Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

sal.. ai ca am stat cu ochi pe tine pretul este ok problema este cum ti le trimit eu pot cu un curier la mine an oras sant toate firmele acum nu stiu cu care lucrezi tu si un nr de tel ca mie mai usor sa discut cu tine ,asta daca nu deranjez.

 

Cel mai mult,am lucrat cu Fan-ul. Poti sã mã suni s-acuma.În ultimul timp,pt. cã am foarte multã treabã,încetez activitatea,pe la 3-4 dimineatza.Foloseste nr. de Vodafone.Si eu,prefer sã discut,decât sã scriu.Merge mai repede.

 

si eu si eu ? :whip: :))

 

Ti-o rezolv si tie..Vreau sã rezolv întâi cu astea venite din provincie.Oricum,tu poti sã vii s-o iei pe cea de pilot,care-i gata,de mult...Se pune prafu' pe ea,deja...biggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie sa primesti seaua din Carei de Transalp600 (posta).Broderia am achitat-o lui Vadim,aici la Cta.Sper sa o trmt.cit mai repede.Combinatia de culori o vreau negru cu gri si cheder gri+broderia.Buretele sa fie mai tare.

Cu respect,

Grigore Z. 0721/341971

Constanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai normal trebuia sa am priorite fata de provinciali ca le ai de la inceputul lui ianuarie dar na..asteptaaam poate ajung si manetele. Nu fac un drum sa o iau pe aia de pilot si altul pt cea de pasager..cum am mai spus renunta la acel S pe care vrei u sa il faci ca nu e important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi era al nustiu catelea termen de predare, daca pana la ora 20 nu primesc instiintare de la curier, ma gandesc sincer sa cer sa mi sa trimita seile inapoi asa cum sunt pentru a le face altundeva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Darian, eu ma ocup cu importul de moto SH iar unele au seile crapate/deteriorate din cauza ca nu s-au vandut de ceva vreme si din aceasta cauza as dori o colaborare, insa din ultimile posturi se pare ca esti cam neserios cu termenul de finalizare, de aceea astept sa vad daca asteptarea merita sa iau aceasta decizie. Momentan servisez un Monster, un V-Strom si un...CBF, vad ca printre ultimile lucrari ar trebui sa fie si asa ceva; termenul la care o sa le bag la vanzare este 1 Mai, deci timp ar fi.Astept sa vad ceva poze ca sa ii dam drumul la treaba.

Cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, omule, da un semn ceva ca e pacat sa isi piarda oamenii increderea in tine dupa ce ai muncit atat si multi au fost foarte satisfacuti de ce a iesit din mana ta...eu sunt unul din ei. @kidu imi zicea ca nu mai ai material ptr pernuta de la sissy-bar...poate ca asta e motivul ptr care s-au decalat si celelalte lucrari..Important e sa iesi la rampa si sa spui ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, omule, da un semn ceva ca e pacat sa isi piarda oamenii increderea in tine dupa ce ai muncit atat si multi au fost foarte satisfacuti de ce a iesit din mana ta...eu sunt unul din ei. @kidu imi zicea ca nu mai ai material ptr pernuta de la sissy-bar...poate ca asta e motivul ptr care s-au decalat si celelalte lucrari..Important e sa iesi la rampa si sa spui ceva....

eu deja imi pierdui increderea si rabdarea sper sa imi ajunga manetele alea mai repede ... si cu bicicleta cred ca ajungeau mai repede . :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu astăzi am recuperat Âşaua, a durat aprox. 3 sapt. Punând în balanța pretul, lucrarea Âşi timpul de aÂşteptare tot eu ies în câÂştig. Probabil dacă ar da un termen aproximativ Âşi mai mare nu s-at mai supără atâta lume, da cred că le trece când văd lucrarea finală.

@ darian. Tnx again Âşi mult spor mai departe.

 

Pică:

post-42729-0-92270900-1331913269_thumb.jpg

post-42729-0-82033500-1331913296_thumb.jpg

post-42729-0-04159800-1331913413_thumb.jpg

post-42729-0-32822200-1331913697_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu astăzi am recuperat Âşaua, a durat aprox. 3 sapt. Punând în balanța pretul, lucrarea Âşi timpul de aÂşteptare tot eu ies în câÂştig. Probabil dacă ar da un termen aproximativ Âşi mai mare nu s-at mai supără atâta lume, da cred că le trece când văd lucrarea finală.

@ darian. Tnx again Âşi mult spor mai departe.

 

Pică:

fericitule, eu nu mai suport sa fiu dus cu zaharelul sa imi spuna miercuri..maine etc....... am 2 sei de gsxr fara lucrari complexe. prietenii ies la plimbare cu mobrele si eu nici macar nu pot sa mi-o aduc acasa. mai astept 1 saptamana maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai postez aici ca o fac degeaba...astept un semn pe alte cai din partea lui Darian..........

 

Eu abia acuma fac o pauzã si mã uit pe net.De 4 zile,tot în ritm drãcesc lucrez,câte 12-14 ore/zi,ca sã m-aduc la zi,cu lucrãrile.Din diverse motive,mai ales unele pe care nu le pot controla,am ajuns în situatia asta.

Ti-am mai zis de 2-3 ori cã seaua de pilot e gata demult,si poti sã vii s-o iei si sã-ti aduci mobra acasã.Azi,am cusut si jumãtate din piesele de la seaua ta de pasager,urmând ca mâine searã,s-o termin de tot. Pt. mine nu existã sâmbãtã sau duminicã. Apropo de manetele tale: tocmai le-am scris chinezilor,cã nu mi-a venit pachetul cu manetele tale.De obicei,în cazuri de-astea,trimit alt pachet.Mi-i s-a mai întâmplat.Si chiar sã primesc pânã la urmã,2 pachete.Dar,sã stii cã mai am de primit 3 (trei) pachete,tot asa,cu întârziere.Deci,al tãu nu e singurul.

Mai pun si eu câteva poze cu ce-am mai si pozat,din ce-am lucrat zilele astea.Una de Varadero si cea de V-Strom (mersi,@The Viper ! )

post-2143-0-78218500-1331935338_thumb.jpgpost-2143-0-54472200-1331935348_thumb.jpgpost-2143-0-17694500-1331935360_thumb.jpgpost-2143-0-61853300-1331935375_thumb.jpgpost-2143-0-58396400-1331935388_thumb.jpgpost-2143-0-68965300-1331935399_thumb.jpgpost-2143-0-25177600-1331935418_thumb.jpgpost-2143-0-86768700-1331935433_thumb.jpg

Înafarã de astea,au mai fost un set de sei de la un CBR F4 cu coditza modificatã (i-am fãcut si-un model unicat),una de scuter,îngustatã una de SV 650,etc...

 

Desi nu-mi place nici asa,prefer sa mã-njure lumea,c-am întârziat câteva zile sau chiar mai mult,decât sã mi-i se batã obrazu' c-am dat chix,si n-au iesit cum trebuie.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La seile de CBF ai mai facut ceva? :scratch:

 

:whip: :burnout:

 

Astazi era al nustiu catelea termen de predare, daca pana la ora 20 nu primesc instiintare de la curier, ma gandesc sincer sa cer sa mi sa trimita seile inapoi asa cum sunt pentru a le face altundeva....

 

astept si eu un raspuns macar aici, de ceva vreme, daca pe tel sau mail nu se poate.....

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rabdare si tutun baieti.n-a murit nimeni ca nu a iesit din prima zi mai calda cu mobra la plimbare.din pacate darian e unul singur si uneori se intampla sa se impotmoleasca in prea multe lucrari deodata.va rog fiti mai intelegatori.

 

 

o sa incerc sa mai explic odata ce implica modificarea unei sei,poate intelege mai multa lume DE CE nu se poate face "PE LOC".

 

 

se desface invelisul vechi(astaa e relativ usor).

in cazul in care nu se schimba buretele de la baza DE TOT se rascheteaza o buna bucata din cel vechi CU ATENTIE ca sa se pastreze forma.in cazul in care se schimba forma,se rascheteaza in asa fel incat forma cea noua sa prinda contur deja.e un fel de sculptura in burete doar ca se face cu niste perii de sarma si alte scule.

se toarna un strat de silicon .ala trebuie sa stea la uscat CEL PUTIN 12 ore.cei care sustin ca e deajuns doar cateva ore...treaba lor.eu sustin ca nu e.

peste primul start de silicon se mai toarna unul.nu ma intrebati de ce ca nici eu nu stiu toate secretele lui darian.dar avand in vedere feedback-ul de la cei care si-au modificat seile la el...stie el ce si de ce e asa.

peste aceste straturi de silicon se pune burete de o anumita densitate.trebuie pus in asa fel incat sa aiba forma finala ceruta/dorita de client.

peste buretele ala se mai pune un start mai subtire(nu intotdeauna dar de multe ori)

asta in ceea ce priveste saua in sine.acum sa trecem la pielea care acopera toata kestia de mai sus.

e arta si precizie sa croiesti DIN OCHI la fiecare sa in parte DUPA CERINTELE clientului acest invelis de piele.daca gresesti o iei de la capat.de la zero.pt fiecare bucatica.si cele mai multe sei facute de darian au f multe bucati.de aia si ies cum ies.

dupa croit urmeaza cusutul.si ala e cu cantec.nu ne place cand face riduri sau incretituri,nu?deci nu ne grabim.lucram incet si BINE.

tot la cusut intra si chederele.care sunt facute si alea MANUAL.bucata cu bucata.costa timp.

si acum cireasa de pe tort:invelirea seii,va aduceti aminte-chestia aia cu straturi de silicon si burete si bla bla-cu pielea croita.oricat maiestrie ai avea....se poate intampla sa nu fi croit bine.undeva sa faca riduri....cute...incretituri.fuck...shit happends.ia-o de la capat...desfa bucata defectuoasa...croieste alta...coase-o...etc etc.

 

inmultiti asta cu cel putin 6 sei de terminat IN ACELASI timp si spuneti cu mana pe inima ca banii pe care ii cere darian sunt nejustificati si ca intarzierile care le are uneori la termenele care le da sunt aiurea in tramvai.

 

disclaimer:

 

nu am vrut sa jignesc pe nimeni.

nu am vrut sa par condescendent.

nu "TIN" cu darian doar pt ca lucrez cu el.

 

 

o zi buna va doresc si

 

BAFTA MAXIMA.

 

 

 

P.S. si apropo.o sa de genul asta pe afara costa de la 200 EURO in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spuneam mai sus....lasati omu sa isi faca treaba si pe urma dati cu pietre...e foarte bine ca @dkid a postat procesul tehnologic si sincer sa fiu eu unu nu m-as baga la asa ceva....prea migalos. Iar cu plata ce sa zic...nemultumitii ar trebui sa arunce un ochi pe-afara la preturi, ca sa nu mai vb de timpul ptr transport. Acu ...eu nu pot avea decat vorbe de lauda ptr ce a iesit din mana celor doi baieti, chiar daca astept si pernuta de la sissy-bar care sunt convins ca va fi cireasa de pe tort...Cu toate astea nu zoresc pe nici unul din ei ca vad ca sunt alte urgente...poate in vreo 10 zile ii va veni si ei randul...

Altfel, ce sa zic, salutari si respect ptr voi Darian si @dkid!....keep on good work!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns seaua si la mine, de vreo doua zile, dar nu am apucat sa postez pina acum.

 

In lumina discutiilor anterioare pot doar sa spun ca un amic si-a facut acelasi lucru in Hungheria si a dat 300 e, a primit seaua facuta cu material lucios, de zici ca era ceva manelist, astfel incat a trebuit sa o trimita inapoi, tot pe cheltuiala lui. Astfel pina a iesit cum trebuie a cheltuit 400 euro si vreau sa subliniez ca este exact la fel de comoda ca si seaua facuta de Darian cu 180 LEI!!!

Desigur, termenele nu sunt respectate si aici poate ca ar fi mai bine sa declare un termen mai lung. Nu uitati insa ca depinde de materiale care vin mai usor sau mai greu, broderia nu o face el, deci doar plimbatul broderiei face o saptamana.

Darian, gaseste un ucenic si va merge treaba mai repede, caci deja esti superaglomerat .

post-29439-0-53332900-1332060271_thumb.jpg

post-29439-0-43460700-1332060276_thumb.jpg

post-29439-0-19669500-1332060281_thumb.jpg

post-29439-0-67700600-1332060285_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kostine, daca te bagi la din-astea (cu biciuri, costume din piele, etc) sa anunti din timp, plateste lumea bilet si iti ies si niste bani :D

 

rolleyes.gifVino tu cu biciul,cã eu cobor cu sabia.Ditamai katana,am fost deghizat în ninja,la o petrecere-bal mascatbiggrinbounce2.gif.Sã te f... "simplã reîmbrãcare ", ai?! Sâmbãtã seara,cu seaua ta mã "distram"....8 ore am lucrat doar la seaua pasagerului !!!!!! Dac-ar fi s-o iau în termeni economici, faliment ar scrie pe mine,la lucrãri de genul ãsta.învelitoarea croitã-n stilul ãsta,pe ebay,costã vreo 130-180 $.Stiutreaba asta,ca si-a adus un amic.Si-a venit la mine,sã i-i le capsez.Si erau si croite stâmb,si fãcute cu un galben diferit,fatzã de ce comandase.Le-a dat feed-back negativ.Pânã la urmã,tot la mine a venit sã-i fac alte fetze,cu imitatie de carbon (cam acum un an,toata tãrãsenia).Uite poze si cu seile tale...Restul,sunt o parte din ce-am terminat în week-end.C-au mai fost.Nici n-am avut timp sã le pozez.Pe net,doar 10-15 min. /zi,tv-ul nici nu l-am deschis,ieri...

post-2143-0-09392100-1332170783_thumb.jpgpost-2143-0-61007900-1332170791_thumb.jpgpost-2143-0-27000300-1332170802_thumb.jpgpost-2143-0-28049700-1332170815_thumb.jpgpost-2143-0-50947000-1332170828_thumb.jpgpost-2143-0-85194900-1332170839_thumb.jpgpost-2143-0-18720900-1332170853_thumb.jpgpost-2143-0-18720900-1332170853_thumb.jpgpost-2143-0-79929000-1332170887_thumb.jpgpost-2143-0-72487500-1332170905_thumb.jpgpost-2143-0-15308800-1332170923_thumb.jpg

 

 

 

post-2143-0-37946400-1332170871_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea un cliet k tine Kostin,cred ca-l spinzuram .

pe mine sau pe darian? :))) poate scot biciul fermecat si te :whip: si pe tine . Mersi darian-san sabia aia neascutita? cu aia ma ameninti:D

LE: Cam mici pozele zgarcitule :lol:

Editat de Kostin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...