Sari la conținut

Gixer Vs Batran Neatent


augustyn
 Share

Postări Recomandate

am primit un telefon de la un prieten,cum ca un gixer a lovit un batran ce traversa neregulamentar.culoarea motorului rosu alb,cu nr de bucuresti,nu a retinut tot.tot individu mi-a zis ca pe mobra erau doi indivizi.daca am gresit imi cer scuze.daca stiti ceva informatii despre starea celor implicati va rog sa anuntati.sper sa fie ok si sa scape si mosulica neatent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit! Imi vine sa le sparg capu` astora de la Stiri.. "La prima vedere, era vina moshului..". Fi-le-ar exprimarea sa le fie!! Boshorogu` trecea neregulamentar, deci normal ca era vina lui !!!

Bafta motociclistului sa-si recupereze cumva banii pt reparatii, ca nu-mi placea cum arata moto ala.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

veneam pe fundeni dinspre colentina. dupa XXL (sau penny, ce dracu mai e acum acolo) vad pe stanga girofare si un motor culcat. politia punea jaloanele si indicatorul cu "accident". nici un alt motor nu mai era oprit. am tras imediat pe dreapta si m-am dus acolo. politia se pregatea sa faca masuratorile. la fata locului mai era un amic al bikerului ce venise cu un logan mcv sa ia motorul. langa motor doua casti, doua IXS-ul full face si o geaca cu protectii ful AXO. am vorbit cu baiatul care mai era acolo, si am aflat ca era prieten cu motociclistul si a ajuns dupa ce l-a luat salvarea.

accidentul s-a intamplat in felul urmator: motociclistul venea pe sos fundeni dinspre morarilor spre pod fundeni. i-a iesit un mos in fata (ne era trecere, nimic prin zona), motociclistul a franat, si a alunecat si s-a dus taras. l-a "agatat" si pe pieton, motorul s-a izbit de bordura si de stalpul unui indicator de circulatie. motociclistul, pasagera acestuia si pietonul neatent - toti la spital. din ce am inteles de la baieti, motociclistul a scapat usor, de pieton nu prea se stia nimic dar cica pasagera era mai grav, acuza dureri la gat si spate - am inteles ca nu avea geaca cu protectii, ci doar casca. deja incepuse sa se stranga tiganii din zona.. a mai oprit un biker cu 600RR cu pasagera si a recunoscut motorul. am inteles ca pe biker il chema Mirel si era din comuna Pantelimon. cauciucurile acestuia erau date bine de tot pana la capat si pareau date pe circuit. cel cu 600RR a mai dat niste telefoane si imediat au inceput sa se stranga baietii. cunoscutii lui spuneau ca era un baiat linistit si nu o alerga aiurea pe strazi. era intuneric si nu am vazut urme de franare sau ceva. am plecat in momentul in care au venit criminalistii si au inceput sa faca poze. motorul era destul de sifonat din ce mi-am dat seama (politia nu ne-a dat voie sa-l ridicam pana nu terminau criminalistii de pozat). oglinzi rupte, ghidon dreapta rupt, carenele sparte pe ambele parti desi avea crash-paduri, s-ar putea si furca sa fie indoita si nu mare mi-ar fi mirarea sa fie si cadrul "ciupit", rezervorul indoit iar pe jos era ulei, nu stiu daca a iesit pe preaplin sau s-a spart ceva pe acolo. motorul era 2008 si avea casco la el. de la politisti am inteles ca nu a existat nici un martor, nu a vazut nimeni cum s-a intamplat faza; urma sa se duca la ei la spital sa le ia declaratii. intre timp a venit si fratele motociclistului care venise sa ajute sa ia motorul. mai departe nu stiu ce s-a intamplat.

 

later edit:

cat eram pe acolo, a venit unul dintre politisti la mine si m-a intrebat daca stiu ceva de un accident in otopeni, pe DN. i-am zis ca vin dinspre Snagov si nu am vazut nimic.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa spun... la un moment dat erau oprite mai mult de 10 motoare si pe sensul celalat a trecut un Opel Rekord cazut rau de tot si plin cu tigani. in dreptul nostru, au lasat gemurile jos si au inceput: "ia ma, motociclisti jmecheri, uite la ei... asa va trebuie". va dati seama ce a fost la gura noastra.. pana si unul dintre politisti i-a injurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, nu vreau sa supar pe nimeni..... Dar daca mergea un pic mai incet, scapa si mosul si pilotul si pasagera ... pe motoreta trebuie sa intelegi faptul ca te misti mai repede ca altii . Timpii de reactie difera de la conserva la moto si mai ales la pieton. Poate se putea evita accidentul prin reducerea vitezei; cand vad in fata ceva dubios ( chiar si un card de masini oprite pe stanga), eu merg cu picioarele jos din scari si cu maxim 30.. Sper sa nu fi patit nimeni nimic, dar pilotului ii recomand ( desi nu e nevoie, o sa fie super atent ) sanatate !!!! Bafta .

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord!Daca mergea pe jos, sigur nu patea nimic! :)

 

Sanatate bikerului si prietenei, penalizari ( :laugh: ) lui mosulika neatentu'!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

istetul de mai sus...hmm...nu i-a sarit nici un caine direct in discurile de frana la 30 la ora...pe pietris...nu vezi cainele..pur si simplu franeaza mobra violent,si se culca pe o parte...

..numai robocapi p-aici,care nu inteleg semnificatia cuvantului accident..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, nu vreau sa supar pe nimeni..... Dar daca mergea un pic mai incet, scapa si mosul si pilotul si pasagera ... pe motoreta trebuie sa intelegi faptul ca te misti mai repede ca altii . Timpii de reactie difera de la conserva la moto si mai ales la pieton. Poate se putea evita accidentul prin reducerea vitezei; cand vad in fata ceva dubios ( chiar si un card de masini oprite pe stanga), eu merg cu picioarele jos din scari si cu maxim 30.. Sper sa nu fi patit nimeni nimic, dar pilotului ii recomand ( desi nu e nevoie, o sa fie super atent ) sanatate !!!! Bafta .

Si eu cand vad orice pe langa drum, ma dau jos si merg pe langa mobra...in concluzie, nu merg niciodata pe ea. Sanatate biker-ului! Toata lumea are parte de ghinioane. Depinde de "cantitate". :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-ti pe OTV sa vedeti acolo prostie crasa.O duduie incerca ea sa explice cum sa intamplat accidentul.

Am apucat vreo 3 minute sa aud convorbirea telefonica in care duduia zicea ca mai erau vreo 4 bikeri care dupa accident si-au dus motoarele in spatele unui bloc aproape de locul accidentului,si s au intors sa adune piesele de la motor + alte nebuneli.

Am gresit threadul,e valabil pt accidentul din Constanta.

Editat de valentinsen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...