Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Mda... Ori sunt eu extrem de ghinionist, ori treaba nu e chiar asa cum pare la prima vedere.

Dupa descusatura de pe stanga (dupa 30 km cu saua refacuta) mi s-a descusut si pe dreapta. In aceeasi zona. Daca si de data asta mi-a taiat-o un vecin nenorocit cu forfecuta de unghii fara sa se atinga de material...

De acum incolo orice apare naspa la sa, incerc sa repar singur. Macar e gata cand trebuie si nu ma costa nimic. Ba mai economisesc si ceva benzina, evitand vreo 3-4 drumuri pan' la Cismigiu... Si poate tine si peste 200 km.

Nervi tari, baieti.

headscratch.gif Nu ti-i se pare ciudat ca s-a descusut numai saua ta ?! Pe toate le cos cu-aceeasi atza,mosor industrial cu 2500 m de atza... Deci , logic,ar fi sa se fi descusut toate seile lucrate cu atza asta,in ultimile 6 luni...Cand ti-am reparat seaua (gratis,desi mi-era clar ca n-a fost "defect de fabricatie " ),am verificat si cusatura cealalta,cea care " s-a rupt" acuma. Era perfecta,fara nicio problema...Adu-mi-o sa ti-o repar iarasi (tot gratis ). Si-o sa-ti platesc si litrul ala de benzina,consumat cu " 3-4 drumuri pan' la Cismigiu"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....Si sa stii c-am vazut destule sei " aranjate ' de vecini amabili...ce zici de-asta ...?post-2143-0-51922700-1332888574_thumb.jpg

I-am refacut-o omului,de 3 ori...pina la urma,a fost montata camera de supraveghere,si adusa o alta motocicleta,drept momeala.Mosu' care le taia (c-a taiat seile de la 6 motociclete),a fost identificat,si facuta reclamatie,la Politie...A scos din buzunar,o gramada de bani,ginere-su' ... Cica avea niste probleme psihice,seniorul respectiv.Mai grav mi-i se pare ca umbla cu cutter-ul la el.Adica,daca i-i se punea pata pe vreun copil,in loc de motocicleta....

 

AHA,te-am prins pe forum :)) :bounce: asta sigur e un semn bun

 

Daaa...vezi la ce ora....prima oara,in ultimile 3 zile...Maine,o termin si pe-a ta.In fine...! Azi,l-am platit pe-un amic,sa vina sa ma ia cu mobra,pe post de taxi,ca sa castig timp.Altfel,pierdeam vreo 2 ore,cu drumul la firma de unde aveam de luat burete cu densitate mare.De fapt,de comandat,ca maine,o sa-l si iau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, ma Dariane, o trec la experienta. O sa ma apuc si io sa urmaresc manichiuristele din cartier, ca doar cu forfecuta de pieliti s-ar putea taia ata aia fara sa atingi materialul.

Noi sa fim sanatosi, fieru...aaa...asta vinilinu se repara.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai aude ceva despre manete? ca mi-a mai facut cineva o comanda din china si a ajuns in 12 zile....manetele astea parca vin cu bicicleta :))

Nu te plange, macar ai sea; a mea e la Darian de 2 luni si jumatate... si platita in avans :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici DKID.

 

darian nu are calculator saptaman asta,e la mine la reparat asa ca foplositi cu incredere abonamentele GSM:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut @Darian & @Dkid.

 

Am primit sheaua, multumesc !

 

Toate cele bune !

Doar clienti fericiti... o fi seaua mea mai speciala de nu o poate Darian termina? Trebuia doar schimbata pielea, nu modificata, nu culori speciale... Inca putin si se fac 3 luni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata si seaua mea de cbr1100xx.

 

Multumesc Darian si @dkid!

 

 

Salutare , m-ar interesa si pe mine o sea exact ca aceasta de super blackbird eu am o honda vfr 800 2007. Cat costa si in cat timp e gata.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Darian. Ti-am scris cu ceva timp in urma de saua mea de Suzuki GS500 E. Trebuia sa iau legatura cu tine prin februarie cand urma sa o aduc in Bucuresti. Avand in vedere ca abia acum am adus-o in Bucuresti, spune-mi te rog cand si cum pot lua legatura cu tine. Merci mult si Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Celor cu intarzieri mari la sei: au fost probleme cu materialele folosite la seile voastre, si au trebuit inlocuite; timpul de livrare la materialul nou a fost foarte mare.

Darian nu are timp sa intre pe forum - daca doriti sa luati legatura cu el, apelati-l pe numarul de Vodafone.

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu sa de dakar . trebuie retapitata si eventual facuta putin mai moale , cat ar costa si mai important in cat timp ar fi gata . vreau sa fie exact tipu/nuanta de original nu vrea ceva special ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Celor cu intarzieri mari la sei: au fost probleme cu materialele folosite la seile voastre, si au trebuit inlocuite; timpul de livrare la materialul nou a fost foarte mare.

Darian nu are timp sa intre pe forum - daca doriti sa luati legatura cu el, apelati-l pe numarul de Vodafone.

 

O zi buna.

 

 

Cand primesc saua, pun si eu poze...

Editat de Cercelush
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Darian! Saua BIG-ului arata si se comporta bine, inca un client multumit...

SM1.jpg

 

Iar acum ar fi randul Apriliei.... vreau sa ii fac o sa pentru pasager, cat mai confortabila, dar totusi in linia generala a motocicletei... Daca vin in iunie cu capacul monopost pe la tine (am un drum de Bucuresti) crezi ca poti croi o sa cu totul dupa sablon? Fiindca daca da, atunci o reconstruim si pe cea a pilotului, ma tenteaza ceva in genul CORBIN.

 

biju.jpg

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Darian! Saua BIG-ului arata si se comporta bine, inca un client multumit...

SM1.jpg

 

Iar acum ar fi randul Apriliei.... vreau sa ii fac o sa pentru pasager, cat mai confortabila, dar totusi in linia generala a motocicletei... Daca vin in iunie cu capacul monopost pe la tine (am un drum de Bucuresti) crezi ca poti croi o sa cu totul dupa sablon? Fiindca daca da, atunci o reconstruim si pe cea a pilotului, ma tenteaza ceva in genul CORBIN.

 

biju.jpg

 

Salut si mersi pt. feedback !

La Aprilia,sã-nteleg cã n-ai deloc seaua pasagerului ? Problema ar fi partea din plastic,cã restul (buretele si-nvelitoarea ),se face... Tre' sã vãd ce profil are monopostul,pe dedesubt...Dacã e ceva mai simplutz,poate ar fi sanse sã-l pot imita si p-ãla. Dacã nu merge sã-l fac eu,ar mai fi varianta cumpãrãrii uneia original,s/h,de pe ebay - nu conteazã starea generalã,fundul din plastic e important. Seaua pilotului e lucrare simplã, "de-ncãlzire "biggrinbounce2.gif

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...