Sari la conținut

Soft Enduro In Weekend


Postări Recomandate

Am gasit impreuna cu cativa amici un loc destul de placut undeva langa C.E.T. SUd pe un coclau parasit (dreapta pe chei cum vii de pe centura spre vitan)

 

Merge pt incepatori/afoni doritori si chiar experimentati ( am gasit acolo duminica un nene cu un cros de 250 2T care ne-a aratat ce inseamna endureala serioasa nu ce faceam noi :disappointed: )

 

Am fost asa : 5 dominatoare, o aprilia pegaso si mandretea tuturor - un Xlr 125 R !

 

Loc de gratar am gasit suficient, lemne, ciupercile de pe jos le-am lasat acolo si un amic a spart baia de ulei la masina :lol:

 

Pe langa faptul ca noi "experimentatii" am facut "very stupid hard enduro" cu domniatoarele, gagicile s-au putut distra si ele copios pe coclau fiind suficient de soft pt incepatori:) o sa las pozele si filmuletele sa vorbeasca mai departe !

 

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">  - "trambulina" la care poti sarii cat te tine motorul :lol: 

 

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">  - pisi meu endurind cu 125-ul pe coclaul principal :lol: Editat de Cornhholio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am gasit impreuna cu cativa amici un loc destul de placut undeva langa C.E.T. SUd pe un coclau parasit (dreapta pe chei cum vii de pe centura spre vitan)

 

Merge pt incepatori/afoni doritori si chiar experimentati ( am gasit acolo duminica un nene cu un cros de 250 2T care ne-a aratat ce inseamna endureala serioasa nu ce faceam noi :lol: )

 

Am fost asa : 5 dominatoare, o aprilia pegaso si mandretea tuturor - un Xlr 125 R !

 

Loc de gratar am gasit suficient, lemne, ciupercile de pe jos le-am lasat acolo si un amic a spart baia de ulei la masina :lol:

 

Pe langa faptul ca noi "experimentatii" am facut "very stupid hard enduro" cu domniatoarele, gagicile s-au putut distra si ele copios pe coclau fiind suficient de soft pt incepatori:) o sa las pozele si filmuletele sa vorbeasca mai departe !

 

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">  - "trambulina" la care poti sarii cat te tine motorul :lol: 

 

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">  - pisi meu endurind cu 125-ul pe coclaul principal :)

 

 

 

foarte tare!!

dar mi-e teama ca o sa cam rupeti motoarele pe saritoarea aia

sunt cam grele ptr sarituri shi s-ar putea sa apara fisuri in cadru

 

bravo si ptr "pisi" tau! dar ar trebui sa urce panta aia cu a 2-a sau chiar a 3-a.

respect!

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain! Daca as fi aflat si eu, se strangeau mai multe Domiuri :lol:

 

 

well, next time iti dau baietii PM, daca e :disappointed:.

 

bravo si ptr "pisi" tau! dar ar trebui sa urce panta aia cu a 2-a sau chiar a 3-a.

 

 

nu prea mai am frana pe spate functionala, iar cauciucurile sunt tocite rau :lol:. asa ca mi-a fost cam frica. nu-i bai, saptamana asta punem mobra la punct si daca avem noroc de vreme frumoasa si peste 2 saptamani, scoatem untul din mobra (sau ea din mine :lol: ).

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"> - aici pisi si sormea exersand mersul stil hamster pe motor :lol: ( pisi prima oara pe un nx 650 dupa ce a mers doar pe 125-ul ei, si sormea prima data pe motor la 15 ani ai ei :lol: ) scuzati comentariile de pe fundal :lol: erau despre masina avariata :disappointed: Editat de Cornhholio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am fost foarte placut impresionata de domi :disappointed: . sambata m-am dat catinel pe el, deh, first time. duminica am inceput sa ma dau la el si am urcat panta pana la jumatate :lol:. e cam greu. next time sper sa am mai mult curaj :lol: (urcatul ca urcatul, dar ma gandeam cu groaza la coborare).

post-12107-1225813433_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well, next time iti dau baietii PM, daca e :disappointed:.

 

 

 

 

nu prea mai am frana pe spate functionala, iar cauciucurile sunt tocite rau :lol:. asa ca mi-a fost cam frica. nu-i bai, saptamana asta punem mobra la punct si daca avem noroc de vreme frumoasa si peste 2 saptamani, scoatem untul din mobra (sau ea din mine :lol: ).

 

 

succes!!!! scoate untu' din mobra! ca o merita!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost descoperit faimosul COCLAU.:disappointed:

 

Cind va mai duceti, spuneti-i si lui Victor (Dragonu) poate va insoteste si va si arata mers de om nebun pe potecutele alea, si sarituri faine.

 

Ce fisuri... ce cadru... Dominatoarele nu se rup asa usor :lol:

Asa e. Si al meu a sarit pe acolo si e fine&danddy.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost descoperit faimosul COCLAU.:disappointed:

 

Cind va mai duceti, spuneti-i si lui Victor (Dragonu) poate va insoteste si va si arata mers de om nebun pe potecutele alea, si sarituri faine.

 

 

Asa e. Si al meu a sarit pe acolo si e fine&danddy.

 

am inteles de la traian, sotul alinei (mystyk), ca el il cunoaste pe Dragonu. au mai iesit la enduro impreuna, inclusiv pe unde am fost noi in week-end, ne-a pove din iesirile lor :lol:. si noi suntem curiosi sa-l cunoastem pe musiu, ca prea povestea traian cu patos despre cum se endureau :lol:. o sa-i propun lui traian sa-l ia si pe Dragonu' next time sau cand o putea omu' :lol:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si io!

 

Pai incercam sa ne strangem weekend-ul asta, duminica de ex.?

 

S-a tinut bine Pegasu (cred ), asa ca io m-as mai baga la o tura.

 

Vreme buna, ca asfaltu e vai mama lui!

 

cum sa nu :disappointed: si da , de preferat duminica :lol: weekendul asta promit ca iti arat eu ce stie pegasoul tau sa faca :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrea si Domi al meu la coclau (si evident trebuie sa il insotesc :rolleyes: )

 

unde se face adunarea duminica?

 

pai in principiu unde am scris la inceputul topicului ca am fost week-end-ul trecut ;).

 

asta o sa anuntam sambata seara in functie de vreme, si daca reusesc sa fac rost de cablu de acceleratie la xlr (s-a rupt in seara asta :nono: ) 

 

da, asta este foarte dureros :lool: . pisi, please try to do something. nu vreau sa-mi bag unghia in gat :P .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grija mare cu pegaso la sarituri pentru ca amortizorul spate la pegaso e un gunoi.

 

Merci de sfat. Oricum, in caz de ceva nasol, vine iarna, asa ca n-o sa plang prea tare dupa el....am timp pana in primavara :rolleyes: O sa plang probabil cand ma duc la UM dupa piese.

 

Optimist fiind totusi, nu o sa-mi rup pegasu, si duminica pare sa fie soare cu nori, fara sanse de ploaie. Ne vdm acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si duminica pare sa fie soare cu nori, fara sanse de ploaie. Ne vdm acolo!

 

asta ma uit si eu, ca toata saptamana anuntau doar nori pentru acest week-end si week-end-ul viitor soare mult cu nori. acum se anunta in acest week-end soare cu nori (sau nori cu soare :nono: ), iar week-end-ul viitor ploaie :rolleyes:.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...