Sari la conținut

Barfe Si Smenuri


Roadkill_Himself
 Share

Postări Recomandate

Daca tot se intreaba lumea, tot felul de chestii, pe tot felul de topic-uri, ma gandeam sa adunam intr-un singur loc, cam ce se zvoneste si ce se barfeste, prin lumea bikeristica.

 

 

Io am auzit ca, cica, ar veni un MC mare, sa se domicilieze si pe la noi... asa, cam din ianuarie.

 

Care stie mai multe, rog detalii!

 

 

 

Acuma va rog sa nu ne apucam de turnat gaz pe foc. Sa ramanem la discutii civilizate, chiar daca despre barfe si zvonuri, pt. ca de multe ori, o barfa, un zvon, are si un dram de adevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca tot se intreaba lumea, tot felul de chestii, pe tot felul de topic-uri, ma gandeam sa adunam intr-un singur loc, cam ce se zvoneste si ce se barfeste, prin lumea bikeristica.

 

 

Io am auzit ca, cica, ar veni un MC mare, sa se domicilieze si pe la noi... asa, cam din ianuarie.

 

Care stie mai multe, rog detalii!

 

 

 

Acuma va rog sa nu ne apucam de turnat gaz pe foc. Sa ramanem la discutii civilizate, chiar daca despre barfe si zvonuri, pt. ca de multe ori, o barfa, un zvon, are si un dram de adevar.

Stai sa vezi ce mizerie se face aici ;) ! Scuze de off topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vezi ce mizerie se face aici ;) ! Scuze de off topic!

 

 

Nu-i deloc off topic, man.

 

 

Chestia e ca birfa umbla, vrei, nu vrei.

 

Macar de-ar umbla organizat, intr-un singur loc... aici paregzamplu.

 

 

 

Io am auzit de unii, ale caror colors dau roz, daca le combini... cica s-au umplut de :blbl: de patria noastra... zice gura satului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdeah, doua Hercules-uri pline de helsengelshi sunt ashteptate pe Otopeni pe 2 ianuarie la orele 3, 3 jumate.

Ma distreaza genul asta de discutzie!

Sa va zic un secret: oamenii care vor fi in HA sau Bandidos sau Black Power sau ce club vrea sa deschida chapter in Romania, sunt deja acolo pt ca sunt romani. Acum nu-i vezi pt ca nu au patchurile pe spate, sau le au de alta culoare. Se dau cu motoarele pe strada, enerveaza babe sau le trec strada, nu mai conteaza. Cel mult nishte patchuri o sa vina din stratinatatzi imperialiste shi cate unul doi vizitatori din cand in cand. Ca o sa intre in club nu o sa-i faca nici mai buni nici mai rai, asha ca va putetzi linishti: pentru cei din exteriorul cluburilor nimic nu se va schimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai auzit si ce MC, sau doar ca e un MC mare?

 

 

Fiind un topic de barfe, sau asa ceva, consider c-ar fi deplasat sa spun clubului pe nume. Nu se cuvine.

 

Io zic ca n-am fost prea evaziv, in indicarea acelui club.

 

 

 

Mdeah, doua Hercules-uri pline de helsengelshi sunt ashteptate pe Otopeni pe 2 ianuarie la orele 3, 3 jumate.

Ma distreaza genul asta de discutzie!

Sa va zic un secret: oamenii care vor fi in HA sau Bandidos sau Black Power sau ce club vrea sa deschida chapter in Romania, sunt deja acolo pt ca sunt romani. Acum nu-i vezi pt ca nu au patchurile pe spate, sau le au de alta culoare. Se dau cu motoarele pe strada, enerveaza babe sau le trec strada, nu mai conteaza. Cel mult nishte patchuri o sa vina din stratinatatzi imperialiste shi cate unul doi vizitatori din cand in cand. Ca o sa intre in club nu o sa-i faca nici mai buni nici mai rai, asha ca va putetzi linishti: pentru cei din exteriorul cluburilor nimic nu se va schimba.

 

 

Bai, sa stii ca pe mine m-ai linistit si mi-ai luat un bolovan de pe suflet, cu cele scrise.

 

Multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) : :blbl: ;) :D Just FUN!

 

 

Da, fun, pina cind suna ceasul doisprazece... dupa care-i prea tirziu.

 

 

Chestia e ca unii vor avea probleme serioase, la aparitia unui MC mare si cu reputatie "veritabila", pe scena autohtona.

 

Ceea ce nu-i rau.

 

Prea multe gasti, cu cirpe colorate pe spate, pe care sta si MC, fara habar de nimic, dar cu fitze, fumuri si aere de dai pe spate.

 

Un MC "veritabil" o sa-i potoleasca pe toti.

 

Singura chestiune pozitiva, in toata povestea asta.

 

 

 

 

 

 

 

De fapt, daca cuget bine, ceva MC-uri veritabile ar fi cel mai bun lucru, care s-ar putea intimpla motociclismului romanesc. S-ar cerne pleava, macar. S-ar vedea cine are cojone si cine nu.

 

Prea multi au tot felul de idei hippy, prin bostan, cu privire la motocilcismul international, gen peace, love si flori in par.

 

Realitatea, chiar daca distorsionat perceputa si prost inteleasa pe la noi, e cu totul alta si anume una destul de dura si necrutatoare.

 

Ce m-as mai distra, daca birfa s-ar dovedi adevarata!

 

S-ar injumatati, optimist vazut, numarul de pseudo MCuri bastinase. Io cred ca mai mult, decit injumatati...

 

Real fuckin' fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, fun, pina cind suna ceasul doisprazece... dupa care-i prea tirziu.

 

 

Chestia e ca unii vor avea probleme serioase, la aparitia unui MC mare si cu reputatie "veritabila", pe scena autohtona.

 

Ceea ce nu-i rau.

 

Prea multe gasti, cu cirpe colorate pe spate, pe care sta si MC, fara habar de nimic, dar cu fitze, fumuri si aere de dai pe spate.

 

Un MC "veritabil" o sa-i potoleasca pe toti.

 

Singura chestiune pozitiva, in toata povestea asta.

 

 

 

 

 

 

De fapt, daca cuget bine, ceva MC-uri veritabile ar fi cel mai bun lucru, care s-ar putea intimpla motociclismului romanesc. S-ar cerne pleava, macar. S-ar vedea cine are cojone si cine nu.

 

Prea multi au tot felul de idei hippy, prin bostan, cu privire la motocilcismul international, gen peace, love si flori in par.

 

Realitatea, chiar daca distorsionat perceputa si prost inteleasa pe la noi, e cu totul alta si anume una destul de dura si necrutatoare.

 

Ce m-as mai distra, daca birfa s-ar dovedi adevarata!

 

S-ar injumatati, optimist vazut, numarul de pseudo MCuri bastinase. Io cred ca mai mult, decit injumatati...

 

Real fuckin' fun!

Ahoi mates!

Apoi domnule draga, cum sa-ti zic YO! In loc sa venim si noi cu idei originale si sa facem ceva autohton si original mai bine importam un brand ca asa ne place noua sa importam! ;) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Real fuckin' fun!

 

stai linistit, ca-s cluburi moto romanesti, pe care nici dracu nu le dezbina, orice metode ar folosi.

e un club in bucale, foarte romanesc...daca se leaga 1%-rii de clubul ala, pleaca cu coada intre picioare in 2 timpi si 3 miscari....prea multi prieteni are clubul ala! ;) cam 50% din ce merge pe 2 roti in bucureshit. sa nu mai vb de cluburi prietene din tara n such.

asta e o chestie buna, zic io!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi mates!

Apoi domnule draga, cum sa-ti zic YO! In loc sa venim si noi cu idei originale si sa facem ceva autohton si original mai bine importam un brand ca asa ne place noua sa importam! ;) !

 

Aici nu e vorba de importat ... daca va veni vreun club mare, cluburile ce vor adera vor avea emblema de jos ROMANIA

 

Ceva autohton sa facut in multe tari , dar cind sa oferit de un club mai mare sa intre sub culorile lor sa intimplat ca multi au spus da , sa intimplat cam in toate tarile din europa....asa ca sigur se va intimpla si in RO cu siguranta....

 

nu e nimic rau in asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu e vorba de importat ... daca va veni vreun club mare, cluburile ce vor adera vor avea emblema de jos ROMANIA

 

Ceva autohton sa facut in multe tari , dar cind sa oferit de un club mai mare sa intre sub culorile lor sa intimplat ca multi au spus da , sa intimplat cam in toate tarile din europa....asa ca sigur se va intimpla si in RO cu siguranta....

 

nu e nimic rau in asta

Eu n-am zis ca e rau ceva in asta (ca si asa avem multe de invatat de la WEST), dar poate eram si noi un pic inovativi! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit, ca-s cluburi moto romanesti, pe care nici dracu nu le dezbina, orice metode ar folosi.

e un club in bucale, foarte romanesc...daca se leaga 1%-rii de clubul ala, pleaca cu coada intre picioare in 2 timpi si 3 miscari....prea multi prieteni are clubul ala! :( cam 50% din ce merge pe 2 roti in bucureshit. sa nu mai vb de cluburi prietene din tara n such.

asta e o chestie buna, zic io!

 

 

Stau foarte linistit.

 

 

Respectele mele, clubului cu pricina (prietenii stiu cine) si sper sa fie exact asa, cum zici tu. Astia au fost, oricum, din start bagati, de mine, in jumatatea de cluburi ce cred ca o sa supravietuiasca "invazia".

 

 

 

Aici nu e vorba de importat ... daca va veni vreun club mare, cluburile ce vor adera vor avea emblema de jos ROMANIA

 

Ceva autohton sa facut in multe tari , dar cind sa oferit de un club mai mare sa intre sub culorile lor sa intimplat ca multi au spus da , sa intimplat cam in toate tarile din europa....asa ca sigur se va intimpla si in RO cu siguranta....

 

nu e nimic rau in asta

 

 

Da, doar ca tarile respective au avut deja cluburi mari. Dupa "preluari", au ramas, totusi, cu cluburi mari autohtone.

 

Asta-i diferenta si cred ca asta a vrut IceLord sa zica.

 

Poate ca noi nu avem cluburi mari, dar macar sa le avem unite si dificil de indepartat de pe firmamentul cluburilor moto autohtone.

 

E clar ca vor avea, aia mari, chapters si membrii autohtoni, ca doar n-o sa "importe" membrii din vest. Ce, plm? Discutia, in directia asta, e timpita.

 

Io cred ca or sa fuga la politie sa-i dea in gat!In schimb vor avea de furca cu fauna autohtona....cefe late,ciori samd.

 

 

:( :lol: :lol:

 

 

CIORILE CU CEFE LATE MC e, oricum, cel mai tare si mai 1%er MC autohton.

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand s-a anuntat deschiderea showroomului HD in Bucuresti incepusera unii sa se gandeasca doar la invazie de HOGi si la "globalizare". Urmarile: au aparut 2-3 motociclisti noi despre care nu se stie nimic si pe care nu ii vede nimeni pe strazi.

 

Chiar credeti ca s-ar putea schimba cu ceva situatia la aparitia unui nou MC? Fie el si renumit? Eu cred ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand s-a anuntat deschiderea showroomului HD in Bucuresti incepusera unii sa se gandeasca doar la invazie de HOGi si la "globalizare". Urmarile: au aparut 2-3 motociclisti noi despre care nu se stie nimic si pe care nu ii vede nimeni pe strazi.

 

Chiar credeti ca s-ar putea schimba cu ceva situatia la aparitia unui nou MC? Fie el si renumit? Eu cred ca nu.

 

 

Pt. unii nu s-ar schimba nimic, cel putin nu semnificativ.

 

Pt. altii, in schimb... aoleu de mama lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma de ce credeti ca daca vin din West alte cluburi, ale noastre se duc dracu???nu vad care ar fi problema sa coexiste.

 

 

 

Ma doare-n bombeul cizmei cine, ce, care si, mai ales, cum... era un zvon, atita tot.

 

Treaba fiecaruia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. altii, in schimb... aoleu de mama lor!

Prostii.

 

Asta cu zvonul despre ozn-uri neidentificate is debitari gen - made by roadKillhimself: vine nu spun cine, la nu spun unde, nu spun cand, si va face nu spun ce si nu spun cu cine, ... .

 

Stati flex fratilor, lu' killhimself ii place sa faca pe baubau-u.

Iar zvonul ca vrea sa vine un "BIG" MC in Ro e o noutate doar pt. cei cu pampersi. Batranii stiu de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostii.

 

Asta cu zvonul despre ozn-uri neidentificate is debitari gen - made by roadKillhimself: vine nu spun cine, la nu spun unde, nu spun cand, si va face nu spun ce si nu spun cu cine, ... .

 

Stati flex fratilor, lu' killhimself ii place sa faca pe baubau-u.

Iar zvonul ca vrea sa vine un "BIG" MC in Ro e o noutate doar pt. cei cu pampersi. Batranii stiu de ce.

 

 

Corect. Imi scot palaria si ma inclin, batrine!

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...