Sari la conținut

Posibil Accident La Otopeni


danoprea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum cca.45 min. am vazut in Otopeni o motocicleta rasturnata intr-un sant(posibil honda rosie?)Eram intr-o masina, in viteza ,si nu am apucat sa vad prea bine.Sper din suflet sa nu fie ceva grav!!!!!!!!! :cheers:

nu am putut opri pt. ca eram doar pasager in masina cuiva care se grabea sa ajunga acasa!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era in localitate, tot nu-i bine... 120...?!! Aiurea.

Asteptam mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da a fost accident in otopeni un baiat luci care statea in otopeni cu o honda cbr rr a intrat intr un om pe trecerea de pietoni l a omorat pe loc si el cica e in stare grava la spital vitezometru se blocase la 120 cica asa am auzit

Daca e cum zici tu,s-a dus naibii imaginea noastra :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja a arătat pe Național treaba cu accidentu, bineînțeles cu accentuarea pe viteza motociclistului..din imagini nu am văzut nici o trecere de pietoni în apropiere..

 

Regretabil cele intamplate, dar totusi 120 in localitate mi se pare cam mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu caut nici o scuza: In Otopeni nu prea se circula incet, esti presat din toate partile. Abia m-am intors pe-acolo si era nebunie. Asta asa, ca idee.

 

Oricum, iar suntem in opinia publica sinucigasi, criminali, dementi, etc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja a arătat pe Național treaba cu accidentu, bineînțeles cu accentuarea pe viteza motociclistului..din imagini nu am văzut nici o trecere de pietoni în apropiere..

Eu am vorbit astazi cu un baiat care sta in Otopeni.Cica a fost un motor galben si accidentul a avut loc in apropierea unei trecerii de pietoni.A zis ca motociclistul ar avea probleme serioase la coloana :cheers:

Acum nu stiu cat de bine stia ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va spun eu era o honda cbr 1000 rr fireblade baiatul e la spital si nu e in stare grava are clavicula rupta mana n are nimic la coloana pasagera prietena lui n a patit nimic si inca nu se stie daca accidentul sa intamplat pe trecere iar omul pe care l a opmorat era surdo mut si cica ar fi fost si beat si din cate stiu eu surdo muti n au voie sa mearga singuri pe strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand uni ar trebui sa vb doar dak stiu ceva concret!

 

deci iata cum sta treaba! omu care a fost lovit era destul de baut si mai era si surdomut, a sarit peste balize moment in care o femeie dintr-un bloc alaturat sustine ca a auzit un claxon destul de profund (binenteles decedatul nu avea cum sa-l auda)!

 

motorul s-a tarat destul de multicel, prietena lui luci care se afla cu el pe motor a scapat cu bine slava domnului, iar luci a scapat cu piciorul + mana rupta si clavicula fisurata!

 

Ceasul de la Km s-a oprit intradevar la 120KM/h frana se pare ca avea o lungine de 4-5m de tinut minte frana incepea de pe trecerea de pietoni ceea ce ma face sa fiu 100% sigur ca decedatul nu era pe trecere inca un argument puternic este fatul ca sangele era exact pe baliza din dreptul centrului strazii ce se facea in dreapta.

 

am incercat sa fac o schema a locului sper sa fie cat de cat de folos pt ca sa va faceti si voi o idee!

 

schema.jpgposteze aici doar ceea

 

"Daca e cum zici tu,s-a dus naibii imaginea noastra"

imaginea "voastra" se duce in momentul in care mai exista imbecili ce gonesc cu 200KM/h prin locuri unde limita legala e de 50KM/h (eu nu zic ca nus adeptul vitezei dar o mai practici si cu prudenta)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Daca e cum zici tu,s-a dus naibii imaginea noastra"

imaginea "voastra" se duce in momentul in care mai exista imbecili ce gonesc cu 200KM/h prin locuri unde limita legala e de 50KM/h (eu nu zic ca nus adeptul vitezei dar o mai practici si cu prudenta)!

 

 

Poate nu pricep eu bine ce ai scris mai sus, dar ce mi-e 200, ce mi-e 120 in localitate ? Adik e imbecil doar cel cu 200 sau e si cel cu 120 ?

 

Oricum, Otopeniul e prea aglomerat :finger: , multa lume, multe masini, multi nervosi, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de cele intamplate DAR voi cu cat mergeti pe DN1 (otopeni)? Eu nu am vazut motocicleta < 100 pe acolo.

 

Iar la faza cu imaginea ... mai conteaza cand moare un om ca ni se strica nu stiu ce tentativa de imagine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la locul accidentului deoarece luci imi este f bun prieten. Decedatul era beat si traversase peste balizele acelea la vreo 15 m de trecerea de pietoni, la claxonat dar fiind surdo-mut nu a auzit nimic... Luci se afla acum intr-o stare mai buna, are probleme la mana stanga: ambele oase de la antebrat sunt rupte, partea de sus la fel(la biceps), clavicula, si omoplactul sau cum ii zice, rupte :crack: Acum ca are o situatie stabila mai grav este cu politia, trebuie sa se clarifice ca nu era pe trecere de pietoni, la politie 2 "martori" adica cei care erau cu decedatul au sustinut ca erau pe trecere :finger: , altii ca nu erau pe trecere. Insa clar este k nu erau pe trecere. Cat despre viteza... era ora 22, si e gol, drum drept...deci.... cred ca majoritatea mergeam 100+

 

 

Eu acum ma duc la el sa vad cum se mai simte si o sa mai revin cu vesti! Ride safe!

 

va spun eu era o honda cbr 1000 rr fireblade baiatul e la spital si nu e in stare grava are clavicula rupta mana n are nimic la coloana pasagera prietena lui n a patit nimic si inca nu se stie daca accidentul sa intamplat pe trecere iar omul pe care l a opmorat era surdo mut si cica ar fi fost si beat si din cate stiu eu surdo muti n au voie sa mearga singuri pe strada

Mai exact este vorba despre o Honda 900RR Fireblade, rosie.

 

 

 

Se vede in poza 2 tocmai unde era trecerea de pietoni.

post-2521-1128938883_thumb.jpg

post-2521-1128939000_thumb.jpg

post-2521-1128939135_thumb.jpg

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...