Sari la conținut

o toamna nebuna nebuna


kreptor
 Share

Postări Recomandate

Apreciez sinceritatea, in sfarsit un om cu atitudine aerisita, cred ca esti un motociclist reusit, pt simplul fapt ca ti-ai dat seama ce inseamna sa ai ekipament corespunzator pe tine. Oricat de buni ar fi "gigeii" si oricate mii de kilometri au cu motoarele lor de fitze, nu-si dau seama ca ii iubeste Dumnezeu ca le mai da cate-o palma in ceafa cand le turteste vreo glezna, genunchi, cot , gat sau kiar motor...

In fine, topicul era despre frumusetea toamnei, la care suprascriu tot cu un calup discret de poze.Io-s dintre motociclistii de"hartie", adica "zero precum kawasaki pe care-l tin de coarne"(cum mi s-a zis), dar am reusit sa aleg ce-i vital (blindaj de echipament) si frumos (aceeasi toamna nebuna, adica asta, si frumusetea fara cuvinte a seninului si transformarea copacilor din zare..). Sa ai zile faine si protectii de kevlar beton, frate!!

post-37742-1228906141_thumb.jpg

post-37742-1228907098_thumb.jpg

Editat de vincentnatalie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez sinceritatea, in sfarsit un om cu atitudine aerisita, cred ca esti un motociclist reusit, pt simplul fapt ca ti-ai dat seama ce inseamna sa ai ekipament corespunzator pe tine. Oricat de buni ar fi "gigeii" si oricate mii de kilometri au cu motoarele lor de fitze, nu-si dau seama ca ii iubeste Dumnezeu ca le mai da cate-o palma in ceafa cand le turteste vreo glezna, genunchi, cot , gat sau kiar motor...

In fine, topicul era despre frumusetea toamnei, la care suprascriu tot cu un calup discret de poze.Io-s dintre motociclistii de"hartie", adica "zero precum kawasaki pe care-l tin de coarne"(cum mi s-a zis), dar am reusit sa aleg ce-i vital (blindaj de echipament) si frumos (aceeasi toamna nebuna, adica asta, si frumusetea fara cuvinte a seninului si transformarea copacilor din zare..). Sa ai zile faine si protectii de kevlar beton, frate!!

 

 

Foarte frumoase peiasejele si cred ca te-ai bucurat din plin de ele. Bravo !

 

Doua observatii insa..

Nu stiu ce intelegi tu prin gigel cu motor de fite si mii de km, cred ca esti cam confuz...

 

In general un gigel care-si ia motor de fite/ pt fite nu face mii de km...se rezuma doar la b a sh in i adica fite.

 

Iar vis avis de protectii sunt foarte bune si indicat de purtat, DAR ASTA NU INSEAMNA CA TE SI SALVEAZA INTOTDEAUNA... adica nu te culca niciodata pe o ureche ca ai kevlar pe tine.. s-ar putea sa ti-o furi mai rau decat daca te-ai da in popeatza goala pe motor :laugh:

 

Bafta si asfalt fara gheatza... urare de sezon ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase peiasejele si cred ca te-ai bucurat din plin de ele. Bravo !

 

Doua observatii insa..

Nu stiu ce intelegi tu prin gigel cu motor de fite si mii de km, cred ca esti cam confuz...

 

In general un gigel care-si ia motor de fite/ pt fite nu face mii de km...se rezuma doar la b a sh in i adica fite.

 

Iar vis avis de protectii sunt foarte bune si indicat de purtat, DAR ASTA NU INSEAMNA CA TE SI SALVEAZA INTOTDEAUNA... adica nu te culca niciodata pe o ureche ca ai kevlar pe tine.. s-ar putea sa ti-o furi mai rau decat daca te-ai da in popeatza goala pe motor :)

 

Bafta si asfalt fara gheatza... urare de sezon ! :laugh:

Lasa-i bah, Jeane, ca astia incepatori au devenit mai blazati decat motoristii cu vechime, de ce?, chiar nu conteaza! Pupa Jean pe toti fara osebire de nationalitate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin ce zona ai facut pozele ??? Sunt frumoase !! BAFTA si Asfalt uscat !!

;) ;)

 

Multumesc, sunt de pe traseul Cheia-Sacele, din toate portiunile, si de la inceput, si din varf, si din coborare... un traseu dealtfel preabinecunoscut. Sa ai zile faine, sarbatori fericite si sa ne vdm pe drum !

 

Prin ce zona ai facut pozele ??? Sunt frumoase !! BAFTA si Asfalt uscat !!

:wave: :D

 

Si mai am si altele

 

post-37742-1229511515_thumb.jpgpost-37742-1229511529_thumb.jpgpost-37742-1229511540_thumb.jpgpost-37742-1229511551_thumb.jpgpost-37742-1229511622_thumb.jpgpost-37742-1229511633_thumb.jpgpost-37742-1229511646_thumb.jpgpost-37742-1229511654_thumb.jpgpost-37742-1229511663_thumb.jpgpost-37742-1229511663_thumb.jpgpost-37742-1229511670_thumb.jpgpost-37742-1229511678_thumb.jpgpost-37742-1229511688_thumb.jpgpost-37742-1229511698_thumb.jpgpost-37742-1229511859_thumb.jpgpost-37742-1229511867_thumb.jpgpost-37742-1229511874_thumb.jpgpost-37742-1229511882_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...