Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Cine iese diseara la o pastrama?

 

...sau un peste?

 

Mai exista viata pe planeta asta?

Pestele l-am mancat deja...dar despre altceva vreau sa va povestesc.

Faza cu DOT -ul de pe anvelope este absolut relativa;sa va zic de ce.

Saptamana aceasta am cumparat anvelope si am ramas un pic surprins ptr. ca soseau din "viitor".

Pe ele este stantat DOT 1013...deci se vor fabrica peste 5 luni si eu totusi le am pe masina.

Faza este ca fabricile cand pun o matrita pe masina ,trag cu ea cateva zeci de mii de buc cu DOT crescator in functie de cerere.Sunt convins ca exista in depozitul de fabrica si fabricate in 2014.

Editat de tridentbg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In seara asta o veste trista din nou la tv...un tanar motociclist de 27 de ani s-a stins din cauza unei soferite care nu a acordat prioritate.

Dumnezeu sa-l ierte!

In evitarea unui accident, conteaza cel mai mult sa previzualizezi toate scenariile pe care le pot face partenerii de trafic din campul vizual...restul tine de Dumnezeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista viata pe burgman.ro...ne gasiti acolo!

...si pe mine tot Adrian ma plateste ,dar iau mai putin k Viorel fiindca sunt la inceput. :)

 

:crack: ai o bere de la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

la al meu scuter s-a pierut capacul de la stutzul de golire a carcasei filtrului si aerul a intrat mai mult pe acolo ocolind filtrul.

se vede in poza 2 ce imbacsita e sita in dreptul gaurii de golire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ieri am facut o mica revizie, curatire, la partea de filtrare....admisie, si a carburatorului.

ce am gasit acolo se vede in poze.

attachicon.gif2013-06-07 12.39.45.jpgattachicon.gif2013-06-07 12.40.40.jpgattachicon.gif2013-06-07 12.39.52.jpg

Salutare! Eu cand l-am curatat,avea niste ulei,acolo,pe fundul filtrului,sub sita metalica. E normal sa fie acolo? Si daca da,dupa curatare,sa mai pun altul,sau vine singur din motor? Stiu ca exista si filtre in care trebuie sa fie ulei...de asta intreb.

 

Nu dar nu descopar cum pun poze si ma enerveaza :))

"More reply Options",iar apoi ai optiunea de "Attach files" :)

 

Apropo,jantele Burgului meu erau cam zgariate si m-am gandit sa le schimb putin culoarea :) Toata treaba e Home-made si cu spray-uri,nu stiu cat va rezista vopseaua,dar am sperante,avand in vedere ca le-am dat si cu lac

post-67743-0-88695600-1372945748_thumb.jpg

post-67743-0-28855300-1372945768_thumb.jpg

post-67743-0-23074200-1372945806_thumb.jpg

post-67743-0-91667500-1372945845_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

uleiul prezent in carcasa filtrului (e normal sa fie acolo, opreste paticulele de praf ce nu le poate opri filtrul) dar trebuie scurs atunci cand cureti filtrul, si carcasa spalata, astfel elimini mizeria prezenta acolo.

filtrul trbuie spalat cu apa calda si detergent, dupa spalare trebuie uns cu ulei curat, in carcasa nu trebuie sa pui ulei...se aduna singur acolo...nu trebuie alta interventie.

 

 

frumoasa vopseaua aplicata pe janta.

succes.

 

 

 

apropo's imi vand Burgmanuuuu.

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

E foarte posibil ca pana in 2014 sa cumpar un Burgman pe injectie K7+ sau un motor de touring,comod care sa consume putin

De gsxr mi s-a taiat de mult timp sa il iau la plimbari lungi(a fost una singura de 900km intr un week end) iar o tura de 250km ma oboseste,asa ca ramane strict de fun si de plimbari foarte scurte o data pe luna

Atlanticul se plafoneaza la peste 100km h,deh motor de 200 ...vreau ceva de minim 30cp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

uleiul prezent in carcasa filtrului (e normal sa fie acolo, opreste paticulele de praf ce nu le poate opri filtrul) dar trebuie scurs atunci cand cureti filtrul, si carcasa spalata, astfel elimini mizeria prezenta acolo.

filtrul trbuie spalat cu apa calda si detergent, dupa spalare trebuie uns cu ulei curat, in carcasa nu trebuie sa pui ulei...se aduna singur acolo...nu trebuie alta interventie.

 

 

frumoasa vopseaua aplicata pe janta.

succes.

 

 

 

apropo's imi vand Burgmanuuuu.

Se pune acel ulei special pentru filtre pe burete,nu?

Iti iei alt Burg? Sau treci la ceva de viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo,jantele Burgului meu erau cam zgariate si m-am gandit sa le schimb putin culoarea :) Toata treaba e Home-made si cu spray-uri,nu stiu cat va rezista vopseaua,dar am sperante,avand in vedere ca le-am dat si cu lac

 

Arata super ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva ,care e reglajul dat de carte pt carburator (cate ture la infiletare ) pt suzuki burgman 200 1999 ?

 

are cineva un releu incarcare de vanzare pt acest model?

astept pm , multumesc

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...