Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

apropo de cutie am si eu o gaselnita la viteza a 4-a care se manifesta rar dar se mia manifesta cateodata in a 4- da sa sara din viteza. in frana de motor sau cand o las in inertie daca trag cu a 4 nu sare in turatie deloc daca o las relax da sa sara in a 3 a. tot furci si sincroane sa fie..

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezmembrez ZZR400 din 1996. Preturile sunt de bun simt si nu sunt fixe !

Exemplu de preturi aici:

/index.php?/topic/667269-dezmembrez-zzr400-din-1996/page__view__findpost__p__2951828

 

Baterie ca noua: 130 ron

Sa reconditionata, ca noua: 140 ron

Bloc motor complet, functional + cutie viteze care sare din a 2a + Chiuloasa (adica pe scurt tot motorul si cutia) : 500 ron.

Cadru cu acte: 600 ron.

Janta fata: 180 ron - Compatibila ZZR600

Janta spate: 180 ron - teoretic e compatibila cu ZZR600

Disc spate in stare foarte buna: 200 ron - compatibil ZZR600

Rezervor: 190 ron

Bloc comenzi stanga: 120 ron

Bloc comenzi dreapta: 120 ron

Anvelopa fata 120/60-17: 70 ron

Bujii CR9E in stare buna: 15 ron bucata SAU 50 ron toate 4.

Electromotor 190 ron

Bobine inductie 70 ron bucata

Instalatie franare completa: Etrieri fata+Etrier spate+maneta frana+pompa fata+pompa spate+furtune=600 ron. Se pot da si separat.

CDI: 320 ron

 

Plus multe altele. 0741095483, Daniel. Sau putem vorbi pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva de unde pot descarca un manual de reparatie cu cutia de viteze? poate reusesc sa imi dau seama din manual cat de complexa este reparatia si eventual poate ma ajuta colegii forumisti sa identific piesele problema, sincronul si furca respectiva sau pastilele respective. am inteles de la cineva ca in manual dau si cote de uzura a pieselor, e foarte explicit... daca l-as putea gasi ce bine ar fi.

Editat de big_inu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur, cand ai tu timp. am uitat ca e 20 azi :D. da si tu un telefon cand vrei sa ne intalnim

Editat de mexykanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au ramas piese multe si ieftine. Se mai si discuta la comenzi mai mari :)

 

Sa reconditionata, ca noua: 140 ron

Bloc motor complet, functional + cutie viteze care sare din a 2a + Chiuloasa (adica pe scurt tot motorul si cutia) : 500 ron.

Cadru cu acte: 600 ron.

Janta fata: 180 ron - Compatibila ZZR600

Janta spate: 180 ron - teoretic e compatibila cu ZZR600

Disc spate in stare foarte buna: 200 ron - compatibil ZZR600

Rezervor: 190 ron

Bloc comenzi stanga: 120 ron

Bloc comenzi dreapta: 120 ron

Anvelopa fata 120/60-17: 70 ron

Bujii CR9E: 15 ron bucata SAU 50 ron toate 4.

 

Electromotor 190 ron

Bobine inductie 70 ron bucata

Instalatie franare completa: Etrieri fata+Etrier spate+maneta frana+pompa fata+pompa spate+furtune=600 ron. Se pot da si separat.

CDI: 320 ron

 

...si multe altele la preturi decente :)

 

sus

 

 

 

Oferta de Craciun 18.09 - 25.09:

CDI 310 ron cu transport inclus - 72 euro

Furca fata 450 ron - Amortizoare + jug + ax - 105 euro

Amortizoare fata - 320 ron cu transport inclus - 75 euro

 

Oferta de craciun este valabila o saptamana, alte 3 piese la oferta de saptamana viitoare

 

--------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------

 

S-au dat urmatoarele: Galerie, Toba, Placute frana spate, Parbriz, Schimbator viteze+tija, Suport scarita dreapta + scarita + pedala frana, Aripa fata, Amortizor spate, Pompa benzina.

 

Pret pe ce a mai ramas din motocicleta: 300 euro.

 

In rest, preturile pe piese sunt la fel ca pana acum : minime si in nici un caz fixe.

 

Rog si ofer seriozitate.

 

This post has been edited by mexykanu: 21 September 2011 - 09:24 PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merry Christmas!

 

Gata! Am luat-o! Incepand de duminica sunt proprietar de motoreta! "Bineinteles" ca am fost cu ea la doctor... nu trecea de 6000 de ture, a desfacut-o mexykanu si avea o groaza de bube. Mai avem de lucru, dar acum merge mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merry Christmas!

 

Gata! Am luat-o! Incepand de duminica sunt proprietar de motoreta! "Bineinteles" ca am fost cu ea la doctor... nu trecea de 6000 de ture, a desfacut-o mexykanu si avea o groaza de bube. Mai avem de lucru, dar acum merge mai bine.

 

 

ce ai luat ? zzr? sa il stapanesti sanatos. sa intelegem ca nenea mexycanu e doctor de zzr? pe unde are atelierul ca suna interesant. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Up, s-au mai dat: Oglinda stanga + Bloc Comenzi stanga + Filtru aer.

Mai am 2 oglinzi dreapta + o oglinda stanga fara geam.

 

CELE MAI MICI PRETURI IN CONTINUARE. Rog si ofer seriozitate.

 

Oferta de Craciun a expirat. Cu ocazia zilei de Luni, mare oferta:

Pret motor complet - 470 ron

Janta spate cu disc - 300 ron

Rezervor - 180 ron

 

 

Oferta valabila in intervalul: 26.09 - 3.10

 

Ai PM X-el

 

Pret motocicleta cu totul (ce a ramas din ea) - 1200 ron

Motocicleta este practic inca functionala. Pentru a putea merge cu ea trebuie minim: un amortizor spate, suport scarita dreapta complet, si schimbator viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai .. hai sa ne vedem intr-o zi ... si sa ne apucam de ea ... free of charge as usual

 

poate ne adunam mai mult zzeristi

 

Primiti si pe fostii "zzeristi" ? As veni si eu sau mai bine va invit la garaj pe toti ca sa ne "balacim" in ulei si suruburi ....:))

 

Open Drink !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as spune ca sunt chiar doctor, mai degraba aspirant la postul de asistent medical. Atelierul este al lui Ozzy, este langa Cora Pantelimon, in Dobroiesti. Cum intri in Dobroiesti, inainte de primul magazin cu copertina verde faci dreapta si apoi stanga. Sau sunati la 0728550044 - Ozzy.

 

Mai multe detalii: http://www.romanticbikers.ro/oferta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e weekend dar din pacate motoreta mea a inceput sa sara din viteza, daca inainte mai facea figuri si scapa cand trageam mai tare de gaz in viteza 3, acum cand schimb din 2 in 3, dupa 3-4000 de ture sare in viteza 2, motorul se tureaza ciudat. mi-e cam tarsala sa merg asa cu ea, am patit asta cand ma duceam la munca si aveam ceva de mers din salajan in baneasa, e destul de naspa sa sari din 2 in 4, mai ales pe traficul asta la orele de varf. Dar nu disper, spre norocul me am gasit la un baiat o cutie de zzr din 2000 spune el, care pare ok. atasez o poza, poate cineva isi va putea exprima o parere despre ea, e ok/nu e ok.

post-46086-0-55705400-1317479772_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...