Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

de curand am cumparat pentru Burgmanul meu un topcase Givi dar am nevoie de o placa de prindere cu sistem monokey, aveti idee de unde as putea face rost de un astfel de placa?

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce model e burgmanu' ? baga o poza.

am eu un suport cu placa.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

bah....ce ia-ti facut lui ''Sir'' de nu mai posteaza? ce e cu el ?

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!!

haide , Sir, sunteti asteptat sa postati... fara posturile domniei voastre forumul este muuuult prea tacut... impresii, pareri, ganduri, sfaturi, povestiri... orice, numai sa vedem ca inca mai e activitate pe acest forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

:) In week-end nu ma dau pe tastatura...inteleg ca ti-e dor sa ma citesti, dar sa mai lasam si pe altii care au probleme sa scrie; deocamdata eu nu am...ma gandeam la un claxon cu sunet deosebit, suplimentar, dar nu stiu unde sa-l montez...merge la chopere, acolo e loc destul...

 

Astept "Aventurile lui Tibosee si Burgmanul Albastru"(seria II-Reglarea supapelor si Schimbarea la fata a Curelei)...si atingerea la testare a cel putin 150 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am primit si eu mesajul de la curier ca mi s-au trimis garniturile pt motor... astept cu nerabdare sa ajunga coletul si sa ma apuc de treaba la "inima calului" :crack: sper ca pana in week-end sa-i aud glasul... voi fi meticulos de aceasta data si toate operatiunile intreprinse vor fi fotografiate spre etichetare... wish me luck!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

 

Retineti linkul, ca au multe scule interesante (poloneze nu chinezarii), sunt din Targoviste, si au magasin virtual:

 

www.magazinulcuscule.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ma gandeam la un claxon cu sunet deosebit, suplimentar, dar nu stiu unde sa-l montez...merge la chopere, acolo e loc destul...

 

 

 

Am facut mutarea asta si eu, fac maine un clip sa ca vezi cum se aude si unde l-am montat :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

acum am primit si eu mesajul de la curier ca mi s-au trimis garniturile pt motor... astept cu nerabdare sa ajunga coletul si sa ma apuc de treaba la "inima calului" :crack: sper ca pana in week-end sa-i aud glasul... voi fi meticulos de aceasta data si toate operatiunile intreprinse vor fi fotografiate spre etichetare... wish me luck!!!

Sunt f. curios! Sa-ti faci un "Check List" sa nu-ti scape nimic!...sa-ti iasa din prima! :) Uite asa steptam toti, ca in poza asta:

post-70641-0-32450500-1365440821_thumb.png

Editat de Sir George Mihail Burghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

E un baiat aici pe forum care vinde claxoane Wolo...sunt ff misto...si se monteaza f simplu !

Pai pune o postare cu sunetul sa vedem si noi ce si cum se aude.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am montat nimic deocamdata, nici curea, nici nu am facut reglaj de supape. iar dupa ce am schimbat toba nu am mai auzit niciun zgomot de curea, acum merge foarte frumos, zdranganeau oricum si tablele in aia veche, cand vibra si se amplificau toate.

deocamdata ma obisnuiesc cu toba noua, face zgomot..

150 nu e greu de atins din moment ce pe distanta scurta am prins 145, sambata cand m-am plimbat cu prietenul meu cu Majesty-ul. foarte misto si Majesty, merge foarte frumos, arata foarte bine, imi place ca seamana foarte mult cu Burgmanul, la multe lucruri, dar nu i-au putut fura si confortul..are bordul mai misto, imi place ca are roata mai lata pe spate, stopul pe spate este interesant si el..

si are un demaraj foarte bun, mergea paralel cu mine pana la 140, depinde cine fura startul cu o secunda, juma de secunda, conteaza foarte mult cand atinge turatia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

 

 

am gasit ceva pe youtube Sir... v-ar placea asa ceva?

E'diferit'dar mai asteptam sa fie mai spectaculos...

 

Unde te dai frate in Bucuresti cu 145?..zi si mie, sa ma plimb si eu pe acolo, se pare ca e o zona linistita si fara trafic...eu chiar nu stiu asa ceva in Bucuresti, fara gropi, trafic, caini si politie...

 

Deci joi e epoisodu II?..joi se se termina totul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost putin pe dn, pana in baneasa, am testat asa scurt. pe trafic greu cand e liber prinzi lejer 140.

joi se termina operatiunea, revin bineinteles cu detalii despre curea, mers motor, etc..

Editat de tibosee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

400 din 2001, am suportul, imi trebuie doar placa de prindere care este de tip monokey

attachicon.gifplaca prindere monokey.jpg

suportul e si el de vanzare.....daca trebuie cuiva...face-ti o oferta si e al vostru.

asta e placa, care o am eu.

post-15361-0-67114600-1365442589_thumb.jpgpost-15361-0-11087100-1365442602_thumb.jpgpost-15361-0-74203400-1365442613_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

??????????? un post ceva cu sunetul este, domnul Viorel? nu de alta dar eu am spatiu destul si cred ca si ceva inteligenta sa montez un "super horn" pe "scuterica" al meu (tinand cont ca bateria e de 14 ah)

 

http://www.youtube.com/watch?v=TdnS-Utqtwk

adica ceva de genul acesta?

 

 

Am pastrat claxonul original al scuterului, doar ca am mai adaugat unul auto tip "goarna", asta-i tot :P

Am facut modificarea asta pt ca m-am cam saturat sa claxonez si cei din masini abia sa auda.

Maine pun video...sper sa nu uit :D

 

P.S - aceasta modificare este ilegala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu am un bosch...luat de pe BMW R80...se aude destul de tare in comparatie cu al burgmanului, si bateria ai suporta bine consumul, dar nu stiu cand i-o veni randul sa-l pun ca al am de vreo 2 ani.

post-15361-0-72798000-1365447336_thumb.jpgpost-15361-0-17157500-1365447354_thumb.jpg



:peace:



salutare Burg_man! pentru problema de care am vb poti sa ma apelezi pe mess id alinsavu76

vezi ca am dat add...la id-u...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...