Sari la conținut

Trike-uri!


myagi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

mie personal nu-mi plac deloc. sunt de fitze rau de tot.

 

as merge cu unul numai daca as fi obez rau de tot si nu m-as tine pe motor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzi zic ca nu le plac dar totzi se inghesuie sa fac poze cu ele....la fel si cu choperele desi sunt naspa..cu se zicea in alt topic totzi vor sa faca poze pe ele nu pe speeduri. oare de ce ???evident ca sa se laude ca uite cu ce chestie urata ne manevrabila puturoasa....m-am pozat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o oftica pe astia care traiesc in tzari gen SUA, Germania, Anglia, Italia ca se duc la cimitirul de masini si isi aleg. Vrea roata nu stiu de care ... se duce , cauta si plateste la kilogram. E beton. E usor sa faci asa un custom. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce dracu or mai fi inginerii aia care tot calculeaza atitea mii de chestii pt motoare si sa faca tehnologie din ce in ce mai avansata cind putem, vorba lui baiazid, sa ne facem singuri motoretele (custom) luand piese din cimitrul de motorete....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata un trike dintr-un beetle shi mai multe chestii

Asta este 100%romanesc.Are motor de olcit.Problema este ca nu se poate omologa in Romania :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru MauS_L&P fii atent:

Poza pusa de tine contine un trike facut dintr-un motor de OLTCIT (filtrul de aer caracteristic; capacele de la chiulase si traseul fiselor, vizibil in stanga jos langa roata.) Cutia de viteze probabil de la un beetle sau duba; fata e sigur de la un ij (rezervor si furca).

Am vazut trike si buggy facute pe reteta asemanatoare - motor si cutie de duba - prin Bucuresti DAR intrebarea este:

Cum obtii omologarea la rar??????????????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu, ca si pentru ATVuri ... nu ti-o da. Astia de la omologari sunt niste imbecili.

Io am un chevrolet pickup truck si l-am carosat (nu din metal - fibra). Am platit o gramada de bani pentru omologare. I-am intrebat la ce mai trebuie omologare ca toate daciile papuc au ... si ei mi-au raspuns cu o seninatate si cu o inteligenta de am ramas tampit: sa nu cumva sa se rupa mashina. Am ramas cu okii beliti la el .... si ma intrebam cum draq daca o dacie papuc nu se rupe, cum sa se rupa un Chevrolet cu ditamai sasiul pe el ca sinele de tren. Imbecili... nu am ce zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Arata naspa, dar uitati-va ce roti si ce motoare au ... cred ca .. costa o avere. La roti ma refeream la alea pe spate .. evident.

Da meh ai dreptate.In afara de rotzi shi motoare nu ai la ce sa te uitzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Ce mama dracu' sunt trike-urile? niste prostii care nu isi au locul nicaieri, nici la motoare, nici la masini! iar "feeling-ul" este de cacao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

a, shi in plus mai shi costa o gramada de bani! cam cum sunt shi dna-urile de la gilera! scumpe shi fara rost! :) :angry: Cu banii de pe un trike "meserias" iti faci doua choppere la comanda! Shi alea sunt exact ce vrei tu! :angry: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce dracu or mai fi inginerii aia care tot calculeaza atitea mii de chestii pt motoare si sa faca tehnologie din ce in ce mai avansata cind putem, vorba lui baiazid, sa ne facem singuri motoretele (custom) luand piese din cimitrul de motorete....

Deh ma ninja, am inteles ca defilezi cu speederii, da lasa-ne-n kilu nostru cu inginerii tai pe post de calculatoare ... Cred ca pe tot forumul nu mai gasesti agitator asa ca tine, nu scapi nici o ocazie sa te iei de noi. Ce draq nu intelegi ? Exista si alte gusturi, vere, mai mult sau mai putin motivate logic.

Cred ca vorbesc in numele tuturor iubitorilor de motoare dar mai ales pentru cei care sunt luati peste picior, indiferent de amorul lor pentru un tip sau altu de motor. Da-ne, prietene, libertatea sa alegem noi ce ne place si nu mai comenta alegerile noastre, nu te mai minuna de ele, ca nu suntem de-un leat, nu avem aceleasi sentimente, trairi dar mai ales educatie ... open your mind & let us be !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...