Sari la conținut

Fiabilitatea Honda


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baiatu asta e dus rau cu cercu :unsure: ..@mertan nu te cobora la nivelul lui ca dai de rame!

on topic:

Io am condus si kawa( si yamaha),am avut si suzuki si am ales,HONDA ....de ce?E mai compacta..sta mai bine pe trasa si parca ma reprezinta mai bine!Fiecare isi ia ce i place..care e problema totusi?

Cica e pe locul doi la anduranta dupa suzuki..da kawa unde e mha?Sau la moto gp unde sa clasat kawa cu ambele mobre in ultima cursa?Iti spun io..pe ultimele doua locuri :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vad ca nu prea stii despre ce lupt eu aici dar vad ca sa te bagi in seama stii

1 eu lupt impotriva prostilor care spun fara argumente ca honda e cea mai fiabila

2 nu fac comparatie intre honda si kawasaki

3 moto gp nu are nimic de a face cu motociclismul inafara de faptul ca au si alea doua roti

4 alea sunt motoare care rezista o cursa

5 e diferenta intre anthony west si dani pedrosa

6 in moto gp din 20 de moto 8 is honda e normal sa se claseze in fata

la fel si in sbk

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, nu va ma pierdeti timpul si nervii cu "vanosu' " :unsure: (iar mi-am adus aminte de poza :rock: :D ) N-are rost....serios..... Muaahahahahahahhaha :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mv agusta are 74 de titluri mondiale

asta o face cea mai fiabila?

voi chiar nu vreti sa intelegeti ca fiabilitatea se testeaza in cursele de ANDURANTA?

in legatura cu generearea de opinii favorabile de catre revistele de specialitate circula un zvon cam prin intreaga europa ca honda cotizeaza puternic...mi se pare normal

de asta sunteti voi posesori fiindca ati citit prin reviste cat e de fiabila

kawasaki are cel mai vechi nume in istoria motociclismului japonez(meguro) deci nu poate fi vorba de lipsa de fiabilitate...

oricum trecerea de la kaw suz la honda este usoara e intampinata cu o usoara mirare

e iertatoare nu e asa brutala frane ciclistica bla bla

trecerea de la honda la kawa incepe cam asa..

"ba rupe aderenta peste tot .e prea brutala."

bla bla

daca vrei superbike iti iei superbike

daca vrei iertare din partea motocicletei o iei de ghidon si mergeti la biserica

 

Mai, am enumerat numarul de titluri Honda pentru ca ai facut tu comentariul tembel "6 nu apuca circuite mai deloc fiindca nu are rost sa duci o honda pe circuit(numai daca nu vrei sa o faci de ras)" si NU CA SA DEMONSTREZ CA E fiabila. Iar cand vine vorba de fiablilitate, nici macar cursele de anduranta nu au relevanta. Ci istoria mai nene.

 

cand a aparut 900rr zx7le avea castigate WSBK 3 titluri mondiale in anduranta si cursa de 8 ore de la suzuka

da nu ma asteptam eu ca mercedes sa stie asta

cika laka ciki cia

 

Hai serios? In ce vis a castigat ZX-7 alte 2 titluri World Superbike in afara de cel adus de Scott RUSSELL (USA) cu Kawasaki ZX7RR in 1993?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la motoarele de serie copile

nu la alea ale echipelor de curse

citeste naibii inainte sa spui prostii

wsbk si 3 titluri mondiale in anduranta

ce darcu chiar atat de prost esti?

Editat de ADMIN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ratata e mama ta care te-a nascut viu

ma refeream la motoarele de serie copile

nu la alea ale echipelor de curse

citeste naibii inainte sa spui prostii

 

Motoarele de serie care merg pe circuit, primesc modificari de X mii de euro pentru a fi cat mai competitive. Cu cat e X-ul mai mare cu atat poti avea performante mai bune. Si nu mai manca atata rahat despre marca Honda, ca fac motociclete foarte bune. Cum spunea cineva pe aici, daca tu chiar ai fi motociclist nu ai mai fi atat de inversunat vis-a-vis de o marca sau alta. Ma indoiesc ca tu ai de unde sa stii cat de ratata e maicamea sau nu, insa tu ...ne dai foarte multe dovezi zi de zi. Imi pare rau pentru tine. Vezi sa nu ajungi la stadiul in care vei genera mila. Mult succes!

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt inversunat pe aia ca tine care vorbesc despre fiabilitate din revistele la care cotizeaza frumoasa honda

las ca nu de mila ta mi mie frica

nici tu nu esti departe doar ca ii ai pe ceilalti hondisti in spate si de asta te simti "jmeker"

in fond esti un prostamol uno

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt inversunat pe aia ca tine care vorbesc despre fiabilitate din revistele la care cotizeaza frumoasa honda

las ca nu de mila ta mi mie frica

nici tu nu esti departe doar ca ii ai pe ceilalti hondisti in spate si de asta te simti "jmeker"

in fond esti un prostamol uno

Desteptule, care esti tu destept, pac, pac ! Macar pune dreq in avatar sigla Honda pentru motoare, nu pentru masini, daca tot vrei sa faci o treaba :unsure: :rock: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki are cel mai vechi nume in istoria motociclismului japonez(meguro) deci nu poate fi vorba de lipsa de fiabilitate...

 

O chestie foarte importanta pe care nu ai inteles-o. Nu a zis nimeni ca nu-s fiabile. Doar ca Honda, is o idee mai fiabile. Intelegi? Si sunt convins ca diferentele dintre Kawa si Honda s-au micsorat de-a lungul anilor pana in prezent.

 

oricum trecerea de la kaw suz la honda este usoara e intampinata cu o usoara mirare

e iertatoare nu e asa brutala frane ciclistica bla bla

trecerea de la honda la kawa incepe cam asa..

"ba rupe aderenta peste tot .e prea brutala."

daca vrei superbike iti iei superbike

daca vrei iertare din partea motocicletei o iei de ghidon si mergeti la biserica

 

"Am vrut dintotdeauna sa construim o motocicleta cu putere si manevrabilitate maxima dar trebuie sa luam in considerare siguranta publica. Am putea construi o motocicleta nebuna dar ar fi prea periculoasa pentru drumuri[...] Avem doar o mica pata de contact pe anvelopa spate asa ca trebuie sa ne concentram eforturile pe manevrabilitate si eficienta" Kyoichi Yoshi, Honda

 

 

 

in 1989 cbr-ul de 900 ce facea?

puneti sincer intrebarea asta

 

In 1989 CBR 900 nu exista! A aparut in 1992 si a revolutionat lumea sporturilor cu motor atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci 60 de cai ajunge

nu iti trebuie 178 pt fireblade

argumentul asta cade

e o scuza penibila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 1989 CBR 900 nu exista! A aparut in 1992 si a revolutionat lumea sporturilor cu motor atunci.

tocami asta ii explicam lui mercedes

ca in 1989 cand zx7le avea castigate deja ceva titluri 900rr era pe foaie

nu a revolutionat absolut nimic stai flex

poate pt honda a revolutionat

revolutie a fost hayabusa Z1 cb 750 si gsxr 750

 

Ce performante notabile a avut Kawasaki din 93, cand a luat titlul cu ZX-7RR pana in prezent? Da da... in 15 ani.

aici ai dreptate

nimic

tocami de asta ma repet ca un (cuvant urat)

zx7r sau zxr 750 e cat zx10 zx12 zx14 zx999rs la un loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci 60 de cai ajunge

nu iti trebuie 178 pt fireblade

argumentul asta cade

e o scuza penibila

 

Singura chestie penibila aici esti tu. Si nu inteleg..de ce faci asta? De ce ti-ai urcat in cap juma de forum? Esti incredibil de imatur. Lasa-ne dracu cu Kawasaki si Honde si tot, esti absolut incredibil. Oare asa faci si cu alti prieteni de-ai tai pe alte subiecte? Opel/VW? Durex/Love Plus? Sony/Panasonic? Chiar atat de disperat esti? Chiar n-ai alta treaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vad ca nu prea stii despre ce lupt eu aici dar vad ca sa te bagi in seama stii

1 eu lupt impotriva prostilor care spun fara argumente ca honda e cea mai fiabila

2 nu fac comparatie intre honda si kawasaki

3 moto gp nu are nimic de a face cu motociclismul inafara de faptul ca au si alea doua roti

 

6 in moto gp din 20 de moto 8 is honda e normal sa se claseze in fata

la fel si in sbk

1. iesi tati in strada si da-le in gura, parte in parte. Am vazut ca ai cu ce, Pantera deja e flausata, ce mai astepti? :D

2. nu? :rock:

3. bineinteles, moto gp e concurs cu camile care trebuie sa topaie printre jnepeni

6. ai facut tu repede calculul probabilitatilor, nu? :D

 

ratata e mama ta care te-a nascut viu

ma refeream la motoarele de serie copile

nu la alea ale echipelor de curse

citeste naibii inainte sa spui prostii

wsbk si 3 titluri mondiale in anduranta

ce darcu chiar atat de prost esti?

unde te refereai?

ai ramas fara argumente despre fiabilitatea kawasaki, maretule adunator de km (4000 in cat timp???) si de proteine in vena si acum incepi sa improsti cu cacao? Daca erai baiat finut, incepeai si tu: stiu ca Honda sunt bune, fiabile, performante... dar hai sa vedem ce poate oferi si kawasaki.

In plus: atata te mai caci pe tine cu motorul tau si cum castiga el competitiile de anduranta, dar motorul tau, de cand il ai (adica 4000 km) a vazut macar o data un circuit? Chiar si de afara, de peste gard, tot era ceva. Evident, cu tine in sa.

In final: kawasaki e o motocicleta buna, extraordinara, fantasmagorica, mirobolanta (tot am auzit ca e un cuvant la moda si-l folosesc desi nu stiu ce inseamna, cam cum e sergiulika cu "fiabilitatea").

Te-ai linistit, copile?

Crezi ca poti sa mergi acum la sala sa mai "tragi de fiare, mancatza-ashi" si sa ne lasi in pace? Am vrut sa spun ca mai bine ai pleca sa te plimbi cu motorul, dar vad ca ai niste probleme cu el de ai facut numai 4000 de km si nu vreau sa te demoralizez prea tare. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: eu nu inteleg de ce vorbim de un motor diin 1995?

pe cine mai intereseaza cat de fiabila e kawasakiu de atunci...

mai bine iesi si fa km decat posturi... ca inca e vreme buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. iesi tati in strada si da-le in gura, parte in parte. Am vazut ca ai cu ce, Pantera deja e flausata, ce mai astepti? :unsure:

Imi vine sa-mi trantesc singura motoreta de pe cric cand il vad, poate daca sparg o carena, un semnal, o oglinda, ceva, se linisteste ! :rock: :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ati scos voi cifra 4000?

daca eu fac sala sau nu e irelevant

era normal sa spui ceva legat de proteine

btw stii ce sunt acelea?

ma gandeam si eu ca nu

dar da bine sa pari ca stii ceva legat de nutritie

oricum nu am facut calculul probabilitatilor fiindca era inutil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iese mai, afara, il sperie kawa :rock: sta pe forumuri sa ne convinga ca honda nu-i fiabila :unsure:

 

daca tot e vorba de probabilitati, te-ai gandit ca s-ar putea sa fie unmotiv pt care din 20 motoare la gp, 8 sunt honda? :D

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura chestie penibila aici esti tu. Si nu inteleg..de ce faci asta? De ce ti-ai urcat in cap juma de forum? Esti incredibil de imatur. Lasa-ne dracu cu Kawasaki si Honde si tot, esti absolut incredibil. Oare asa faci si cu alti prieteni de-ai tai pe alte subiecte? Opel/VW? Durex/Love Plus? Sony/Panasonic? Chiar atat de disperat esti? Chiar n-ai alta treaba?

De smecher, ma, nu stim noi d-astea. El merge la sala si stie d-aia, cum ii zice? nutritie? Noi suntem varza, nu putem noi sa ne punem cu Gigi Muschiuletz.

Care prieteni? Mimi si Fifi? Cred ca nici prieteni imaginari n-are. El este mesagerul Kawa pe pamant si a venit sa starpeasca raul (aka. Honda) din radacina, si cum el n-are viata personala s-a gandit ca cel mai bine e sa inceapa cu astia de pe forum care au Honda, nu? Inteligenta miscare !!

 

Te doare mintea ! :unsure: :rock: :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revolutie a fost hayabusa Z1 cb 750 si gsxr 750

 

zx7r sau zxr 750 e cat zx10 zx12 zx14 zx999rs la un loc

hayabusa... CB... GSX-R... unde e kawasaki? :unsure:

vad ca in ultima parte a postului incepi sa compari kawasaki cu kawasaki. esti super tare, insista :rock:

Bah, nu ai inteles pana acumca toti avem acasa statuie cu cavasachiul tau si ne inchinam seara inainte de culcare si dimineata inainte sa ne spalam pe dinti? e cel mai bun, tati, mai bun chiar decat un alt kawasaki.

 

Imi vine sa-mi trantesc singura motoreta de pe cric cand il vad, poate daca sparg o carena, un semnal, o oglinda, ceva, se linisteste !

Vezi ca e naspa, daca se sparg: carena, semnalul, oglinda, inseamna ca motocicleta ta nu e fiabila. Cu alte cuvinte, serioja o sa-ti recomande sa-ti iei un kawasaki sa-l trantesti, ca are vopsea speciala care aluneca pe asfalt si nu crapa carenele, oglinzi care oglindesc numai pectoralii (pe romaneste: tatele) lui serioja si semnale anti rupere, cu arc (pentru revenire, evident) :D

 

de unde ati scos voi cifra 4000?

te-a dat in gat vecinul tau

 

 

btw stii ce sunt acelea?

ai dat-o in bara profesional de tot. in bara de la gard.

si eu am gresit, la ce tzatze ai, cred ca ai luat peptide, nu proteine.

 

dar da bine sa pari ca stii ceva legat de nutritie

eu ma gandeam la genetica, ca acolo s-a gresit la tine, nu la alimentatie. Ma rog, daca mama ta a baut soricioaica inainte sa te conceapa, e posibil sa fi avut si acest fapt o oarecare influenta asupra ta :D

 

oricum nu am facut calculul probabilitatilor fiindca era inutil

ai mancat o litera: "oricum nu am facut calculul probabilitatilor fiindca eram inutil"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu, am intelez ZX7R a fost mama lor pe circuite, loc unde nu iti prea trebuie fiabilitate

 

DAR

 

Ce modele de la kawasaki au concurat cu Honda CX 500, NTV Revere 650, VFR, AfricaTwin, acestea fiind cateva din motocicletele care au dovedit pe parcursul anilor de ce a ajuns Honda sa fie asociata prima cu fiabilitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ratata e mama ta care te-a nascut viu

Tipic pentru cei care raman fara argumente. Da` se asorteaza, relax. `ahh..., faceai referire la preferintele muzicale ale lui mertan? Cine e ca voi? :rock:

 

 

1. iesi tati in strada si da-le in gura, parte in parte. Am vazut ca ai cu ce, Pantera deja e flausata, ce mai astepti?

3. bineinteles, moto gp e concurs cu camile care trebuie sa topaie printre jnepeni

6. ai facut tu repede calculul probabilitatilor, nu?

:D

 

hayabusa... CB... GSX-R... unde e kawasaki? :D

vad ca in ultima parte a postului incepi sa compari kawasaki cu kawasaki. esti super tare, insista

Bah, nu ai inteles pana acumca toti avem acasa statuie cu cavasachiul tau si ne inchinam seara inainte de culcare si dimineata inainte sa ne spalam pe dinti? e cel mai bun, tati, mai bun chiar decat un alt kawasaki.

ai mancat o litera: "oricum nu am facut calculul probabilitatilor fiindca eram inutil"

I just love you! :unsure:

 

Sergiu, you make my day! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...