Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

Salut,incearca sa vorbesti cu DARIAN din Bucuresti ,am vazut ca lucreaza f bine uite si nr lui de tel 0722564409sper sa iti fie de folos

CAUT PERSOANE CARE EXECUTA COBURI PIELE LA COMANDA. NR MEU E 0721.881.440. MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

la intruderul meu vreau sa-i schimb locul bateriei si m-am gandit sa-i fac ceva din piele groasa cam de 5mm cu intarituri metalice si sa o pun undeva pe lateral este cineva dispus sa croiasca asa ceva?daca nu de unde pot cumpara piele ca ma apuc sa-mi fac singur.astept idei.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la intruderul meu vreau sa-i schimb locul bateriei si m-am gandit sa-i fac ceva din piele groasa cam de 5mm cu intarituri metalice si sa o pun undeva pe lateral este cineva dispus sa croiasca asa ceva?daca nu de unde pot cumpara piele ca ma apuc sa-mi fac singur.astept idei.

 

 

http://cgi.ebay.com/...=item76bfc844b8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O idee ar fi sa iei ceva de-a gata facut, de genul niste coburi mici.Adica,ceva-n genul asta:

 

http://cgi.ebay.com/...=item76bfc844b8

 

Astia,costa 75$ +63$ transp....Destul de scumpi,per total...! Sunt sigur ca daca ma uit si pe ebay-ul nemtesc,o sa gasesc ceva,mult mai ieftin - dealtfel,am mai adus un set de coburi din piele,maricei,tot de pe ebay.de,si n-au costat mai mult de 100 euro,cu totul.

 

Sau,simai bine,cauta o gentutza din piele,din aia care se pune pe portbagaj,si care e cam de aceeasi dimensiune cu bateria.Si care si costa mai putzin - vezi inclusiv la Louis.Si arata si bine,nu ca o chestie facuta artizanal, cu aspect "ciudat",ca sa nu zic chicios....

 

Ia uite ce-am gasit,tot pe ebay.com :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SMALL-LEATHER-BRAIDED-MOTORCYCLE-SISSY-BAR-TOOL-BAG-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem588e728cbbQQitemZ380346993851QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

 

Are cam 20/20/10 cm. Costa cam 47 $,cu totul

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

'ideea' asta cu 'Sissy- sa pasager' e de la BMW R1200c - motocicleta care da lectii in materie de cruising oricui, chiar si celor de la Harley-Davidson Inc. :smoke:

 

wink.gif mai putzin treaba cu port-bagajul dedesubt.....BMW-ul n-are decât seaua pasagerului,care devine "driver's backrest"

 

 

 

 

motocicleta care da lectii in materie de cruising oricui, chiar si celor de la Harley-Davidson Inc. :smoke:

...de-aia-s asa de rare...?! Nici nu cred cã se mai face modelul,mare deosebire fatzã de HD,,,Si oricât de grozavã ar fi motocicleta-n sine,nu mã-ncântã deloc motorul ãla cu cilindrii orizontali,fatzã de orice motor în V.Cel putzin vizual.

 

crackup.gifAcu 'sã vezi ce-o sã explodeze @Shobolanu' ,când o citi postul tãu....

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare ''jucarie'' are farmecul ei, degeaba ne tot agitam. Toti suntem diferiti iar din punctul meu de vedere acest lucru este bun, asemanarule sunt plictisitoare dar diversitatea starneste curiozitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

salut,

nu stiu unde sa postez, asa ca intreb aici, sa nu mai deschid un alt topic.

Am vazut cateva lucrari facute cu piele si am si eu o intrebare pt cei care se pricep si au mai multa experimentat

vreau sa imbrac o sa, am piele destul de grosa(cred ca de 1mm), trebuie facut ceva cu pielea inainte, gen= udata, trasa, batuta, intinsa etc.

eu am mai facut o protectie pt rezervor cu o piele nu chiar asa grosa si de la ploaie si soare s-a cam incretit.

multam.

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca suportul(shaua ) e tare,inmoaie pielea in apa citeva ore,apoi o intinzi pe suport.

daca e sha moale(cu burete),nu e nevoie.

in timp,pielea neintretinuta se usca si zbirceste....da-o cu crema de miini sau crema de pantofi...mai exista si un spray,vezi pe LOUIS,pentru protectie contra apei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca suportul(shaua ) e tare,inmoaie pielea in apa citeva ore,apoi o intinzi pe suport.

daca e sha moale(cu burete),nu e nevoie.

in timp,pielea neintretinuta se usca si zbirceste....da-o cu crema de miini sau crema de pantofi...mai exista si un spray,vezi pe LOUIS,pentru protectie contra apei.

crema de maini e buna, da o textura moale placuta si o protejeaza.

poti incerca si cu ulei de IN. are un miros specific da isi face treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

nu stiu unde sa postez, asa ca intreb aici, sa nu mai deschid un alt topic.

Am vazut cateva lucrari facute cu piele si am si eu o intrebare pt cei care se pricep si au mai multa experimentat

vreau sa imbrac o sa, am piele destul de grosa(cred ca de 1mm), trebuie facut ceva cu pielea inainte, gen= udata, trasa, batuta, intinsa etc.

eu am mai facut o protectie pt rezervor cu o piele nu chiar asa grosa si de la ploaie si soare s-a cam incretit.

multam.

Adi

Eu am gasit la Dedeman,o solutie pentru piele,de intretinut interioare de piele de masina.

Am dat pe sa,coburi si a inmoiat pielea.Solutia e pentru curatat,inmoiaie si ofera si protectie impotriva razelor UV,si nu a fost scumpa ,undeva pe la 30-35 de lei,sticla de 400ML sau 500ML,nu stiu exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banda rezista pana al temperatura de 220 C.

Ca si dimensiune, am asa: (latime x grosime) 15x2 mm si 50x3 mm.

Pretul pentru 15x2 este de 8 lei/ml iar pentru 50x3 16 lei/ml.

Livrez si in tara. In functie de cantitate mai las la pret.

 

tel: 0727218615

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banda rezista pana al temperatura de 220 C.

Ca si dimensiune, am asa: (latime x grosime) 15x2 mm si 50x3 mm.

Pretul pentru 15x2 este de 8 lei/ml iar pentru 50x3 16 lei/ml.

Livrez si in tara. In functie de cantitate mai las la pret.

 

tel: 0727218615

 

Explica-mi, te rog, ce inseamana un "1 ml".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-mi, te rog, ce inseamana un "1 ml".

 

un metru liniar

 

 

Cred ca coatele de evacuare se incing mai mult de 220grC!

 

Mda, asta de pe louis.de rezista la 750grC

 

http://www.louis.de/_20a770c675e7171fd85b5427b976871617/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=420&wgr=323&list_total=32&anzeige=0&artnr_gr=10027087&lang=en

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am terminat saua, la prima incercare sunt multumit cum arata, sper sa fie si confortabila

Frumos, frumos. Succes in continuare si nu te lasa cu una cu doua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...