Sari la conținut

Honda CBR 125R


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pana si o bicicleta face wheelie. Dar tu intr-adevar esti tare ca ai ridicat pe o roata un motor. Adevaratule!!!

 

Data viitoare incearca la o trecere de pietoni, e mai bine asa: sperii niste pietoni. Dupa ce avansezi, fa asta in aglomeratie, asa te vede mai multa lume si e mai palpitant intre masini.

Insista, poate citim despre tine la Accidente. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai cum am zis ca uni au spus ca CBR ul de 125 nu se ridica pe o roata si chestii si am vrut sa arat ca mere

pana si cu minsk topai pe o roata la greu. nu vad de ce cbr125 nu ar putea

Poti sa faci asa ceva chiar si cu un moped :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil ce reactii puteti avea unii! Omu' are o motoreta sport si intelege sa se bucure de ea. Chestia asta include si unele trick-uri. Reactia unora e la fel de "logica" ca si in cazu' in care un endurist ar posta poze cu coclaurii pe care s-a dat sau un cioparist ar pune poze cu motoru' pe care l-a macelarit si voi ati intreba "Shi?!" :lol: . Sectiunea asta se numeste "Motociclisti in fiecare zi" si omu' a pus poze cu ce a facut el in weekend cu motocicleta lui. Care e problema? Macar are curaju' sa incerce si sa invete. Era in parcare, echipat, care e baiu' ? In afara de lamentari gen "viteza ucide" si "vai, au mers cu 80 in oras" nu se mai poate vorbi nimic pe forumu' asta?

@Cobraart, bravo mah, felicitari si la mai mare, mi-au placut pozele :ok: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm fain!!!!

 

Cum o ridici? O turezi si dai drumul la ambreiaj? sau Spritz din gaz?

 

Dap o turez cam pe la 7-8 mii turatii pe minut si dau drumu la ambreaj si in mers fac acelasi lucru si mai trag si de ea

 

Pana si o bicicleta face wheelie. Dar tu intr-adevar esti tare ca ai ridicat pe o roata un motor. Adevaratule!!!

 

Data viitoare incearca la o trecere de pietoni, e mai bine asa: sperii niste pietoni. Dupa ce avansezi, fa asta in aglomeratie, asa te vede mai multa lume si e mai palpitant intre masini.

Insista, poate citim despre tine la Accidente. :lol:

 

Si prin trafic fac dar mai putin ca imi este ca o scap si nu stiu docamdata sa o directionez pe o roata dar nu este timpul pierdut sa invatz :baldy:

 

Sa stiti ca dau si autografe dar trb sa ma sunati sa stabilim o intalnire ca sunt foarte ocupat :ok: :moron:

 

Luc mersi asfalt uscat

 

Reverse de asta ziceai ceva? iti da impresia ca nu sunt tocite pe marginii dar uite de ce

 

imi cer scuze pt a 4-a poza dar asa mi a iesit screen shoot ul

post-5265-1131643474_thumb.jpg

post-5265-1131643508_thumb.jpg

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana si o bicicleta face wheelie. Dar tu intr-adevar esti tare ca ai ridicat pe o roata un motor. Adevaratule!!!

 

Data viitoare incearca la o trecere de pietoni, e mai bine asa: sperii niste pietoni. Dupa ce avansezi, fa asta in aglomeratie, asa te vede mai multa lume si e mai palpitant intre masini.

Insista, poate citim despre tine la Accidente. :baldy:

 

auzi...vrei sa fi zeul nostu?? :lol: unde keke vezi tu ma trecere de pietoni,aglomeratie sau masini.. :ok: ..stiti numai sa stati pe forum si sa dati sfaturi..cum vedeti ca a facut unu cate ceva, hop cu gura pe el..comunitatea [edit]...ce mare lucru a facut??si in intr-un loc sigur si echipat complet...nu mai zic nimic ca mi-e sila de voi..inca o data :moron:

 

Limbajul "bah" !

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap o turez cam pe la 7-8 mii turatii pe minut si dau drumu la ambreaj si in mers fac acelasi lucru si mai trag si de ea

 

Asa faceam io la nipru. Vezi ca se uzeaza cutia de viteze pentru ca in momentul cand "scapi" ambreiajul, cutia cupleaza brusc.

 

Cand o sa iti iei un motor mai mare ai sa vezi ca il ridici doar din acceleratie (asa fac si eu).

 

Sa iti spun de ce nu e bine sa o dai pe roata:

 

1. in momentul ridicarii pe o roata sunt forte mari in cutie si in lantul de transmisie

 

2. in momentul aterizarii poti sa spargi rulmentii rotii si astfel incat se poate bloca discul de frana in etrier si vii in cap. (Numai meseriasii o pun lent pe jos).

 

3. Poti sa cazi: ori te duci pe spate ori la aterizare nu ai ghidonul drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Ideea e ca orice motor il urci pe o roata. O comparatie buna am citit intr-o revista "trebuie sa dai drumu la ambreiaj asa cum te desparti de femeie: brusc si fara regrete!" :lol:

 

tare de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma las de wheelie ca nu prea imi place cum intra in viteza :ok: dar in rest o sa trec la stoppie sa fie tacamul complet

 

E clar , daca la whellie nu ai pus-o jos (oricum mai greu cu 125 sa te dea peste cap) sigur la stoppie o sa cazi in cap.

Oricum bafta la incercare si vezi ca e cam umed pe jos.

:lol:

P.S. Vezi poza si intreaba-te daca merita sau nu.

post-197-1131741351_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...