Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

Poti cumpara doar jugul, de la sporster, daca se potriveste la dimensiunea jambelor. Din cate stiu, sunt doar de 2 feluri la harley si metrice, adica de fi39 si 41 . O alta varianta ar fi jugurile de la shadow 600, care la fel sunt inguste. alea sunt pe fi39 ... dupa care le poti duce la katran sa ti le graveze , sa-ti faca flacari sau orice alte nebunii .

Mersi,ar fi si-asta o variantã de luat în calcul.Jambele,au 39 mm. Da' mã gândesc cã-s destul de grele si cu transport cu tot,m-ar aduce cam la cât m-ar costa fãcute aicea,artizanal.Iar din punct de vedere estetic, flãcãrile alea mi-ar plãcea sã fie si-n afara jugului propriu-zis,nu doar încrustate-n relief.Clar,asta-nsemnând "custom made" 100%

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare...ma intereseaza si pe mine o bara de inox ca cea din care e facuta sisy barul la virago.ma poate ajuta cineva ?si m ar interesa si un unghi pt sisy bar.mie imi trebuie pt un suzuki intruder

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Grasu86 : Ai 2 variante : ori ti-l iei de-a gata fãcut,cu totul (sissy-bar simplu sau si cu port-bagaj), ori ti-l faci aici,dupã specificatiile tale. Printre altele,am fãcut pernutza si la unul artizanal,pt. o Virago 535,fãcut de @zdriki.La prima variantã ai optiunea de lux,gen Hepco&Becker (cu pretul pe mãsurã),sau "economy class", chinezesc sau european dar no-name,mai ieftin.De exemplu,are un bãiat din gasca mea de chopperisti,unul polonez,superb,din inox,pe-o Virago 535 (dacã vrei,mã uit dacã fac si pt. Intruder). Cel fãcut de @zdriki era ok,strict functional,fãrã briz-briz-uri,si tot din inox.

Superb Intruderul tãu...!

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e motorul meu...suzuki intruder 750 cmc din 90attachicon.gif579105_481808075185538_2091508829_n.jpg

 

merci mult IceLord de ajutor

 

attachicon.gif706026_498932913473054_1133961867_o.jpg

 

Cu placere. Aici sunte ceva oameni care se ocupa cu asa ceva /index.php?/topic/266056-cromarenichelarecuprare-inox/page-12

Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt ajutor



caut in continuare bara de inox de vreo1,5 m lungime pt contructia unui sisy bar pt intruderul meu....dak stie cineva de unde pot cumpara rog sa ma indrume si sa ma ajute

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o simpla cautare pe google, gasesti o gramada de firme... una o stiu eu, in Crangasi, se numeste Grantmetal.

http://www.grantmetal.ro/

La fel, la o simpla cautare, am gasit si pe okazii teava de inox.

http://www.okazii.ro/cautare/teava+inox.html?fuzzy=0&autoc=write

Grosimea tevii si diametrul sunt la alegerea ta... lungimea banuiesc ca e in functie de bara, nu cred sa iti taie din ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi,ar fi si-asta o variantã de luat în calcul.Jambele,au 39 mm. Da' mã gândesc cã-s destul de grele si cu transport cu tot,m-ar aduce cam la cât m-ar costa fãcute aicea,artizanal.Iar din punct de vedere estetic, flãcãrile alea mi-ar plãcea sã fie si-n afara jugului propriu-zis,nu doar încrustate-n relief.Clar,asta-nsemnând "custom made" 100%

am eu 1 per. de juguri cu tot cu ax,de sporty....au 18cm intre axe si " fi " de 39mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...ma intereseaza dak gasesc pe cineva capabil sa imi faca si mie un fel de cioc din fibra de sticla sau inox...adik o carena ascutita pt intruder k sa o pot pune in partea de jos a radiatorului,ceva gen k la vitezane

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bugspoiler...Am luat de pe ebay.de,asa ceva,pt. un Dragstar.S-ar putea sã existe si pt. Intruder.Era din fibra de sticlã,vopsit doar cu primer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca stiu si eu la ce te referi...e o piesa mica, cred ca se poate face f usor, mai ales de catre cineva care a mai lucrat cu fibra. spuma de geamuri taiata la forma dorita, chituita, finisata...si batuta fibra pestea, incluzand la batere si niste urechi, prinderi de metal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai... tu? :D

 

apropos, mai exista o varianta, poatr mai buna...un schelet din sarma, carpa pusa peste, intinsa, si dat cu rasina pt fibra peste. si dupa aceea ori repetat procesul cu carpa, ori batuta fibra peste, pt rezistenta.la final chituit si finisat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu meritã agitatia....! Iei de-a gata.Fãcut artizanal,aicea,iese mai scump,mai urât,etc..Timp pierdut,bani irositi,nervi,rateuri,mai ales dacã n-ai mai fãcut asa ceva,mãcar sa mai fi lucrat cu fibra de sticlã..Ãla era fãcut de-o firmã micã,si care se ocupã numai cu asa ceva.De-aia a si fost cumpãrat ãla.A costat ceva-n jur de 100 euro,parcã.



http://www.ebay.de/itm/Bugspoiler-CLASSIC-Chin-fairing-GFK-TUV-Suzuki-Intruder-VS1400-High-Quality-/130599615748?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item1e6857fd04#ht_4386wt_802

 

 

http://www.ebay.de/itm/VS-1400-Intruder-Bugspoiler-/350710688606?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item51a7fc6b5e#ht_500wt_949

 

http://www.ebay.de/itm/VS-1400-Intruder-Bugspoiler-Totenkopf-3-D-/251229435905?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item3a7e70f801#ht_500wt_949

http://www.ebay.de/itm/VS-1400-Intruder-Bugspoiler-/350716452037?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item51a8545cc5#ht_500wt_949

 

Mai bine cumperi unul de-ãsta,cu 66 euro,si-l adaptezi....Eu,asa as face,clar...!

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian, nu e chiar asa... materialele (la polydis gasesti tot ce-ti trebuie in domeniul fibra, au site, forum si sunt f serviabili. doar ca nu poti lua cantitati extrem de mici, dar si asa, luand sa zic 1 l de rasina + fibra + diverse, iesi mai bine decat daca ai lua jumatate de cantitate de la altii) pt a-l face acasa nu cred ca depasesc 100 lei... fata de minim 300 lei pe ebay. Mi se pare foarte mare pretul de 100+ euro pt asa ceva, mai ales ca firma respectiva are matrite si face "pe banda rulanta" asa ceva.

Oricum, daca esti din Bucuresti, gasesti o gramada de oameni care pot face cam orice in fibra... mai bine sau mai putin bine, depinde :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...