permis...

 

 

 

Prostia circula si daca merge aiurea, se imprastie si moare.

 

da al cui era , afla si u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lipsa vizibilitatii ar putea fi un factor destul de important. aboredez curba aia cu 100-110 .. nu e asa dificila. dar cand intervin problemele de vizibilitate si te trezesti cu vreo masina oprita sau coloana in fata... se schimba datele problemei.

 

 

Zeze, nu cred ca este chiar asa cum te lauzi tu sau oricare altul si anume ca abordezi curba aia cu 110 km/h.Cred ca ripuiam de mult pe forum daca faceai asta.SI chiar daca prin absurd ai face asta nu cred ca este un motiv sa te lauzi pe forum :).Cred ca limita in curba aia este de maxim 80-90.Poti sa o iei calm in limita vitezei legale 40-50 apoi daca vrei si ai cum du-te frate pan' la semafor cu cat vrei.Daca chr ai luat curba aia cu 110 macar pune un avertisment de genul kids, dont try this at home ptr ca acum m-ai facut curios :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe sensul celalalt sunt valuri. pe sensul cu accidentul e asfaltul foarte bun. de asta nu imi explic.

indraznesc sa contrazic...exact inainte de curba,exista o denivelare longitudinala,care a naibii,nici nu ia curba....ci merge fix inspre parapet....d-aia e bine de luat pe interior...nu-mi place sa fac scenarii,dar daca i-a aruncat un pic spatele......lipsa de experienta,poate.....s-a panicat,si a tinut mobra dreapta...ufff....

...au patit-o si altii,dar nu s-au speriat,si au luat curba...

Editat de raducu 77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zeze, nu cred ca este chiar asa cum te lauzi tu sau oricare altul si anume ca abordezi curba aia cu 110 km/h.Cred ca ripuiam de mult pe forum daca faceai asta.SI chiar daca prin absurd ai face asta nu cred ca este un motiv sa te lauzi pe forum :).Cred ca limita in curba aia este de maxim 80-90.Poti sa o iei calm in limita vitezei legale 40-50 apoi daca vrei si ai cum du-te frate pan' la semafor cu cat vrei.Daca chr ai luat curba aia cu 110 macar pune un avertisment de genul kids, dont try this at home ptr ca acum m-ai facut curios :)

 

scuze, era vorba de viteza...

bineinteles ca eu am un death wish nesatisfacut in inconstienta mea ...

 

+ daca denivelarea e pe banda a doua ...nu am vazut'o. banda 1 e perfect dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot acolo a patit-o si un forumist de-al nostru..acum 3 ani in primavara..cand eu ma apucam de motociclism si citit forum, tin minte ca m-a marcat.. el a supravietuit dar cu ceva oase rupte nasol la picior, nu mai stiu cum il cheama....

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zeze, nu cred ca este chiar asa cum te lauzi tu sau oricare altul si anume ca abordezi curba aia cu 110 km/h.Cred ca ripuiam de mult pe forum daca faceai asta.SI chiar daca prin absurd ai face asta nu cred ca este un motiv sa te lauzi pe forum :).Cred ca limita in curba aia este de maxim 80-90.Poti sa o iei calm in limita vitezei legale 40-50 apoi daca vrei si ai cum du-te frate pan' la semafor cu cat vrei.Daca chr ai luat curba aia cu 110 macar pune un avertisment de genul kids, dont try this at home ptr ca acum m-ai facut curios :)

 

daca nu e ud si aglomerat , nu e praf sau altceva , plus ceva experienta, se poate lua curba cu 110 lejer. zeze a spus ca luat-o mai lejer , pe mine ma speriat pt ca era cateva pete de apa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...hmm...tocmai vroiam sa scriu...au scris altii....curba aia nu se poate lua cu 110 nici cu genunchiu` pe jos...si nici pe sensul celalalt....parerea mea...

 

hai sa nu deviem de la subiect , mi-a arat si mie si le zeze ceasul km gresit. mi sa intamplat o data , am reusit sa o iau cu 110 , m-am speriat , nu o sa o mai fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Horia sunt.Da, Ciprian il cheama pe baiat si era un client de-al nostru.Chiar ieri si alaltaieri a stat mai tot timpul pe la noi prin magazin.Un baiat super ok si cu foarte mult bun simt.Despre permis chiar nu stiu daca avea sau nu.Am aflat imediat dupa accident, eu eram la magazin dar m-a anuntat un prieten f bun de la rutiera.M-a sunat imediat, caci el s-a aflat primul la fata locului daca il stiu pe baiat.Era chiar in drum spre noi, mai trebuia sa cumpere ceva de la noi.Imi pare f rau pt el.Probabil o sa mai intre o gramada pe aici care o sa abereze de zor.Fata este ok, ceva fractura de picior am inteles de la Alex politistul de la rutiera.Mai revin maine cu ceva detalii.Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot acolo a patit-o si un forumist de-al nostru..acum 3 ani in primavara..cand eu ma apucam de motociclism si citit forum, tin minte ca m-a marcat.. el a supravietuit dar cu ceva oase rupte nasol la picior, nu mai stiu cum il cheama....

"Vatmanul grabit"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e de inteles aici este ca un pusti fara permis pe o racheta si pe deasupra fara experienta,intra intro curba,buf si atat,gata a trecut pragul pe lumea cealalta,pacat,mare pacat ca era tanar si avea viata inainte,aici pot citi daca vor ceilalti pusti care au mai ramas si vor sa faca ceva pentru ei si pentru cei ce ii iubesc,sa invete sa nu se apuce de motociclism doar ptr.fite,motociclismul este altceva,dar daca vor sa faca pe grozavii si pe zmeii,asta e,treaba lor sa moara pe barba lor.R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interesez duminica(mai mult sa aflu daca este p numele lui sau daca i l-a incredintat cineva..) pana atunci sunt liber :).

cumparam un r6 amandoi ?

 

Curba se poate lua cu speed, dupa cat de bine iti cunosti motoreta si locul

 

eu o vad de la geam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indraznesc sa contrazic...exact inainte de curba,exista o denivelare longitudinala,care a naibii,nici nu ia curba....ci merge fix inspre parapet....d-aia e bine de luat pe interior...nu-mi place sa fac scenarii,dar daca i-a aruncat un pic spatele......lipsa de experienta,poate.....s-a panicat,si a tinut mobra dreapta...ufff....

...au patit-o si altii,dar nu s-au speriat,si au luat curba...

 

Accidentul nu se putea intampla decat asa: a plecat mai tare de la semafor de pe banda 2, a ajuns in dreptul curbei care se strange din scurt (cine trece pe acolo stie cum e) , si-a dat seama sau s-a speriat ca nu mai ia curba , s-a blocat si a bagat mana in frana si astfel mobra s-a indreptat si dus direct in parapetul de tramvai, el a facut poc... si asa a mai murit un tanar care nu stia ce calareste...

 

Pacat...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...hmm...tocmai vroiam sa scriu...au scris altii....curba aia nu se poate lua cu 110 nici cu genunchiu` pe jos...si nici pe sensul celalalt....parerea mea...

 

Lasa-i bah sa viseze frumos.Curba aia daca o iei cu mai mult de 80-90 te varsa EXACT din motivele pe care le spun ei insisi.Este construita prost.

Ce mai bat campiile unii...si dupa aia se mira lumea..."bah oare de ce a cazut ????"

A cazut ca AVEA VITEZA PREA MARE IN CURBA !...plm...

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul nu se putea intampla decat asa: a plecat mai tare de la semafor de pe banda 2, a ajuns in dreptul curbei care se strange din scurt (cine trece pe acolo stie cum e) , si-a dat seama sau s-a speriat ca nu mai ia curba , s-a blocat si a bagat mana in frana si astfel mobra s-a indreptat si dus direct in parapetul de tramvai, el a facut poc... si asa a mai murit un tanar care nu stia ce calareste...

 

Pacat...

 

:)

 

exact asa , si alta varianta nu mai exista , excudem ca fost jenat de o conserva , excludem ca pasagera a indreptat motoru

 

puteau sau 15 mii de variante si motive , nu a fost nimeni sa vada exact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare daca cineva poate lua curba aceea cu 110 km/h, si tinand cont ca exact in centrul curbei sunt doua canale de toata frumusetea plus cateva pete de asfalt lucios, aluncecoase ( nu inteleg ce cauta alea acolo) si toate astea pe banda intai.Pe banda doi clar si evident nu poti sa te afli in centrul ei cu viteza asta, in loc de canale, cum a fost postat si mai sus sunt denivelarile alea care te inclina usor catre gardul de la 41.

 

 

ATENTIE MARE IN CURBA DE LA CIURE

 

post-12030-1223057884_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am vazut era si cu o tipa pe motor...a fost destul de nasol...tipu cred k nu a scapat...ea am inteles ca avea piciorul rupt...lui ii curgea sange de la cap posibil sa fi fost izbit de parapetul de la tramvai...a fost totul intr-o fractiune de secunda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...