Sari la conținut

Piese de Ij unde se mai gasesc, cat costa si cat de bune?


sader
 Share

Postări Recomandate

Am mai ramas cativa devotati comunistelor pe aici prin Craiova, unii din cauza banilor si altii din propriile motive. Eu abia astept sa-mi iau o Honda! :rock:

Insa va trebui sa am tare multa rabdare pana sa mi se implineasca acest vis...

M-ar interesa si pe mine, asa cum am scris si in titlul topicului, de unde pot sa comand piese de Ij, eu am o Planeta5 si mai am un amic care doreste piese de Jupiter. Am lista gata facuta, mai imi trebuie o adresa unde sa trimit comanda.

Va rog sa imi spuneti si mie unde gasesc piese mai de calitate, fiindca am auzit ca nu prea se mai fabrica piese de calitate pt. Ij-uri. Eu am vorbit cu omul care imi repara motorul si mi-a spus sa ii duc piese noi.

Nu ma intereseaza asa mult pretul, stiti si voi cum se spune: suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai ramas cativa devotati comunistelor pe aici prin Craiova, unii din cauza banilor si altii din propriile motive. Eu abia astept sa-mi iau o Honda! :rock:

Insa va trebui sa am tare multa rabdare pana sa mi se implineasca acest vis...

M-ar interesa si pe mine, asa cum am scris si in titlul topicului, de unde pot sa comand piese de Ij, eu am o Planeta5 si mai am un amic care doreste piese de Jupiter. Am lista gata facuta, mai imi trebuie o adresa unde sa trimit comanda.

Va rog sa imi spuneti si mie unde gasesc piese mai de calitate, fiindca am auzit ca nu prea se mai fabrica piese de calitate pt. Ij-uri. Eu am vorbit cu omul care imi repara motorul si mi-a spus sa ii duc piese noi.

Nu ma intereseaza asa mult pretul, stiti si voi cum se spune: suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine!

 

aduc eu ce piese ai nevoie fara probleme.

sint piese de 2 feluri bune si mai putin bune,depinde de ce investitie vrei sa faci,dar deobicei la ij nus scupe piesele.

 

yd.mes danytunky sau 0740848790

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aduc eu ce piese ai nevoie fara probleme.

sint piese de 2 feluri bune si mai putin bune,depinde de ce investitie vrei sa faci,dar deobicei la ij nus scupe piesele.

 

yd.mes danytunky sau 0740848790

 

Domne, piese cit mai de calitate, pretul e de importanta secunda..

 

@dany: o sa vb cu sader, sa-ti trimitem o lista cu tot ce trebuie (din pacate, pe sader o gasesc doar cind vrea ea :what: , deci mai dureaza pina o sa dau de ea :haha: )

 

@sader: honda? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pai daca n-o ajutati si voi deloc!! ..a stat toata vara cu motorul stricat..

 

Touche, dar mde domne, cine-a stiut? :laugh:

 

O sa ne ocupam macar de acum incolo, unde e vointa, este si putinta (unde's multi puterea creste; pe sader si pe mobra i-am cunoscut din toamna, daca ii cunosteam din vara, poate aveam si eu alt spor cu rabla mea, asa, am fost si eu tot pe butuci si fara chef :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar cam fi trebuit sa strige AJUTOOOORRR,,,sa o auzim si noi,astia din craiova :laugh:

 

Draga Mihai, dac-ai sti de cand strig eu Ajutooor si toti sunt ocupati...

E usor asa sa spui ca ajuti pe cineva, dar cand e sa piarda din timpul lui nimeni nu se baga.

Imi pare rau ca am ajuns sa spun asta, dar pe mine, sincer, motociclistii pe care ii cunosti si tu de altfel, care aveau si ei comuniste inainte si mergeam la plimbari, pe mine m-au dezamagit... Nu cred ca dureaza 2 luni sa desfaci o cutie de viteze si s-o pui la loc. Eu atata i-am rugat. Asta este. :P

Sper sa ma ajute omul asta la care am motorul acum, daca e nevoie il las toata iarna la el, numai sa il faca sa mearga ca inainte. Poate il cunosti, e vorba de Radu din Bariera. A lucrat el la Pol. com.

Tu pe unde mai esti? ca nu te-am vazut demult. Moto mai ai?

Salutari! :D

 

Domne, piese cit mai de calitate, pretul e de importanta secunda..

 

@dany: o sa vb cu sader, sa-ti trimitem o lista cu tot ce trebuie (din pacate, pe sader o gasesc doar cind vrea ea , deci mai dureaza pina o sa dau de ea )

 

@sader: honda?

 

Vorbesc si cu mataluta, dar ti-am spus momentan nu mi-am vazut capul de treaba...

(offtopic: nenea de la cai e in concediu si deocamdata nu mai mergem, ramane pe viitor, i-am spus Madalinei)

Comanda o facem cel tarziu luni, ok?

Honda mi se pare un motor foarte bun. Poate o sa ti-o dau si tie dupa ce imi iau.

Si dupa aia sa vedem cate Ij-uri mai vrei sa cumperi... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Vorbesc si cu mataluta, dar ti-am spus momentan nu mi-am vazut capul de treaba...

(offtopic: nenea de la cai e in concediu si deocamdata nu mai mergem, ramane pe viitor, i-am spus Madalinei)

Comanda o facem cel tarziu luni, ok?

Honda mi se pare un motor foarte bun. Poate o sa ti-o dau si tie dupa ce imi iau.

Si dupa aia sa vedem cate Ij-uri mai vrei sa cumperi... :lol:

 

Poate mi-o dai si mie... hmmm... dar nu esti sigura :P

 

Acuma de ce sa zic, e vorba si de gustul fiecaruia, mie chiar imi place Ijul, dar la faza cu honda, chiar m-ai dezamagit :D , eu am crezut ca am cunoscut o comunista inraita, pe cind tu... honda :D

 

E okay cu caii, ca duminik tre sa vad ce fac cu planeta aia, ca a ramas cam in pom... e posibil sa ajung si pe la slatina...

 

Pina una alta, toate cele bune

sa auzim de bine!

 

PS: cel putin in materie de Ijuri, de-acum punem osu', cine stie, poate readucem comunistele in craiova!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar cam fi trebuit sa strige AJUTOOOORRR,,,sa o auzim si noi,astia din craiova :lol:

...pai a strigat toata vara! :laugh: , dar erati prea aproape...

 

O sa ne ocupam macar de acum incolo...

..asa sa faci, ca-i vecina cu tine :D

 

.... eu am crezut ca am cunoscut o comunista inraita, pe cind tu... honda ...

... :P foarte simplu: fa-i motorul sa mearga, si-i piere cheful de honda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o chestie,toata vara n-am fost in craiova........asa ca nu aveam cum sa cetesc ce topicuri a facut...sorry,

de acum incerc si eu ce pot,,,,cu munca si cu piese(de la mine o sa aiba supotul de sea,daca s-o nimeri)

si eu sunt plopist cu al meu.....brobleme la ambielaj si altele....beleaua e mare cu ij-urile,,,,,da tot IJ_ISTI SUNTEM!(cel putin eu si cu vlad........)

numai bine!

 

...pai a strigat toata vara! :lol: , dar erati prea aproape...

 

 

..asa sa faci, ca-i vecina cu tine :laugh:

 

 

... :D foarte simplu: fa-i motorul sa mearga, si-i piere cheful de honda...

 

te vad eu cumva interesat de piese de ij sau reparatii,sfaturi, sau chef de barfe si taclale?FACE TO FACE!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

....brobleme la ambielaj si altele....beleaua e mare cu ij-urile,,,,,

 

!totul vine de la km pe care ii ai spate, adica ;EXPERIENTA; :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....te vad eu cumva interesat de piese de ij sau reparatii,sfaturi, sau chef de barfe si taclale?FACE TO FACE!!

.."barfe si taclale" zici??? :lol: Sefu', mai citeste o data postarile anterioare! Nu ma intereseaza ij-ul in mod special, eu am nipru. Este vorba de a-ti ajuta un coleg motociclist care locuieste in acelasi oras cu tine, in acest caz o fata! Poti bine, nu poti iar bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am decis sa o ajut cu mult timp in urma!! :laugh:

 

Iote-te la el! Pa si mie nu mi-ai spus? :lol:

Vom trai si vom vedea. Pana acum imi promisesera vreo 4 oameni ca ma ajuta...

 

Revenind la ale noastre, adica la motoarele noastre, am trimis comanda de piese la Dany, sper ca saptamana viitoare sa le si aduca si peste catva timp o sa le ridic eu de la posta.

Sper sa nu fie prea grele! :D

 

Mihai, la vara facem grupul comunistelor neoficial, te bagi? Eu cel putin nu ma mai duc cu baietii la Cioara sau la plimbari ca merg cu 80 km/h si mie nu-mi place sa ma grabesc. Eu vreau sa ma plimb sa admir peisajul, nu sa-mi vibreze motocicleta din toate balamalele...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai a strigat toata vara! :D , dar erati prea aproape...

 

 

..asa sa faci, ca-i vecina cu tine :P

 

 

... :D foarte simplu: fa-i motorul sa mearga, si-i piere cheful de honda...

 

touche'

 

"Revenind la ale noastre, adica la motoarele noastre, am trimis comanda de piese la Dany, sper ca saptamana viitoare sa le si aduca si peste catva timp o sa le ridic eu de la posta.

Sper sa nu fie prea grele!

 

Mihai, la vara facem grupul comunistelor neoficial, te bagi? Eu cel putin nu ma mai duc cu baietii la Cioara sau la plimbari ca merg cu 80 km/h si mie nu-mi place sa ma grabesc. Eu vreau sa ma plimb sa admir peisajul, nu sa-mi vibreze motocicleta din toate balamalele...!"

 

Acuma sper ca nu ai pretentia sa le cari tu? Da' eu ce sint? :laugh:

 

Daca este, putem lua moto pe sus, o ducem la mobra la garaj (vorbisem cu omu' sa bagam si Iju' meu la el, dar daca nu mai are loc, ma dau pe mine afara :D) si ne ocupam de ea; din pacate, numai in weekend avem timp, dar cum tot a venit frigu' și mai mult de 3, 4 weekenduri n'are voie sa ne ia (iar aici intra si pauzele de cafea) le dovedim pina la primavara cind tăiem panglica la noul sezon (spun le pt că s-au adunat deja vre-o trei).

 

De trei ori URA pentru grupul comunistilor craioveni! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........De trei ori URA pentru grupul comunistilor craioveni! :lol:

Am inteles ca-i vorba doar de o furca (de la @costibmw), eu n-am vazut motorul! Voi stiti mai bine, daca l-ati vazut! Ca sa umbli la cutie, nu trebe dat motorul jos, se da doar capacul cutiei(la planeta5)

Mai puneti un URA, la cei trei ai vostri din partea mea ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sper ca nu ai pretentia sa le cari tu? Da' eu ce sint?

Daca este, putem lua moto pe sus, o ducem la mobra la garaj (vorbisem cu omu' sa bagam si Iju' meu la el, dar daca nu mai are loc, ma dau pe mine afara :D) si ne ocupam de ea; din pacate, numai in weekend avem timp, dar cum tot a venit frigu'si mai mult de 3, 4 weekenduri n'are voie sa ne ia (iar aici intra si pauzele de cafea) le dovedim pina la primavara cind tăiem panglica la noul sezon (spun le pt că s-au adunat deja vre-o trei).

 

De trei ori URA pentru grupul comunistilor craioveni! :lol:

 

 

 

 

ce emotionant!! :P ,da bine-mi mai pare ca am un garaj atat de spatios!!si voi nu :Pglumessc

 

cat despre hodoroasca lui sader,n-are trebui sa ne ia mult timp(ptr. ca e singura care nu trebe desfacuta din toate oasele!,sau este?cine stie......)o sa avem timp toooata iernulitza sa o bibilim si sa o gadilam peste tot iar dupa, ne dam cu sania!! :laugh:

avem de furca in iarna asa....iar eu nici de gand nu am sa hibernez! :D

numai bine!

si inca odata URAAA ptr grupul ij-arilor craioveni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aduc eu ce piese ai nevoie fara probleme.

sint piese de 2 feluri bune si mai putin bune,depinde de ce investitie vrei sa faci,dar deobicei la ij nus scupe piesele.

 

yd.mes danytunky sau 0740848790

salut oldmoto. ia zi,simeringuri pt un ij56,poti sa aduci? am o punga plina,originale cica si nu potrivesc p niciunde,stantate ij56. ma cacao pe ele! iti dau un buzz pe mess? platesc cit face plus ceva si-o capra!!!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...