Sari la conținut

Accident Crangasi


zeze
 Share

Postări Recomandate

dar nu moare puya.

Rossi ca si multi alti piloti nu se dau inafara circuitului,unde sunt intrunite conditii de siguranta care nu le vei vedea niciodata pe strada. Rossi nu merge cu casca nelegata si nu s-ar da extrem pe strazile din Romania, confundandu-le cu Serres-ul. Numai prostii aka "meseriashii" o fac. cand unu o mierleshte si apare problema pe forum, restul corului se strange din solidaritate pentru a alunga imaginea unui inconstient din mintea lor, probabil shi din teama de a nu se simti asimilati cu respectivul in vreun fel si de a alunga piaza rea. Suna mai bine: a fost un meseriah, se dadea bine, a fost ghinionist, e posibil sa fi fost o mashina, decat varianta unei clipe de inconstienta, de neglijenta, ca nu era pregatit pentru o astfel de situatie, ca a abordat virajul gresit sau altele de acest gen.

P.S. nu o lua ca un afront personal, nu este. E doar o simpla opinie shi nu vine din partea unuia care are acum la profil un chopper. m-am saturat sa tot numar morti, sa-mi vad prieteni in carje dar shi de inconstientii de pe strada fie ei pe 2 sau 4 rotzi.

 

nu l-ar fi ajutat cu nimic un rs125..are r6 de destul de mult timp.mergea bine,mergea incet.si rossi cade..RIP ciprian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

gata bai necrofililor ... mai aveti putin si va duceti la cimitir sa ii trageti una mica ...."nu avea carnet" ... "ba da ... avea" ... oricum e mort ... ce dreaq ati tabarat asa pe leshul lui parca sunteti niste vulturi necrofagi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moam da deja e stresanta asta cu permisu daca are sau n-are! ce pm mai conteaza? Din cate s-a scris pe aici(desi la cate informatii "sigure" sunt nimic nu se stie exact) era incepator si pe deasupra mai avea si R6!! La fel de bine unu cu carnet dar incepator poate sa isi ia busa sau ninja 1400! Nu cred ca apuca prea mult sa se plimbe cu ele! Pacat de el ca era tanar, da totusi ca sa ne lamurim toti, avea permis sau nu? Era incepator sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca incet incet pica anumite teorii:

1. Cum ca nu avea experienta ( a avut inainte o Aprilia RS125, deci nu era prima data pe motor). Sau poate nu avea experienta pe R6, deci nu il "simtea". In fine, ideea e ca avea ceva experienta.

2. Cum ca ar fi avut viteza. Aici, cred ca masuratorile politiei ar elucida problema in caz ca exista o urma de franare. Desi tind sa cred ca nu avea viteza mare din cele relatate de prietenii lui ( "era un om calm, prudent etc).

Oricum, motivul real care a determinat acest accident mortal nu cred ca se va afla. Sunt multe alte posibile cauze infara de viteza excesiva sau experienta lui pe motor desi se leaga de ele.

Eu sunt de parere ca pana nu vorbeste cineva cu prietena lui (unica persoana care ar putea da niste indicii concludente) si pana nu se stie expertiza politiei cu privire la eventualele urme de frana, puteti sa va dati cu parerea mult si bine dar inutil.

R.I.P.

Editat de Lucian86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata bai necrofililor ... mai aveti putin si va duceti la cimitir sa ii trageti una mica ...."nu avea carnet" ... "ba da ... avea" ... oricum e mort ... ce dreaq ati tabarat asa pe leshul lui parca sunteti niste vulturi necrofagi ...

E foarte bine ca se tot discuta si se incearca sa se afle ce s-a intamplat, poate asa mai citesc si altii si cine stie mai le trece din vitejie, ca doar stii cum se zice din greseli se invata(chiar daca sunt a altora)! Si in plus d-asta e forumu asta sa se vorbeasca despre tot ce tine de motociclism inclusiv de partile nasoale! Chiar ar trebui sa citeasca mai multa lume topicu si toti incepatori si avansati si meseriasi si ghost rideri sa invatam cate ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am vazut si noi (eu si Conu) imaginea crunta cu motociclistul mort acoperit cu un cearsaf alb... In prima faza nu am inteles ce s-ar fi putut intampla. Aveam programare la o clinica din Bucuresti si ne grabeam spre clinica (undeva pe langa P-ta Victoriei), insa la un moment dat ne-am trezit cu o coloana imensa in fata. Se inainta extrem de incet. Am zis : ei, traficul in Bucuresti, e ora de varf... Cand am ajuns insa aproape de locul accidentului ni s-au taiat picioarele. Masina de politie , salvarea si un cearsaf alb de sub care iesea un picior... Ceva mai in fata, pe trotuar, motorul albastru care parea sa nu aiba nicio legatura cu cearsaful alb din mijlocul drumului. Parea intact. Langa motor, un scuter. Ne-am gandit ca motociclistul a lovit vreun scuterist si cel de sub cearsaf e probabil scuteristul... Am intrat sa citesc tocmai pt. a intelege ce s-a intamplat de fapt. Abea acum ne-am lamurit. Trista soarta a avut baiatul si cred eu, mult ghinion. RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unul imi pare rau pentru tipa care era pasagera. Totusi, si ea a fost inconstienta cand s-a urcat cu un incepator pe o motocicleta de viteza, stiind ca tipul nu are permis de conducere. Totusi, Dumnezeu sa-l odihneasca. Parca se intampla tot mai multe accidente acum la sfarsit de sezon..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multi tineri se duc...din vina lor sau a altora, constienti sau inconstienti, lasa in urma lor un gol si o mare durere in sufletul rudelor si cunostintelor. Ce putem face? Mai nimic. Sa incercam totusi sa ne infranam dorintele uneori, sa fim mai atenti si rabdatori caci si maine e o zi. Sa mai reducem viteza cand trebuie, sa plecam un pic mai devreme spre casa, sa nu fortam nota, sa fim vigilenti si desigur... nu iesiti fara permis. Pe strazi e razboi, e o lupta surda, ne jucam dea ratele si vanatorii. Numai cei mai norocosi si intelepti reusesc. Odihneaca-se in pace ! Era si el un om si a platit greseala comisa cu varf si indesat. Poate vor intelege cat mai multi, ca mersul pe doua roti nu e o joaca, e treaba de oameni mari, care se pot stapanii pe ei pentru a stapanii caii putere. Motociclismul e o treaba de finete si autocontrol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropiatii lui ciprian spun ca avea permis de destul timp.deci nu cred ca are rost sa vorbiti aiurea

 

la locul acidentului ,politistl a verificat de fata cu noi si a spus ca nu are permis. io pe cine s cred ? pe prieteni sau pe politist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la locul acidentului ,politistl a verificat de fata cu noi si a spus ca nu are permis. io pe cine s cred ? pe prieteni sau pe politist

pe blue_nightwish ,ca e mai baiat.

 

Si uite cum iar apare cate un mit urban, cu "motociclistul a murit din cauza unei masini" :rock: nu din cauza ca nu a luat curba cum trebuie (viteza, pasagera poate neinstruita, etc) si din cauza ca NU AVEA CE SA CAUTE PE STRAZI ! (lipsa permis). Martorii au spus ca a plecat primul de la semafor.

pai daca a plecat primul de la semafor sigur e vinovat.succesuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si n-a existat nici un martor ocular care sa declare ce s-a intamplat?

 

Cineva a vociferat pe margine ceva de o masina cu nr. de germania care l-ar fii agasat. Contact nu a avut cu nimeni. Cei care au trecut cu tramvaiul in momentul respectiv si s-au intors la fata locului au spus insa ca era singur pe sosea in momentul ala. Deci inclin sa cred ultima varianta deoarece motorul este intact.

 

apropiatii lui ciprian spun ca avea permis de destul timp.deci nu cred ca are rost sa vorbiti aiurea

 

Incep sa cred ca esti un mare idiot si ca actiunea ta de donare de sange de acum cateva luni a fost cauzata de o lovitura la cap!

 

Merg destul de des pe la Power Motors, Horia imi e bun prieten e posibil sa-l cunosc si pe Ciprian...

Daca are cineva o poza rog postati

 

Poze nu am dar ca tips iti pot spune ca era un tip facut bine, tuns perie, cu multe tatuaje tribale pe brate, genul de om in jur de 100kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva a vociferat pe margine ceva de o masina cu nr. de germania care l-ar fii agasat. Contact nu a avut cu nimeni. Cei care au trecut cu tramvaiul in momentul respectiv si s-au intors la fata locului au spus insa ca era singur pe sosea in momentul ala. Deci inclin sa cred ultima varianta deoarece motorul este intact.

 

 

 

Incep sa cred ca esti un mare idiot si ca actiunea ta de donare de sange de acum cateva luni a fost cauzata de o lovitura la cap!

 

 

 

Poze nu am dar ca tips iti pot spune ca era un tip facut bine, tuns perie, cu multe tatuaje tribale pe brate, genul de om in jur de 100kg.

nu vii sa te convingi daca sunt sau nu idiot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam doar sa vina sa se convinga singur ca nu sunt idiot cum zice el...daca nu avea permis,atunci avea datele altcuiva pe care le dadea..am iesit cu el la plimbare de cateva ori.si toti prietenii lui stiau ca are permis..f dubios .in fine ...pacat de baiat... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.motorul l-a cumparat acum 2 saptamani de la un f.bun prieten al meu(exista contrat de vanzare-cumparare)ambii lucrand la service Renault de pe blvd.timisoara.

2.avea cauciuc nou pe spate Continental attack...nu stiu exact denumirea stiu k e continental.

3.cand a cumparat motorul a zis ca are permis de cativa ani.

4.stie cineva unde este acum motorul?fostul propietar ar vrea sa-l recupereze contra unei sume de bani presupunand k familia baiatului care a murit are nevoie de bani.

5.din ce spuneau cei care l-au cunoscut era un tip calm si calculat pe motor.Dumnezeu stie cel mai bine ce s-a intamplat.

cel mai idiot lucru este sa vorbesti despre morti lucruri care nu sunt la locul lor,fiecare om face alegeri in viata pentru care raspunde,imi pare rau pentru el ca a primit cea mai grea lectie pe care o putea primii.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace,sa-i fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe blue_nightwish ,ca e mai baiat.

 

 

pai daca a plecat primul de la semafor sigur e vinovat.succesuri.

 

la accident a fost nightwolf nu adi.

 

pe blue_nightwish ,ca e mai baiat.

 

 

pai daca a plecat primul de la semafor sigur e vinovat.succesuri.

 

de ce ? u pleci al2-;ea al 3-lea de la semafor? io nu stiu motociclist care asteapta sa plece masinile inaintea lui , eventual sa se suie pe el la semafosr cum mi sa intamplat mie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Hellryder (mai mult el) am ajutat la urcarea motocicletei in duba INML. Deci probabil motocicleta este prin curte pe la Politie acum.

Pneul spate era intr-adevar Continental Sport Attack, dar omul clar nu prea stia cu R6-le. Avea margini de cel putin 2 cm neatinse vreodata, desi cauciucul nu era neaparat foarte nou. Din punctul meu de vedere, treaba e clara: omul nu prea stia sa mearga, s-o mai fi si speriat sau ceva, o fi facut un point fixation pe gardul de la 41 si s-a dus fix acolo. Desi nu avea cine stie ce viteza, a avut ghinionul sa-si suceasca gatul in gard. Dupa ce el si pasagera au cazut de pe motoreta, aceasta s-a dus pe roti inca cateva zeci de m si s-a oprit pe trotuar. Curba aia este intr-adevar putin inselatoare, dar, cu viteze de pana in 75-80 km/h ar cam trebui s-o poata lua oricine fara probleme. Cine nu o ia, nu prea stie sa mearga. Eu merg in fiecare zi de cel putin doua ori pe acolo si o iau cu 90+, aflandu-ma lejer in limita de siguranta. Teoretic s-ar putea lua si cu peste 130 km/h, dar eu nu m-as risca avand in vedere asfaltul inclinat invers, petecele de smoala super alunecoase si reputatia curbei de "widowmaker".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Hellryder (mai mult el) am ajutat la urcarea motocicletei in duba INML. Deci probabil motocicleta este prin curte pe la Politie acum.

Pneul spate era intr-adevar Continental Sport Attack, dar omul clar nu prea stia cu R6-le. Avea margini de cel putin 2 cm neatinse vreodata, desi cauciucul nu era neaparat foarte nou. Din punctul meu de vedere, treaba e clara: omul nu prea stia sa mearga, s-o mai fi si speriat sau ceva, o fi facut un point fixation pe gardul de la 41 si s-a dus fix acolo. Desi nu avea cine stie ce viteza, a avut ghinionul sa-si suceasca gatul in gard. Dupa ce el si pasagera au cazut de pe motoreta, aceasta s-a dus pe roti inca cateva zeci de m si s-a oprit pe trotuar. Curba aia este intr-adevar putin inselatoare, dar, cu viteze de pana in 75-80 km/h ar cam trebui s-o poata lua oricine fara probleme. Cine nu o ia, nu prea stie sa mearga. Eu merg in fiecare zi de cel putin doua ori pe acolo si o iau cu 90+, aflandu-ma lejer in limita de siguranta. Teoretic s-ar putea lua si cu peste 130 km/h, dar eu nu m-as risca avand in vedere asfaltul inclinat invers, petecele de smoala super alunecoase si reputatia curbei de "widowmaker".

point fixation-cea mai mare prostie .auzisem de la cineva ca exista posibilitatea sa fii fost ciupit din spate de o masina.dak nu ,prob o fii intrat mai tare in curba,a franat fatza si s-a dus direct in gard .mi-am dat si eu cu parerea ca tot omu' :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare pacat.

am primit telefonul negru in care eram anuntat de moartea lui ciprian si m-au luat ameteli, dureri de stomac, greata etc.

 

avea permis, nu l-am vazut sau citit, dar de cate ori am iesit nu avea vre-o temere de politie etc. mergea f. relax, fara forje si cu grija, mai ales cu prietena pe spate.

pe ea or sa o opereze azi sau miercuri, e ok d.p.d.v. fizic. pshic...nici nu vreau sa ma gandesc.

 

din ce am inteles, s-ar puta sa fi luat o denivelare si sa se fi pierdut. cica la n moment dat s-ar fi lasat brusc motoreta pe dr. si a incercat sa o redreseze (el) da a pierdut controlul si-au fost aruncati de pe el. asta e tot ce stiu de la pasagera, n-am avut curaj sa intru in detalii deocamdata. nu aveau viteza, nu numai odata desi a plecat primul de la semafor l-au depasit restul masinilor. a mers ceva pe 125, dar merea f cu cap pe bomba asta demotoreta.

 

pacat, mare pacat.

 

cand ajung acasa revin cu detalii, din cate am inteles va fi incinerat miercuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare pacat.

am primit telefonul negru in care eram anuntat de moartea lui ciprian si m-au luat ameteli, dureri de stomac, greata etc.

 

avea permis, nu l-am vazut sau citit, dar de cate ori am iesit nu avea vre-o temere de politie etc. mergea f. relax, fara forje si cu grija, mai ales cu prietena pe spate.

pe ea or sa o opereze azi sau miercuri, e ok d.p.d.v. fizic. pshic...nici nu vreau sa ma gandesc.

 

din ce am inteles, s-ar puta sa fi luat o denivelare si sa se fi pierdut. cica la n moment dat s-ar fi lasat brusc motoreta pe dr. si a incercat sa o redreseze (el) da a pierdut controlul si-au fost aruncati de pe el. asta e tot ce stiu de la pasagera, n-am avut curaj sa intru in detalii deocamdata. nu aveau viteza, nu numai odata desi a plecat primul de la semafor l-au depasit restul masinilor. a mers ceva pe 125, dar merea f cu cap pe bomba asta demotoreta.

 

pacat, mare pacat.

 

cand ajung acasa revin cu detalii, din cate am inteles va fi incinerat miercuri.

de 3 zile tot citesc topicul asta...si esti prima persoana care spune k a vorbit cu pasagera....numai ea poate sa spuna exact ce s-a intamplat...o sa sune urat dar si eu am auzit k ar fi fost intradevar lovit de o masina in roata din spate...ciudat k nu am vazut pana acum nici o stire ca desi sunt niste politisti prin forumul asta nu am auzit nimik despre nici o cercetare, martori, s.a.m.d......in schimb ne dam cu parerea fiecare in parte....urat din partea celor ce nu-si vad de treaba lor...

condoleante familiei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea margini de cel putin 2 cm neatinse vreodata, desi cauciucul nu era neaparat foarte nou. Din punctul meu de vedere, treaba e clara: omul nu prea stia sa mearga..

serios???? 2 cm???? WOW !!!!!!! ... deci ... dupa parerea ta de mare campion national daca nu ai marginile tocite la sarma esti degeaba ... dar oare te-ai gandit vreodata ca poate omul nu o ardea in fuleuri ... ca poate nu se apleca ca toti c-ac-ac-iosii de ii vezi ca iau curbe prin oras cu genunchiul jos cu toate ca nu e necesar .... in romania eu nu vad locuri de tocit cauciuce integral decat pe circuitele alea de toata jena si pe drumuri de munte gen valea prahovei, cheia ... deci daca omu nu a mers niciodata pe valea prahovei inseamna ca e varza ... WOW !!!! esti tare perspicace !!! Nightwolf da-ti demisia ca a venit un nou DETECTIV pe scena .... de unde stii tu ca nu avea cauciuce de rezerva pe care le punea cand se ducea sa rupa asfaltul pe cheia sau pe AMC ??? mama ce va mai place sa vb aiurea ... toti sunteti experti ...

ps: zilele astea am vazut un leu cu un hornet galben care lua curba cu motocicleta aproape dreapta dar cu poponeata iesita in afara si cu genunchiul aproape de sol ... eram in masina si sincer nu stiam ce sa fac ... sa rad sau sa il ajung sa ii zic dreaq sa o lase mai moale ca se duce dreaq in stalp sau o ia pe aratura .... asta apropos de tocit gume pe margine ....

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serios???? 2 cm???? WOW !!!!!!! ... deci ... dupa parerea ta de mare campion national daca nu ai marginile tocite la sarma esti degeaba ... dar oare te-ai gandit vreodata ca poate omul nu o ardea in fuleuri ... ca poate nu se apleca ca toti c-ac-ac-iosii de ii vezi ca iau curbe prin oras cu genunchiul jos cu toate ca nu e necesar .... in romania eu nu vad locuri de tocit cauciuce integral decat pe circuitele alea de toata jena si pe drumuri de munte gen valea prahovei, cheia ... deci daca omu nu a mers niciodata pe valea prahovei inseamna ca e varza ... WOW !!!! esti tare perspicace !!! Nightwolf da-ti demisia ca a venit un nou DETECTIV pe scena .... de unde stii tu ca nu avea cauciuce de rezerva pe care le punea cand se ducea sa rupa asfaltul pe cheia sau pe AMC ??? mama ce va mai place sa vb aiurea ... toti sunteti experti ...

ps: zilele astea am vazut un leu cu un hornet galben care lua curba cu motocicleta aproape dreapta dar cu poponeata iesita in afara si cu genunchiul aproape de sol ... eram in masina si sincer nu stiam ce sa fac ... sa rad sau sa il ajung sa ii zic dreaq sa o lase mai moale ca se duce dreaq in stalp sau o ia pe aratura .... asta apropos de tocit gume pe margine ....

daca 2 centimetri neatins inseamna slab....atunci draga kriminal,sa vi sa ma inveti si pe mine sa ma dau pe curbe calumea,ca te vad expert!

 

si apropo,expertule,vezi ca e cam greu sa iti dai seama daca omu ii da capat la cauciuc,atata timp cat in oras CHIAR NU AI CUM sa ii dai capat la cauciuc LA TOATE CURBELE

 

 

ma rog,uni dintre voi v'ati nascut mai tari ca rossi..pacat ca v'ati ratat cariera

 

 

PS:ia o rigla si vezi cat inseamna 2cm pe un cauciuc 180/55/17(ca la r6,daca nu ma insel)

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca 2 centimetri neatins inseamna slab....atunci draga kriminal,sa vi sa ma inveti si pe mine sa ma dau pe curbe calumea,ca te vad expert!

 

si apropo,expertule,vezi ca e cam greu sa iti dai seama daca omu ii da capat la cauciuc,atata timp cat in oras CHIAR NU AI CUM sa ii dai capat la cauciuc LA TOATE CURBELE

 

 

ma rog,uni dintre voi v'ati nascut mai tari ca rossi..pacat ca v'ati ratat cariera

 

 

PS:ia o rigla si vezi cat inseamna 2cm pe un cauciuc 180/55/17(ca la r6,daca nu ma insel)

nu prea le are omu cu cifrele:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca era clar din punctul meu de vedere. Am fost acolo si am vazut, apoi am tras niste concluzii. Poate nu erau 2 cm, poate erau mai mult, ideea e ca avea marginile neatinse VREODATA. Cine isi ia R6 ca sa mearga prin oras cu el drept nu are cum sa fie foarte bun, mai ales daca nu are permis. Simplul fapt ca a cazut in acea curba la o viteza in mod evident nu foarte mare implica faptul ca omul nu era vreun as. Nu vreau sa dau in nimeni cu chestia asta, nu mi se pare ca eu sau altii suntem mai miez decat el pentru ca innegrim cauciucul mai mult, pur si simplu asta era constatarea mea. Nu am zis nimic de pus genunchi pe jos sau ca ar trebui ca in oras sa dai cauciucul la margine. Eu nu il dau in oras si nici nu incerc. Nu sunt detinatorul adevarului absolut si nu pot sa bag mana in foc despre cum s-a intamplat de fapt, mi-am spus pur si simplu o parere bazata pe ce am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...