Sari la conținut

inca o mini-tura pana in Veliko


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Lasa taticu ca p-asta eu cel putin il stiu.Ce presupune in tara chestia asta e clar.Dar partea cu iesirea din tara personal nu am vazut-o in regulament.Daca tu stii de ea lumineaza-ne.

 

 

Sau ne trag pe dreapta pe toti si ne dau voie sa plecam unu pe ora asta asa ca chestie ca suntem nesimtiti si mergem grupati.

 

 

Haideti totusi sa nu aberam si o plimbare dus-intors Giurgiu merita.

 

 

Pai ce stii ca nu stii ninic. Din moment ce am zis ca Uniunea Europeana are aceleasi legi pentru toate tarile care fac parte din ea (doar pedepsele difera in functie de tara), clar ai voie sa mergi si cu permisul luat de trei zile, pentru ca legislatia rutiera romana implicit cea Europeana nu mai prevede interzicerea sofatului international daca esti sub 1 an de la dobandirea permisului........ doar trebuie sa ai "lamaia" in geam daca este auto sau pe numar daca este moto. Trebuie dor sa respecti regurile de circulatie pentru incepatori care sunt putin altfel decat restul, adica: trebuie sa mergi cu o viteza mai mica cu 10 km/h si alte nebuloase de astea. Pentru alte tari care nu fac parte din UE trebuie sa te interesezi.

Acum esti luminat?

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai ce stii ca nu stii ninic. Din moment ce am zis ca Uniunea Europeana are aceleasi legi pentru toate tarile care fac parte din ea (doar pedepsele difera in functie de tara), clar ai voie sa mergi si cu permisul luat de trei zile, pentru ca legislatia rutiera romana implicit cea Europeana nu mai prevede interzicerea sofatului international daca esti sub 1 an de la dobandirea permisului........ doar trebuie sa ai "lamaia" in geam daca este auto sau pe numar daca este moto. Trebuie dor sa respecti regurile de circulatie pentru incepatori care sunt putin altfel decat restul, adica: trebuie sa mergi cu o viteza mai mica cu 10 km/h si alte nebuloase de astea. Pentru alte tari care nu fac parte din UE trebuie sa te interesezi.

Acum esti luminat?

 

1.Nu te-am luat peste picior,deci nu o face nici tu prin ''Pai ce stii ca nu stii ninic''

2.Prin luminare nu faceam misto de tine.Vorbeam foarte serios daca stii articolul cu precizarea respectiva sub 1 an in afara tarii pentru ca eu nu-l cunosc(ca de fapt nu exista).

3.Lamaia nu se pune pe numar-pentru ca nu ai voie sa obstructionezi numarul.

4.Nebuloasele de care zici : viteza limitata in afara localitatii,mersul pe prima banda,lamaia.

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu te-am luat peste picior,deci nu o face nici tu prin ''Pai ce stii ca nu stii ninic''

2.Prin luminare nu faceam misto de tine.Vorbeam foarte serios daca stii articolul cu precizarea respectiva sub 1 an in afara tarii pentru ca eu nu-l cunosc(ca de fapt nu exista).

3.Lamaia nu se pune pe numar-pentru ca nu ai voie sa obstructionezi numarul.

4.Nebuloasele de care zici : viteza limitata in afara localitatii,mersul pe prima banda,lamaia.

:P

 

subscriu NU AI VOIE sa ti lamaia pe numar!

 

a plouat 3 minute cu soare

calmati-va!

 

 

Da mai... sa nu uit sa pun si eu lamaia!

 

Mi-am luat pantaloni de iarna si casca integrala!! :lol:

Bulgaria, here I come :ok:

 

sa le porti sanatoasa, scuze ca am plecat dar aveam treaba si nu stiam cat de rpd te intorci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CORECT, langa numar

 

E un paradox aici: in legislatie zice ca la moto lamaia se pune pe numar, fara sa se specifice cum si in ce fel. Eu una nu am pus-o, ca nu se mai vedea numarul. Fizic, nu prea ai cum sa impaci si capra si varza

 

sa le porti sanatoasa, scuze ca am plecat dar aveam treaba si nu stiam cat de rpd te intorci!

 

:P

 

Sa le porti sanatoasa!!!!

 

:lol:

 

Scuze, retrag cele spuse despre lamaie :ok:

 

"Art. 149 (1)Conducătorul de autovehicul sau de tramvai cu o vechime mai mică de un an de la data obținerii permisului de conducere are obligația de a aplica semnul distinctiv sub forma unui disc de culoare galbenă, cu diametrul de 100 mm, care are în centru semnul exclamării, de culoare neagră, cu lungimea de 60 mm Âşi diametrul punctului de 10 mm, după cum urmează:

 

a)la motocicletă, în partea din spate lângă numărul de înmatriculare;

"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un paradox aici: in legislatie zice ca la moto lamaia se pune pe numar, fara sa se specifice cum si in ce fel. Eu una nu am pus-o, ca nu se mai vedea numarul. Fizic, nu prea ai cum sa impaci si capra si varza

 

 

 

:P

 

 

 

:lol:

 

Scuze, retrag cele spuse despre lamaie :ok:

 

"Art. 149 (1)Conducătorul de autovehicul sau de tramvai cu o vechime mai mică de un an de la data obținerii permisului de conducere are obligația de a aplica semnul distinctiv sub forma unui disc de culoare galbenă, cu diametrul de 100 mm, care are în centru semnul exclamării, de culoare neagră, cu lungimea de 60 mm Âşi diametrul punctului de 10 mm, după cum urmează:

 

a)la motocicletă, în partea din spate lângă numărul de înmatriculare;

"

 

 

a purtat cineva "lamaia" pe mobra? :D .... in ignoranta mea nici nu stiam ca e obligatorie pe mobra - sau e aparuta odata cu legea noua ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar nu vorbiti serios cu "minim un an vechime permis" pentru iesirea din tzara :P

 

EXCEPTIE LA LEGE O FAC CONDUCATORII DE SEX FEMININ

DATORITA FAPTULUI DOVEDIT STIINTIFIC CA SEXUL FEMINI E MAI DEZVOLTAT ATAT "NEURONIC" CAT SI FIZIC

DECI UN AN DE CONDUS MOTO FACE CAT 2 LA BARBATI :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concret..cind plecati??

 

 

dupa cum i-am propus si danei eu vreau sa mai merg in veliko pt ca am mers mai de mult si e demential(si se manaca extraordinar de bine)

acuma e vb de mai multi bani pt ca este nevoie de buvinieta si taxa de pod - 10 euro fiecare parca

daca vreti sa inoptam acolo e ok, avem unde, cam vreo 10 euro pe noapte de persoana era cand am fost eu

AI CE VEDEA si ce vizita, timp sa avem!

deci ce ziceti? bagam o Bulgaria?

 

 

http://www.velikoturnovo-info.ro/index1.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam sambata pe la 9,3o-9,45 din omv Eroii Revolutiei (Pieptanari, Citymall)

Si mai terminati cu lamai sau vechime un an. La bulgari spaga inca rezolva orice, iar de lamai n-a fost cautat nimeni.

Si ce echipament - puloverul crosetat si izmenele nu mai merg? - cred c-o sa arat ca un gogosar cu 4 bete infipte in el. Daca ionut vine iar fara manusi fac maine comanda de niste proteze - sa-mi spuneti cu cate degete sa-i luam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam sambata pe la 9,3o-9,45 din omv Eroii Revolutiei (Pieptanari, Citymall)

Si mai terminati cu lamai sau vechime un an. La bulgari spaga inca rezolva orice, iar de lamai n-a fost cautat nimeni.

Si ce echipament - puloverul crosetat si izmenele nu mai merg? - cred c-o sa arat ca un gogosar cu 4 bete infipte in el. Daca ionut vine iar fara manusi fac maine comanda de niste proteze - sa-mi spuneti cu cate degete sa-i luam.

9.15-9.30 !!!

nu mai trageti de ora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXCEPTIE LA LEGE O FAC CONDUCATORII DE SEX FEMININ

DATORITA FAPTULUI DOVEDIT STIINTIFIC CA SEXUL FEMINI E MAI DEZVOLTAT ATAT "NEURONIC" CAT SI FIZIC

DECI UN AN DE CONDUS MOTO FACE CAT 2 LA BARBATI :P

Nu fii misogin.S-ar putea ca odata si odata sa ti-o iei tare de tot pe drum de la fete.Cred ca ar fi mai mishto de filmat decit cazature ta din Jugoslavia.Ianachime vino maine la Bikers Otopeni asa cam pe la 20,00 sa ne spui pe viu cum ai reusit ceeace ai reusit.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam sambata pe la 9,3o-9,45 din omv Eroii Revolutiei (Pieptanari, Citymall)

Si mai terminati cu lamai sau vechime un an. La bulgari spaga inca rezolva orice, iar de lamai n-a fost cautat nimeni.

Si ce echipament - puloverul crosetat si izmenele nu mai merg? - cred c-o sa arat ca un gogosar cu 4 bete infipte in el. Daca ionut vine iar fara manusi fac maine comanda de niste proteze - sa-mi spuneti cu cate degete sa-i luam.

 

domnu relax, ii aduc eu niste manusi de iarna colorate frumos :lol:

acuma asta e am sa beau doua zile nuam din cinstea lui :ok: :P

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trag si io de timp ca azi s-a ridicat ceata abia la 12 :P

Cine vrea niste leve cu ~2 lei bucata, sa-mi lase un privat, ceva. Ca maine ma duc sa-mi iau vreo 5o. Imi ajung sper.

bogdaneee de unde iei leve?ca vin si io sa iau :lol:

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...